V domácnosti so svokrovcami

4. mar 2022

Zeny, ako to zvladate, zit spolu so svokrovcami?
Som zvyknuta ze zijeme sami, od 20rokov zijem vo svojom.
Teraz ale mame doma celu muzovu rodinu (ukrajinci) a uz pocas prveho tyzdna mi to lezie velmi na nervy.
Jasne. Lepsie ako keby mali byt v nebezpečenstve. Tym sa snazim upokojovat.
Ale aj tak. Stokrat poviem ze tuto spongiu máme len na riady, o chvilu svokru vidim umyvat nou smetiak a vratit na miesto na riady. Tisickrat poviem nenechavajte noze na kraji linky, dieťa (2roky) tam docahuje. Dost mam nervy ze na muža musim cely cas za toto striehnut... A teraz je to +5 ďalších ludi co to robia a nedavaju na to pozor :( svokra mi do druhej izby zakrici ze dieťa je v chladničke a viac sa nestara, isla prec, dieta zhodilo na seba policku aj s tym co tam bolo nalozene kym som dobehla

laurika999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurika999
4. mar 2022

Keby som ho nečítala, nezmažem odpoveď. A čo hneď tak útočne ?

autor
4. mar 2022

Ked som videla, ze si zmazala, tiez som zmazala :D ale nic nebolo utocne, iba som bola otrávená z reakcie bez citania

gabika128
4. mar 2022

Nedá sa pre nich vybaviť iné ubytovanie?

autor
4. mar 2022

V pohode sa pomestime v nasom dome, takze je to blbe, odlozit ich inam... A su hrozne urazlivi. A nevedia jazyk.. cize nesamostatni

autor
4. mar 2022

Vysvetlujem ze to co robia je nebezpecne pre dieťa, ale nejako to moc nemá vahu pre nich. Uz su starí a nemyslia na take veci. Ostatne vnucata maju uz velke

laurika999
4. mar 2022

Oni sú tiež vystrašení, utekať pred vojnou je veľký stres. Majú v hlave veľký zmätok a prúd myšlienok. Strach z toho, čo zažívali tam a tu strach z neznámeho, čo bude ďalej. Myšlienky im prúdia rôznym smerom a asi si ani veľmi neuvedomujú, čo robia.

heidy222
4. mar 2022

Susted sa na pozitiva, napr najdi aktivity ktore by mohli robit spolu s malym. Chapem ta, ze neocakavana dlha navsteva je stresujuca, ale aj o tomto je rodina: pomoct Si v krizovych momentoch. Skus im najst nejaku aktivitu U vas: varenie, pecenie, hocico, nech sa citia Ako clenovia domacnosti a ty na oplatku odprac noze, vymen spongiu a kusni Si do jazyka.

vamajka
4. mar 2022

Urcite in treba hladat docasne ubytovanie toto dlho nevydrzite a aj im bude lepsie ked budu sami. Ako 5 ludi to je dost

karhu
5. mar 2022

ked mas v byte/dome toko ludi je viac ako jasne, ze im je ukradnuta nejaka tvoja spongia a to spravne miesto na nu🙈..cize povol v narokoch a zacni im hladat nahradne ubytovanie

eeffka
5. mar 2022

Nnemyslis vazne toto... ujdu cez hranice a ty riesis pridrbanu spongiu? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ najdite im primerane byvanie, toto nebude na 3tyzdne a zaten cas si kusni do jazyka.

autor
5. mar 2022

@eeffka a ostre noze na dosah mojho 2 rocneho decka? Ich vnucata, na ktore seru? A na to, ze prehodi na seba policu z chladnicky? Nie, pri tolkych ludoch naozaj nezvladam kazdemu chodit za ritou a kontrolovat ci nenechavaju nebezpecne veci ktore ohrozia moje dieťa. Pritom sa mu nikto nevenuje, iba ja.

h2
5. mar 2022

Keď sa Tvojmu dieťaťu nikto iný nevenuje, iba Ty, tak sa predsa nemôže stať, že sa zraní na tých nožoch.
Povedz svokre, nech u Teba neumýva kôš na smeti, ani nič iné, že Ty si to urobíš sama. Ak chce pomôcť, nech ide s dieťaťom von, alebo sa s ním venuje nejakej bezpečnej činnosti (knižky, hračky...)
Nemáš to ľahké, ale maj dobrý pocit z toho, že pomáhaš ľuďom v núdzi.

zuzanka.zuzu
5. mar 2022

@eeffka tiež umyješ kôš špongiou a potom s ňou umývaš riad? no riadna humusáčka 😝
každý kto pozná moje príspevky vie, že som absolútne na strane ukrajincov ale teraz sa nezastaví svet, život ide ďalej. odmysli si "ukrajincov" a toto by si poradila v rovnakej situácii aj so slovenskou svokrou? no jasne 😉

kittykat22
5. mar 2022

Je hrozne mat doma nasackovanych ludi. Vobec ti nezavidim. Dohodni sa s nimi co budu robit oni a co ty. Z blbych komentarov si nic nerob. Baby tu, su velmi mudre a pritom sa rozvaluju spokojne vo vlastnych bytoch. Neviem ako to mate s muzom a ake su jeho ocakavania. Ale treba co najskor ziadat o nahradne ubytovanie, pretoze migracna vlna len zacala - podla mna ujde cez 5 milionov ludi - ak nie viac. Niesom si ista na co budu mat narok ti co pridu neskor. Skus to poriesit. A drz sa 🙂 Si moc hodna, ze si ich zobrala k sebe. Tuto dievky maju sproste kecy, ale ze by si nastahovali k sebe rodinu - to nie.

kittykat22
5. mar 2022

Pre zeny ktore maju dolezite kecy o tom, ako je autorka trapna a je to len spongia. Tak si niekoho nastahujte domov aj vy. Kedze autorka riesi somariny a ukrajinci maju skutocne problemy. Tak budte ak vy take hrdinky a zoberte si domov utecencov. Ved co je vase pohodlie oproti tomu, ze im ide o zivot 👍

eeffka
5. mar 2022

@zuzanka.zuzu problem s citanim textu? Tu absolutne nejde o spongiu ale ze autorka je nervozna z nevyziadanej navstevy. A kedze neprisli z pleziru tqk ich bohuzial bude musiet zniest do casu, kym nepojdu byvat inde, alebo sa nevratia domov.

A k autorke na to ze je tvoja svokra uplna humusacka, zaroven clovek co pohadzuje noze kade tade, a nechava veci tak aby prizabilo male dieta sa tvoj manzel celkom fajn dozil , ze?

veroonr
5. mar 2022

Tak svoje dieta si mas hlidat ty sama v prvom rade...

autor
5. mar 2022

@eeffka tak 40 rokov dozadu bola moja svokra o dost mladsia a vitalnejsia, nemyslis? Ci stary clovek zvladne to iste, co za mlada?

cecilia29
5. mar 2022

Môj brat s manželkou , ktorí majú 3 deti si k sebe teraz nasťahovali úplne cudziu Ukrainku so 4 deťmi. Myslím že sa skutočne dejú horšie veci, zvyknete si na seba za čas. Teraz je dôležité pomáhať si
Buď rada že nie si na ich mieste a nemusíš sa k niekomu nasačkovat ty

tulipanicek
5. mar 2022

Akože popravde mne stačí aj 3 dni keď je u nás moja mama. Ona je milá, aj všetko porobi (to sama od seba aj keď zákazom), aj sa pohra s malou, aj navarí atd a aj rešpektuje čo poviem ale proste no.. Každý potrebuje svoj priestor. Takze ja by som ako prvé hľadala určite iné bývanie pre nich. Po druhé hneď si stanovila, čo kto robí. Ak zvládneš celu domácnosť s 5 ľudmi navyše, tak povedz že si nezelas v domácnosti pomáhať, že to zvládneš Ale že by ti napr veeelmi pomohlo.. (už čo uznáš za vhodne, keby sa s dieťaťom pohrali, keby s ním išli von, kebyže napr povysavali,..). Proste jasne si stanoviť kto a čo robí. Inak tie môže prisaham že riešia a vidia iba mamy. Môj muž je úžasný otec ale že bežne posúvame kávu či nože z kraja linky 🤷‍♀️ A je super že ste im vedeli pomôcť. Držím prsty

tulipanicek
5. mar 2022

@eeffka Ty si mimo. Autorka nie je nervózna z nevyziadanej návštevy. Ale z toho že to čo bežne funguje teraz nefunguje a pridala sa jej “práca”. Autorka na nich nenadava ani nič škaredé nepíše.