Upadla som. Čo ďalej?

18. máj 2021

Dobry den prajem. Potrebujem si vypocut aj ine nazory.
Neviem, ci to niektora z vas zazila. Som vo veku, kedy sa rozhodujem, co dalej. Ci rodina alebo praca. Tento moj problem suvisi aj s mojim vztahom. Velmi sa citim ako keby som za posledny cas upadla. Urcite poznate aj vy vo svojom okoli ludi, ktori srsia radostou a energiou a takych, ktori su stale otapeni. No a ja som presne ten pripad, kedysi ziva a vesela, plna energia, odkedy som dlhodoba zadana, upadla som. Nemam na nic energiu, nic sa mi nechce, pretoze davat niekomu energiu, kto nema zaujem nic robit je deprimujuce. Priatel je v mojom veku, ale stale je otapeny a bez energie. Vzdy ma 3 dni volna po sebe a tvrdi mi, ze je vycerpany. Ked pride k nam na navstevu, je ako otapeny. Ak prideme k nim na navstevu, zase srsim energiou iba ja. Ja neviem, ci som ho ja vycerpvala tym, ze som bola stale aktivna a chcela nieco podnikat, ale postupom casu som upadla aj ja na jeho vlnu. Nemam akoby zaujem nieco tvorit, vymyslat, lebo to nema ziadnu nadsenu odozvu. Neviem, je to normalne, ze mlady clovek je stale taky unaveny? Ubija ma to. S tou pracou a rodinou som to nacrtla, lebo nemam energiu riesit ani to. Mala som predtym romaniky aj vztahy, ale toto som nikdy nezazila. Nie je to taka lenivost, ze nerobi nic, len by sa chcel bavit alebo co. Je to ako clovek uplne bez duse a bez chuti do zivota, take nieco ako "kde ma posadis, tam budem". Ak mozno sledujete teraz svadbu na 1. pohlad (CR), nieco take ako ta Natalka. Ten pan pri nej je zivy a ona je stale ticho, bez energie a nalady. Tusim to aj jeho znechutilo. A otazka skor znie smerom na mna, ak ste to zazili, ako sa znova nakopnut do zivota? 🙂

sirka9
18. máj 2021

ja som sa nakopla znova do zivota tym, ze som takehoto mumáka poslala do riti. zbytočne zo mňa vysával energiu, energeticky upír. obávam sa, že to je jediny spôsob. pretoze aj ked ty sa budes snazit, on to robit nebude, a skor alebo neskor ta stiahne naspat aj keby sa ti to podarilo popri nom

taga
18. máj 2021

Jedina a najjednoduchsia rada na svete, aj ked neviem ci ju chces pocut: rozchod. Toto nie je partner pre teba, vyciciava z teba energiu, ty ho potiahnut nedokazes, ale on ta stiahne este hlbsie. A to este nemate deti, potom odkial vyhrabes energiu na ne? Hladaj si niekohi, s kym sa budete dobijat, nie navzajom vybijat...

ivkazba
18. máj 2021

A prečo žiješ s niekým, kto nie je s tebou kompatibilný v životnej energii a kto ťa sťahuje dole? Ako píšeš, sú ľudia, ktorí sršia energiou a sú veselí. A potom sú ľudia, ktorí sú presným opakom. To je povaha a charakter človeka. A to sa nedá zmeniť. Takže buď sa zmieriš s takým životom alebo to ukončíš a nájdeš si časom niekoho, s kým budeš kompatibilná. Ja odporúčam tú druhú možnosť. Vzťah má človeka nabíjať a nie odoberať mu energiu.

luccija
18. máj 2021

Máš to z partnera, keď je negatívny prenáša to na teba.Ak si bola aktívna pojasená nie je o čom ..ľudia si musia povahovo a energiou sadnut

autor
18. máj 2021

@sirka9 ahoj, hadam nevadi, ze tykam. Zaujalo ma, co si napisala s tym energetickym upirom. Myslela som, ze su to ludia hlavne negativni a ti, ktori sa stale stazuju, ako napr. u nas v praci. Priatel je vsak taky tichsi, prilis nehundre, ale je apaticki a taky ako bez chuti zit. Neviem to velmi opisat. 🙂 Mala som v praci podobnu kolegynu, bola mila, ale taka ako bez duse. Nemala ani zaluby, nic ju nebavilo. Viackrat som ju aj volala von, ale ona nic nechcela. Som trosku smutna, ze teraz som taka aj ja. Uz aj kamarati sa cuduju, co mi je posledne dva-tri mesiace. A ked vidim, ako moji blizki su vzdy taki veseli a maju ten entuziazmus, az ma zamrzi a preto to chcem zase napravit a byt ako predtym. 🙂

sirka9
18. máj 2021

ano, aj moji sa cudovali. postupne som o vela z nich prisla. vzdy som bola plna energie, vsade kde som prisla sme sa nasmiali. nemala som problem sa o pol noci doma zdvihnut a vyrazit niekam, hocikam. zrazu som ale sedela doma, prestala som sa smiat, nechcelo sa mi nikam chodit, nic ma nebavilo ( a to predtym som furt niekde bola a nieco riesila). nakoniec ma uz aj prestali volat von, ked som im zakazdym povedala, ze sa mi nechce. a potom to prislo. jedna kamoska mi nastavila zrkadlo, dala mi "po papuli" a zistila som, ze toto nie. ze takyto zivot nechcem. ze sa chcem proste bavit. drzim ti palce aby si to dokazala, nie je to take jednoduche ako by sa mohlo zdat

leskovael
18. máj 2021

Partner je asi introvert, rad trávi čas doma, rad oddychuje, nepotrebuje akčný život, emocie tiež asi dáva najavo chladnejšie a nie tak ako ty...Ty si zjavne pojašena a energická, potrebuješ zážitky, mať vyplnený čas atď atď...ja som napr skôr ako tvoj partner, aj ked zase rada sem tam vybehnem niekam, aj sa zasmejem, niesom nejaká zatrpknuta, no neustále to nepotrebujem a keby som mala pri sebe veľmi energického a akčného partnera tak mna by práve on vyčerpával, nechcela by som s nim neustále niečo nasilu podnikať, chodiť do spoločnosti a pod a vôbec si nemyslím že som nejaká trapka, jednoducho mám rada svoj pokoj, ľudí a spoločnosť k životu nevyhnutne nepotrebujem. Radšej zájdem na kávu s kamoškou, akoby som mala ísť do baru alebo na babsku jazdu.. Každý sme nejaký..
Vy ste každý úplne inde aj to sa stáva,nič zle natom nieje, nemáte záväzky a to je dobre.. určite by som taký vzťah na tvojom mieste ukončila. Neladite spolu. To je vlastne aj odpoveď na tvoju otázku, ako sa znova nakopnúť.. Po rozchode budeš zase sama sebou a budeš taká, aká skutočne si.

lucka_ke
18. máj 2021

@leskovael presne do bodky súhlasím, ja som tiež introvert a mňa vyčerpáva stále niekam chodiť, niečo organizovať, stretávať sa... partner sa nezmení, proste je taký typ

andrejka1974
18. máj 2021

A nie je to narocnostoou prace moj muz robi dost fyzick,y je stolar a robi od 6.00 do 18.00 a vwrmi ked ma volno cez vikend tak je rad doma a niekedy aj sam a vtedy mu dam pokoj

panelacikova
18. máj 2021

@leskovael aj ja súhlasím. mala som takého ex. doslova sa musel krotiť, len by lietal, odkedy som ho opustila, úplne mu zašibáva.... ja som bola neskutočne unavená z neho...

4444mono4444
18. máj 2021

Nehovoríš o mojom bývalom? 😅Mala som taký vzťah 7 rokov a nič nikde sme sa nepohli ani spolu nebývali...Nič sa mu nechcelo...nikde má nebral ....sex raz za týždeň ako ja by som zvládla aj viac 🤷‍♀️a k tomu mali sme rovnaku prácu ....nechala som ho o 2 mesiace som spoznala iného úžasného muža s ktorým som bola pol roka a už čakám bábo 🥰čaká nás spoločné bývanie a veľmi sa tešíme...a vôbec neriešim čo bude dalej...Ja si svoju lásku porodim a to mi úplne stačí 🥰treba nájsť aktívnejšie ho muža 🤭

tinka308
19. máj 2021

Dobry den, mozem vam pomoct popremyslat nad riesenim/uvedomenim, neviem ci ste sa niekedy stretli s koucingom. Bezne sa vyuziva na rozne temy, s ktorými si nevieme rady. Som momentalne na materskej a nechcem vyjst z cviku, preto ponukam rozhovor zadarmo. Ja vam len pokladam otazky na prehlbenie vasich myslienok aby ste nasli zdroje/odpovede na riesenie vasej situacie.

autor
19. máj 2021

Dobry den, dakujem vsetkym za odpovede. Tiez si myslim, ze mozno je to tym, ze je introvert. No aj dnes sme boli na bicykloch a cely cas bolo ticho, aj ked sme sedeli na luke. Odpovedal len hmmm, nooo, heeej. A podobne. Ja nehovorim, ze mame spolu rozpravat nonstop, ale aj z domu som zvyknuta, ze sa u nas stale rozprava, rodicia sa smeju a vzdy sa vsetci rozpravame. Zase som prisla domov ubita a bez nalady. Pritom na bicykloch by som si mala oddychnut. 🙂

@tinka308 A smiem sa spytat, ako by ten rozhovor fungoval? Online alebo len cez chat? 🙂 Ano, koucing poznam, ale este som nikdy take nieco neabsolvovala.

luccija
19. máj 2021

Keď sa tak správa bežne a nie je to zmena len poslednú dobu, tak je introvert, ale to si si už musela všimnúť nie?ale tak ty píšeš dosť aj o únave ...môj muz je introvert a ani po toľkých rokoch som si nezvykla a myslím, že introvert by si mal hľadať introverta a v spokojnosti si mlčať😉

tinka308
19. máj 2021

Rozhovory robim online cez skype, zoom, FB, WhatsApp s kamerou. Ale ak by vam vadila kamera, mozme si len zavolat. tento druh koucingu je zamerany nariesenie, nevrtame sa v problémoch a preto je velmi rychly a jednoduchy.