Vianoce a moja mama

lenka58
25. dec 2023

Ahojte baby poraďte čo spraviť moja mama mala prísť včera kunam na večeru lebo otec bol v práci tak jasné že nebudeme sama na Vianoce. Keď som jej to povedala prvý krát že bude s nami nechcela, som jej povedala co vymýšľa tak povedala že príde. Včera som jej volala a už začala krútiť a keď mal manžel prenú ísť volal mi otec že jej není dobre že ostane doma. Podľa mňa si to vymyslela ....Dnes tam máme ísť my nechce sa mi tam ísť lebo by som asi vybuchla. Nič nemusela robiť len prísť a najesť sa. Máme doma ročného syna nepomáha mi snim je stará mama o ničom .... S mamou mám priemerný vzťah, mali sme lepší ale ja som mala zdravotné problémy, operácie, svadbu keď som riešila a x situácii nikdy mi nepomohla ... Čo ma mrzí lebo je to mama ... Vždy sa musíme len jej prispôsobovať a už som z toho unavená ... Tak mám ísť dneska kunim a tváriť sa že sa nič nedeje ? Viem sú sviatky ale už mám toho plné zuby ako sa správa .....

angelous1991
25. dec 2023

No ja osobne by som to nechala tak . Volali ste ju neprišla tak akože načo by si mala byt nahnevaná ? Iné by bolo keby ste večeru chystali len koli nej ale bola urobená tak či tak a mala si pri sebe muža a dieťa a že mama nakoniec rozhodla sa neprísť … neviem kde je problém .

janetinka27
25. dec 2023

@lenka58 ahoj, vo vasom vztahu chybaju prejavy lasky. Vcera neprisla, chapem, ona ma svoj zivot, nechcela len prist a jest, mozno by sa necitila dobre, aj ked by ste jej poskytli vsetko. Vianoce su psychicky narocny cas, nechaj ju. K nej by som isla, ty si mladsia, mas viac energie, ved sami uvazite kolko sa zdrzite.

ivuska027
25. dec 2023

Prepáč, ale byť tvojou mamou, tiež neprídem. Čo veta, to výčitka. Neviem, kde si čítala, že by Ti mala mama furt do nekonečna pomáhať. Si predsa dospelá. Neviem, či vieš, ale mamy sa majú ľúbiť bezpodmienečne. Ťakú lásku asi očakávaš aj ty od svojho dieťaťa. Chcelo by to trochu viac úcty a lásky. Čo by som ja dala za mamu, keby ešte žila. A to bola od mojich 12tich onkologicky pacient a dalšich 20 rokov som sa o ňu starala, lebo bola aj ležiaca. V živote som jej nič nevyčítala. Nikdy. Ak máš vlastnej mame robiť na vianoce výčitky a cítiť sa úrazená, správ rodičom službu a ostaň doma.

mimca77
25. dec 2023

Mama ti najprv priamo povedala, ze k vam nechce ist, zarazila si ju, nech nevymysla, potom sa vykrucala a nakoniec si pravdepodobne musela vymysliet, ze sa neciti dobre, lebo ziadne predosle "nie" na teba nefungovalo. 🤷‍♀️ Znie to, ze urputne trvas na svojom, predpokladam aj odpovede v podobnom duchu. Co sa tyka dneska, opytaj sa otca, normalne a bez vycitiek "cau oci, mame k vam dnes vobec ist, ked sa mama neciti dobre a ty si bol v praci? Ak chcete radsej oddychovat, tak kludne povedz, prideme vas pozriet iny den".

pininka1
25. dec 2023

Nie každý je taky typ ze nutne musí byť s niekym na vianoce. Možno chce mama už svoj kľud, vy mate malé dieťa a žiaľ aj také staré mamy sú, že nemajú ten vzťah a nikdy ho ani mat nebudú, poznám to.

prasiatko30
25. dec 2023

Ty si ju pozvala a ona odmietla ale kedze ty nedokazes akceptovat jej nie tak si dottlacila k tomu aby ti povedala, ze pride aj ked ona vobec nechcela ist. Tak nakoniec povedala tvojmu otcovi aby ju ospravedlnil aby nemusela pocuvat tvoje vycitky - vobec mi nepripada spravne z tvojej strany, ze sa na nu hnevas a ze neakceptujes jej rozhodnutia

0kristina0
25. dec 2023

No vidis autorka, zase dvojaky meter. Tebe nema co mama pomahat, nie je to jej povinnost a o par diskusii nizsie je to zase opacne, otec ma moralnu povinnost pomahat tehotnej dcere, ved na tom nic nie je zle. Sem aj skoda nieco pisat.

milanemila
25. dec 2023

@ivuska027 nie vobec sa “nemaju” ani nemusia mami lubit bezpodmienecne 🤦🏼‍♀️ hlavne ak su to zeny, kt ani radsej deti nemali mat. Ci aj napriklad tyrane dieta ma lubit svoju mamu bezpodmienecne? 🤷🏼‍♀️
Ja neocakavam od dietata bezpodmienecnu lasku, staram sa najlepsie ako viem, ja davam najviac lasky ako viem a ano aj ked budu deti dospele a napr budu mat zdravitne problemy, operaciu, svadbu alebo vnucata ako spomina autorka, tak budem stat pri nich a pomozem.

Autorka nenala si mamu k sebe nasilu volat, ked evidentne nema zaujem travit vianoce so svojou dcerou a vnucatkom. Ja tomu sice nerozumiem, ale ty najlepsie vies ake mate vztahy, zrejme nie dobre 🤷🏼‍♀️ mozno nema rada tvojhi muza a mozno sa jej iba nikam nechcelo ist. Rovnako ak ty dnes k rodicom ist nechces, tak ostante doma.

sasa1310
25. dec 2023

@lenka58 mama nemusí skákať ako ty pískaš. Nechcelo sa jej tak nešla. čo je na tom nepochopiteľné? A čo ti také urobila, že si nahnevaná?

ivangeline
25. dec 2023

...a akoze preco ai ju nutila? ;D

babulkomale
25. dec 2023

@lenka58
ku nám
ku/k nim
Píše sa to oddelene. Poradiť s mamou neviem, tak aspoň takto, aby si to mala už nabudúce dobre.
Drž sa.

lenka58
autor
25. dec 2023

@ivangeline nenutila ty by si nechala samu mamu na Vianoce poloz si tu otazku ....

loliki
25. dec 2023

@lenka58 Jasné, že dnes pôjdete k rodičom. Tvoje nálady, únava...Čo sa naťahujete, že kto z koho? Nebuď urážlivá a pomstychtivá. Hlavne, že tvoja mama musela mať náladu ísť včera k vám.

lenka58
autor
25. dec 2023

@loliki nikdy viac tu už nenapíšem ste mrchy ste sa tu domna pustili ako keby som niekoho zabila.... Niektoré pochopíte keď sa to vám stane ...

diablikovci
25. dec 2023

Ja prežívam čosi podobne. Moji rodičia robia v zahraničí a chodia domov cca 4-5x do roka domov. Si volajú cez Skype alebo telefonuju. Naše stále tam boli počas celých vianočných prázdnin. Keď boli Vianoce v 2021 sme im povedali že štedrý deň nech nám donesú deti že chceme byt doma ako rodina. Tak sa urazili že im bránime byt s vnúčatami a prišli vyhodili ich pred dverami vyrábali veci z autá a išli preč. A toho roku sme povedali že pôjdu tam až 25-teho a zase sa urazili že sme im pokazili Vianoce a pod. Proste oni by chceli aby sme tam deti odniesli a napr na štedrý deň my dvaja s mužom doma sami a deti by mali štedrý večer so starými rodičmi. Ako je pravda že ich majú radi kupujú im nemožné veci , hračky , sladkosti viem že keď sú doma tak sa vedia aj o nich postarať bez problémov. Oni nemajú radi môjho muža - akceptujú ho len ako tvorcu deti . A keď napr. na nich skríkol tak otec hneď vyskakoval že kričí na nich alebo keď im dal po zadku juuj tak to niekedy mám strach že či otec neskončí do bitky s mojim mužom :(. Môj muz tam už nechcel ísť lebo tiež povedal že on chce byt doma mať vyložene nohy, prdnut si kedy chcem a proste mať pohodlie.
Tiež v novembri prisli na celý týždeň a chceli aby deti nechodili do školy. A môj muz nesúhlasil že zase budú vymeškavat zo školy a plno úloh budú musieť dorábať. Tak už moji rodičia mali nervy že im nechceme dať deti. Ja som im povedala že dobre ale budú písať úlohy a posielať mne fotky aby som posielala učiteľke. Tak otec mal zase nervy že sú akože chory nebudú písať. A môj muz povedal že nebudú písať ok idú domov ja nebudem potom cez víkend písať 10 úloh z každého predmetu za 2 dni a deti budú revat že už nevládzu a pod. a ešte potom čítať poznámky od učiteľky čo nemali spravené! Zase bol boj otec nervny ja som sa pohádala s mužom no čistý koniec. Proste rodičia si myslia že prídu domov tak im patrí celý svet a my rýchlo sa máme prispôsobiť lebo oni sú doma. A my sme tiež x krát volali nech prídu k nám ale proste oni nie lebo 1500 výhovoriek prečo nie.

diablikovci
25. dec 2023

@ivuska027 To sme bývali v dome spolu s mamou ?

lenka58
autor
25. dec 2023

@diablikovci ďakujem aspoň tebe že to chápeš a má tú neukamenujes ....

sima234
25. dec 2023

A čo také sa ti stalo? Mama nechcela prísť k vám, bola radšej sama. A čo? Je zakázané byť na Vianoce sám, alebo ako? A keď nechcela prísť ona, tak ste mohli ísť k nej vy, keď bola sama. Prečo ste neišli?

loliki
25. dec 2023

@lenka58 Tak sme mrchy a ty si svätá. Pýtala si sa, odpovedala som ti: Choď. Si urážlivá a hádavá. Tvoja mama asi veľmi dobre vie, prečo k tebe nešla. Máš také sviatky, aké si spravíš.

iv007
25. dec 2023

@diablikovci tak toto je ciste psycho a priam opicia laska starych rodicov😱 Nechali ste to zajst daleko, ja by som obmedzila kontakt len na navstevy a mozno letne prazdniny, ale nie taketo psychicke tyranie a uzurpovanie si vnucat..

natall113
25. dec 2023

@lenka58 nadávať druhým ženám že sú mrchy lebo nesúhlasia s tvojim názorom sa ti zdá v poriadku? Tak sa správaš aj k máme? A k otázke nerobila by som nič, normálne tam choď a tvar sa že sa nič nestalo

h2
25. dec 2023

@lenka58 Áno, choď dnes k nim, buď milá a mamy sa ustarostene opýtaj, ako sa cíti a že dúfaš, že už je jej lepšie. Hádam jej nechceš vynadať? Sú Vianoce.

kristinapetronela
25. dec 2023

Choďte k nej. Veď neprišla nič sa nedeje .nie každý rad stráži malé dieťa atd ..ty ju nezmenis

thoughtfulweirdo
25. dec 2023

Samozrejme, že si mala rešpektovať, že chce byť radšej sama. Ja mám babičku po 80ke, odkedy dedo pred 7 rokmi zomrel, voláme ju na Vianoce k nám, rovnako ju volajú obe jej deti. Ona nechce ísť nikam, chce byť sama. A normálne to všetci rešpektujeme, spýtame sa každý rok raz, keď povie nie, rešpektujeme jej rozhodnutie a ideme k nej 25.teho. Nevidím žiaden problém 🙂

ivangeline
25. dec 2023

@lenka58 Ano. Nechala.

ivangeline
25. dec 2023

@thoughtfulweirdo ...aj moja babka je taka.

henka123123
25. dec 2023

Nesla by som.ved jej je zle predsa...

sasa1310
25. dec 2023

@lenka58 ja len rozmýšľam, že ako sa správa tvoja mama (tvoja posledná veta v prvotnom príspevku) a ako sa správaš vlastne ty. Všetky, ktoré ti tu nadstavili zrkadlo, sú mrchy. Dievča zlaté, treba si uvedomiť, že svet sa netočí len okolo teba a tvojho dieťaťa, ale každý má nárok na svoj život a svoje pohodlie. Ak mamina nechcela ísť, nemala povinnosť ísť k tebe. Nijako zle ti to neodôvodnila, a v rámci slušnosti ti to aj otec povedal, prečo neprišla. Aby sa ťa nejako nedotkli, keď si už pri pôvodnom rozhovore s ňou, nepochopila, že nechce ísť ku vám a chce byť sama. Hádam jej neuprieš nárok na to, ako si spraví sama Štedrý večer. Ale keďže ty nie si empatická a si sebecká, si to celé nepochopila a preto máš teraz v sebe takú zlosť, že si mama dovolila oponovať tvojmu "rozkazu" a jednoducho si urobila po svojom, tak ako chcela. Jediný, kto to celé nepochopil, si žiaľ ty.

ibrunova
25. dec 2023

@lenka58 mama chcela byť včera doma, rešpektuj to. Ty máš pocit, že neexist, aby bola sama, ale ona to tak chcela. Dnes tam normálne choďte a neriešte blbosti.

simsalabim
25. dec 2023

@lenka58 co ti budem hovorit, moja svokra bola radsej vcera sama, ako by mala k niekomu prist. Trvala na tom, aby sme sa doma najedli a potom hned prisli na niekolko hodin k nej robit jej spolocnost. A ona v ziadnom pripade k nam nepride, nech po nu nechodime a ani dnes... no nakoniec jej manzel povedal, ze neprideme, ze budeme tentokrat doma (skoro vzdy sme k svokrovcom takto poslusne chodili. Vcera sme nesli. Dnes jej manzel volal, ze pride po nu autom a naobedujeme sa spolu... a ona SUHLASILA a ze sa TESI 😇 Takze stacilo iba ju nechat tak a uvedomila sa. Podla mna aj ty ju proste nabuduce nechaj. Naco ju nutit. Ty by si bola niekde rada z donutenia?