Vaša práca a domácnosť a vzťah

labutienka333
18. feb 2017

Ahojte žienky,

Moja otazka je : Ako pracujete(hodinovo,alebo krátky-dlhý týždeň) a ako zvládate domácnosť? A ci sa stíhate venovat popri domácnosti aj manzelovi a manželským povinnostiam 😇

Ja pracujem momentálne od 8:30-16:30. Moc mi to nevyhovuje, keďže mam celý den zabití prídem domov, co to porobim..a potom odpadnem ako mucha do postele. Stíhate aj manželské povinnosti?

salamistka
18. feb 2017

pracujem od 8.00 do 17.00, do práce dochádzam a po práci sa venujem rodine, domácnosti a teraz , keď je dcéra väčšia, tak aj sebe a svojim záľubám,.prvých 10 rokov po nástupe do práce po materskej som bola na smrť unavená a mala som trochu aj depky z toho, že nič nestíham...teraz už viem, že touto fázou života treba jednoducho prejsť, nesnažiť sa všetko spraviť, zapojiť aj ostatných a tešiť sa zo zdravej rodiny...čo sa týka druhej časti tvojej otázky, pri pracovnom tempe a povinnostiach samozrejme nie je možné venovať sa manželským povinnostiam ako na začiatku, ale všetko je o kompromisoch, aj môj muž je unavený každý večer a o deviatej už pri telke spí...ale víkendy sú naše

jana_eyre
18. feb 2017

Ja som teraz doma s detmi, ale pred md som pracovala cez tyzden od 8 do 17, domov sme chodili o 18tej.. Ked sme uz mali dostavany dom, mala som pocit ze vsetko ide v pohode.. Teraz sa skor obavam ako sa budem vediet venovat detom ked sa vratim do prace.. Neviem si to predstavit..

majkam6
18. feb 2017

@labutienka333 da sa to.ja chodim do prace na kratky a dlhy tyzden.z roboty mozem odbehnut s telefonom na uchu sice,ale robim to pravidelne.hlavna vec je si zorganizovat si den,mat plan kedy co spravit a dodrzat to.mam narocnu pracu,velky dom dve deti z toho jedno so specialnymi vyucovacimi potrebami s ktorym musim denne cvicit a min 2hod sa ucit.takze ked mam dve hodiny casu ked je v skolke napr. tak viem ze musim navarit a popratat lebo uz cas nebude.a cim som starsia tym potrebujem menej spat.a manzelovy sa vladzem venovat ved to je relax.oci sa boja a ruky spravia.zaklad je organizovanie a tvoja rychlost

labutienka333
autor
18. feb 2017

@salamistka ja tak isto mám dosť veľký pocit že nestíham,podla mna nic nieje dokonale ani práca ani vzťah.. ale skúsiť to všetko skĺbiť je dôležité aby to vsetko klapalo tak ako malo 🙂

labutienka333
autor
18. feb 2017

@jana_eyre
My zatial detičky nemáme,takze sa to dá celkom. Ale ked prídu deti tak podla mna dost ťažko,to je úplne zabití den. To je čistá katastrofa..

Chcela by som.skor nieco od rana 7-15
Také by mi naozaj vyhovovalo.. hmm

labutienka333
autor
18. feb 2017

@majkam6 klobúk dole. Naozaj veľký obdiv. ;)

moni244
18. feb 2017

@labutienka333 nemas deti a uz stresujes, ze nic nestihas? Vsetko sa da, je to len o tom, ako si clovek zadeli cas a urci priority

moni244
18. feb 2017

A ano, stiham sa venovat muzovi, sebe, malej, jasne, ze su dni, kedy padam na usta, ale pracujem na smeny, aj ranne, kedy vstavam o stvrtej, aj poobede, kedy chodim domov o polnoci a aj medzismeny, kedy zabijem cely den.

afrika
18. feb 2017

@labutienka333 mám dve malé deti - 2 roky a 8 mesiacov má starší syn a mladší 1 rok a 3 mesiace 🙂 Pracujem od 6tej rána do 14tej. Chlapci chodia ráno o 5,15 hod. do škôlky a jasličiek 🙂 a ako to zvládam? Každý deň robím domka niečo iné - raz varím, skladám prádlo, upratujem, robím veľký nákup atd... Všetko sa dá, chce to len dobrý systém 🙂
Večer si s partnerom v pohode na seba nájdeme čas 🙂 🙂 (ak je domka)

dai
18. feb 2017

@labutienka333 hm... take prace exisruju asi len manualne... na tvoju otazku...
Mam 2 deti - skolacku a skolkara, pracujem od 8-9tej do 17tej, potom ked deti zaspia... stihame vsetko😉 co znacne obmedzujeme je telka, skor s muzom citame... kedze sme vsetci cez den mimo vela bordelu sa nesoravi, doma ranajkujeme a veceriame - rano vozi deti muz, ja pred odchodom upracem, vecer ich vyzdvihujem ja, ucime sa spolu, hrame, muz zase uklada spat... potom praca a my dvaja...
Jasne, bolo by fajn byt doma viac, na druhej strane kazdy name svoje povinnosti - aj dospely aj deti - vikendy sme aktivny- plavame, lyzijume... ja napr. Teraz periem a zehlim😉

alby2014
18. feb 2017

Nechapem venovat sa manzelovi? A co keby sa on venoval tebe, umyl riad, ty si das v klude vanu...ved je to clovek, nie pes, ze sa mu treba venovat 🙂

terezka1947
18. feb 2017

@labutienka333 no,pracovnu dobu aku mas ty,ma maloktora....takze musis si najst a zadelit cas
ja som pracovala od cca 8-17:30....samozrejme,iba cisty cas v praci....mala choru mamu,atd,atd....musela som to stihat
teraz deti,som doma...a tiez sa bojim,co bude,ked nastupim do prace,ale co uz,musim zvladnut aj pracu,aj deti....a aj manzela-a manzel mna
nastastie s manzelom riesime vsetko spolocne,takze sme na vsetko dvaja,aj na deti,aj na domacnost,aj na nakupy-skratka,doplname sa,co je super

podla mna,kazdy stihneme tolko,kolko stihnut chceme a ake priority si urcime,lebo casu mame kazdy rovnako-za den 24h
je to uz o nasej sikovnosti-lenivosti?pohodlnosti...neviem
skratka,musime stihnut to podstatne v zivote-a kazda mame asi to "podstatne"ine...

siska53
18. feb 2017

@labutienka333 no..je to tazke..mam pocit,ze nestiham..teda viem,ze nestiham. Ale uz som si zvykla na to,ze co stihnem,to je,co nestiham,nie je..ked koncim o 18 ci o 17 ( raz-2 do tyzdna),tak to je taky zabity den.. Ked koncim skor,este sa da..len zvacsa som v poslednej dobe taka unavena,ze castokrat zaspim pri detoch a len sa presuniem do postele... A ked s drahym nezaspime zarovno s detmi,tak a venujeme sebe navzajom.

siska53
18. feb 2017

@labutienka333 a to mas este fajn pracovnu dobu na dnesne pomery.. :((. Ja by som tiez radsej vstala skor a koncila skor. No vela s nenavyberas,jedine,ze vymyslis daco,kde si tp budes vediet zadelit ty podla tvojich potrieb.

bobulko
18. feb 2017

@labutienka333 ja mam dve deti, pracujem, doucujem a este aj studujem. ako to stiham? ani sama neviem. pracujem tak do piatej-pol siestej a rovno na doucovanie, domov chodim okolo siestej. vecer sa venujem detom, manzel mi pomaha s domacnostou lebo inac sa no to neda. varim podla chuti a potreby. vysavam podla potreby, min 2x tyzdenne, zehenie, pranie a pod stiham ci uz vecer alebo manzel pomoze. mam umyvacku, takze dalsi usetreny cas. pri starsej sa venujeme aj jej rozvoju ako pisanie, citanie, pocitanie a rozne kreativity a hry. vikendy sa snazim uzit si s detmi co najviac a manzelom. ked som v skole, tak to nejde, ale kazde volno venujem rodine. s manzelom ked mame energiu, tak si najdeme aj cas na seba. taktiez studuje a ked je v meste, tak sa ho snazim vytiahnut na obed a pod. az bude krajsie pocasie, tak aj peso z prace budem moct chodit a oni mi pojdu naproti. taktiez vylety kym budem v skole. da sa to, len sa treba posnazit z oboch stran.

lilyianka
18. feb 2017

@labutienka333 ja mam prac.dobu od 6-14hod.,sama som si ju tak urcila,lepsie mi to vyhovuje.. U nas je moznost prist do prace medzi 6-8hod.rannou a podla toho odrobit 8h....takto viac veci stihnem,lebo cele poobedie predo mnou....robim od pondelka do piatku,vikendy voľné...po praci vacsinou este utekam dp obchodu a potom bezne veci v domacnosti....deti zatial nemame....
Cas venovat sa muzovi a manzelskym povinnostiam mame,aj ked to zalezi skôr na nom kedze robi kratky dlhy tyzden.. Cez týždeň byva v praci od 8-21:30 a cez vikendy az do 23:30....

tajka1986
18. feb 2017

@labutienka333 ja robim od 6.30 do 14.30h,letim pre malu do skolky. U nas je skolka len do 16.00 takze ak nadcas,musim si zabezpecit strazenie. Po skolke stihame navstevu starkej alebo mater.centra,ihriska. Vacsinou dojdeme domov po 18.30h a ked malu ulozim do postele to posledne na co mam chut je plnit manz.povinnosti. Dam si horuci kupel a idwm spat. Muz robi na smeny takze ak je doma ,obcas sa premozem 🙂 a upratovanie som sa naucila riesit postupne,jeden den vysavam,dalsi vycistim kupelnu,pripadne kaslem na to necham to na vikend. Perem kazdy den ale to neratam,kedze to len nabacham do susicky,nezehlim.Mama mi chodi sem tam upratat,umyt okna...Ja jej na oplatku zas nakupim alebo navarim 🙂

mima4
18. feb 2017

@labutienka333 však na domácnosť ste s mužom dvaja a ak nestíhajú, treba si zaplatiť niekoho, dnes je to bežné a aj pomôže niekomu sú zarobiť. Ja robím do piatej a stiham všetko aj kamosky aj muža, život je otázkou priorít

blahowoman
19. feb 2017

Robim od 7h ale 6.40 som uz v robote do 15.45h. Som vojacka a ked mame strelby tak aj na 4h do roboty do 18h. Po syna 5r chodi dcera,alebo ex manzel. Doma mi stihne upratat dcera . Nakup,vecera a som rada,ze spim a nemam doma ziadneho chlapa. Vsak v robote ich mam vyse 100 😊. Ja,nemam na nic cas...

emilia25
19. feb 2017

tak ked sme zili s muzom sami obaja pracovali povecsinou muz varieval vzdy ma cakal pred robotou chuda aj od 10vecer do 1 rana v zime mraze.vecera uz v trube nachystana stihali sme vsetko.teraz som tiez na rd uz 9 rok takze teraz je to opacne muza cakavam sice doma ale za to z ohriatou vecerou a velkym usmevom.a cas na seba si vzdy vieme ukradnut aj popri 4 detoch.

moni244
19. feb 2017

@tajka1986 ze premoct sa plnit si manzelske povinnosti, vau

cawes
19. feb 2017

@labutienka333 pracujem jeden tyzden dva dni druhy 4dni nepravidelne co sa tyka casu ale len na rannej smene, dochadzam ca 25km. Stiham v pohode vsetko,aj upratat,navarit,napiect,aj maleho aj velkeho chlapa. Nechapem nemas deti a uz mas stressy

deltaa
20. feb 2017

ja rano vztavam 5:10 o siedmej idem z domu na autobus v praci som cca 7:55 a z prace idem 16:30 a domov dojdem 17:30 ak nejdem do obchodu, ten mam asi 10 metrov z domu takze som tam skroro kazdy den, pridem domov sa prezleciem a spravim nejaku rychlovku ci rizoto alebo nejake sote ci polievku a to mam aj na veceru aj na obed do prace na dalsi den nielen ja ale aj moj muz a ten chodi a robi narovnako ako ja cez vikendy zvycajne tak hodinu upratujeme a hotovo 😉 mne to nerobi ziadne starosti ani problemy, v praci nechapu ako stihnem este varit ked mi cesta trva do prace tristvrte hodiny 😀 pre mna je upratovanie a varenie relax kedze cely den sedim v praci na zadku

eliska13
20. feb 2017

@labutienka333 ked som robila na smeny bolo to super.potom som presla na taky cas ako mas ty a fakt zabity cely den a zase spat a do roboty.
obdivujem Vas co niektore pisete🙂ked budes mat deti tvoja prac doba bude nevyhovujuca.skolky su do 17 vavsinou a deti su tam cele dni:(potom skola, kruzky varenie je to o hubu co Ti poviem🙂

eliska13
20. feb 2017

@bobulko kto Ti vybera deti?a to kedy sa stihate ucit s dcerou, ked prides o 18?
niektore to mate fakt natesno az sa hanbim, ze mam pocit, ze ja nestiham

bobulko
21. feb 2017

@eliska13 deti vybera manzel alebo svokra. dcera nechodi este do skoly, je v predskolskej, no ma zaujem o ucenie, tak sa venujeme aj tomu. kazdy den sa snazime napisat jednu stranu, je sikovna a zvladne za par minut. citame parkrat do tyzdna a dalsie aktivity ako sa jej chce. az nastupi do skoly, chcem poziadat o zmenu prac doby, co je mozne u nas a aj praca z domu. nastastie v pripade choroby mozem pracovat z domu, pripadne ak by som deti musela vyzdvihovat, tak mam moznost odist skor a zvysok dorobit z domu. v tomto je firma ustretova.
vsetko sa da, ked sa chce 🙂 uz sa treba len posnazit 🙂