Už ma to prestáva baviť

lastqueen
26. aug 2023

Čaute baby no kde začať som mamička a ako každý rodič si potrebuje oddýchnuť od toho stereotypu tak to doľahlo aj na mňa muž chodí do práce ráno večer sa vracia takže všetko čo sa týka domácnosti a starania sa o deti je na mňa milujem svojho muža deti sú môj život ale nebaví ma to proste každý deň to isté nikde nechodím s kamarátkami sa nestretávam a aj keď chcem tak muž robí žiarlivostne scény a potom to aj tak dopadne že nejdem nikde 😏 čo by ste robili na mojom mieste ?

glorikarebeka
26. aug 2023

Žiarli na kamošky? skôr nechce byť pri deťoch si myslím

petamich
26. aug 2023

hm vymenila muza? 🙂 a teraz vazne, ja osobne si to neviem predstavit a to mam dieta jedno - takze vymen 1-2x tyzdenne manzela rovno medzi dvermi, ked prichadza z prace a chod si sadnut na kavu s kolacom alebo prejst sa so sluchadlami v usiach, uz cokolvek co ti pomoze sa trosku resetnut, predpokladam, ze nemate babky/pomoc, zeby ste sli niekam aj s muzom, aspon raz za dva tyzdne/mesiac

0silvia0
26. aug 2023

@lastqueen na tvojom mieste by som trvala na tom, ze potrebujem cas pre seba a s tymi kamoskami by som 1x tyzdenne isla.
Ak by s tym mal ozaj obrovsky problem, tak nech zaplati babysitting a isla by som hoci aj s nim, nech ho od ziarlivosti neroztrhne. Co ine sa ti da poradit, ked mas doma ziarlivca?

maryetta
26. aug 2023

Toto nastastie moj muz chape. Vie co to vsetko obnasa. Ak sa da idem k rodicom na vikend. Alebo cez prazdniny aj dlhsie aj s detmi. Aby sme zmenili prostredie.
Alebo ideme niekam na vylet. Proste vypustit z hlavy vsetky povinnosti.
Ono vsetko clovek vydrzi len do casu. Potom cloveku z toho stereotypu “prepne”…. A su z toho dalsie zbytocne hadky.

dskjhfdlkdjhl
26. aug 2023

@lastqueen Naco ziarli? Chodis na tu kavu s nejakym fesakom? Skor to bude tak, ze ako v mnohych diskusiach-chlap nie je ochotny sa venovat detom a este ocakava full servis. Tam treba zacat, pekne mu deti nechat nech sa stara, nech aspon obcas navari-jednoducho nech pochopi, ze nie je navsteva, ale riadny clen domacnosti.

bimbambim
26. aug 2023

Nech žiarli koľko len chce na kávu s kamoškami by som šla aj každý večer nech si užije deti sú aj jeho

ropucha6
26. aug 2023

Skor sa nechce starat o deti…nenechaj sa znechutit a chod.

rachel36a
26. aug 2023

Pride z roboty, daj mu deti a chod...si neviem predstavit žeby mi muz robil sceny keby chcem ist von s kamoskou...ani ked idem s kamaratom, ani ked idem na zabavu alebo do baru, ani ked idem prec s kamoskami na vikend

madla60
26. aug 2023

@lastqueen , deti nebudú stále malé, vyrastú...a Ty nebudeš stará pani 🙂

lastqueen
autor
26. aug 2023

@maryetta presne tak ja mám 24 rokov ale žijem život osemdesiat ročnej ženy 😒😒😳😅

lastqueen
autor
26. aug 2023

@glorikarebeka na kamošky samozrejme nie on proste má svoju prectavivosť ktorá jeho samého zožiera aj keď nema prečo myslí si že keď sa stretnem s babami tak budeme pokukovat po iných alebo že má stiahnu dakde na disko ja už nevládzem aj keď mu opakovane hovorím že sa milí že chceme len pokecať predca sa nevidíme často proste len mi káva ženské klebety 😀 ale on myslí hneď na to najhoršie potom samozrejme sa s ním pohádam a celu náladu pokazí že nakoniec vždy všetko zruším

rachel36a
26. aug 2023

@lastqueen to je prave chyba, ze vzdy ustupis a zrusis to...takze vie, ze staci robit scenky a ty nikde nepojdes

lenkakravcova
26. aug 2023

@lastqueen Začni tým, že si kamarátky ozveš na návštevu. To ti vytknúť nemôže. A potom uvidíš čo ďalej. 🙂

lastqueen
autor
26. aug 2023

@rachel36a áno je to moja chýba že to vždy nakoniec zruším mňa trápi to že on si to proste ani neuvedomuje on mi vraví že on vie že celé dni doma s deťmi variť upratovať že on nechodí tiež nikde len do práce a domov ale aj tak on je medzi ľuďmi keď je v práci z kolegov sa stali kamaráti hovorím to nie je jedno a to isté povedala som mu už len toľko že ja už asi len z okna môžem pozerať 😑😏

rachel36a
26. aug 2023

@lastqueen popravde, ja by som v takom vztahu neostala...opustila by som ho...ja idem kam chcem, ked samozrejme moze muz byt so synom, ze nie je v praci...ale zase aj on ide s kamaratmi alebo bratom na pivo, dokonca kazdy rok na par dni na cyklodovolrnku bez nas...mame manzelstvo, nie vezenie...

marca12
26. aug 2023

@lastqueen a toto robis velku chybu,ze si sa nechala zahnat so kuta. Ziarli a ty radsej nikam nejdes. Chyba. Nech ziarli kolko chce a nech ho aj roztrhne,ale nabuduce pekne pojdes a nech sa on vysporiadanso svojou predstavivostou. Inak najvacsi ziarlivci su najvacsi suknickari,podla seba sudia inych. Zrejme si in vie pekne vyhodit s kopytka,ked potom ocakava,ze ty robis to iste

martinka13
27. aug 2023

V prípade, že sa ma kto o deti postarať, treba vybehnúť občas s mužom aspoň na víkend vo dvojici.

aurora33
27. aug 2023

@lastqueen no nech ho zožiera žiarlivosť koľko len chce. To chceš byt celý život takto uviazaná na reťazi?

lujza123
27. aug 2023

@lastqueen v prvom rade si musíš sama uvedomiť ze to ako žijete nieje správne. Nemala by si žiť ako väzeň, aj žena v domácnosti s malými deťmi ma pravo na vlastný čas oddychu, ísť si niekde zašportovať, venovať sa svojim koníčkom alebo len tak v kľude si vypiť kavu ci jeden deň za víkend si pospať. Máš právo na sociálny život, na svoje kamarátky. A aj keď muž chodí do práce a domácnosť je na tvojich pleciach to neznamená ze nemusí robiť nikdy nic. Mohol by aspoň keď ma voľno vziať deti na ihrisko (k svokre 😂) aby si si mohla oddýchnuť, v kľude porobiť co pri deťoch nestíhaš. Mohol by jeden deň uvariť obed on alebo keď nevie aspoň ti osupat zemiaky. Vyniesť smeti, umyť riad, skratka trochu priložiť ruku k dielu...

Skus si postupne vydobit viac priestoru pre seba. Nemôžeš sa svojho muža tak báť a prispôsobovať sa jeho vrtochom.
Začni postupne, dávkuj zmeny po kúskoch. Najskôr začni chodiť sama, do obchodu na nákup v kľude bez deti. Zabehať si, zaplávať, ku kadernícke. Neustupuj, nevšímaj si jeho scény.
Zacni volať kamarátky k sebe. Kamošky majú tiež chlapov, skúste nejaké spoločne aktivity všetci spolu grilovacku, vylet. Chod na tu kávu aj keď bude robiť scény. Neustupuj. Zo začiatku mu môžeš napísať 10 sms a fotiek co zrovna robíš nech to tak nepreživa a postupne sa ozývaj počas kávy menej.
Rozprávaj sa s ním prečo cíti takú neistotu a žiarlivosť, čoho sa bojí.

Môže to dopadnúť iba dvomi spôsobmi, buďto si nakoniec zvykne a ešte aj bude rad ze ideš len na kávu nie na welness víkend alebo to nedáte a rozidete sa. Co je v pripade chorobné ziarliveho človeka výhra, aj keď ho miluješ.

lastqueen
autor
27. aug 2023

@lujza123 áno súhlasím s tebou takto sa žiť nedá už som aj s kamoškou dohodnutá na zajtra zájdeme do mesta na kávu a čosi si aj pokupím 🤔😀 už si ani nepamätám kedy som bola len tak sama bez detí alebo bez neho v meste... Aj keď ma bude presviedčať že je veľka horúčava 🤦 ba aj zemetrasenie 🙄😄 pôjdem potrebujem vypnúť.

lastqueen
autor
27. aug 2023

@aurora33 veď toto že nechcem už to je cez ale že úplne ... Keď idem do obchodu ktorý je hneď za rohom stojí pri okne a čaká 😒 doslovne mi dýcha na krku ale už som mu povedala svoje spoločne a on proste len opakuje sa že on mi nezakazuje to už je na psychiku potom on je ten anjelik a ja ta zlá pravdou je tou že on mi nepovie že nejdeš nikde ale tie pohľady nemajú chybu ako keby som ho navždy opúšťala aj deti ja už ani neviem čo mám na to sama povedať.

adka176
27. aug 2023

Vydržať pár rokov....deti odrastú a budeš mať toľko času, že nebudeš vedieť čo s ním...

mikadooo
27. aug 2023

@lastqueen počkala by som. Ja som občas chodila, čím boli deti menšie, tým bolo ťažšie odísť - muž nervy v kýbli, že ako to on zvládne a ja nervy v kýbli z tých jeho výčitiek. Teraz deti sú už o čosi staršie a už nemá problém ma "pustiť", proste menej roboty je s nimi 🤷. Ja zas akceptujem, že ideálne ísť von v piatok alebo sobotu, keď netreba robiť úlohy, naháňať deti do postele a ráno ich (aj mňa 😁) zase vyháňať z postele. Takže určite raz za čas choď, ja som si to vyhádala, vysvetlila som mu, že mi z tých 4 stien, ale aj z detí proste HRABE, potom mám zlú náladu, nemám sa kde vyventilovať. Ok, môžem byť zavretá s rodinou (lebo ako mi on zdôraznil, rodina má byť na prvom mieste (asi podľa neho 24/7)). Ale potom nech sa nečuduje, že som zlá ako čert, nervná a všetci mi lezú na nervy. Potom som sa ešte oháňala kamoškou, ktorá mala mladšie deti ako ja a chodí raz za týždeň do fitka a ja mám 3 dní vopred nervy, keď chcem ísť s ňou na pivo, že zas bude tichá domácnosť a ťažké vzdychy a otázky, či naozaj musím ísť. Potom som vychladla aj ja aj on a normálne sme sa dohodli, že ok jasné, že nie som priviazaná ku kredencu a môžem ísť a odvtedy mi prestal brániť a snaží sa nevzdychať ako utrpenie božie 😁. Ale ako hovorím, aj deti už vyrástli a sám mi pri jednom rozhovore povedal, že už je to pre neho oveľa lepšie zvládnuť ich večer (najmladší má 5r.). A že vtedy pred povedzme 2 rokmi mal z toho naozaj nervy v kýbli, že to má s nimi večer zvládnuť sám...

mikadooo
27. aug 2023

@lastqueen jaj, pozerám, že máš žiarlivca, no tak tu veru neviem pomôcť...😔. To sa musí uvedomiť on sám, že má problém, ty mu to proste nevysvetlíš, aj keby si na seba dala online kameru. No, držím ti palce...

nwnw
28. aug 2023

@lastqueen a naco si pytas dovolenie? Normalne rano som zobrala deti na cely den von a aj ibed som tam kupila. Toto obmedzovanie z jeho strany stopni kym mozes,lebo pojdete od seba. Ake ziarlivostne sceny? To mozes aj ty povedat, ze pokukuje po kolegyni, po obsuhe na benzinke, po casnickach na obede. Ked sa mu nebude lubit,moze ist na matersku (ma na to pravo) a ty do prace. Taketo maniere jak za Rakusko - uhorska.

lastqueen
autor
28. aug 2023

@mikadooo haha 🙂 to áno ten môj tiež vždy hovorí jak deti budú staršie už bude lepšie len jak si v duchu spomeniem že starší má dva roky a mladšia 5mesiacov 😅😅😅😅 ide má odstreliť 😂 tak áno dúfam že sa to časom zmení ale už pomaličky ho na to budem pripravovať lebo celé roky len len rodičia svokrovci do obchodu a domov to je už na mňa veľa ďakujem za pozbudenie ♥️

lastqueen
autor
28. aug 2023

@mikadooo veru tak ďakujem 🙂

lastqueen
autor
28. aug 2023

@nwnw práve že nepýtam povolenie proste len mu to oznámim ale už na mňa vyvali milión otázok s kým idem kde budem kedy sa vrátim že či môže prísť tiež 🙄 či vážne musím ísť no proste ptm tie pohľady ako keby bol moje tretie decko ktoré nechcem zobrať do cukrárne 😒 ptm samozrejme že aj on má kamošku že aj keď mu zavolajú či nejdú dakde posedieť že on nejde lebo že chce byť doma s rodinou že on a naše deti sú prioritné na pevnom miste proste samé blúdi úplne že od veci ... Hovorím mu že čo tu teraz akože trepeš naše deti keď ja len na kávu chcem ísť to je jedno či ku kamoške alebo k sesternici on stoho robí čisté dráma že ja ako jeho žena by som mala chodiť s ním ne bez neho proste človek normálne ostane odstavení že čo z toho robí také haló

0silvia0
28. aug 2023

@lastqueen manipuluje situaciu, trepe manipulativne reci, aby si sa citila previnilo. A dari sa mu, ked nakoniec zostavas doma.

stanulienkat
28. aug 2023

Nehnevaj sa, máš 24 rokov už máš dve malé deti s psychopatickým žiarlivcom. Načo si takto rýchlo vhupla do života? Hentaki žiarlivci sú psychopati a verím, že sa sama na tú kávu ani neodvážiš, pretože jedného dňa ti takú facku strelí, že sa otočíš vo dverách. To je taký typ chlapa, že si len jeho majetok a doma prstom nepohne. Treba si spraviť potom ešte tretie a štvrté dieťa a potom písať na koníka, že nemáš kam ísť s deťmi a nemáš z čoho žiť.