Urazení svokrovci

26. jún 2024

Ahojte je podla vas normalne ze svokra chce zobrat moje 1,5 rocne dieta na dovolenku na dva tyzdne do Egypta..? akoze ona svokor a nase dieta....a ked to ja nechcem dovolit tak som ešte ja ta zla ?..

petamich
26. jún 2024

normalne to je, stari rodicia casto beru vnucata na dovolenku (a ano aj tie male) ale povinne to nie je, ak vy ako rodicia nesuhlasite, tak svokra musi pockat, kym bude vnuca starsie

nas maly travi so svokrovcami vela casu, bezne ho aj strazia (aj na noc asi od 1 roka) aj na vylety beru (aj na noc) ale na dva tydne k moru by som ho nepustila sameho s nimi a ma 3 roky, tak chodime na dovolenku spolu my napr.

sisa_s
26. jún 2024

A preco sa rozculujes 😀 povies NIE, koniec debaty 😀 nech si mysli, co chce

markusrasford
26. jún 2024

@autor slušnosť káže opýtať sa rodičov ci súhlasia. A rešpektovať ich rozhodnutie.

januska12323
26. jún 2024

Áno je to normálne a je normálne aj povedať nie keď ti to nevyhovuje.

michellemary
26. jún 2024

Ako sa urazili, tak sa aj "odrazia".

domkakvet
26. jún 2024

Je to normalne, ze s tym nesuhlasis, predsa je to velmi daleko.

autor
26. jún 2024

@sisa_s preto sa rozculujem lebo svokra nerepektuje moje rozhodnutie ja by som umrela od strachu im dat dieta kdesi na dva tyzdne, svokor je navyse taky ze vela uz zabuda je velmmi roztrzity nepozorny....ale svokra zo mna robi uplnu mrchu ze im nechcem dopriat chvile na dovolenke s jedinym vnucatom

luciaruz
26. jún 2024

Súhlasím s tebou. Isto nie na 2 týždne také malé dieťa. Tak max. vikend.

autor
26. jún 2024

svokrovci maju chalupu cca hodinu cesty od nas..povedala som ze tam kludne dam aj na noc ked pojdu,,ale nie takto do egypta..

magic08
26. jún 2024

Hodnotím len podla svojich skusenosti, ale 1,5 rocne dieta by som nepustila na dva tyzdne bez nas ani nahodou a do Egypta uz vobec nie. Bud su svokrovci taki odvažní alebo hlúpi. A mozu byt urazení kolko chcú
chodieva tvoje dieta k nim na noc často, či vobec?

sisa_s
26. jún 2024

Tak nech sa za teba postavi manzel, vy ste rodicia, vy rozhodujete...a bolo by mi uplne jedno, co kde o mne hovori a co si mysli...len to nevyriesis v tejto debate

autor
26. jún 2024

@magic08 bola tam raz na noc ked sme boli na svadbe, pred mesiacom

autor
26. jún 2024

@sisa_s manzel o tom ešte nevie, on pracuje aktualne v zahranici a pride domov teraz v piatok, po dvoch tyzdnoch..svokra si to zmyslela minuly vikend ze pojde malá s nimi

autor
26. jún 2024

a najlepsie ze ešte sa do toho montuje aj svagrina , muzovho brata zena ze preco nechcem dovolit..hlavne ze ona ma 4 rocneho syna ktoreho nepusti nikdy nikam..ani len na vylet so skolky..lebo ucitelky nevedia dat dnes na deti pozor podla nej..ten je vkuse len na nej nalepeny najradsej by ho ani do tej skolky nedavala vobec

petamich
26. jún 2024

tak to bude musiet respektovat a svagrinej sa spytaj, ze ci aj jej maly ide 🤷‍♀️ ja mojim svokrovcom plne doverujem ale nepustila by som s nimi takto maleho, na tyzden na prazdniny na zahradu ide ale do Egypta na dva tyzdne 😬

magic08
26. jún 2024

musia si uvedomit,že to bude narocne aj pre to dieta, 2 tyzdne je nenormalne dlho v priapade dietata. Ja ked som nechala svoje dieta v 2 rokoch,na 3 noci u svokrovcov vratili mi vymenene dieta, bolo placlive, nervozne. bolo vidiet, ze to bolo na neho vela, tak dlho bez rodicov. na 2 tyzdne ani nahodou, a podla mna si svokrovci vobec neuvedumuju čo vyžaduju. aj na nich to bude hrozne dlho

katkaseiner
26. jún 2024

Ako normalne to nie je, ale skus uplne slusne im vysvetlit ze Egypt je velmi tazka destinacia aj na dospeleho, nieto este na dieta...
Staci ze dieta chyti faraona (a fakt za to nemoze ani ten stary rodic ani rezort) a proste bude treba riesit infuziu/injekciu, lieky, atd. Povedz ze sama si tam s dietatom ist netrufas, ale proste uplne slusne.
Verim ze sa ti obcas sikne ked ti vypomozu v inych pripadoch, ale samozrejme Egypt je uplne mimo aj pre mna.
Inak ak sa stazujes na to ze ti beru deti na vylety - tak vedz ze nie je to bezne a nie vsetci stary rodicia beru deti vobec na vylety... ani na jednodnovy ani na tyzdnovy.... Ja ked potrebujem, moji rodicia postrazia, ale teda vylety fakt nehrozia...

Cize hlavne v klude a slusne si to skuste vykomunikovat... verim ze argumenty pochopia a budu s tym ok. Nepohnevaj si kvoli tomuto napadu svokru...

sisa_s
26. jún 2024

Ved si pisala, ze tvoje je jedine vnuca

stanislavicenka
26. jún 2024

@autor nie, nie je to normalne. 1,5 rocne dieta so Egypta🤦, kde aj dospeli dovolenkari mozu mat problem s travenim

autor
26. jún 2024

@sisa_s ano ale nepisala som ze je to syn manzelovho brata

autor
26. jún 2024

@stanislavicenka ja si uz dakedy pripadam ako v kocurkove

sisa_s
26. jún 2024

Podla mna az moc riesis, kto co povie..si matka, postav sa za svoje dieta, ze nie je normalne, aby 1.5r islo na 2t do egypta do 40st.teplot...a ked sa ozve svagrina, tak jej povedz, ze ci aj jej dieta ide bez nej na dovolenku a sklapne

magic08
26. jún 2024

svokrovci aj travia s vnucatom vela casu? ci len obcas pridu kuknut, , ze dosli s takym mega napadom, 2 tyzdne v Egypte.
akoze aj moji dokazali vymysliet ine šokantne vylety, no ked som povedala nie, tak to respektovali

fauko
26. jún 2024

Mas pravdu, do Egypta nie. To nie je tu za rohom...a ludia Tam z jedla dostavaju kadejake crevne virus.. No a tie teploty... 1,5 rocne dieta aby trpelo pri 42 stupnoch...

duppka13
26. jún 2024

Do egypta v lete (!!) by som si s mojou 2.5 rocnou ani ja ako rodic netrufla ist, ved tam je tristo stupnov, crevnu virozu moze chytit no cele zle, su aj ine destinacie odkial v pripade potreby aj vedia byt rychlo doma. Skus im bud navrhnut kompromis napriklad tyzden na slovensku alebo to skratka zatrhni bez diskusie. Ked ta svagrina tak presviedca nech s nimi do egypta posle jej dieta.

bellaa3007
26. jún 2024

No teda moja ma 4, ale neviem si predstaviť žeby isla tak daleko a bezomna

banana10
26. jún 2024

Môj názor - nikdy by som nepustila tak malé dieťa do inej krajiny a na takú dlhú dobu. Nech sa urážajú, koľko chcú. Ty si rodič, ty si urči pravidlá. U mňa by bola odpoveď - v žiadnom prípade.

mirkam3
26. jún 2024

Ja by som nepustila na tak dlho, keďže mala na nich nie je zvyknutá - tj PRE DOBRO DIEŤAŤA AJ STARKYCH.
Jedna vec je tvoj oprávnený strach, to ani netreba komentovať, chápem.
Ale k ich očakávaniam: Kazde dieta je iné, oni s dlhodobou starostlivostou o vašu malú (podľa toho čo píšeš) vôbec nemajú skúsenosť a možno si to len idealizujú…
Ak malej budú chýbať rodičia, alebo náhodou ochorie, alebo bude umrncana len tak bez príčiny, alebo oni zistia že im neprimerane narúša režim, alebo jej v tom teple ani nebudú stíhať, atd atd, pokazí to dovolenku aj im a všetci budú nervózni.
Si matka, ak povieš nie tak nie a nie si povinná to odôvodňovať, no ak im to pekne vysvetlíš pomôže to vyčistiť vzduch. Ved do budúcna takú ponuku nemusis hneď zavrhovať, ake sama vyhodnotis, kedy na to budete s malou pripravené.

deti95060810
26. jún 2024

keby ešte na sk , ale do Egypta? určite nie.

nevenka
26. jún 2024

@magic08 presne tak. Kazdy, kto bol v Egypte, snad zazil grcacky, sracky, nech si akokolvek dava pozor. To za prve.
Za druhe, mozno tak k starym rodicom, co je hodina cesty, nas prvorodeny bol 2,5 rocny na tyzden, ked sme prerabali kuchynu a boli sme bez dveri a okna na lodzii, dcerka vtedy este sa len plazila, s nim by to tu bolo nebezpecne. Ona napriklad sama ostala az oooovela neskor.
3,5 rocny dalsi syn, nebol este sam na noc, nema taku povahu, mozno teraz skusi so starsimi, k starkym, co je tak 65 km. A 1,5 rocna bude s nami, ju este kojim, takze ani za roh bezo mna...🤣
Do Egypta by som mala problem ist aj ja sama, nie tak male dieta pustit...😅

larisa
26. jún 2024

Ty si matka a zodpovedná si za dieťa a bolo by nerozumné tak malé dieťatko pustiť do Egypta. Veď dieta môže ochorieť ani nevieš ako rýchlo. Ty budeš veľmi ďaleko nedokážeš pomôcť. Moja rada je dietatko si nepustí. Je moc malé . Starým rodičom to vysvetli ze nemôžeš pustiť nech sa hnevaju kolko len chcú sa hnevať.