Váš názor - môj štedrý muž a jeho lakomá sestra

28. sep 2021

Ahojte baby, idem sa vás opýtať na názor.
Môj muž ma sestru, ktorá ma 5 deti. ZAKAŽDÝM, keď majú jej deti narodeniny, meniny alebo keď sú Vianoce tak môj muž Im kupuje darčeky+ dáva peniaze, deťom a aj jej a jej mužovi….cize Dá 30 eur + darcek do cca 20 eur. Krát 7. Lebo každému. Mne nevadi, že je takýto, on by sa aj rozdal. Pointa. Jeho sestra keď mame sviatok my, tak mne neblahozela vôbec 🤦‍♀️ Nemá ma rada a ani neviem prečo a mužovi dajú darcek do tých 5€. Nechcem aby ste si vysvetlili zle, že som na prachy a darčeky. To absolútne nie. Ale skôr ma škrie a dávam si otázku, že prečo je jeho sestra taká lakoma a skupa. Naposledy mu kúpila víno za 2€ bez akcie. To som už nevydržala a povedala som mu, že radšej nemala davat nič, zahanbil sa. Peniaze majú. No jednoducho som sa chcela len vyrozprávať. Pridu mi ako zraci peňazí. Jej syn mal minule narodeniny a volala mužovi, že nemá toto,toto,toto a ešte toto. Pozerala som len a nestačila som sa diviť. Dievčence aký máte názor? Máte to niektorá takto?

nely1704
28. sep 2021

Celkovo by som tie darčeky a peniaze stopla. Nie preto, že Vám to nevrátia, ale preto , že potom nastávajú také situácie. Oni si už na to zvykli , určite to berú ako samozrejmosť a Teba to štve (nečudujem sa) . Môže nastať situácia, keď budete na tom finančne zle a čo potom?

autor
28. sep 2021

@nely1704 Dakujem, za názor. Presne to v sebe riešim tak, ako si opísala. Mám pocit, že muža len využíva a jednoducho vie, že deti a ona s mužom dostanú vždy niečo. Ale ako to stopnem? 🤷‍♀️

maximilie
28. sep 2021

No urcite sa nemaju financne tak dobre, ako vy. Ked maju 5 deti, a rodicia nemaju nadstandardne platy, tak urcite sa im nezije lahko. Tvoj muz ked im tolko dava, urcite si to moze dovolit. Zrejme chce sestre pomoct. Ma na to, tak preco by im nedoprial?
Na druhej strane, ked ona nie je schopna ani zablahozelat, tak to je uz o inom.
Nepreratavaj vsetko na peniaze, do posledneho eura....je to smiesne.
Ak vam nic nechyba, tak to neries. Je to rodina. Nie je to suseda, ani kamaratove deti.

janci05
28. sep 2021

Už tu raz bola podobná diskusia. Vtedy som napísala, že nakúpiť deťom po drobnostiach a čokoláde. Žiadne peniaze a drahé dary. Švagriná si rýchlo dá dve a dve dokopy.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nely1704
28. sep 2021

@janci05 súhlasím s Tvojim príspevkom

maximilie
28. sep 2021

Ale suhlasim s tym, ze tie dary by mali byt skromnejsie. Trochu to tvoj muz prehana a najhorsie je to, ked si uz na to zvykli.
A ako to stopnes? Mozno ked zvysis naroky ty? A zacnes pytat toto, este toto a toto a este tamto? A ked skusi povedat, ze preco az tolko tak mu poveddz, ze ved asi mame na rozhadzovanie, ked si taky stedry voci druhym...

autor
28. sep 2021

@maximilie je to rodina ale my zatiaľ nemáme na takéto rozdavanie peňazí. Jednoducho nemáme sa tak dobre, aby mohol toľko davat. Keby sme sa mali fajn tak neriešim vôbec. A to, že mi neblahozela, tak mám o nej svoju mienku a neriešim. Človek, ktorý vie, že v daný deň mám narodeniny a sme priamo s dotyčnou a nepodá ruku, žiaľ, nie je to normálne. Je to rodina ale keď muž potreboval pomoc, tak sa mu otočila chrbtom :/

autor
28. sep 2021

@janci05 Dakujem, skúsim sa s ním porozprávať. Lebo už naozaj cítim, že to je preháňanie. Sme spolu 6 rokov a doteraz som bola naozaj ticho.

maximilie
28. sep 2021

Tak to meni celu situaciu. Ja som si myslela, ze toto si dovoli niekto, kto si 500eur hore dole na ucte mesacne ani nevsimne....
Ak to vam ubera z rozpoctu, tak samozrejme ze je to na hlavu. 10eur do obalky a cokolada by mohla uplne stacit 😏

autor
28. sep 2021

@beata_k no skúsim mu to opatrne povedať a som zvedavá ako zareaguje. Ja som taký typ, čo sa nestará do druhých ale toto je už moc. Preto som sa obrátila na vás, na mk. Keď mi prvýkrát nezablahozelala jeho sestra v deň mojich narodenin(boli sme reálne spolu) tak som mu to vtedy hneď povedala a bol zarazeny sám…a odvtedy to už ani nečakam ale zamrzí ma, že mi nepovie aspoň všetko najlepšie. Keďže od muža dostávajú dary

srferreira
28. sep 2021

@maximilie podla mna ani tych 10€ by som nedavala. Cokolada, nejaka lepsia. Vsetko najlepsie a dovi dopo!
Autorka ja ta chapem. Mna by to tiez stvalo, ide to do penazi a ked nemate na rozdavanie tak stopnut to urcite. Keby mate miliony na ucte nech sa paci.

autor
28. sep 2021

@maximilie no veď toto. Muž chce kúpiť väčší byt ale ako? Jednoducho nechcem byt skupa ale toto je moc, že ročne im dá cca 350€. To naozaj je veľa.

autor
28. sep 2021

@srferreira je veľký dobrák a nikdy by som neverila, že to napíšem ale ide to na ukor našej rodiny. 😢 veľmi ma to mrzí….

nely1704
28. sep 2021

Ja by som sa vôbec neorientovala na to, či je to rodina alebo nie. To, že majú 5 deti je ich vec , deti za to nemôžu ale na druhej strane aspoň budú skromné.
Keď chodia čisto oblečené a majú čo do úst nie je čo riešiť. Keď ich je 5 vedia po sebe aj čo - to podediť a ostatné nech zabezpečia rodičia, sú za nich zodpovední

autor
28. sep 2021

@nely1704 presne môj názor.

srferreira
28. sep 2021

Autorka vies ako sa hovori, na dobrotu, na zobrotu. Keby mu to oni aspon opatovali, vdacnost, ale vyuzivat ho a volat mu, ze co treba kupit, lebo idu narodeniny. To uz je o niecom inom.

autor
28. sep 2021

@srferreira :( som z toho naozaj sklamaná. Je to vypočítava ženská, ktorá zrejme vie čo robí

abbey1
28. sep 2021

A muž je šikovný, že za 20eur dokáže nakúpiť toto, toto a ešte všetko toto, čo mu sestra povie. ;)
To fakt niekto rieši 350eur za rok? Chápem, že ťa štve, že vám nekúpia, prípadne víno za 2eura (inak fakt máte u vás super ceny). Ale stále je to manželova sestra a jej deti a keď manžel to cíti tak, že mu na nich záleží a chce im tie darčeky kúpiť a peniaze dať, ozaj by som to neriešila. To sú také žabo-myšie vojny o ničom.

miadi
29. sep 2021

Neriesila by som to. U nas je nieco take., mm dava $$$ na vianoce doslelym zarabajucim 27r 25r a 20r neterkam a synovcovi. A svagrovi dar., tak okolo $500. Svojim detom nekupi nic vraj toho maju moc odomna. A svagor nieco da len ked je party pre celu rodinu ( 4chody) . Neterky nedavaju nic on daco da akoze za nich vsetkych nasej dcere. Maly bude mat v January 2r este nic nedostal od svokrovcou ani svagra., vlastne na velku noc dostal bublifuk od svagra.Ale toto mi žili netrha. Kazdy dava podla seba ako to citi. Za 350e - rocne si ten vacsi byt nekupite. To zas nie je tak relevantna suma. Svagrina Ta nema rada ok nemusis ani ty ju, ale tvoj muz ju ocividne ma rad a rad dava darceky jej detom . Netrapila by som sa tym. On tebe asi tiez nehovori kolko co mozes komu dat ? Zbytocne len budes v muzovych ociach zla ked mu to povies priamo. On by to musel tak citit a vidiet ako ty aby si povedal ok staci nieco male darcek za 20e a uz nedaval sestre a jej muzovi $ ( pride mi to zbytocne ale co uz ? ) nekaz si tym naladu nestoji to za to ,

vanda323
29. sep 2021

No v prvom rade ak ti to vadí , mala by si sa snim o Tom porozprávať, netvrdím že som v tej istej situácii ale môj manžel má veľkú rodinu je z 10 súrodencov plus majú už svoje deti niekto 3 niekto 2, jedna sestra 4 takže u nás fakt každu chvíľku niekto oslavuje...a môj muž tiež rozdáva peniaze ...naposledy nás krstný syn, mal narodeniny torta, plus peniaze plus darček....ale.mne to nevadí....ja vždy ešte poviem veď daj nerada šetrím na rodine ale to som ja...zas chápem ak tvoju situáciu že švagrinna si ani nespomenie...ja m svokru zas takú a napriek tomu jej dopraj na jej sviatok až až...ale zas píšem to som ja chápem a respektujem aj inú povahu

0silvia0
29. sep 2021

Vy mate deti? Nikde nespominas vase deti... mne sa tato suma za rok nezda vobec taka likvidacna. Nie je tym detom tvoj muz krstny otec?

fleur1111
29. sep 2021

Muž zrejme vie, že nie sú na tom tak finančne dobre ako sa moze zdat. Alebo iná alternatíva - švagriná sa hra na chúďatko, ktoré potrebuje € na hlúposti, tak vyratúva pred tvojim mužom čo všetko ešte potrebuje. Aj keď sú to nezmysly, je to jej brat a chce jej pomôcť a možno nevidí jej skryte úmysly. Jediná možnosť ako to zmeniť je nedávať im toľko €. A úplne súhlasím s názorom vyššie, začni vyratuvat aj ty čo potrebujete. Nastavte si hranice, vy najlepšie viete ako ste na tom finančne a podľa toho nakupujte ostatným.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
29. sep 2021

Ked na to ma nech kupuje, teda dava, uz len tym detom. Co za to oni mozu akych maju rodicov?
Dat 350 rocne je nic. Bola tu tema, ze manzel posielal jeho mame 500 eur tyzdenne a jeho mama vydelila tej manzelke 100ku

suzitok
29. sep 2021

Podla mna to nie je 350€, lebo si písala, ze narodeniny, meniny, Vianoce krat 7....v hodnote 50€, je podla mna cez 1000,-€ a este neviem ako je Veľká noc napríklad, Deň detí...lebo to uz sa mozeme baviť o sume niekde okolo 1500€..
Myslim si, že tu je chyba v dohode medzi vami - teda vy a svagrina...a tiež chyba v komunikácii ty a manzel...treba si dat nejake pravidla v tomto smere, alebo sa otvorene dohodnúť so svagrinou, v akej hodnote si budete vzajomne darčeky dávať...a bude spokojnosť medzi všetkými..

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lintu
29. sep 2021

Vieš o mužovej sestre všetko? Jej správanie môže mať úplne jednoduché vysvetlenie. Ťažko ju súdiť. Napríklad ten "pohoršujúci" zoznam darčekov mohol poľahky vzniknúť tak, že tvoj muž sa jej každý rok vypytoval, čo by im mal kúpiť, no a keďže ho už pozná, nedbá si už aj sama zapýtať. Iste, tretej osobe-pozorovateľovi to môže prísť čudné. V niektorých vzťahoch to funguje ale takto úplne bežne. Ak by takéto praktiky mali niekomu vadiť, tak v prvom rade tvojmu chlapovi. Dostal vôbec direktívne príkazom, že to čosi musí kúpiť? Bol by veľký problém, ak by sa zariadil po svojom? Predpokladám, že vždy má na výber. Akosi dobrovoľne svojvoľne ide v týchto veciach ale proti tebe. Porozprávaj sa s ním o tom. Najlepšie tak, aby si aj ty bola ok s tým, ak sa raz aj on začne starať do tvojich vzťahov....

0adka0
29. sep 2021

Ja by som mu to určite povedala, ak chce rozhadzovať peniaze, tak nie na úkor vašej rodinky, u nás je to podobne, sestra zavolá, že potrebuje do nového domu kanvicu, stoličky, hojdacie kresielko pre bábo, ak už ideme okolo obchodu nech jej donesieme nákup a samozrejme zaplatíme, keby to mám zrátať, tak sú to úplne iné pálky ako u vás a dohodli sme sa, že to pôjde z peňazí, ktoré mužovi po odrátaní našich výdavkov zostanú z platu a namiesto toho aby si doprial pre seba, tak bude míňať na ňu tak aby nám to neuškodilo. Mne klasicky ani raz ruku nepodali, on dostal naposledy na okrúhle narodeniny gumený koberček do auta (áno jeden), nemusela som mu ani nič hovoriť a sám zostal znechutený a zhodnotil, že 500€ dary prestanú. U nás nejde ani tak o peniaze, skôr o princíp, že jeden súrodenec by sa aj rozdal a príkladne sa stará a ten druhý to zneužíva a teda núdzu o peniaze ozaj nemajú, ale vo vašom prípade to podľa tvojich slov ohrozuje váš rozpočet a fungovanie, takže by som si to určite nenechala. Keby boli v zlej situácii a kupovali by ste im veci, ktoré naozaj potrebujú ako školské pomôcky a oblečenie, tak je to iné ako keď si vymýšľa dary z roztopaše a váš rozpočet potom plače. Niektoré tu píšu, že 350€ ročne je nič, každý máme iné možnosti a keby vás oklamali napr. v obchode o 350€, tak by ste určite nehovorili, že to je nič.

autor
29. sep 2021

Dakujem baby, vidím, že viaceré ma chápete. My mame 1 dieta zatiaľ. Čo sa týka muzovej sestry a nášho malého, tak nikdy mu nedala darcek. Ona gratuluje len mužovi. Mne a synovi nie.
Vyššie spomínaš,
@abbey1 že by si to neriešila. Ja to začnem riešiť lebo my sa nemáme tak super aby mohol rozhadzovať peniaze na ich rodinu. V noci som premyslala, dnes sa s ním o tom porozprávam a som zvedavá. Začínam mat dojem, že nás vyciciava. Naposledy mala ich mama okrúhle narodeniny a ona kúpila zo záložne hrnček. No nech sa na mna nikto nehnevá ale bolo to cez. Ich mamka taká zarazena ostala. A oni majú peniaze. Hneď na druhý deň kúpili auto. A o týždeň na to išli na dovolenku….
A nechcem aby ste si mysleli, že im nedoprajem. To tak nie je. Ja som rada, že sa ľudia majú dobre ale jednoducho keď vidím, že myakosi na tom finančne nie sme super, tak…….