Únava so svokrovcov

lenka58
29. júl 2022

Viem ze je tu vela takychto tem ale musim sa vyrozpravat a mozno mi napise svoj pohlad ze ci som ja ta zla alebo ako to uz mam brat. S muzom sme spolu 10 rokov z toho 8 rokov sa o nas absolutne svokrovci nezaujimali obcas zavolali a raz do roka prisli pozriet. Ako sme im oznali ze som tehotna zacali chodit castejsie ale ako sa nam narodil syn tak tu chodia kazdu sobotu a je to unavne :/ ziju v ceskej republike. kazdu sobotu chcu aby sme boli doma a cakali nanich dokym pridu ale my mame aj vlastne zaujmi a zvykli sme si zit bez nich a nie teraz kazdu sobotu travit s nimi. napisala som minule svokre ze nech sa nenhneva ale nebudeme v sobotu doma tak sa urazila a nezvali sa par tyzdnov. potom zavolali nasraty ze ci sme taky a nevieme ci chvilu najst na nich cas ze oni maju uz len nas a same vycitky :/ aj tak ked pridu svokor sa hra vacsinou stale na mobile a svokra sa trochu malemu povenuje alebo ked maly spi tak svokor chodi stale ho kukat dokym ho nezobudi ... pokazili nam aj cele krstiny isiel pochovat svojho odsta v den krstin a pritom urnu mali uz 2 tyzdne doma .... pride mi to morbidne na krstiny odyst a pochovat otca mohol ist aj potom a pritom ho neznasal.. na velku noc ked mal maly par tyzdnov sa dotrepali o 8 rano akurat sme vstali nic nebolo nachystane nevedela som ako sa poviem ani kde je sever.... zacinam byt z toho unavena a s manzelom sa zacina nonstop vadit odkedy sa maly narodil lebo stale riesime len ich nebavima to :(

nyusika
29. júl 2022

naucte sa KOMUNIKOVAT.

preditete mnohym zbytocnym konfliktom.

lenka58
autor
29. júl 2022

@nyusika rada by som ale ked im clovek nieco povie ako naposledy tak povedali ze sa nemusime stretavat ... nepriznaju si chybu :/

nyusika
29. júl 2022

@lenka58 treba a naucit, ako im to povedat.

hermiona12
29. júl 2022

@lenka58 A čo hovorí muž na takéto návštevy?
Samozrejme je to únavné keď každý víkend máte ich u seba doma, veď máte aj svoj program a oni by to mali chápať. Lenže to by im skôr mal vysvetliť tvoj manžel .

zina234
29. júl 2022

@lenka58 stojte si za sebou. Keby sa aj urážali a videli by ste sa 2 krát za rok, vadilo by vám to? Keď oni nevedia co sa patrí, ty nemusíš za to trpieť.

pribinak
29. júl 2022

Opäť by som nieked v strede týždňa zavolala, aby nechodili, že máte iný program
Tak sa opäť urazí, nevadí. Potom sa zas odrazí

lenka58
autor
29. júl 2022

@hermiona12 muz tiez neni moc nateseny ze stale chodia na navstevy ale vie ze ked sa im nieco povie hned sa urazia ... strasne tazka komunikacia snimi :/

h2
29. júl 2022

Veď píšeš, že keď si im raz povedala, že nebudete doma, tak sa urazili na niekoľko týždňov. A keď si sa s nimi o tom pokúšala hovoriť, tak povedali, že sa nemusíte stretávať. Takže? Toto bude riešenie. 😁

lenka58
autor
29. júl 2022

dakujem vam ze to nevnimam len ja tak lebo som si uz ja myslela ze som ta zla :/ komunikacia snimi je velmi tazka ... mala som aj narodeniny teraz okruhle doniesli mi 5 rocnu bonbonieru a vino ked pritom nepijem alkohol a vedia to .. ked im to muz povedal tak sa kukli ze co si to dovolil povedat ...

hermiona12
29. júl 2022

@lenka58 no tak vy už máte svoju rodinu, hlavne že by vám bolo dobré , to že oni nechápu že potrebujete čas pre seba je veľmi sebecké s ich strany. Áno, viem že mali by sa rešpektovať starší ľudia, ale aj pre mladých má byť rešpekt a pochopenie. A takto im to aj vysvetlite , a keď urazia sa a prestanú zase komunikovať tak je to ich výber, to že chceš mať aj vlastný život s rodinou nie je žiaden trest a majú to chápať .

jente
29. júl 2022

Jasne, ze komunikacia je dôležitá ale s niektorými ludmi únavana a nikde smerujuca akurat vedie k frustrácii. Clovek len vysvetľuje a respektu a pochopenia sa nedočká. A pride mi ze u vas platí to co som vyssie napisala. Ak nepochodite u nich s komunikaciou a začnú u vas vyvolavat pocit viny, výčitky tak si vy nastavte jasne hranice bez argumentovania a vysvetlovania dovodov len jasne hranice a bud to budu rešpektovať alebo je na nich ako sa k tomu postavia. Oznámiť ideme tam a tam nebudeme doma snad nabuduce. Ak zacne s vycitkami budte ticho nereagujte. Ved predsa výčitkami sa s ludmi manipuluje ...

hermiona12
29. júl 2022

@lenka58 no lebo oni idú svoje, ich nezaujíma čo vy chcete či máte radi, oni si idú svoje tak ako im to vyhovuje.

evka258
29. júl 2022

@lenka58 presne, povedz im ako pise kocka vyssie, ze cez vikend mate iny plan a mas zasa na nejaky mesiac pokoj. Len viem, ze toto riesenie nie je.... ale mna by asi porazilo z tohto

jaass
29. júl 2022

@lenka58 ja by som slušne povedala, že mám svoju rodinu a mame určite plány čo a ako. Ak chcú, nech pridu raz za mesiac. A viac by som nehovorila nič. Keby svokra začala na to reagovať tak by som zopakovala, ze mám pocit, ze som sa vyjadrila jasne. Keď sa chce urážať, nech sa paci ale nech mna a moju rodinu nemanipuluje. Nech si idu cez víkend na výlet, na pobyt 👍

solange7
29. júl 2022

@lenka58 takýmto militantne urazlivym ludom treba natvrdo klamat a bude pokoj. Neziju o dva domy od vas, ziju v CR, povedzte ze cez vikend idete prec a bude klud.

kataka10
29. júl 2022

@lenka58 uplne chapem, ze si chces s muzom a dietatom uzit vikend. Pre mna su vikendy doslova posvatne. Aj ja aj manzel si potrebujeme oddychnut od zhonov cez pracovny tyzden a taktiez od rutiny. Ked mame program iba my traja alebo s kamosmi, tak maju svokrovci smolu. Alebo ideme aj s nimi niekam na vylet. Treba starych rodicov viac zapojit, aby nesedeli len u vas na zadku. Ked je babatko male, nech idu kocikovat a vy si s manzelom vybehnite na kolacik. Ked bude dieta vacsie, zoberte nosic a ide sa von. Nech sa prisposobia. A hlavne nech u vas nesedia cely den. To je strasne obmedzujuce.

lenka58
autor
29. júl 2022

@kataka10 to by som bola strasne rada keby sli kocikovat ja by som im ho dala nech idu aj sami ale kdeze by sli pokocikovat ... svokor ten nic a svokra trosku sa pohrat a dost ... ked je pocikany alebo pokakany si prebalte ... pofotit sa snim aby mali fotky mohli sa ukazovat a dost ....

thereisabear
29. júl 2022

@lenka58 Nemôžeš mať všetko. Čo je tvoja priorita? Spokojní svokrovci alebo tvoja spokojnosť a manželstvo? Vysvetlila by som im, že ich radi uvidíte, ale máte aj vlastný program, tak nech chodia raz za 2-3 týždne. Ak sa urazia je to ich problém. Zas nie ste od nich nejako závislí, že by ste potrebovali ich pomoc. Treba si určiť hranice a trvať na nich, oni prídu o vnúča ak sa urazia.

matullienka
29. júl 2022

@lenka58 treba imna rovinu povedať, babka, dedko prídite raz za mesiac kľudne na víkend ale ostatné víkendy si chceme užiť sami, s priateľmi a podobne. Prípadne jeden mesiac prídu oni k vám a druhý mesiac vy k ním.

jaond19
29. júl 2022

@lenka58 vykomunikovat si to nazivo, prestan sa ich bát, resp. ich reakcie, zijete si vlastnym zivotom, najblizsie ked pridu im povedz ze mate jednak svoje plany ale aj potrebu stravit cas iba osamote a v klude, a budes rada ked sa dohodnete na dalsej navsteve napr o mesiac. Neriesila by som to ale cez telefon, aby ste mali priestor si to riadne vysvetlit ak by ta nedajboze zacali nejako obvinovat. Ci sa urazia alebo nie, neries.

solange7
29. júl 2022

@lenka58 oni su teda ten typ knedliacej navstevy? Ze pridu a pride im normalne sediet 8hodin na gauci? Ja by som sa zblaznila.

petamich
29. júl 2022

ja mam vyborny vztah so svokrovcami, ked pride svokra napr. cez tyzden tak ja iba oddychujem a ona je cely den s malym, nakrmi, prebali, pohra sa, pokocikuje a aj tak by som ich tu nechcela kazdy vikend 🤷‍♀️ vikend je jediny cas, kedy aj my mozeme byt spolu ako rodina a kazdu sobotu, no ani nahodou, slusne by sme im to s manzelom povedali a ak by sa urazili, nuz tak by sa urazili

lenka58
autor
29. júl 2022

@solange7 ano su typ knedla.... chodia kunam na par hodin nastastie ale aj to staci ... oni si zavelia o ktorej pridu ale aj tak nikdy nepridu nacas... minule pisali ze pridu o 10 prisli o 3 a cakaj ich lebo si musia po obchodoch pibehat povybavovat a my ich mame cakat dokym sa uraci ... alebo pridu rano o 7 takze budik rano si musime dat no psycho ...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka58
autor
29. júl 2022

@elizabet173 myslis si ze sa chcu potesit s vnucatom ? Svokor ho mal raz za 4 mesiace na rukach tvari sa ako keby neexistoval a svokra ta sa venuje ale ked treba prabalovat ale si ide kavicku vypit hned ho odlozi....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka58
autor
29. júl 2022

@elizabet173 rozpravaju o sebe ..... maly je teraz chori uz 3 tyzden hnackuje nevedia mu zistit co mu je myslis si ze ich to zaujina nie... ked ss oni vykecaju tak na konci sa o cistom spytaju ako sa ma

mikadooo
29. júl 2022

@lenka58 počuj, nerieš či sa urazia alebo nie. Ja by som povedala normálne, túto sobotu máme program aj hentú, ale túto máme POOBEDE voľnú (nie o 8 ráno). Keď sa dovalia o 8 ráno v sobotu, tak normálne v pyžamku by som ich privítala, obliekla sa, umyla a šla s malým alebo aj s mužom na dlhý sobotný nákup, naložila práčku, potom by som varila obed, akoby sa nechumelilo, jednoducho robila by som všetko presne tak, ako to v sobotu robím. Či pochopia, či nie, ich vec. Venovala by som sa im až poobede, tak ako som im vopred oznámila. Doobeda by som si robila svoju robotu. Druhá vec je, ak cestujú z diaľky, tak potom ok, nech prídu aj ráno, ale chcela by som od nich vopred počuť čas príchodu, žiadne prepady typu "tak tu sme". Alebo by som im teda vopred napísala, že máme celú sobotu voľnú, budeme radi, keď prídu od rána, aby mohli byť až do večera s nami. Hlavne si stále zachovaj slušnú úroveň komunikácie a tlač nepriamo na to, aby chodili vtedy, keď budú pozvaní...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka58
autor
29. júl 2022

@elizabet173 potrebovala som sa len vyrozpravat ... a komunikovat je niekedy velmi tazke .... nie uz ich nemusim ked sme unich byvali svokra mi robila zle ... ohovarali nas s muzom ked sme isli von potom nam to brat jeho povedal.... skoro sme koli snim zrusili svadbu lebo nechceli prist ze je covid, teraz nam krstiny pokazili .... myslim si ze ich pravom nemam mat rada