Vážny rozhovor s priateľom

zuzanazu85
2. jún 2022

Ahojte bábiky. Mala som dnes ráno s priateľom vážny rozhovor v posteli. Opýtal sa ma,či som si to s tým bábom nerozmyslela,veď predsa svet ešte toho jedného človiečika ,či dvoch unesie 😄. (Pretože vedel,že ja sa do materstva moc nehrniem). Sme spolu už nejaké tie roky (od covidu) a musím povedať,že nám to klape (ešte stále sa teším,keď príde domov utahaný z práce 😆),sme obaja ,,vtipálci",zhodneme sa aj na politike,farbe závesov atď 🤭. Aj keď je ,,guma" ako sa vravi,ale proste ho stále ,,žeriem" 😊. No a moja otázka,alebo skôr rady bab,ktoré sú matky. Ak sa rozhodnem,že do toho pôjdem,čaká ma nejaký ,, maratón",či ,, šprint" s počatím v 36ke? Viem,že je tu riziko nejakých vád plodu,predsa už mám vek. Potrebujem vedieť,či sa v kľude porodí aj v mojom veku. Čo ma čaká? Čo ma neminie?😄 Ešte nechcel odpoveď,mám si to rozmyslieť,nezabudnú podotknut,že to nedáva ako ultimátum,ale ako návrh. Vraj by som bola krajšia s bruskom😁. My stále tak srandujeme....ale teraz vážne ,normálne mám des a besy 🤭😆. Bude ťažké v tomto veku počať ešte drobca? On vedel od začiatku,že do materstva sa nehrniem,povedal,že mu na nervy stacim liezť ja,ale chcem,aby bol šťastný,ak túži byť otec. Ďakujem dievčatá 😉

1234321
2. jún 2022

@zuzanazu85 neporadím ti ale zlepšila si mi ráno a vlastne cely deň 🙂 je nádherne keď muž povie žene, že túži s ňou mat dieta 😊 držím palce aby sa zadarilo a veľa šťastia prajem 🍀

pribinak
2. jún 2022

@zuzanazu85 v klude porodis aj 45tke. 36 rokov ešte nie je tak neuveriteľne veľa. Ale je fakt že ak by sa vyskytol problém tak už by bol ťažšie riešiteľný

zuzanazu85
autor
2. jún 2022

@1234321 ďakujem 🤗❤️

birika
2. jún 2022

to nikto nevie ako to bude - hlavne sa zacat tesit od prvej myslienky a urcite sa to podari 🙂

jazula
2. jún 2022

Zlatý je 🙂. My sme mali obaja 38 a zadarilo sa na prvý šup 😊. Ale je to veľmi rozdielne… My sme to brali tak, že dáme prírode šancu, prestaneme sa brániť a ak sa zadarí, tak super a ak nie, vieme spokojne žiť aj sami dvaja…a najbližší menzes už neprišiel 🙂. Tehotenstvo som si vyslovene užila, pôrod bol prekvapivo rýchly a máme bábo ako za odmenu…pred pár týždňami mala rok 🙂

zuzanazu85
autor
2. jún 2022

@jazula fuu tak prvá lastovička . Ďakujem,že si dala osobnú skúsenosť. Fakt vďaka 😁❤️. Asi by som nemala riešiť hneď starosti,ale radosti. Potom to bude naopak,možno 😁

andrea_82
2. jún 2022

Môj brať mal cez 40, keď po dlhoročnom vzťahu stretol svoju novú priateľku, rovnako starú. Do roka bolo dieťa na svete, obidvaja mali skoro 42 rokov.

monkasponka
2. jún 2022

@zuzanazu85 ja som asi stara škola, dieta je sice dar a je pekne sa tak rozhodnuť. Ale ja by som radšej porodila dieťa svojmu mužovi ako priateľovi. ..( vlastna skusenosť 😉)

marianarem
2. jún 2022

@zuzanazu85 Ja som v 37 otehotnela na prvy sup, ale nevyslo to, kvoli zdravotnym problemom sme potom zacali skusat az v 40, tam to bolo do pol roka, ale ziadne extra snazenie, sledovanie ovulacie, nic take, len sme vysadili ochranu. Tehotenstvo bolo ok, ako maraton vnimam skor starostlivost o dieta. Je to makacka aj pri dobrom dietati. Lenze, u mna je to tak, ze aj ked som vycerpana, vyhorena niekedy, pozriem sa nanho, srdce sa mi roztopi a je mi jasne, ze nikdy neolutujem 🙂

selena_luna
2. jún 2022

@zuzanazu85 ja som rocnik 86 🙂 prve tehotenstvo skoncilo zamlcanym potratom, ale to nie je otazka mojho veku to je proste statisticka nahoda. Druhe hned na to este trva, ( 6 dni do terminu 😊) viac menej bez vacsich problemov. My "starsie" mame vacsiu sancu na dawnov syndrom napriklad, ale su dostupne krvne testy v prvom trimestri, ak tato skutocnost ovplyvnuje tvoje dalsie menezovanie tehotenstva. Inak citala som v jednej anglickej prirucke o materstve ze zeny, ktore pockali s materstvom maju vyssiu tendenciu dietatu zabezpecit vsetky potreby 😊
Ja som asi nova skola, dieta s pokojnym srdcom porodim priatelovi, nie manzelovi 😉
A zacni brat kyselinu listovu, aby sa od zaciatku dobre vyvijali nervy dietata. Drzim palce 🙂

nevenka
2. jún 2022

@zuzanazu85 ja ked som neplanovane otehotnela v 37, tak sa ma doktor opytal, prosim Vas, aky vek? A ani ma na ziadne vysetrenia specialne neposielal. Prve som mala v 30, druhe v 32. Tretie v 37. Sesternica prve v 32, druhe v 35.
Sestra ma 36, jeden potrat za sebou, dalsie sa nedari, ma velke zdravotne problemy. Takze toto je prisne individualne.
Ale teda za mna, uz to netreba odkladat, ak deti chces. Ale nie je to ziadna katastrofa a moze sa zadarit ako sesternici, na uplne prvy raz, ako si povedali, ze idu do toho. Kazde jedno dieta sa im takto podarilo.
Tak drzim palce.

matovicova
2. jún 2022

@zuzanazu85 dieťa treba mať, ak sa obaja na to cítite, nie preto, že chces niekomu dopriať byť otec 🍀

sonnenshein
2. jún 2022

Otehotnela som v 36 doslova na prvy supu, ani sme si to snazenie nestihli uzit :D a rodila v 37... Krpata ma 2 roky a nikdy som si to tak neuzivala, ako teraz. Muz je dokonaly otec, starsi surodenci zboznuju svoju mladsiu sestru, porod som mala ako z knihy, sestonedelie tiez.
Chod do toho, ak po dietatku tuzis aj Ty 🙂

hapkova
2. jún 2022

Jeej to je pekne od neho 🙂 Ked sam s tym prisiel ze chce, je to vlastne na tebe, vies ako ci a ako sa zadari, ved si pozri tiez kolko zien aj v ovela neskorsom veku rodili, teraz je to take bezne.

lenadka
2. jún 2022

@zuzanazu85 36 nie je až tak veľa. Tretie som porodila pred 40tkou.

evinqua
2. jún 2022

Mam prave dve kamošky, ročníky 85,84, ktoré sú čerstvé prvorodicky, obe si nasli partnerov v 35, potom svadba a do roka boli tehotné, bez problémov. Ja osobne som to mala komplikovanejšie uz v 30, takze individualne

a_adamcova
2. jún 2022

Ty musíš byť veselá kopa 🙂 Neskutočne si mi spravila deň, a priateľ je zlatý ... Je milé ak chlap túži po rodine, a takto milo ti to navrhne, nie sebecky, nie egoisticky, lebo on chce.
Nádhernéééé ..... verím že vy budete spolu na veky vekov 🙂 A strašne držím palce

luccija
2. jún 2022

@zuzanazu85 na každého raz príde🙂)
Mne rodia kamarátky po 40 tke 42, jedna teraz aktuálne 44 žiadne IVF iba buď bude, alebo nebude. ..a otehotneli 3 takmer hneď, takže s tou plodnosťou po 35 tke to nebude tak zle
Sama uvidíš niekto má problém už v 29 r.
Možno, ak chcete mať srdce na mieste aspoň na spermiogram by mohol ísť.

cimage
2. jún 2022

Ja som v pohode porodila v 37,5r, pocali sme ani neviem ako a kedy. Do 40tky je to podla mna uplne ok. Niektore baby maju problemy otehotniet, alebo v tehotenstve aj ako 20rocne. Ziadne extra vysetrenia som nepodstupovala.
Mas super chlapa doma, ja mam podobneho uz dlhsiu dobu a nikomu nepoziciam 😉. Drzim palce 🍀

danina09
2. jún 2022

velmi tazko ti je na tuto otazku odpovedat, no mam kamosku ktora svoje stastie nasla pred 40 a aj pocali rychlo a tehotenstvo mala take, ze ani nevedela ze je tehotna. proste ako z nejakej prirucky

dankanka
2. jún 2022

@zuzanazu85 tak..tp ze srandujete a tesis sa...tak by to malo byt aj po 20tich rokoch nielen 2. Urob stastnu aj seba nie len neho. Rob veci na ktore sa citis aj ty. Ci to bude ok v 36? Pre mna lahsie ako v 32..ale kazdy je iny, ako mame vediet ci si zdrava, silna a trpezliva?

franica
2. jún 2022

Si veľká sympoška, aj postoj tvojho priateľa je super, vy by ste to dieťa fakt mali mať, budete skvelí a pohodoví rodičia 😉 Iné 36 ročné sa ani nezamyslia nad tým, že by toto bol už nejaký vek, kedy by to dieťa malo byť problémom, takže podľa mňa smelo do toho 🙂 Zdravie je individuálne, moja mama si vytrpela strašne veľa potratov a pod. už vo veku 21, iná suseda v 46 rokoch bola v pohode a myslela si, že je v prechode, že jej už ms neprišla - až kým ju zrazu niečo nezačalo kopať 😀

vlastnynazor
2. jún 2022

@zuzanazu85 ked som si precitala, co a ako si to napisala, ja vam obom prajem tie deticky a hlavne nech si zoberu do zivota i tvoj humor, lebo teda to vyzera, ze deti budu mat skvelych rodicov a vychova s takymto humorom = stastne detstvo.
Drzim palce 🙂

laska86
2. jún 2022

Aj moj tuzi po babatku ja mam tiez 36 on v decembri 40...a moj syn zajtra 18rokov..tiez premyslam ci mat alebo nie

zuzanka.zuzu
2. jún 2022

čo siiii... 36 si mladica, takže ak sa na to cítiš, kludne do toho 🙂 držím palce

zuzanazu85
autor
2. jún 2022

Woow dievčence, normálne ste ma nakopli 😊. Velmi,veeelmi pekne ďakujem ❤️. Čo sa týka môjho zdrav. stavu pravidelne pliehliadky od hora nadol 😁. Čo sa týka ,že najskôr svadba. Na takéto ,,praktiky" neverím,som s ním šťastná aj bez jednej pečate 😄,možno ta by to hádam aj celé pokazila. Ale ak ,,kľakne" ,no tak čo už,ja kľačim skoro každý deň,keď si ,, mladej" žmurkne 🤭😁😜. Ako jedno ráno zmení celý môj život... Ak chce do chomúta ,bude ho mať ,ak chce bábo,bude ho mať,pretože,to čo chce zvyčajne on,začnem chcieť po krátkej dobe aj ja 😆. Ešte raz ďakujem bábiky 🤗❤️,naozaj ste ma aj potešili,aj povzbudili. Problémov a komplikácií som si vedomá. Tak teda ,, žuť" tu kyselinu listovú a hor sa množiť 🤭😁.

lealikk
2. jún 2022

ako bat sa nad tym co ani nemusi byt je zbytocne. ,ked to bdues brat pozitivne, budes sa na to tesit, cele to bude inak no hlavne ho musis chchiet aj ty

zuzanazu85
autor
2. jún 2022

Čakala som úprimne redakcie,že ,, stará" koza,mala si sa zobudiť skôr 😊. Nad deťmi človek neuvažuje,ak nemá vedľa seba niekoho,kto by ho dopĺňal,na koho by nebol spoľah,ak by ma nemiloval. Detičky mám rada,ale ako vravím,nebrala som to,ako jediné moje poslanie. Veď ani žiadne ochrany nepoužívame,čiže podvedome som to možno chcela aj ja. Nebudem to brať ako niečo,čo musím,ale niečo,čo chceme obaja. Ak sa podarí,budem rada,ak nie, budem rada taktiež 😊.

vilma7
2. jún 2022

Ja som otehotnela s prvým v 40, rodila mesiac pred 41, druhé som porodila v 43, obe detičky takmer na prvý šup a zdravé, žiadne špeciálne vyšetrenia som nemusela absolvovať.
Takže ak ste zohratá dvojica, nie je na čo čakať.

barborachors
2. jún 2022

@zuzanazu85 Ja ti poviem takto, dobre si to premysli, je tu kopu tem, ako chlap zenu dotlaci alebo doprosi do dietata a po porode sa im zruti vesmir a rozchod.... Lebo hento tamto toto, poporodna depka, financie, psychicke a ine zmeny (aj u chlapa). Ak sama nehoris tuzbou po dietati ako sialenec, ale vahas a tvoje rozhodnutie do velkej miery je ovplyvnene tvojim chlapom, tak to nie je rozumne, lebo to nie je uprimne tvoje rozhodnutie. Ked si s dietatom (z akychkolvek dovodov) vahala do tohoto veku, tak dost pochybujem, ze si s tymto rozhodnutim totalne presvedcena. Inak by si sa nepytala tu.