Váš názor na našu situáciu v rodine

donca18
8. apr 2020

Mam s priateľom 2 deti. Jeho otec na jeho vlastné vnúčatá povedal, že tých PAGHARTOV nemôže ani cítit a ze ja som kurva. Priateľ po 4 mesiacoch akoby naot zabudol začal sa snimi stykat a nalieha, nadava na mna so svojou mamou vraj som posadnutá voči nim. Jeho mama opitá skoro padla na oslave s nzoom v rume na syna. Deti k nim nepustam a povedala som, že tym ze su pangharti tam uz ani nepojdu pokiaľ nebudu nat vlastný rozun a nepovedia, ze aj napriek tomu ako ich nazvali tam chcu ist. Hadame sa kcoli tomu stale lebo priateľ tam chce deti zobrat ale ja stym nesúhlasím. Kto mi raz osoci deti skončil voči nim a povedala, som, ze za hento a veci predtým tam deti nepojdu. Preto sa chcem spýtať co by ste robili vy na mojom mieste? Nakoľko ma obvinili, že iba ja konam takto a ina by tam za nini deti pustila. Ale ja sa o deti bojin, fajčia vnútri, pijú dennodenne, mavaju stale vsu a vela iných veci. Ako matka chcem deti ochrániť. Ani priateľ neni schopný jeho mame povedať nie a dovolí jej voči deťom robiť co chcela ona ked sa este navštevovali s detmi. Su rodina typu, že veľmi rychlo zabúdajú a všetci naokolo mozu za všetko ale oni za nic.

lindusss2016
8. apr 2020

@donca18 no ak ma babka o deti skutocny zaujem, dovolila by som jej stretavat sa s nimi u vas pod tvojim dohladom a len za triezva

donca18
autor
8. apr 2020

@lindusss2016 problém je v tom, že ona nebýva triezva už od rána a ked jej človek na rovinu povie aby nepila a prišla triezva je zle a hneď útočí. Nevie prijať žiadnu kritiku ani názor druhých. A vyjadrenie na mňa z jej strany bolo, že som p..., k.... a, že ma k životu nepotrebuje. Dokonca jej vlastnej sestre zaútočila na už mŕtveho syna. Veľmi veľa ľudí sa snimi prestalo stýkať za ich správanie voči druhým. A ďalší problém je v tom, že na návštevu chodia zásadne len s fľašou.

janci05
8. apr 2020

No ja neviem, resp. viem. Keby mňa niekto častoval takými vybranými slovami a moje deti tiež, ten u mňa skončil. A priateľ by si to mal tiež uvedomiť. Ako by jemu padlo, keby ho niekto z tvojej rodiny takto urážal. A vôbec nie je mu blbé, že na jeho deti takto nadávajú jeho vlastní rodičia?

donca18
autor
8. apr 2020

@lindusss2016 a ďalšie jej vyjadrenie, že načo mi mi deti sú a ked je pod vplyvom nadáva na nich a ked je triezva tak icch chce prevelice vidieť, starať sa do všetkého a hlavne ma ponizit, ze voci detom nic dobre nerobím a potom rozpráva po rodine a prekruca veci. A priateľ je na jej strane.

lindusss2016
8. apr 2020

@donca18 no tak to je len jedno riesenie. Dovi dopo

smitjan
8. apr 2020

Asi by som obmedzila styk, porozpravala sa o tom s drahym a ak sa nieco nezmeni tak proste vnucata nebudu vidiet.

donca18
autor
8. apr 2020

@janci05 ja mam nato taky istý názor. Preto som tam uz deti ani nepustila a povedala, že si neprajem aby niečo o detoch vedeli. Len problém nastáva v tom, že priateľ si ich zidealizoval (nemal snimi ružové detstvo) a teraz si podľa môjho názoru myslí, že mu vynahradzaju čas co mu vtedy nedali. 4 mesiace sa snimi kvôli tomu nebavil ale teraz akoby sa nic nestalo tvari sa, ze nic. Za každú cenu tam chce deti vziať a keď poviem, že nie tak som ja ta zlá a jeho rodičia ti super.

sense
8. apr 2020

Nie nedala by som deti... ak chce deti navstivit nech pride ale triezva....podla profilu mas male deti takze do zafajceneho priestoru uz vobec nie

donca18
autor
8. apr 2020

@smitjan už sme sa otom bavili xy krát. Vzdy povedal ano ano dobre dohodnuté. Po mesiaci nic z toho nebola pravda. Uz sa voci detom a mne z ich strany stalo veľa vecí, neuvedomil si to a toto boka posledná vec z ich strany. Tvaria sa, že oni nič neurobili a na vine slm ja lebo tam nepsutim deti 🙄

donca18
autor
8. apr 2020

@sense to sa nestane, dáva už od rana a ako som uz napísala keď jej to človek povie aby prišla triezva nehrozí a hned útočí

basullinka
8. apr 2020

@donca18 "panghartov " by uz nevideli, kym nebudu deti dost velke, aby sa same rozhodli a "ku*vu" by nevideli uz nikdy. Priatelovi by som tiez od srdca povedala, lebo chlap, ked sa nevie postavit za svoju rodinu, ked im "ublizuju" je uboziak

eliska13
8. apr 2020

@donca18 vysvetlila by som mu nech nie je naivný, že vidí ako sa správajú a nechceš ich tam púšťať.Ale doma donho asi hudu svokrovci, že je pod papučou a prečo mu nedáš deti.Hrozna rodina:(muž, keď má rozum prestane na teba tlačiť, alebo deti tam vezne len občas.kolko majú deti?

donca18
autor
8. apr 2020

@basullinka to som aj ja povedala, že pokym sa deti rozhodnú samé. A je z toho to, že som voči nim zaujata a jeho mama sa vyjadrila v správach čo som videla l, že sa mam ist dat liečiť lebo vraj to je uz diagnóza

cacianka
8. apr 2020

Tak ja by som sa odstrihla nielen od jeho rodiny ale aj jeho by som poslala do riti.
Ty nie si ich nevesta, ich syn si ta nevzal za manzelku so všetkým co k tomu patri - laska- rešpekt, úcta(nemusi byt na to ani sobasny list)
Tvoje deti nie su ich vnucata ale pangharti
Ich nezriadeny sposob zivota nedava nič dobre a pozitívne tvojim deťom. Cudzi ludia su k nim lepsi.
Nie nebudem ich tam davat, nebudú tam chodit ani s doprovodom. Dovi dopo dopi.
Vybav si vsetky papiere - zverenie do tvojej výhradnej starostlivosti, vyzivne a ked sa ani mlady panko neukludni a nebude chranit svoje deti pred takimi asocialmi tak nech sa pakuje.
Drz sa žena

basullinka
8. apr 2020

@donca18 nie, ty si uplne normalna matka, ktora chrani svoje deti. Chora je ona, ked rano rozlepi oci a musi ist chlastat. Moj nazor

donca18
autor
8. apr 2020

@eliska13 starší 2 roky a mladší 8 mesiacov. Nemyslím l, že ti ľudia maju na deti dobrý vplyv. Niekoľko krát ich riešila sociálka za hadky bitky a alkohol.

cacianka
8. apr 2020

Oni vsetci su diagnóza a ty chran svoje deti pred nimi ako pred coronou🍀🍀🍀

basullinka
8. apr 2020

@donca18 a este dodam...jablko nepada daleko od stromu, dobre si rozmysli, ci ti hentaky chlap za to stoji...

donca18
autor
8. apr 2020

@cacianka oto sa snažím celý čas 🙏 zatiaľ sa mi dari aj keď s peklom doma lebo mama doňho husti ale kvôli deťom všetko 🙏

janickacrazy
8. apr 2020

@donca18 a tvoj priateľ vobec nepije, nefajčí a je úplne iný ako jeho rodičia? lebo to sa stáva veľmi málokedy, smutné je, že sa ťa nezastane, detičky máš veľmi malé ešte, určite by som ich tam nepustila k takým individuám, nič dobré tam nevidia, stoj si za svojím určite a priateľ by mal stáť pri tebe

mila23
8. apr 2020

no pustat take male deti do zafajceneho prostredia s takym vyjadrovanim? ☹ mozno priatel je nato zvyknuty, jemu to pride normalne
opytaj sa ho,ci by suhlasil,keby nejaky chlap sa choval k jeho dcere
ja by som sa s nimi uz nestykala a deti tam nepustala. Priatelovi asi nevysvetlis,ak si ich idealizuje,ale skus popr. zbierat dokazy - aby si cih potom mohla pouzit, ak by ste sa rozisli a riesili deti...

donca18
autor
8. apr 2020

@janickacrazy fajčí, pije len ked je nejaka oslava ale len veľmi málo. Akurát ked je u nich oni nalievaju a on pije snimi a to ma vytáča. Vraj každý správny chlap pije a nemusi doma nikdy nič pomôcť lebo on chodi do roboty (vsugerovany nazor jeho otca tak ich ako aj ten, že ho podvádzam lebo jeho otec ma tske parohy, že sa nezmesti do dveri)

donca18
autor
8. apr 2020

@mila23 áno jemu prids normálne spôsob akým žijú lebo tam vyrastal. Prípady boli aj take, ze ho vyhodili z domu a 2 tyzdne ho nehľadali ani ci ma co jest atď az ked ho videli v stanku, ze ma peniaze. Cele zle jeho rodičia. Doteraz tvrdia, že za nic nemôžu ani za to ze sa snimi nebavim co uz budu 2 roky co som ich nevidela. Dokonca som bola voči nim taka, ze som tam deti posielala ale len von na prechádzku s priateľom ale po tomto skončilo aj to

janickacrazy
8. apr 2020

@donca18 no strašné, žiaľ pre tvojho priateľa je to "normálne" prostredie, ked tam vyrastal a nič zlé na to nevidí, ale predstav si, že tvoje deti budú toto počúvať a prídu do školky a povedia to učiteľke, že babka povedala, že mama je k...

tinatitti
8. apr 2020

Prepáč, že sa pýtam, je tvoj priateľ z rómskej rodiny?

donca18
autor
8. apr 2020

@janickacrazy ved prave, preto vravím, že moje deti pred nimi chránime žiaľ on jr mimo z nich lebo mu vnucuju názory a on im to všetko žerie. Vela ludi mu vrvaelo, ze ho využívajú. Dokonca ešte ked sme nemali deti tak mal voči nim odpor, býval malo doma snimi a teraz sa to všetko úplne premenilo a najradšej by tam trávil všetok čas

donca18
autor
8. apr 2020

@tinatitti pohode, nie nieje. Aj keď to podľa tejto story vyzera su biely

tinatitti
8. apr 2020

@donca18 prepáč, ale vážne ma to napadlo ako prvé. Prečítala som si celú diskusiu a poviem ti, ja by som sa celej tej rodine vyhla z ďaleka. Žiaľ by som to riešila rozchodom a s rodinou tohto typu by som nechcela nič mat. A ja osobne by som trvala na tom, aby otec podal o zapretie otcovstva a malá by som svätý pokoj od nich všetkých. Ale to som ja. Tým nehovorím, že ty máš konať rovnako. No každopádne k jeho rodine by som deti nepustila. Ok, môžu prísť k vám, kde to máš pod kontrolou a nech sú triezvi. Inak nič.

mila23
8. apr 2020

aj ked tam deti nepustis a nebudes chodit....oni ho budu furt heckat proti tebe, aby mu nevsugerovali ze to je pravda. Asi by som si zhromazdovala dokazy, zapisovala a pod. priatel by sa mal rozhodnut ci je prenho dolezitejsia ta rodina alebo tato vasa.....to nie je dobry vzor pre deti. Ako daleko od nich byvate? Aby potom nechodili pre deti do skoly.skolky,ked ich budu chciet vidiet,lebo zla mama im krivdi...

smitjan
8. apr 2020

@donca18 ach jaj, to je na nervy. Viem si predstavit aku bezmocnost momentalne prezivas :(