Úspešnejšia žena ako muž

1. jan 2024

Ženy ste tu niektoré, čo ste viac úspešne kariérne ako vaši muži? Pripadne máte VŠ a váš milovaný nie?

Som vo vzťahu. Aktuálne dokončujem Ing stupeň, pracujem v medzinárodnej firme ako manažérka a stretla som chlapa. Úžasného, milujúceho, snaživého. Nemám čo vyčítať. Ale je čašník.. v blízkej dobe zmenu zamestnania neplánuje

Cely život ma viedli rodičia k tomu, aby som mala vzdelanie, bola samostatna a mala dobrú kariéru a rovnako tak moj partner. Vraj vztah nevydrží ak je žena úspešnejšia ..
Asi ma to nejakým spôsobom zdeformovalo, lebo teraz nemám chuť do tohto vzťahu vôbec ísť aj napriek tomu, že je to chlap snov.. neviem ako to zmeniť v svojej hlave

dobromila
1. jan 2024

Ako dlho ho poznáš? Nikto nie je dokonalý, iba ak v prvotnej fáze zamilovanosti...

amonet
1. jan 2024

existuju aj muzi co to zvladnu. moj muz je s tym v pohode. moj ex s tym v pohode nebol preto je ex🤷‍♀️ avsak ak neskusis nezistit aky je a ci to zvladne zaklad je to riesit priamo

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzulli1980
1. jan 2024

Mne toto rodičia do hlavy nevtĺkali, ale ... mám VŠ, postavenie, môj muž SŠ s maturitou, je skladník ... ale všeobecným prehľadom ma preští kedykoľvek ... mnohí VŠ muži sú väčší primitívi a hovädá, ako tí s nižším vzdelaním ... VŠ inteligenciu nikomu nedá ... závisí od kopy vecí napr. aké mal možnosti, môj muž bol z piatich detí, otec alkoholik, nikto ho v ďalšom štúdiu nepodporoval, dvakrát začal VŠ popri práci, no nechal to atď. ... pozri, spoznaj ho bližšie, uvidíš ...

medda_beda
1. jan 2024

Bola som o pozíciu vyššie ako manžel.
On má VŠ vzdelanie, ale aj inteligenciu takže sa skôr tešil ak sa mi darilo.
Hodnota človeka spočíva v niečom inom ako v dokazovaní si toho kto dosiahol a zarobil viac.
Máme známeho ktorý je doma stará sa o domácnosť, deti a pracuje len žena.
A funguje im to.
Takú majú dohodu.

alickapusinka
1. jan 2024

Vieš čo nechaj ho pre inú ženu. TY si hľadaj ako TI rodičia radia úspešného vzdelaného. To že je čašník a TY budeš Ing ešte nič neznamená. Ja som si myslela že láska je dôležitá. Lenže moja rada je že nechaj ho inej takej ktorej nebude prekážať že je čašník a nebude mu dávať pociťovať že je len čašník. TY si hľadaj pána Ing, Mudr,Judr, aj neviem akého. Ešte si si s ním nič nezačala a už máš predsudky. Riad sa radou rodičov a hľadaj si seberovného. A si si istá na milion % že on by ťa ten dotyční čašník chcel alebo len máš na neho zalúska a máš predsudky.

majamat
1. jan 2024

ak teraz ani jednemu z vas taky nepomer nevadi, potom by som do toho isla. samozrejme pomaly,
vezmi si, ze mozes natrafit na neikoho pracovne rovnocenneho,a le povahovo to bude taky ... , ze hroza. a to nemusis zotit na zaciatku vztahu, az po case.
o VS, ci praci a titule predsa vztah nie je.

modrykolibrik
1. jan 2024

@chodec15 preco hejtujes socialnu pracu? ja pracujem v tom odbore a zarabam 2xviac ako moj partner. Nepride Ti to trochu blbe?

alickapusinka
1. jan 2024

Až taký chlap snov to nebude však to je len obyčajný čašník a TY pani Ing.

autor
1. jan 2024

@dobromila vyše pól roka..

emma2782
1. jan 2024

Problém nie je, že ty budeš inžinierka a on čašník ale to, že už sa teraz pozeráš naňho podriadene. Je rozdieľ či nemá vysokú školu alebo je tupý. Poznám mnoho ľudí bez VŠ, ktorí majú oveľa väčší prehľad a vyznajú sa do mnoho vecí - práve aj vďaka tomu, že kým ty študuješ on už získaval skúsenosti, prax.
Čo sa týka peňazí, bez VŠ si tiež môžeš pekne zarobiť - zároveň titul ti neručí dobrý príjem. A aj keď budeš zarábať viac než on, to je už na vás či vám to nebude prekážať.

autor
1. jan 2024

@dzulli1980 toto je veľa pravda a žiaľ som to silno vnímala na VŠ pôde.. inteligencia bola na hroznej úrovni

modrykolibrik
1. jan 2024

@autor ja mam vysokoskolske vzdelanie, moj partner je obycajny robotnik ale nikdy by ma nenapadlo riesit, ze nema VS

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. jan 2024

@alickapusinka prepáč ale takejto reakcii ani odpoveď nevenujem. Nebola vôbec k veci, ja som písala o niečom inom. Ostatné dámy vedia odpovedať normálne. Naco tolko sarkazmu

nikpa
1. jan 2024

Môžeš si nájsť aj chlapa snov tvojich rodičov, s titulom pred menom aj za menom, s perspektívnou kariérou a výbornym výhľadom do budúcnosti. A čo keď to bude blbeček, ktorý bude nepoužiteľný do života, neschopný manžel a otec, tyran, suknickar.... No sama musíš vedieť aké sú tvoje priority.

autor
1. jan 2024

@nikpa nikdy mi na tom nezáležalo. 90% ľudí s titulom je ore mňa obrovským sklamaním. Ja ho mám len kvôli tomu, lebo slm ho potrebovala k zamestnaniu inak by som ho sama nechcela.. práve preto, že
Ľudia s ním sa správajú často ako niečo viac.
Len sa bojím, či to chlapovi nezačne časom prekážať. Nepoznám ho na takej úrovni, aby som vedela či časom nebude prekážka preňho že nie sme na rom rovnako. Z vlastnej skúsenosti viem že to nie vždy chlap prekusne

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dobromila
1. jan 2024

Podľa mňa je dôležité, či má plány do budúcna, či si vie predstaviť robiť v gastre celý život, alebo mu to nateraz vyhovuje a zbiera skúsenosti pre vlastný biznis napr. Ale dôležitejšie sú hodnotové nastavenia, životné vízie a celkovo kompatibilita na intelektuálnej úrovni a ľudskej úrovni...Treba sa cca 2 roky poriadne pospoznávať pred životným rozhodnutím

subartic
1. jan 2024

ja mám iný názor ako väčšina. Ja som skôr za vyrovnané vzťahy a to vo všetkých smeroch . Tieto vzťahy všeobecne sú do budúcna ohrozené väčším rozpadom ako vzťahy kde je vzdelanostný pomer vyrovnaný a ak nie je , tak sa musí stavať na iných veciach ako spoločné záujmy , priatelia , témy na rozprávanie. Mnohým mužom to neskôr ( vzťah viac ako 10 rokov ) začne prekážať.

mikadooo
1. jan 2024

Áno, jedna známa to tak má... S prvým mužom jej to neklaplo, rozviedli sa po roku, ale teda neviem, či problém bol rozdielny plat alebo vyššie vzdelanie alebo čo. Celkovo to bol chuj (môj subjektívny názor). Teraz je s druhým už 10r., majú dve deti a klape im to 🤷. Moja svokra dlhodobo zarábala viac ako svokor, možno celý život, pritom on bol vedecký pracovník a ona "len" ekonómka 🙂. Chce to veľa tolerancie z oboch strán a hlavne si to nikdy nevyhadzovať na oči (ani jedna strana).

marianarem
1. jan 2024

Ja som mala doktorat z matematiky, ked som sa dala dokopy s cukrarom so zakladnym vzdelanim. Nebol to ziadny primitiv, no v ich rodine sa nejako tradovalo, ze treba ist co najskor robit a ak si cisty jednotkar, tak nanajvys stredna skola. On bol dvojkar.
Mne tento rozdiel nevadil, vsimala som si cisto nas vztah, jeho spravanie k inym ludom, ci je zodpovedny a podobne. Proste aky je clovek, lebo nakoniec aj tak zijes s clovekom. V naozaj dolezitych veciach karierna uspesnost nehra ziadnu rolu. Samozrejme hra rolu, ci vie nejako zarobit, ci viete nejako poriesit byvanie, vykryt rodicovsku, ci chronicky neplava v dlhoch atd., ale uz na akej pozicii presne pracuje, tak to je jedno. Doma potrebujes niekoho, kto ta ma rad, tesi sa na teba, javi zaujem, zdiela, je partnerom, oporou.
Treba ale aj zistit, ci rozdiel vo vasom vzdelani a karierach nevadi jemu. Moj cukrar nakoniec s tym problem mal. A aj jeho rodina. V nasej rodine, kde ma kazdy VS, kde su spickovi lekari, sachovi velmajstri, byvali politici, medialne znami ludia atd., s nim nikto problem nemal. Pre jeho rodinu bola vzdelana zena hotova Sodoma-Gomora a odmietali sa so mnou zoznamit cele 2 roky vztahu. Bol to nakoniec aj jeden z kamenov urazu.

nikpa
1. jan 2024

Ale to ti teraz nikto nepovie. Podľa mňa ani on sám nemoze 100% povedať ako by to bolo keby ste mali vzťah, rodinu a ty budeš kariérne aj finančne stále nad ním. A som si istá, že keď to s ním neskúsis, budeš si to neskôr vyčítať a rozmýšľat nad tým, čo by bolo keby... Ved tomu daj šancu, nejdete sa hneď brať. A časom keď ho spoznáš, budeš možno múdrejšia.

sss777
1. jan 2024

Pre mňa bolo podobné vzdelanie jedno z významných kritérií pri výbere partnera, takže ja som si radšej počkala na takého, ktorý spĺňal všetkých 5P🙂

lenka2710
1. jan 2024

Nieje všetko zlato co sa blisti! Môžeš mať vysokoškolsky vzdelaného muža, môže mať tituly pred aj za menom a co z toho keď to bude sviňa charakter, suknickar, na prd otec, nepouzitelny do života atď! Ja mam obyčajného robotníka na stavbe a je to ten najlepší muž a otec na svete!
Toto posudzovanie ľudí mi je strašne proti srsti!

yoxinka
1. jan 2024

Kamoška má VŠ, veľmi šikovná a nezávislá kočka a jej muž je čašník. Chalan pracoval aj ako prevádzkar, ale momentálne je čašník vo veľmi luxusnej reštike vo Viedni. Chalanisko hovorí plynule troma svetovými jazykmi a je to veľmi milý a pracovitý človek, skvelý manžel a úžasný otec. Daj tomu vzťahu šancu.

alickapusinka
1. jan 2024

Tak čo TI prekáža alebo chceš si s ním niečo začať ho chceš alebo nechceš. A čo že je čašník. Aj by si ho chcela ale čo povie okolie a rodičia. Môžeš si nájsť aj s 1O titulmi raz ak bude debil zlý na teba tak nech bude hlavné že má VS. To že si nájdeš nevzdelaného tvoje slova tak to že by mal aj 5 titulov neznamená že bude dobrý. Moja zubárka má manžela elektrikára a tu je žije. Vychovali spolu 2 deti to že je čašník každý Ing právnik lekár nemôže byť musia byť aj obyčajné profesie aj to musí niekto robiť.

elia9
1. jan 2024

Mám vysokoškolské vzdelanie, manžel nie, dokonca zarába viac ako ja 😁ale aj keby zarábal menej, nebol by v tom žiaden problém..neviem ale ja som sa vždy riadila srdcom a vyplatilo sa mi to🙏🙂

kaktusik007
1. jan 2024

@marianarem velmi smutne.... drzim paste nech si najdes toho praveho, ak si ho este nenasla 💖

autorka - asi tri roky dozadu som spoznala chlapa, uplny jednoduchy uboziak - ale mal VS. No mentalne fakt primitiv. Takze nie, nie je to o vzdelani. Ako su bystri ludia co maju iba strednu skolu, tak su aj totalni primitivi a hlupaci s titulmi

matesareany
1. jan 2024

No, pre dobro toho chlapa dúfam, že do vzťahu s ním nepôjdeš.