V koľkých rokoch ste sa osamostatnili?

12. apr 2022

Ahojte. V kolkych rokoch ste sa osamostnatili a kolko ste mali nasetrene? Rada by som sa uz osamostnatila no mam strach ze nenájdem v inom meste prácu, nebudem finančne vychádzať a budemsa musieť vrátiť k rodičom.

dzulli1980
12. apr 2022

V 18-tich a nemala som našetrené nič ... našla som si robotu, zo začiatku mi príjmy ledva pokryli náklady, keď chýbalo, išla som na brigádu ... najprv si nájdi prácu, potom rieš osamostatnenie ... pre nikoho nie je začiatok ľahký, no kde je vôľa, tam je cesta ...

lucia7933
12. apr 2022

ja v 23 a tiez nasetrene nic...sla som do podnajmu...lebo to som v podstate len zacinala pracovat....a o 2 roky neskôr uz som kupovala vlastnu nehnutelnost

sense
12. apr 2022

V 18, nasetrene nic

dollyzv
12. apr 2022

V 19tich,s exom sme brali hypo..ex odišiel hypo ostala 🤣🤣🤣 našetrené sme nemali nič ani jeden

marca12
12. apr 2022

Ja po vyske. Ale ak uvazujes nad osamostatnenim,najskor si najdi pracu v meste,kde planujes zit a potom ries byvanie. A zahod strach. Keby si sa neustale strachovala,tak sa nikam nedostanes. A ked mas vlastne byvanie,spravis vsetko pre to,aby si sa uzivila. Ked ti nestaci prijem,najdes si brigadu. Zaciatky su tazke hlavne si vediet zadelit peniaze,ale neboj,zvladnes to

panelacikova
12. apr 2022

21

sigma510
12. apr 2022

V 18 skončil mama hotel, dali sme sa s chlapom dokopy a odvtedy sme spolu. Rodičia ešte financovali výšku, ale som samostatná jednotka v inej domácnosti od 18-19 rokov.

ivangeline
13. apr 2022

Tazko napisat.Snazila som sa od vysokej skoly brigadovat a chodit domov,co najmenej. :D Potom bolo obdobie,kedy som bola viac..a od 23/24 ani nvm presne uz zas podnajom a potom vlastne na hypo...

littlefiona
13. apr 2022

V 19tnastich rokoch po strednej škole, našetrené som nemala nič. Prvá robota a podnájom, v 24r.som kúpila prvý byt, popritom externe dokončila vysokú školu. V 29r.som kúpila dom a v tom žijem dodnes, mám 42r. Musím, ale povedať, že dnešná mládež to má ovela ťažšie.

tara42
13. apr 2022

Úplne som sa osamostatnila v 23 rokoch. Isla som bývať s priatelom do podnájmu, samozrejme sme mali obaja prácu ale nasetrene sme nemali nič extra (ja jedine tak na školné VS).

lucia147852
13. apr 2022

21. Išla som do podnájmu bez ničoho. Keby takto ustráchane uvažujem, ešte dnes sedím doma 🤷🏽‍♀️

alanko20
13. apr 2022

Intrak od 18, praca od 23.

kittykat22
13. apr 2022

v 18 ich a praca od 18 vyska + k tomu praca. Ale ked sa na to pozeram spatne bolo to skoro a prilis narocne. Svoje dieta by som nechala dostudovat a potom pracovat.

sapa20
13. apr 2022

Najprv práca, potom pôžička.... V 20r kúpili starý dom s vtedy ešte partnerom a začali tam bývať od mojich 23 keďže sme čakali už 🧒.

mirkasmile
13. apr 2022

V 19tich som išla do zahraničia, potom som sa vrátila, a zase išla do zahraničia.
V 21ke som išla bývať s bývalým do podnájmu, zbytočne výhodene peniaze a čas 😀
Mám 24, riešime si bývanie, mali sme v pláne na záhrade rodičov, avšak aktuálne sa vyskytol pozemok v inej obci, ak sa podarí, kúpime, no stavať budeme možno až budúci rok, alebo o 2 🤷

andrejkap123
13. apr 2022

Skoncila som vysku v 24 nasla pracu na tpp a osamostatnila sa. Nasetrene nebolo nic, teraz dorabame dom tiez nasetrene nic alebo malo 😂 ale pomaly chceme uspory zvysovat 🙂

andrejkap123
13. apr 2022

@andrejkap123 mam 28

kvetinka75
13. apr 2022

23 a mala som našetrené aby som si kúpila 1 izbový byt s ,,dotáciou,, mesta. Neplatila som celú sumu a tá našetrená stačila. Ale to bolo pred 20-mi rokmi. Teraz by to bez úveru asi nešlo. Ale riskla by som to. Nemohla by som bývať stále pod dohľadom rodičov. Ja potrebujem voľnosť a slobodu. Pokiaľ človek nemá záväzky, môže zobrať hocijakú prácu a dá sa zohnať aj dobre platená práca, takže môže splácať úver. Jasné, stať sa môže všeličo, ale keby som takto rozmýšlala, tak dodnes nemám nič.

lujza123
13. apr 2022

V 19 tích, s pozicanymi peniazmi smer UK.

Nemusíš šetriť, pozri nejakú brigádu aj s ubytkom a chod. Vlastný byt je blbosť keď si sama, pozri nejaké spolubyvanie, prenájom 1 izby

nikha2809
13. apr 2022

V 17.Mala som 1000€ a z tristvrtiny som zaplatila depozit 😂

caroline_
13. apr 2022

@dzulli1980 ja presne do bodky to iste, akurat isiel.so mnou aj tiez 18 rocny priatel takze prijmy boli.dva

abdn16
13. apr 2022

cerstva 19 som odletela do UK. Zo zaciatku ma podporovali rodicia.

zdenkastanka
13. apr 2022

V 19, nasetrene malo, no na vysku prijmu slusne😄😄😄😄

motylicek07
13. apr 2022

V 21. Bola som na VS a so spoluziackami sme sli do prenajmu. Kazda mala svoju izbu. Studovali sme a makali.

dorothee
13. apr 2022

V 20tich,isla som k priatelovi,nemala som peniaze ziadne,ani nic okrem osobnych veci 😂

veronikaa1998
13. apr 2022

20 rokov som mala. Začali sme s priateľom spolu bývať. Mala som cca 8 000€.

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikushaa
13. apr 2022

V 27 som sa odstahovala z domu. Od VS som brigadovala a zabezpecovala som si co som potrebovala

nika0204
13. apr 2022

Vela zavidis od toho ci studujes na vyske alebo pracujes od 18/19.. a takisto aj ci mas partnera alebo nie.. a dalej zavisi od toho ci mate u rodicov dost miesta a teda by si nezavadzala a samozejme prispievala na domacnost…ja po vyske so snubencom ale kebyze som slobodna asi by som este ostala byvam pri KE a tu by som sla hned po skole do najmu za 500€ A nenasetrila by som nic. Cize podla mna zbytocne sa je porovnavat s ostatnymi..vacsina v skorom veku odisla s partnerom tonje samozrejme hned ine ked su dva platy..a studivala som tazku skolu cize brigady umna boli velmi malo a tympadom aj nasetrene oeniazky