Vadilo by to aj vám?

kikundela
21. okt 2015

Neviem ci som vadna alebo.....v praci som spoznala jednu babu....ma 20 rokov....ja mam za chvilu 27.....priatel bol rad ze m kamaratku, no len akurat ze casom s nou zacal chodit na cajiky po veceroch....orvy krat som ho cakala ako debil doma s malym, a on mi niekedy vecer na sms kde je odpisal ze isli na caj aj s jej bratom...potom bol dalsi caj prichod niekedy v noci....o deviatej sa zobral a isiel...sak tam bol aj jej brat s frajerkou tak na tom neni nic zle....pri otazke o deviatej vecer ci by mi vadilo keby isli na caj mam taky nerv ze.,..nedavmo sme zistili ze cakame babo...mame este chlapeka a mne to dost vadi, ze priatel ma rodinu skoro 30 rokov a taha sa s 20 rocnou standou po baroch....
Dalsia kamaratka na zaciatku volala mne, pytala sa mna, teraz zavola len priatelovi, i 3 x o dna pre hluposri doslovam pod. I zaparkova, odparkovat, pod so mnou do lidlu.....hovori mu ze si bola uz dva krat urobit dobre s vybratorom....obtazuje to aj jeho uz.... je vydata ma decko ale to ako sa sprava.....vsetko riesi s priatelom, jeho sa pyta ci jej syna vyberieme zo skolky a vobec aby sa opytala ci mi to nebude vadit, leno jej syn je jedna katastrofa, bila by som ho od rana do vecera....vychova skoro ziadna..... prekaza mi to ze mu hori zlato, a moj druhy muz, ked ma muza v zahranici je hrozna ale ked pride domov a je doma dva tyzdne dokaze sa za tie dva tyzdne neozvat ani raz.... ale akonahle odide zvoni priatelovi telefon stokrat....rozmyslala som ze jej povie nech sa zamysli nad svojim spravanim .....

worker_falcon
21. okt 2015

😀 😀 😀 😀

zonjushe
21. okt 2015

no jasne ze by mi to "nevadilo" .. len by som ich oboch poslala do pekla 😀 😀 😀

minutka
21. okt 2015

tak po prve: hrozne sa to po tebe cita,pises velmi nezrozumitelne a s chybami... cize nie vsetkemu som porozumela a po druhe, NIE, nie je normalne,aby tvoj muz chodil bez teba po veceroch s tvojou kamoskou po baroch. Ale to ti hadam netreba hovorit,ze je to prinajmensom nevhodne spravanie dospeleho muza, otca...

kikundela
autor
21. okt 2015

Dakujem..... ja stale pocuvam sak nerobim nic zle, ved ani pri nej nesedim.....ale ma nas, a vyzera to dost hlupo, ze my sme doma s malym a on sedi s nejakou zabou v bare....

emily203
21. okt 2015

@kikundela
a ty si este s nim?

seahorse27
21. okt 2015

Tvoj priatel je nejaky "erarny" 😀 Ci by mi to vadilo? To nemozes mysliet vazne...rada by som videla tu, ktora by mu to tolerovala.

esterba
21. okt 2015

@kikundela No nie, nezdá sa mi to normálne, ale čo ja môžem vedieť, keď mne sa nezdá normálne ani to, že čakáš druhé dieťa s chlapom, za ktorého nie si vydatá... 😒

libka1
21. okt 2015

@kikundela tvoj priatel nema rodinu podla toho ako sa sprava... ten chlapcek je jeho?

kikundela
autor
21. okt 2015

A ci ze ne som vydata.....mne to nepride nenormalne.....je to kus papiera a prsten, nic sa tym nezmeni ....

mysicka36
21. okt 2015

😀 už v polke som sa stratila. No je to odveci, tak ty začni volávať ich manželom/priatelom, že keďže tvoj je poskok jeho ženy, tak ty potrebuješ tiež niečo pomôcť. Tak nech príde on, alebo nech vyrieši to že tvoj sa bude starať o svoju rodinu.

A stratila som sa aj vo svojom príspevku 😝 Bože sprav si doma poriadky a máš. Alebo mu pobal kufre a nech teda ide na furt 😀

minutka
21. okt 2015

@kikundela manzelstvom sa zmeni:
- majetok (co nadobudnete spolu,zaraduje sa do bezpodieloveho vlastnictva. Ano,su aj vynimky-dar,dedicstvo...)
- hypoteka (dva prijmy=moznost od banky ziskat viac penazi)
- vyzivovacia povinnost
- dedenie (pravo dedit po smrti partnera)
To su tie pragmaticke dovody, zmeny 🙂 Pre mna to je pocit naplnenia. Ale tak ja mam super muza a som "stara" romanticka 🙂

guinevre
21. okt 2015

@kikundela No, veru, vam by ten kus papiera a kus kovu na prsteku urcite nic nezmenil...

esterba
21. okt 2015

@kikundela Pozri, ak ti teda môžem poradiť, kým si zaobstaráš ďalšie potomstvo s podobným expertom, zisti si presne, čo sa medzi mužom a ženou mení sobášom, pretože sa toho mení celkom dosť a hlavne v prospech ženy, vzhľadom k tomu, že to my rodíme, sme na materskej a rodičovskej (povúčšine) a máme (poväčšine) nižšie platy. Ak chceš žiť z lásky a vzduchu, nech sa páči, ale asi si už v praxi všimla, že to človeka nemusí úplne "nasýtiť". Tento je evidentne nepripravený starať sa o rodinu a aj toto si si mohla uvedomiť, keby si v minulosti riešila, či je ochotný si ťa vziať, možno by si, ako rozumná žena, zvážila otehotnenie. Alebo ani nie?

nyusika
21. okt 2015

@kikundela nerpytala si sa sice na to, ale ked je pre teba institut manzelstva len nejaky papier a prsten, tak potom ti nazoaj nema preco vadit, ked tvoj FRAJER sedi v bare s cudzou zenou...ved tam len sedi.

manzelstvo rozhodne nie je len papier a len prsten, je to pravny akt, a ten len akoze papier je zavazny a vyplyvaju z neho nejake pravne povinnosti. je to zNak toho, ze obaja partneri su natolko dusevne vyspeli, ze su ochotni a schopni verejne deklarovat vztah a prijat povinnosti z tohto zavazku vyplyvajuce.

takto ste len par, co ma spolu dieta...aj ked mnohe s tymto nebudete suhlasit. a nechcem, aby toto bolo prdmetom dalsej diskusie.

v kazdom pripade, @kikundela, tvoj priatelsa sprava tak, ako sa spravaju bezne slobodni chlapcxi, nezodpovedne, ako debil...mne by to vadilol

zuska2001
21. okt 2015

určite by ti to malo vadiť. ja som raz bola na tej druhej strane - proste velmi dobrá kamarátka ženatého muža. aj ked sme večer po baroch nechodili, trávili sme veľa času spolu a viem, že to síce bolo iba platonické, ale keby som bola jeho manželka, vadilo by mi to. na druhej strane myslím, že chlapi sú takí nechápaví - akonáhle mu to začneš racionálne vysvetlovať, sa nadurdia. musíš ho proste nejak rafinovane prilákať naspäť, aby si to ani neuvedomil.

gita17
21. okt 2015

na tvojom mieste to zatrhnem este v zarodku. Pises, ze ma manzela, tak by som mu to urcite povedala, nech si s nou spravia poriadky aj z druhej strany. Pripadne sa postazovat najvacsej klebetnici v robote, nech sa za svoje spravanie citi neprijemne aj na pracovisku.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetkab.
21. okt 2015

@kikundela ak sa na veci sobáša dívaš tak ako píšeš, tak Ti to napíšem tak ako to asi aj chceš počuť. Aký je rozdiel medzi tebou priateľkou a inou mladšou 20tkou priateľkou. tak ako praskol teba, môže aj ju. Nie je medzi vami žiaden rozdiel, len v tom, že ona je bezdetná a Ty už čakáš druhé. Ver moja drahá, že je v tom rozdiel či ste zobratí, alebo či si len sa s niekým priatelíš. Ale je dobré, že si len priateľka, aspoň bude mať Tvoj priateľ menej papierovania pri menení priateľstva.

nyusika
21. okt 2015

@miriam11 do vztahu dvoch dospelych taketo hry nepatria. to sa v skolek robi, ze ked ty mne, tak aj ja tebe.

lubkavargova1
21. okt 2015

no moja draha, poviem ti to odsampak bez servitky...a co akoze chces odneho??? Prosim ta. Nie ste zobraty, tak podla toho sa sprava. Ked je to pre vas kus papiera, ze manzelstvo...tak o kus papiera menej pri rozvode 😀 Tak naco stres a panika? Ste obaja svojpravny, "slobodny"...tak kde je problem? Ked sa ti to nepaci povedz mu to na rovinu a s tym, ze uz by ste sa aj mohli aj zobrat a uvidis ako zareaguje...podla mna za take mozu si same zeny. Ked davaju taku slobodu chlapom potom nech neplakaju...

libka1
21. okt 2015

@kikundela umyselne si mi neodpovedala na otazku 😉 to prve dieta nie je jeho, uz som ta stretla v inej diskusii. mozno aj preto sa tak sprava. nie kazdy chlap si vie vytvorit puto s dietatom, ktore nesplodil. takze tu nejde len o manzelstvo...

timea7
21. okt 2015

@seahorse27 "erárny" skapééém!!!!!! To si zabila, erárny.....

worker_falcon
21. okt 2015

@kikundela prečo by ti to malo vadiť? ste predsa iba priatelia a na nejaké záväzky si predsa nepotrpíte. to je staromódne a nič vám to ani jednému nehovorí. Tak sa správa ako slobodný mladý muž. Aký problém?

sense
21. okt 2015

Nuz keby to priatelobi vadilo tak vy to zatrhol...ale zrejme jemu to nevadi a pre neho rodina nie ste ...ci uz s papierom al. Bez....

Tiez som mala dieta len s priatelom ale takto sa nesprava ani nespraval

nasta55
21. okt 2015

@worker_falcon nevies citat maju spoku deti, tym.padom slobodny nieje.

worker_falcon
21. okt 2015

@nasta55 čítať viem. a to, že je slobodný, má napísané v občianskom preukaze. To, že má dieťa s človekom, s ktorým ju nič iné nespája, svedčí o ... hm, napr. nerozvážnosti, to je asi najjemnejší pojem, akým sa to dá zhodnotiť.

timea7
21. okt 2015

@nasta55 slobodný je, dieťa nie je jeho, má ho s prvým partnerom, druhé čaká s terajším, teda ak som to dobre pochopila. A slobodný bude stále, aj keď sa dieťa, ktoré spolu čakajú, narodí to na jeho stave nič nezmení, bude otcom, ale stále bude slobodný. Je už na mužovi, ako sa k rodičovstvu postaví, zatiaľ sa správa, ako by sa ho to netýkalo 😒

libka1
21. okt 2015

@nasta55
@worker_falcon nemaju spolu dieta, to dieta je z predchadzajuceho vztahu, to ze to neuviedla, len svedci o tom, ze na diskusii si kazdy uvedie len to co sa mu hodi 😉 teraz ale spolu dieta cakaju, hm 🙄

worker_falcon
21. okt 2015

@nasta55 a jeho rodičovské práva/povinnosti neovplyvňuje stretávanie sa s inou. Tak ako zadávateľka otázky nie je s otcom svojho prvého dieťaťa, atď, atď. To sú tie voľné vzťahy. Nech sa páči.

timea7
21. okt 2015

@kikundela prepáč, riešiš správanie kamarátok, aké majú vychované deti, ale unikajú ti v živote oveľa podstatnejšie veci - čakáš druhé dieťa s druhým mužom, to, čo ste mali svadbu, alebo nie, nejdem riešiť, aj keď u mňa sobáš neznamená len kus papiera a prstienok. Ide o to, že si vyberáš pre svoje deti nezodpovedných otcov, najprv otehotnieš a potom si začneš všímať, čo to máš po svojom boku za muža. Dieťa plánované zrejme nebolo a podľa toho, čo píšeš, sa priateľ veľmi netrhá tvoriť s tebou a deťmi rodinu 😖 Asi to, že sa k manželstvu a rodičovstvu treba stavať zodpovedne, že tá svadba nie je až tak k ničomu, niečo do seba bude mať.....