Túžim po dieťati a partner nechce o tom ani počuť

9. jún 2023

chcem sa opytat co by ste robili v mojej situacii, mam 31 rokov jedno dietatko uz mam a zacinam tuzit po druhom avsak partner o tom nechce ani pocut, ze na tom niesme tak ekonomicky dobre aby sme mohli ma druhe dieta, ja si myslim ze by sme to nejako zvladli ale on vzdy pri tej teme zacne byt nervozny ze deti su nevdacne ze do nich clovek investuje kopu nervov a penazi a ze on sa na to neciti ma 36 rokov, ze on chce pracovat na sebe obcas ma napadaju myslienky ze sa proste zbalim ( nemam ale vlastne byvanie ) pojdem k mame a zacnem hladat ineho chlapa aby som stihla este druhe dieta 😃 potom si ale hovorim ze mozno uz nikoho nenajdem a budem visiet matke na krku s terajsim dietatom a ze to asi nieje najlepsie riesenie, zaroven som ale smutna ked vidim inde maminy s malym dietatkom a aj ja chcem znovu zazit to pekne babatkovske obdobie a rozmyslam nad tym kazdy den, su dni kedy placem dni kedy som rozhodnuta odist dni kedy som ok a proste si poviem ze to bude dobre jedno dieta mi musi stacit a potom zas den kedy ken placem, neviem ako sa s tym vysporiadat cakat roky ci sucasny partner zmeni nazor vytlct si tu tuzbu nejako z hlavy ( co vooobec neni jednoduche) alebo sa proste zbalit a s holym zadkom zacat celkom nanovo, co si o tom prosim myslite vy, dakujem

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
9. jún 2023

ja by som sa zbalila a radšej odišla.

gejb
9. jún 2023

A to prvé dieťa nie je jeho? A stará sa o neho?

jazula
9. jún 2023

Trochu ma zarazilo, že vôbec nespomínaš váš vzťah…máš ho rada? Či ho máš len ako darcu spermií a živiteľa, keď rovno rozmýšľaš nad hľadaním nového chlapa? 🤔

falbala132
9. jún 2023

tak dieta sa nema mat len kvoli "peknemu babatkovskemu obdobiu"...
ak na to financne nemate, tak by som na to netlacila.

andrea_82
9. jún 2023

Pocet deti je jedna z najdolezitejsich veci, na ktore musite mat s partnerom rovnaky nazor. Mne by to bolo velmi luto a asi by som tento nazor v kutiku duse muzovi vycitala, co by narusilo nas vztah. Tu je tazko radit. Ostat s muzom len preto, aby si neostala na krku mame? Preco by si jej mala zostat na krku, ak si aspon trochu sikovna, dokazes sa o seba a jedno dieta postarat.

power_of_now
9. jún 2023

Je to len tuzba alebo to mas aj zracionalizovane, ze takto to v zivote chceš? Aj to druhe raz vyrastie a prestane byť bábätkom, takže tvoju túžbu to asi ukojí len dočasne. Pre mna by bol vztah s partnerom a mojim prvým existujúcim dieťaťom prednejsi, ako abstraktná túžba po ďalšom.

zuzanockamt
9. jún 2023

Nie, nešla by som do toho. Počkaj ešte, ako sa vám vyvinie vzťah. Partner je aj manžel? Dieťa bez manželstva by som ja nikdy nemala. Ak sa vzťah nezlepší, tak radšej rozchod než dieťa. A máš ešte 10 rokov na to, aby si druhýkrát otehotnela, niet sa kam ponáhľať.

power_of_now
9. jún 2023

@jazula trefné

floki1994
9. jún 2023

Ale tu nie su problem len financie ale aj vas vzyah ked by si nemala problem sa zbalit a opustit ho...vsak to znie ako keby si s nim len zo zvyku a potreby a nie z nejakej lasky...takze nemat s nim druhe dietatko je dobre rozhodnutie..viac by som sa zamyslala ci ten vztah ma vyznam ked to takto beries 🙂 cim skor si to upraces v hlave tym lepsie pre teba 🙂

h2
9. jún 2023

Nepíšeš nič o tom, či pracuješ, či máš nejaký príjem. Lebo bývanie vlastné nemáš a podľa tvojho partnera nie ste na tom finančne tak, aby ste mohli mať druhé. A keď to hovorí on, ako hlavný živiteľ rodiny a zabezpečovateľ bývania, tak mám tendenciu tomu veriť viac, ako keď ty napíšeš, že by ste to zvládli.
Zarazilo ma však, že by si bola ochotná ho opustiť a rozbiť svojmu prvému dieťaťu rodinu, vytrhnúť ho z jeho domáceho prostredia a nasťahovať ho k tvojej máme len a len preto, aby si mala šancu (iba šancu, bez akejkoľvek istoty!) nájsť si iného chlapa a to takého, čo bude ochotný ti spraviť druhé dieťa. A mám z tvojho príspevku pocit, že by ti bolo viacmenej jedno, čo za chlapa to bude, hlavná vec je, aby si ty mala svoje vytúžené bábätko. Veľmi zlé zmýšľanie!

tanyan
9. jún 2023

Deti sú nevďačné? To súdi podľa seba?
Má pravdu, že človek investuje kopu nervov a peňazí, ale čo investuješ, to sa ti väčšinou vráti... Keď investuješ lásku, rešpekt a porozumenie, tak sa ti to mnohonásobne vráti.
Zvažovala by som zotrvanie vo vzťahu kvôli jeho vzťahu k deťom celkovo (netuším aký má vzťah k tebe).
Túžbu po "starostlivosti" o bábätko si môžeš odložiť aj na neskôr, keď budeš jedného dňa babičkou a budeš si to môcť vychutnať na úplne inej úrovni...

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
9. jún 2023

nemáš vlastné bývanie, sama s jedným dieťaťom to nezvládneš, skončíš u mamy, máš priateľa, nie manžela, finančne BY ste to MOŽNO dali - no čo dodať. hor sa na druhé dieťa. A potom časom, šup s dvomi deťmi k mame. Ja neviem ženy, čím rozmýšlate, ale ani sa nečudujem, že ste mnohé v srágorách, keď takto uvažujete.

macatt
9. jún 2023

Podľa mňa sú hrozne smutné tieto myšlienkové pochody, opustiť partnera, lebo sa neciti dieťa a hľadať ďalšieho čo mi ho urobí🙈

melanta
9. jún 2023

Argument "nejako by sme zvládli" pre mňa znamená, že ďalšie dieťa nie. Nechcela by som mať druhé dieťa, ak neviem povedať, že finančne to zvládneme v pohode. A ak by som nevedela povedať, že finančne to zvládnem v pohode aj keby som s deťmi ostala sama. A to ty si povedať nemôžete, pretože píšeš, že ak by si nemala žiadneho chlapa, tak by si musela byť pri matke. Takže nemaj ďalšie dieťa, ak s tým jedným by si nemala toľko financií, že by si sa nevedela osamostatniť od matky. Buď trocha zodpovedná. A ďalšia vec, ktorú tu už niektoré spomenuli... čo je to za vzťah? To nevyzerá na rodinnú idylku a lásku.

autor
9. jún 2023

@gejb nie to dieta co mam nieje jeho

h2
9. jún 2023

Zase sa takáto dôležitá informácia, že prvé dieťa nie je jeho, objaví až v priebehu diskusie. To si mala napísať na začiatku!

autor
9. jún 2023

@jazula mam ho rada lubim ho ale uprimne pride mi to divne ako som spominala dieta mam s inym muzom nie s terajsim partnerom a mne ten terajsi vztah pride aj taky nenaplneny pre mna je dieta proste takym vyvrcholenim lasky niecim prirodzenym a pride mi neprirodzene ze ho niekto nechce so mnou ze sa dieta ma merat len peniazmi, ano chapem je dolezite dieta aj financne zabezpecit ale my niesme na tom tak zle aby sme to nezvladli aj kolegovia v praci ked sa s nimi o tom rozpraval mu povedali ze by sme to financne zvladli dokonca ze ma specatit tento vztah dietatom ale on nechce

makakova
9. jún 2023

Dieťa ti príde také naplnenie a vyvrcholenie vzťahu hej? Preto teda niesi stým otcom prvého dieťaťa? 🤔

eva8
9. jún 2023

Teda partner, ktorého ľúbiš sa stará o dieťa, ktoré nie je jeho. Aký majú spolu vzťah a koľko rokov má dieťa?

kvetinka75
9. jún 2023

aha a naplnením vzťahu, rodiny nemá byť aj manželstvo, už keď chceš naplňovať vzťah?Okrem dieťaťa nemáš vlastné vlastne nič - bývanie, zobratí nie ste - ale mať dieťa , to je fakt super nápad. 🙈

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. jún 2023

@zuzanockamt nuz to je dalsia vec tri roky sme spolu ale na otazku ohladne svadby pricom ja chcem len na urade si povedat ano nic viac mi povedal ze on v tom nevidi ziaden vyznam zobrat sa

h2
9. jún 2023

Čo s tým majú nejakí kolegovia?! Ich názor by ma absolútne nezaujímal.

zuzanockamt
9. jún 2023

Autorka:
Na základe toho, čo si napísala, tak tvoj partner ťa má len na jedno. Nevidím význam zostávať.

falbala132
9. jún 2023

a ty pracujes?

autor
9. jún 2023

@makakova niesom s nim preto lebo som otehotnela nechtiac rozhodla som sa o dieta postarat co sa aj staram a robim co mozem ale samozrejme ze sme neskoncili spolu dobre to je jedna vec druha vec je ako ja vnimam vztah a lasku a ked niekoho ja lubim tak s nim tuzim mat aj dieta aj si ho vziat a mat s nim proste rodinu a necitim to tak uplne v takomto vztahu kde on nechce dieta o prve dieta sa stara ale neberie ho ako vlastne lebo nieje jeho je dobry partner lubi ma a spravil pre mna aj moje dieta vela som mu vdacna ale nic to nemeni na tom ze ja to citim inak tuzim mat dieta z lasky tuzim zit s muzom s ktorym budeme aj rodicia nie stale len takto posplietane neuplno tazko sa mi to vysvetluje

liljana
9. jún 2023

Teoreticky ta pri nom nic nedrzi. Nie je otec dietata, nechce dalsie dieta, aj ked nema ziadne (divne) a nechce ani svadbu. Na dalsie dieta mas cas do 35 aj 37r. Zarob si, odloz si, zacni splacat nieco vlastne, postav sa na vlastne nohy, mozno sa medzitym najde aj partner, co dieta s tebou chce. Ale neries to stylom, ze sup k mame a hladam darcu spermii s byvanim. Idealne do mesiaca, lebo mi babatko hrozne chyba.

autor
9. jún 2023

@zuzanockamt nema ma len na jedno, viem ze ma ma rad, ze ma lubi ale ma ine priority v zivote asi j tuzim po rodine on tuzi po tom nieco v zivote dosiahnut pracou a byt financne zabezpeceny, proste klasicky pripad muz mysli racionalne zena srdcom a moja priorita je lubit a byt lubena kolko mam na ucte je sice dolezite ale podmienit tomu svoj zivot nehodlam tak to vidim ja