Urobila som dobre?

27. dec 2022

Ahojte, potrebujem hneď vedieť ci to co som urobila je ok... Mame s manželom 3 deti a z toho jedno je novorodenec. Manzel si našiel novú prácu keď som otehotnela a začal v nej piť a aj znova fajčiť. Keď sme sa zobrali fajčiť prestal. Pije asi tak 2-3x do týždňa. Začali hádky minulý týždeň keď som mu nasla cigarety v aute a on mi celý čas od svadby tvrdil ze nefajčí ze keby fajčil tak mi to povie. Nakoniec som zistila ze teda fajčiť ani neprestal a teda niekoľko rokov ma klamal. A áno vedel to úžasné zamaskovať lebo sa v práci vždy prezliekal. Teraz toto pitie.. Ja som už zúfalá. Áno každý si sem tam vypije na nejakej oslave alebo niekde ale myslím ze 3x do týždňa už je viac ako dosť. Vždy na ďalší deň je tichá domácnosť a potom to aj tak prejde... No tento kra mi volal z prace a zase naliať. Tak som mu napísala ze ak do 15minut nebude doma tak zamyká a viac mu dvere neotvorim (také správy som písala tiež často čiže to už nebra vážne) samozrejme prišiel až o 3 hodiny naliaty ešte viac. Lenže ja som dvere zamkla a zatiahla všetky žalúzie. A teda on chvíľu stal pri dverách aj mi potom volal ci otvorím a povedala som nie. Takže odišiel neviem kam. Myslíte že dom urobila dobre? Ja už chcem jednoducho aby to pochopil, a neviem ako mu to vysvetliť ze takto sa správať nebude.
Par krát sme sa tak pohádali ze s tým nakoniec prestal no po týždni dvoch to bolo znova. Áno ja viem potrebuje zmeniť prácu a kolegov ktorí robia toto iste no to on nechce lebo sú to jeho kamaráti. ,prosím povedzte mi ci som urobila dobre... Akože mam aj strach ze kde pôjde spať a tak ale ja som fakt zúfalá a neviem ako si s ním dát rady. no to on nechce keďže sú to jeho dlhoroční kamaráti a jemu to takto vyhovuje.

autor
27. dec 2022

Pardon, tu poslednú vetu mi tam dalo akýmsi nedopatrenim

janinah
27. dec 2022

Je to dospelý svojpravny človek,nie tvoje 5 r decko,aby si mu dávala zákazy. Nepustit ho do domu ? Tak možno by šiel k rodičom možno do bordelu...chce to vážny rozhovor,návštevu manžel.poradne a rozvodové papiere na stol,aby videl,že to myslíš vážne....ze bud rodina alebo alkohol...cigarety by som neriešila ako prioritu.

kluska
27. dec 2022

a co ti vadi na tom ze fajci? pytam sa normalne

anjelicek26
27. dec 2022

Tak zamykat dom pred nim, ze do 15 minut si doma alebo... ? Zakazovat mu fajcenie, co ma dvanast rokov? Nemusi robit vsekto, co ty povies... a ty nemusis akceptovat na oplatku jeho rozhodnutia a mas pravo sa rozijst...

autor
27. dec 2022

@kluska vie to odkedy sme si spolu začali ze pach cigariet neznesiem, jednoducho keď to cítim tak vraciam. Počas tehotenstiev sa mi stačilo na cigarety len pozrieť a už šlo zo mňa všetko von. Ja som tiež pred naším vzťahom robila hocičo a prestala som s tým keď to jemu vadilo. Taktiež prvé dieťa sa nám narodilo choré na pľúca a on vtedy povedal ze už si nikdy nezapali. Dieťa taktiež dostávalo dusive záchvaty pri zápachu z cigariet....

dzulli1980
27. dec 2022

No takýmto "detinským" správaním neurobíš nič ... zakazuješ mu fajčiť, nepustíš ho domov a potom riešiš, kde pôjde ... možno do krčmy, do bordelu ... treba si v kľude sadnúť a veci predebatovať ... tie cigarety by som neriešila, no čo sa týka alkoholu, tam by som dala striktné ultimátum ... buď/alebo ... nech si určí priority ... buď rodina alebo chľast ... a jednaj normálne, nie ako 15-ročná princeznička.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. dec 2022

@anjelicek26 áno toto som mu navrhla aj povedala viac krát, ze bud sa budeme správať ako normálni ľudia ktorí rešpektujú jeden druhého alebo nebudeme spolu a každý si bude žiť život aký chce. On vždy povedal ze sme mu prednejší ako všetko ostatné ale aj tak si stále robí čo chce. Ja som celé dni doma s chorými deťmi a on si "užíva" život. Viem ze by ma nikdy nepodviedol ale po tom ako ma oklamal s tým fajčením sa niečo vo mne zlomilo a ja mu už neviem veriť vôbec. Ja som pred ním nikdy nijaké tajnosti nemala.

jozef11111111
27. dec 2022

To zamknutie to nerieš , ak fakt nebude mať ísť kde tak zaklope spať niekde musí tak otvor aspoň kluče od auto to musiš dať alevo pustit a dôverovať že či je alebo není opití to nezistiš len tak, dobrá rada do zyvota s opitimi sa nehada až po 😊😳 , keď vytriezvie.

autor
27. dec 2022

@dzulli1980 lenže toto moje správanie je už neviem kolky pokus o to aby sa konečne uvedomil. On príde domov opitý a deti plaču lebo sa ho boja. Ja už neviem čo robiť aby sa uvedomil. Vyskúšala som ďalšiu vec - toto. Ak ani to nezaberie neviem co mam robiť, každá jedna mi tu píšete ze som sa zachovala ako decko a krava tým ze som zamkla pred ním. Ale skúste sa vcítiť do mňa.

autor
27. dec 2022

@elizabet173 keď je triezvy smeje sa mi do očí a hneď prekruca tému.... Ja môžem plakať aj sa kľudne s nim o tom rozprávať, jemu to je jedno vzdy

koniarova
27. dec 2022

Cigarety by som neriešila. Alkohol áno.

jozef11111111
27. dec 2022

@elizabet173 ..počkaj hádam ho pozná veď nejde na nich s sekerou ale ak prišiel opitý a chcel si ľahnúť a nie hádať sa tak ...pozrieť treba aspoň o dve hodky aby nebol odpadnuti alebo nelezal pred dveramy keď su manželia...a riešiť to ráno ..to sa my zdá reálne podobnú prihodu som zažil doma a nik nenechal niekoho zamrznut ak nemal kde ísť ak ma kde ísť je to iné môže tam ostať..

autor
27. dec 2022

@jozef11111111 ma tu neďaleko rodičov aj súrodencov takže určite bude mať kde ísť, samozrejme keď pôjdem spať odomknem ak by predsa len prišiel. Ale zajtra to bude zas rovnaké. Zase sa mi bude smiať do očí a hovoriť mi ze to nemám tak prežívať. Mame doma týždňové bábätko a je choré od starších súrodencov až tak ze sa dnes začalo dusiť a nemohlo sa nadýchnuť, veľmi som sa zľakla a nevedela som ci mam volať záchranku alebo co robiť. Keď som volala jemu tak mi to radšej ani nedvíhal.. Lebo však o deti sa mam starať ja..

autor
27. dec 2022

@jozef11111111 zase takto mega opitý nebol ze by chodiť nevedel alebo ze by mal zaspať opitý niekde vonku... Nerob z toho nejakú extra dramu

ninka297
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. dec 2022

@koniarova neriešila by si cigarety ani po viac ako 5 ročnom klamstve??? Aj keď skoro každý mesiac som sa ho pýtala ze ci fajčí lebo jednoducho som mala stále taký pocit... A aj keď som našla tie cigarety tak sa začal smiať ako nepricetny a vravel ze to niesu jeho. O 5 minút na to mi povedal ze áno ze fajčí... A aj tak potom povedal ze on mi neklamal nikdy

jozef11111111
27. dec 2022

Ono jedná ti uniká alkoholici majú tendenciu klamať ako napr podvodnik zas kradnúť to s tým súvisí všímaj si to v tomto majú dosť nabehnute keby casto neklamal ale tak potom všímať si ze to majú ako takú obranu aj útok jednoducho takú slabosť . Hlavne debatuj a davaj riadne argumenty až v stave triezvosti tam sa nebav ak on 10decibelov krik tak vtedy mozeš ty 30 ...

autor
27. dec 2022

@ninka297 ďakujem ze si ma asi jediná pochopila. Ja chcem pre svoje deti naozaj len to najlepšie. Môj oco tiež veľmi pil kým sme boli deti prestal par rokov pred tým ako som odišla z domu. A doslova to vo mne zanechalo hroznú stopu, preto chcem pred tým svoje deti ochrániť.

autor
27. dec 2022

@jozef11111111 ale rozumieš ze keď je triezvy tak on robí všetko preto aby som ou nemusel hovoriť? Radšej odíde z domu skôr ako vstanem a príde keď už spím...

lyci
27. dec 2022

podla mna si spravila dobre. vela stastia

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jozef11111111
27. dec 2022

Iba vtedy máš šancu mu to vysvetliť a rozhovor .

panelacikova
27. dec 2022

váš vzťah je od začiatku chorý. založený na klamstve. neviem, či máte 1 dieťa, či viac, v každom prípade by som mu ja osobne už neverila asi nič, ak by som prišla na to, že mi dokázal 5 rokov klamať, hoci nešlo o život, ale bolo to klamstvo a dlhodobé.

či si urobila dobre? prikláňam sa k väčšine, že nie. je ožratý a zrejme sa niekde bude musieť schovať, niečo už vymyslí, našťastie von nemrzne, takže umrieť by nemal. ja vidím problém vo vašej komunikácii ako takej. tam naozaj pomôže len rázne jednanie a nie neustále vyhrážky. hoci podľa toho, čo píšeš, si osobne myslím, že ty si ho už dávno odpísala. a vlastne aj on teba...

autor
27. dec 2022

@ninka297 myslím ze on za svoj život stihol viac ako dosť. Nakoľko ja som sa hneď po skončení školy vydala a mala deti. Keďže je o 5 rokov starší a rozpráva co všetko zažil som myslela ze už sa naozaj chcel usadiť lenže on vážne veľmi "psychicky omladol" podľa toho všetkého a vrátil sa do svojich 20tich rokov

ella1234
27. dec 2022

Ja ťa s tým fajčením úplne chápem...tiez som partnera upozornila ked sme sa zoznámili že nechcem fajciara..tvrdil mi ze je nefajciar...a tiez po par rokoch som zistila ze ma klamal nonstop do očí a bol slaboch aby sa priznal ze je fajciar a fajci každý den....aktualne som s tym uz zmierena ale mrzi ma to vzdy som chcela pri sebe osobu co bude dostatočne silna a nie na niecom zavisla a vlastne si dobrovolne skracovať život...moj nazor na to je ze v živote je velmi vela veci ktoré nam nicia zdravie a neovplyvnime to tak preco nevylucit aspon to co sa dá...ale kazdy si musí byt zodpovedny za svoje zdravie a ako chce prezit svoj život ..cize fajčenie? kašľať na to
..ale alkohol by mi prekazal keby partner chodí 2-3 do tyzdna neskoro z roboty dopity smradľavý...ved chcem mat doma cloveka s ktorým sa da aj večer normalne komunikovat a fungovat ..tipujem ze sa aspoň opije vtedy ked nevstava do roboty čiže časť dní ide spať lebo vstava a druhu cast dni pride opity cize zas partner nula bodov...ale dvere by som nezamykala
Keby skusis terapiu tichom bez komunikacie tak pribehne?ci sa musíš ty vždy prihovarat?aku ma povahu?

koniarova
27. dec 2022

Čo chceš vlastne počuť? Že sa zmení,? Nie, nezmení. Máš len dve možnosti. Poslať ho do riti,alebo mu to trpieť a žiť si svoj život vedľa neho, nie s ním.

jozef11111111
27. dec 2022

@elizabet173 napísal som len pre istotu ale keďže nablízku rodinu tak ..... 😳

autor
27. dec 2022

@panelacikova áno po tom ako som sa dozvedela o tom klamstve som mu aj povedala ze toto zmení nás vzťah úplne a dokonca som niekoľko dní sa na neho ani nedokázala pozrieť a aj som mu povedala ze mam pocit ze to vo mne všetko vyhasol a akoby niekto uťal sekerou už som prestala k nemu cítiť co i len malý kúsok lásky. Ale povedala som aj ze keď idú Vianoce tak ešte kvôli tým deťom to nejak vydržím ale už tomu nedávam veľkú nádej. A on nieže by sa snažil to nejak napraviť, skoncili vianoce a on zas pokračuje v tom co bolo doteraz

kluska
27. dec 2022

no neviem, skor je chyba v tom, ze vam to uz neklape celkovo. Ako dlho uz takto pije? Ako dlho sa uz neviete porozpravat? Ako dlho spolu ste uz nespali? So starsimi detmi tio pomaha? Peniaze ti dava? no fajcenie a alkohol idu v prvom rade do penazi. Inak ked moj muz vela pije, mava take obdobie, ma nejaky problem a pokecame spolu. Ale on nie je alkoholik. Cize ked pije alkohol, je agresivny?