Udobrenie sa s nevestou

11. jún 2022

Ahojte dámy. Nedávno som sem prispela s témou môj syn, jeho narodeniny, budúca nevesta. Odvtedy sa veľa veci zmenilo. Bol rozhovor medzi mnou a synom, vysvetlil mi ako sa veci majú, že by bol rád keby rešpektujem jeho prácu, voľný čas, čas s partnerkou, zdravotné problémy, možno novú rodinu. Povedal mi že partnerku trápi, ako si syn nemôže v kľude ani vypiť kávu bez toho, aby mu rodina nediktovala povinnosti ktoré treba urobiť, výčitky že dlho neprišiel domov, nevhodné otázky. Výsledkom bolo , že partnerka sa u nás už dlho neukázala (toto je jeden z dôvodov, druhý je môj muž) . Viem že sa rozprával aj s ňou, v podstate bol taký prostredník medzi nami. Je vraj spokojný s tým čo má, vzdať sa toho nechce a mám to rešpektovať a pokiaľ by im to aj nevyšlo, mám rátať s tým že domov sa už nevráti. Záver je taký, že s nevestou sme našli spoločnú reč, ja som sa snažila pochopiť ju, ona mňa. Nakoniec , vzala som si k srdcu aj vaše rady a príspevky, týmto sa vám chcem poďakovať. Nakoniec sme si všetci k sebe našli cestu, hoci možno takú formálnu, ale lepšie ako nič. Uvidíme čo život prinesie ďalej. S úctou možno budúca svokra 🤔

lindusss2016
11. jún 2022

Ja som tu predoslu temu necitala, ale zaujimalo by ma to. Ak vies, hod sem, prosim, link. Chcem ti ale vzdat poklonu za takuto sebareflexiu, len mudra zena si necha takto rozumne poradit a odhodi svoje ego bokom. Skvele, ze to takto dobre dopadlo a pracujte na tom aj nadalej, mozno sa medzi vami zrodi uprimny vztah

bobo2433
11. jún 2022

Ja som zachytila aj tvoju prvú tému ... Je naozaj pekné ,že ste k sebe našli cestu ... Treba im dať svoj priestor , veď predsa obe ľúbite jedného muža 🙂takže treba spolu vychádzať a bude to dobre 🙂spravila si pekný krok ,len to udržať .držím palce 🙂✊

nikdenikto
11. jún 2022

Práve som prečítala celu minulú diskusiu a fakt tlieskam že ste si vstúpili do svedomia a pochopili mladých, hoci to tam pri Vašich odpovediach nevyzeralo, že si niekedy uvedomíte chybu 👏

autor
11. jún 2022

@nikdenikto myslím si, a je to teda fakt, že zásluhu má hlavne môj syn. Ono...keby to nerešpektujem, mám pocit, že by to nerobilo dobrotu a mohla by som ho stratiť, respektíve ten vzťah by už vôbec nebol taký ako predtým. Ale už ani nie je, pretože sprvu sme si volali častejšie ale teraz akosi nemá potrebu. Ale to už je o inom si myslim. Ono je vidno na ňom, že trochu aj partnerka ho nechcem povedať zmanipulovala, to je veľmi silné slovo. Možno mu nejako povedala svoj názor na isté veci, ktoré doteraz nevidel, nevedel a akosi uznal že to tak byť môže. Každopádne, kašľať na to 🙂🙂myslím že jeho veta, neviem ju doslova ale bola v zmysle že je jasné, že sa postaví za človeka ktorého ľúbi. A to je správne....

bsp39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
12. jún 2022

Tu je problém syn,nie nevesta.
Ty ešte nevestu nemáš,je to iba priateľka tvojho syna,zatiaľ.
Ja ti radím,nechaj to tak,ak keď niektoré veci bolia.Keď ste si vysvetlili veci,tak ste si ich vysvetlili. Stiahni sa,nechaj teraz iniciatívu na nich. Venuje sa rodine,čo máš doma.

tykat
12. jún 2022

A ako vtedy dopadli tie narodeniny? Boli ste mu zagratulovat?

modrykonik1237
12. jún 2022

Pochopila si to, čo sa bohužiaľ máloktorým matkám (svokrám) podarí. Matka by mala " zniesť a prekonať" ten pocit akoby svojej dočasnej "nepotrebnosti". Neriešiť nič nátlakom a citovým vydieraním. Často sa stáva, že takto matka, babka príde o krásne chvíle prežité s vnúčatami. Vzťahy sú zložité. Vyžadujú si pochopenie a úctu na obidvoch stranách. Veľa šťastia!

monuska112
12. jún 2022

myslim ze si skvela svokra aj mama 🙂

luccija
12. jún 2022

Pekne, ze si sa ozvala.Citala som aj minulu diskusiu byt mamou casto boli, ale pre stastie syna to musis akceptovat.Nech sa dari

autor
12. jún 2022

@luccija ďakujem🙂
@modrykonik1237 samozrejme. Aj keď si musím občas zahryznúť do jazyka, dá sa to. Myslím že ani pre partnerku môjho syna to nebýva ľahké ....

kiki68
12. jún 2022

Niekedy treba vztahy riesit rozumom. Ja mam do svokrou tiez super vztah, ale na zaciatku to bolo dost z rozumu. Proste sme nesli v istom bode proti sebe. A teraz po rokoch sa to ukazalo ako najlepsie riesenie. Chodime spolu nakupovat, travime spolu dost casu a kyvla som na to, ze ju raz doopatrujem. Lebo naozaj vela pomaha. Ono je to velmi dolezite upratat mez pridu deti, lebo tam by vznikali horsie konflikty. A nebudem brat sebecky dietatu babku. Tak musite syna nechat ist a ono sa to vrati este v lepsej forme. Lebo bude spokojna cela rodina.

lasoli
12. jún 2022

za mna si reagovala az moc hystericky,zmiernsa uz s tym ze k nim nepatris,mna by to tiez otravovalo kebyze sa im pchas ,chapes,nechaj ich tak ved po 7r chodenia uz to bude ine,ze im aj oslavy mozes organizovat aj obdeti sa postarat.zatial si kup osa aleboackuba starah sa o ne.Co ta na tom trapi?Ved bud rada ze si nasiel sikovnu a nie nejaku nemoznu,a ano aj mna by hnevalo kebyze chodime len kjednej buducuj svojre na navsteby a k vkastnej mame zriedka.Chapes nechaj ich zit,ty si zi svoj zivot,inak co ai mala len jedinacka?

matussara
26. nov 2022

V tom pripade to ozaj nieje manipulacia, ale nasmerovanie na spravny smer

dada5000
21. jún 2024

No a? Co mas co pozerat do spalne. Ja uz mam po styridsiatke a dvere do spalne zatvaram ked pride ktokolvek. Aj mama ked este zila. Aj svokra, a to sme zili spolu v jednej domacnosti a mali uzasny vztah. Spalna je moje sukromie, tam nikto okrem mna a manzela nema co robit, ani pozerat, ani vstupovat. Ty do ich najintimnejsieho sukromia nepatris, tak tam nemas co robit, ani pozerat. Mne to pripada ze si zbytocne vztahovacna. Tvoj syn je zenaty, ich spalna je pre teba tabu.

fidorka7
22. jún 2024

@dada5000 ty o čom píšeš? nepomýlila si si tému?

dada5000
23. jún 2024

@fidorka7 pomylila, vobec to tu byt nemalo. Prepac