Umývanie okien, keď bývame so svokrovcami

8. jún 2021

Ahojte. Chcem sa opýtať,tie,čo bývate v dvojgeneračnom dome so svokrovcami,či rodičmi,tak umývate všetky okná na dome,či len svoje a tie čo sú spoločné? Ja umývam 15 rokov sama,čo je v cirke 23 okien,no ako tak počúvam okolie,tak každý umýva svoje. Chcela som dobre,veď svokrovci majú 70 nevládzu,no keď sa pozerám spätne,tak ja tie okná umývam od svokrinej 55 😁... Už vtedy nevládala.

mamamasama
8. jún 2021

umyvala by som len svoje, ale uz sa na nich staruckych teraz prosim nevykasli... aspon robis dobry skutok.. 🥰

autor
8. jún 2021

@mamamasama no teraz už sa nevykaslem,no svokra by umývala tie okná aj 5 x do roka. No ale myslím,že zo začiatku ma riadne využívala. Ako aj upratovanie,vysavanie,čistenie kobercov, maľovanie kuchyne atď....

mamamasama
8. jún 2021

tak to si prilis dobra nevesta... to ja som zla nevesta.. kde sa robi, nezavadziam 😅 ma doma dospelu dceru a syna, tak hadam jej pomozu oni...,ale svokricku by som pekne stopla... ziadne 5 krat do roka.. umyvaj len vtedy, ked ty uznas za vhodne...

kitycat
8. jún 2021

Doteraz ste mali tie okna umyvat kazdy tie svoje... Nevyjadrujem sa k tomu ze vravis ze vsetky okna umyvas iba ty... Teda ti nepomohla svokra, svokor, manzel(!) ci deti... No a teraz 70 rocni asi nebudu tie okna umyvat.. Teraz ste mali zacat umyvat aj tie ich... A ja sne ze sa umyva 5x do roka ked to odserkas vsetko len ty..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. jún 2021

@kitycat sama vždy

nafka0483
8. jún 2021

Podla mna je pre zhodnotenie situacie este dolezite, ci napr. platite len svoje energie, alebo nic, alebo ci platite aj najom za to, ze uzivate dom svokrvocvo. Alebo ci nie je dom uz prepisany na manzela. Ci nemate uzitok zo zahrady a pod.
V takych pripadoch by som chapala, ze s ata pohostinnost svokrvocvo nejako kompenzuje, ze viac porobis.
Ale tiez povazujem za divne, ze vsetko upratovanie robis len ty? Manzel nic neurobi?

kitycat
8. jún 2021

Tam manzelovi vedro a handru a posli ho k rodicom umyvat okna... A ty si umyvaj tie vase... Tvo manzel nema ruky? Alebo je slepy a je mu jedno v akom stave su okna? (ak je to jedno z toho tak prepac ale nepredpokladam)

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
8. jún 2021

umyla by som, ale vtedy, keď ja uznám za vhodné, nie kedy to dostanem rozkazom. A zapriahla by som do toho aj muža, sú to jeho rodičia.
Inak stojí aj za zváženie, či ste tú polovicu domu dostali darom, ako vám pomohli svokrovci atď. Ale práve pre toto by som ja nezostávala pri rodičoch jedných či druhých, nikdy to nebude pre niekoho fér a vždy sa jedna strana bude cítiť ukrivdená / viac v práve.

autor
8. jún 2021

@viestta synacika by som vôbec neriešila máme,čo robiť okolo domu a aj v práci sa nádeje ako kôň. Skôr by som riešila dcérku, nakoľko čo som tu 15 rokov neprišla jej pomôcť ani raz a to aj vnučky má vo veku 20 rokov. No na obed,či na poriadku prídu s radosťou

syslik81
8. jún 2021

nemyslim ze ta niekto vyuzival-ked ti to doteraz nevadilo a prezila si to ... vdaka muzovi a svokrovcom mas kde byvat , isto aj oni pre teba dost porobili ... pozerat sa na druhych co robia a nerobia nije dobre .. kazdy mame in podmienky ine vychovanie .. nik ti noz pod krkom nedrzal a nenutil ta umyvat behat okolo domu etc ... pomahat druhym j pekna vlastnost a ucis to aj svoje deti ... mozno a tie tam raz budu byvat tak sa staras aj o ich majtok ..

autor
8. jún 2021

@sissy27 áno dom už je náš

autor
8. jún 2021

Prepáčte za preklepy,snáď pochopíte

panelacikova
8. jún 2021

autorka: no čo narobíš? spočiatku využívala, teraz potrebujú už aj vašu pomoc. čas už nevrátiš späť. ak sa ti nepáči, že tam chodí dcérka s vnučkami na obedy, musíš to prehltnúť, je to ich matka, otec, majú právo prísť na obed. ak je dom váš, gratuluj si, že to takto dopadlo, veď vieme, že mnohé nevestičky drú ako kone, aj peniaze dajú a do cudzieho. nech ťa hreje pri srdci aspoň to, že aj keď sa svokrovci pominú, vám ostane táto strecha nad hlavou. a tie isté okná 😀 už keď si to vydržala takto 15 rokov, vydržíš aj ďalej. hlavné je, že to máte "na svojom".

autor
8. jún 2021

@syslik81 ona ja nemám problém pomôcť,skôr sa má dotkne to,že aj tak som najhoršia. Ono tak ako sa vraví ten,čo ostane je vždy najhorší a ten,čo sa ukáže raz za čas je skvelý. Ale to nechcem riešiť, chcela som len vedieť ako to je u iných

staniica
8. jún 2021

Ak je už dom vás, tak nerieš, dobre si umývala 👍😁

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. jún 2021

@panelacikova ono majú právo,no niekedy by mohli aj oni zavolať rodičov 😁

1mata
8. jún 2021

Len svoje podlazie.
Ked bude svokra nevladna, urcite jej ich poumyvam aj ked tam uz nebyvam, no isto nie castejsie ako 1x do roka. Mam svojich okien dost 🙃

syslik81
8. jún 2021

zial dnes je uz doma kedy kazdy hladi na seba a robi len nieco za nieco ... dobra vola a pomoct druhym sa vytratila... neries druhych 20 rokov si bola ok uz to vydrz .. maju 70 dlho tu uz nebudu tak si ich uzivaj aj so zlymi ci dobrymi dnami .. dom je vas umyvas svoje okna ...

panelacikova
8. jún 2021

autorka: no ja chápem tvoje rozčarovanie, ale to asi nezmeníš....

autor
8. jún 2021

@1mata ďakujem za normálnu odpoveď k veci

autor
8. jún 2021

@syslik81 no ale ako bolo spomenuté hore,keď uznam za vhodné nie na povel

syslik81
8. jún 2021

to si uz al sama musis zariadit ... nie po 20 rokoch sa snazit prevychovat ... ked to tak fungovalo dotraz... vis ako sa vravi -lina huba hotove nestesti... treba povedat mam toho teraz vela okna su ok umyjem ale nabuduce ... hotovo troska pomrncia pofrflu ale preziju

lienka.7
8. jún 2021

A ini z rodiny? Jej deti??? Umyla by som 1x do roka... inak nie. Nie si zase otrok. Detto co sa tyka ostatnych veci... dom bude potom vas ked sa mas starat len ty? Ci potom sa "prebudia" aj ostatni ked pojde o dedenie a peniaze?

klip0
8. jún 2021

Tak dom je uz vas, ono nema preco dcera co tam nebyva a dom nieje jej chodit umyvat okna v tvojom dome
Ale tak 5x do roka tiež nemusis umyvat

autor
8. jún 2021

@viestta umývala som tie okná aj keď dom nebol náš,dokonca sme nebol ešte ani manželia.No myslím,že prísť sa opýtať mami,či nepotrebuje s niečím pomôcť by ich nezabilo. Nie len prísť popýtať,keď niečo potrebujú,alebo zavolať,čo treba poslať,lebo nemajú.

momi1_1
8. jún 2021

myslím, že je to na dohode. mám kamarátku a tá odjakživa umýva okná vždy na celom dome.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz