Urobila som chybu?

19. jún 2020

Ahojte. Chcem sa spýtať či myslíte že som urobila niečo také hrozné alebo ako vnímať túto situáciu. V celkom príjemnej atmosfére som objala bratovu priateľku, moc toho vtedy nenarozpravala tak som ju chcela trochu utesit, v tom momente sa rozplakala a utiekla. Brat po mne začal hucat co som jej urobila, tak som mu to vysvetlila ale poslal ma preč, že nech odídem a nechám ju tak. Neviem co sa stalo, čo sa v nej zlomilo a celkom ma to trápi. Aj brat proste ma vypakoval v izby no slovami už si urobila dosť a chod preč, ja som sa chcela len porozprávať a vysvetliť si to.... Odvtedy je ku mne taka akoby od meraná, neviem co sa stalo

veronika_e
19. jún 2020

A co keby si si to s nou vysvetlila medzi styrmi ocami?

autor
19. jún 2020

@veronika_e nechcem do toho šprtať, u nás sa už moc neukáže a riešiť to cez messenger mi príde hlúpe, zrejme by ani neodpísala.

kittykat22
19. jún 2020

Tvoj brat a jeho priatelka sa nevedia slusne spravat 😀 Mozno su v predstave, ze ludia schovavaju po vreckach krystalove gule 😅

vilma7
19. jún 2020

Chybu si neurobila, tá žena zrejme potrebuje pomoc. Skús sa s ňou porozprávať, čo ju trápi, alebo jej aspoň povedať, že keď sa bude chcieť porozprávať, si a budeš tu pre ňu. Neprekonala potrat, alebo niečo podobné???

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika_e
19. jún 2020

Tak si skus cez messenger dohodnut s nou osobne stretnutie. Ak to nevysvetlis, tak nikdy nebude dobre a ostane to takto a to nie je bohvie co.

autor
19. jún 2020

@vilma7 ona je taká, že nás do svojho súkromia nepustí, ani brat takže aj keby náhodou tehotná bola, tak sa to dozvieme neskôr keby to bolo isté. Takže neviem...

autor
19. jún 2020

@kittykat22 prosím vás, nechajte si tieto nasilu vtipné poznámky pre seba. Nie je to ani vtipné, ani zaujímavé.

fokuska
19. jún 2020

Tak este raz - atmosfera bola prijemna, ale ona toho vela nenarozpravala, takze ty si mala pocit, ze ju treba utesit a preto si ju objala. Ona sa rozplakala a utiekla, brat si myslel ze si jej nieco urobila a odvtedy je ku tebe "merava" ale vlastne k vam ani nechodi.

Tak jej napis teda smsku, alebo na messenger, alebo aky kontakt na nu mas, ze ta mrzi ked si ju vtedy rozrusila, ze sa ti zdala smutna, tak si ju chcel utesit. A ze ak by chcela, tak sa ti moze zverit, ze ju rada vypocujes a poradis. Ak nie, tak to chapes.

Co ine mozes urobit?

kittykat22
19. jún 2020

nahodou to vtipne je 😀 Ako vyletiet z izby s revom, a tvoj odmerany brat - to je tiez vtipne. Mi pride, ze asi nemaju slusnu vychovu. Pretoze pokial niekomu vadi objatie, tak povie - nie dakujem, objatie nie. O bratovi no comment. Asi s nim trieska puberta nie? Pokial je problem tak normalne uvazujuci slusny clovek pride a vysvetli co sa stalo. Alebo povie, ze je to osobne - co sa teba netyka a ide sa dalej. Ale hrat sa takto na tichu postu a chodit ako odmerany kakabus. No sorry ... neviem co to mate za rodinu.

zdencaaaa
19. jún 2020

Ja nechcem vyzvedat ale o com ste bavili? Ci to si ju len tak objala?
Ak je introvert, mozno sa hanbi alebo neviem, skus je teda do massingeru napisat vsetko od srdca, niektori ludia nemaju radi strety zoci voci a radsej riesia problemy cez telefon.

lenuliatko84
19. jún 2020

Zrejme je tvoj brat despota a zle sa k nej sprava

autor
19. jún 2020

@fokuska no zhrnula si to fajn... Mne príde akoby som jej narušila jej osobný priestor a z toho ostala vykoľajená, napríklad takéto jej správanie som si pri bratovi nevšimla. Myslím, že s tým už veľa nenarobím....

autor
19. jún 2020

@lenuliatko84 nie, brat nie je despota.

autor
19. jún 2020

@zdencaaaa už si ani nepamätám, ale viem že som sa jej pýtala čo jej je keď stále mlčí, potom som ju objala a bolo to

0silvia0
19. jún 2020

asi ju niečo trápilo a nechcela to rozoberať a tým nechceným objatím si ju vykoľajila. Ak je introvert, tak objatie takmer cudzej ženy je posledné, čo potrebovala...
Nie každý na počkanie otvára hocikomu svoju dušu.

autor
19. jún 2020

@kittykat22 ja som tvoje múdre komentáre zaregistrovala už dávno. Čo tebe príde, je mne úplne ukradnuté, veď sa nebavíme o tom, akú má kto výchovu predsa 🤦‍♀️a ak naozaj som spustila nejaké zlé pocity ktoré držala kým som ju neobjala, tak to sa proste stáva že to človek pusti a zosype sa. A ak to bolo intímne, tak fajn, nebudem do toho rýpať. Ja som sa pýtala na to, či to bolo fakt také nevhodné. Ak nevieš odpovedať, tak mlč.

autor
19. jún 2020

@0silvia0 úprimne postupom tejto diskusie mi potom napadlo niečo podobné... Ale to som nemohla vedieť

0silvia0
19. jún 2020

ja sa tiež necítim dobre, keď ma objíma cudzí človek, som dosť nekontaktná, asi by mi to tiež vadilo, takže ja ju celkom aj chápem. A tiež nemám rada, keď sa ma niekto vypytuje, že čo mi je, keď práve nemám veselú náladu. Človek nemusí mať vždy chuť kecať a smiať sa. Ja už mám dosť rokov, aby som za kvôli tomu rozplakala, ale uzemnila by som ťa určite.

whatever1
19. jún 2020

Tiez si myslím ze ju niečo trápi. A to co si spravila bolo vzhľadom k jej povahe nevhodné, ale nemohla si vedieť. Každý človek je iný, niekomu by napr bodlo objatie aj od niekoho cudzieho na ulici v ťažkej chvíli a nemal by problém o svojich problémoch hovoriť s hocikym. Ja som tiež nekontaktna aj mne by to vadilo. Čím viac to budeš riešiť tým horšie, napis jej len že ťa to mrzí, že si ju nechcela rozhodiť a ze ak by nieco potrebovala tak si tu pre ňu.To je všetko to ako konfrontácia stačí. Nič viac nerozoberaj a nepýtaj sa jej co ju trápi a prečo tak reagovala. Rešpektuj jej osobný priestor.

autor
19. jún 2020

@whatever1 skúsiť to môžem, ale keďže jej nie som najbližšia, asi sa to nestretne s porozumením... Ale ďakujem za radu. Myslela som že si to vysvetlíme ako dospelí ľudia, celkom ma mrzelo že ma brat tak stopol.

0silvia0
19. jún 2020

niekedy menej je viac, aj rečí, aj pozornosti, hlavne keď dotyčnú osobu veľmi nepoznáš. Nabudúce budeš vedieť, že nie každý potrebuje jedno objatie denne, aby bol šťastný a spokojný😍

deti95060810
19. jún 2020

je to asi nepríjemné pre každého, ale zas takú tragédiu tvoja švagr. z toho robiť nemusí....
Ja by som sa na ňu vykašľala....nabudúce bude zas vyplakávať a robiť scény hoci aj kvôli tvojmu úsmevu... čudáčka...

katkati
19. jún 2020

Ja si myslím, že už viacero ľudí jej naznačilo, alebo povedala, že je príliš tichá a nekomunikatívna, tak jej prišlo ľúto, že zase niekto naznačuje, že často mlčí. No a k tomu, ešte ten tvoj kontakt, asi jej prišlo ľúto, že ľudia si o nej myslia, že je divná. Možno už aj brat jej predtým niečo také povedal, že by mohla viac s vami komunikovať. Ja by som nechala tak, nič zle si neurobila a uvidíš ako sa to vyvinie.

radkaradix
19. jún 2020

Môžem vedieť, koľko máte rokov? Mne to príde ako scéna z detskej izby.. nechcem sa nikoho dotknúť, ale dospelí ľudia sa takto zvyčajne nesprávajú.. snažím sa len pochopiť okolnosti..

marygk
19. jún 2020

Možno je baratova priateľka silný introvert a musela sa veľmi prekonať aby vôbec prišla do miestnosti plnej ľudí ktorých poriadne nepozná. Ak si ju v dobrej viere objala, pre ňu je to narušenie jej osobného priestoru. A asi zostala z toho v šoku, veľa ľudí, priestor v ktorom nie je doma, ešte aj fyzický kontakt. Ak je introvert tak bude dlho pozorovať, dlho sa otukavat, potrebuje svoj čas aby pustila ľudí k sebe. A pustí k sebe len toho kto jej bude za to stáť. Introverti nepotrebujú okolo seba veľa ľudí a stvoky kamarátov, im stačí kamarát 1 možno 2, dobrá kniha a svätý pokoj. Ako to viem? tiež som introvert. A za nás introvertov, nepotrebujeme psychiatra ako si veľa extrovertov myslí. Potrebujeme len aby ste vy extroverti aspoň o kúsok viac rešpektovali hranice.

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marseillefan
19. jún 2020

Dôvodov, prečo tak zareagovala, môže byť viacero a rozhodne by som sa v tom nešprtal. Nech je to čokoľvek, určite o tom nechce rozprávať a mala by si to rešpektovať a netlačiť na pílu (ako tu radia niektoré dámy). Čomu nerozumiem je reakcia tvojho brata. On zrejme vie, čo je problém, no keďže je vám obidvom blízky, mal situáciu ukľudniť na obidvoch stranách (tebe dať nejaké slušné vysvetlenie hoc aj bez rozpitvávania detailov a u priateľky ťa zasa nejako obhájiť, keďže si to isto myslela dobre).

autor
19. jún 2020

@ahoj0
@marygk
@radkaradix
@katkati
Nepáčia sa mi tieto niektoré tvrdenia o čudáctve a podobne. Inokedy bola v pohode, aj čosi povedala ale vtedy bola ticho a ja som si myslela, že ju dokážem rozveseliť. Možno naozaj bola tehotná, veď predsa sú spolu dlho, ale ako hovorím, nezverila sa. A po druhé viem to, že pochádza z dosť komplikovanej rodiny a u nich asi takéto veci boli tabu. Prosím vás, naozaj reči o čudáctve a nevyzretosti si odpustite.

autor
19. jún 2020

@marseillefan mne po dlhom uvažovaní prišlo aj to tehotenstvo na myseľ. Brat je taký, že aj keby tehotná bola a prišli by o babo, nepovedal by to. Chcel by sa vyhnúť otázkam, ľútosti a podobným veciam... A možno aj ona chcela, aby mlčal.