Trestné oznámenie pre neplnenie výživného na dieťa

ivankova
3. aug 2009

dobry den -pred mesiacom som bola na svojho ex podat trestne oznamenie za neplnenie vyzivneho..
Dnes mi prisiel papier Vec:Trestne oznamenie,zacatie trestneho stihania vo veci-upovedomenie a k tomu mi prislo predvolanie za ucelom ako svedka.
Nechapem preco tam mam znovu ist ked uz som vsetko povedala pri podavani trestneho oznamenia? a co to vsetko znamena?

rora
3. aug 2009

ivankova oni si ta budu mozno este niekolkokrat predvolavat, ja som zazila nieco podobne (ako svedok,ale nie kvoli vyzivnemu), same papierovacky, vypovede, budu sa ta mozno aj trikrat pytat na to iste a spisovat... na slovensku to tak chodi, priprav si trpezlivost.

ivankova
autor
3. aug 2009

rora-ahoj prislo mi to za ucelom vypovede ako svedka,tak mas urcite pravdu..a nevies ci tam bude aj ten moj ex?alebo on bude vypovedat inokedy?

rora
3. aug 2009

ex by tam nemal co robit, resp. nie je dovod aby tam bol (teda pokial uz nejde priamo o sudny proces). iba sa ta budu pytat na celu situaciu ohladom dietata a vyzivneho, tak nezabudni na nic podstatne. ja som tu vypoved svedka mala iba s par policajtmi, nikto z rodiny tam vtedy nesmel byt, iba kazdy zvlast.

ivankova
autor
3. aug 2009

cize musim povedat to co som povedala pri udani?...a nechapem co ich je do situacie mojho dietata, v prvom rade by sa mali zaujimat o to ze ma sudom urcene vyzivne,ktore si neplati a kolko toto asi vsetko bude trvat?uz pri sude som zistila,ze slovenske zakony su nahlavu ale ze az tak som necakala...

riamim
3. aug 2009

Samozrejme, že ich bude zaujímať situácia tvojho dieťaťa, pretože ak by sa neplatením výživného dostalo do "nebezpečenstva núdze", ex-ovi hrozí vyššia sadzba.

rora
3. aug 2009

ich bude hlavne zaujimat dieta, tak musis povedat aj o jeho materialnych potrebach ktore by si vyzivnym pokryla a ktore teraz bez platenia vyzivneho pokryt nemozes a dieta tym nejakym sposobom "trpi"

ivankova
autor
3. aug 2009

a to vlastne ked moje dieta, tym ze on neplati vyzivne nijako netrpi tak co potom?nemala som podavat trestne oznamenie?

titkovamiriam
3. aug 2009

ivankova neboj tam sa nachodiiiiis 😠 a ak by to bolo ako som mala ze ho nevedeli najst tak sa mas naco tesit 😠 ,ak ti neplati a mas trestne oznamenie chod na socialne bude ti platiti stat.

rora
3. aug 2009

myslela som to tak ze napriklad ked by si mala to vyzivne tak by si dietatu mohla dopriat "vyssi standard", nejake nove oblecenie alebo zaujmove kruzky, cize ked vyzivne nemas, tak mu "nieco viac" dopriat nemozes, a to by na sude zaujalo, chapes? ze je vlastne ochudobnene vinou neplatica. jasne ze dieta nejako fyzicky netrpi, ale proste mohlo by mat viac.. neviem ako ti to dobre vysvetlit.

titkovamiriam
3. aug 2009

ja som bola starsen znechutena tym ako sa to u nas vybavuje,hnes ci uz s policajtami,kuratormi a o sudoch ani nehovorim. 😠

ivankova
autor
3. aug 2009

tam ide aj o to ze on je vlastne bez roboty-lebo je alkoholik a nikde ho nestrpia..a byva u rodicou,takze som zvolila radsej trestne oznamenie,lebo exekutor by mu aj tak nemal co zobrat..taktiez na sude si vysku vyzivneho urcil sam a povedal ze je schopny to platit..a este-ja som podavala to oznamenie ze mi neplati on februara 2009 az do juna 2009 a ktovie kolko to bude trvat toto vysetrovanie dajme tomu 3m cize on mi musi zaplatit vyzivne aj za tieto 3m co je na neho podane trestne oznamenie?alebo to plati len na cas februar-jun?
dufam ze ste to pochopili 😎

rora
3. aug 2009

on by ti mal vyplatit sumu odkedy ti prestal platit, cize od februara 09. no fakt neviem kolko bude trvat to vysetrovanie ale je jasne ze si pockas, lebo tu sa clovek tak lahko niecoho nedocka a policia sa ohana tym ze ma x pripadov na riesenie a nemaju cas... tak vela stastia

titkovamiriam
3. aug 2009

ivankova neplati neries chod na socialne a ked mas to trestne oznamenie uz ho budu nahanat policajti a vyzivne ti da stat a samozrejme ti bude musiet vyplatit aj to co ti dlzi.ak nebude tak ho zavru a dnes v base robit musi tak ti bude posielat peniaze vazenie.
inak ja som mal prvy sud az po roku 😠

ivankova
autor
3. aug 2009

no fajn-dakujem cize som si zase narobila ja budem chodit po policajtoch a on si bude doma sedkat na zadocku a pri najlepsom uvidim peniaze za polroka...ak ich uvidim

titkovamiriam
3. aug 2009

bohuzial je to tak no na to socialne chod hned lebo budes potrebovat posudok od skoly ak chodi do skoly aj od detskej lekarky ci sa staras dobre o dieta-vzdy som sa citila ako niaky vinnik ze som chcela aby moje deti mali co maju mat .my to uz tak vsetko liezlo na nervy ze po 5 rokoch som to nehala tak a seriem cele alimenty. 😠 😠 😠

ivankova
autor
3. aug 2009

jezismaria kolko 5rokov?titkovamiriam-preco si mala sud aby ho mohli zavriet?ja som uz po sude na urcenie vyzivneho bola taka znechutena ze som lutovala vsetko na svete,pretoze som chytila pani sudkynu pri ktorej som sa naozaj ako vinnik citila ja...a modlila som sa aby ex platil to vyzivne aby som nemusela pristupit k takemuto niecomu a bac je to tu..neviete mi niektora poradit co im tam na tej policii mam povedat,co ,,chyba,,dcere?lebo mi z manzelom si radsej ,,odtrhneme od ust,,len aby mali nase deti vsetko..

rora
3. aug 2009

a aka stara je dcera?

ivankova
autor
3. aug 2009

pred tyzdnom mala 4,chodi do skolky

rora
3. aug 2009

tak by si jej napr. mozno chcela kupit maly byciklik a nemozes... alebo nejake prve kurzy plavania. ale ved aj ta skolka nieco stoji a na to by si potrebovala to vyzivne. mala by si co najviac toho najst nech je vidno ze tie peniaze pre malu ozaj potrebujes a je to opodstatnene.

ivankova
autor
3. aug 2009

no mam nad cim rozmyslat po veceroch super a dakujem

titkovamiriam
3. aug 2009

5 rokov som sa natahovala s uradmi policiou na rok ho zavreli a znovu neplatil uz som to nechcela znovu podstupovat. za detmi nechodil ani nechodi tak pre mna neexistuje a vidis aj tak som to niak vychovala 😀 😀 😀 .teraz mam doma super muza a dalsie dietatko a je to super 😀 .
tebe verim ze pomoze ta socialka,volakedy to nebolo tak ti velmi drzim palce a pevne nervy 🙂

ivankova
autor
3. aug 2009

titkovamiriam-ja sa bez jeho alimentov zaobidem,ked sme mali sud tak som mu navrhla aby mi podpisal papier na zmenu priezviska pre dceru po terajsom manzelovi a nech si alimenty necha tak zacal vykrikovat aky je on dobry otec,taktiez dceru nevidel 2aj pol roka...taktiez je alkoholik a je to jeho chyba ze v robote vydrzi po najblizsiu vyplatu a potom sa neukaze,cize ho vyhodia takto uz mal dve ci tri roboty..pochopila by som kebyze je nejaky postihnuty ze si tazko najde robotu...ale nie je a nech si nesie zodpovednost za svoje ciny..
Viem ze na slovensku to zo zakonmy nikam nedotiahnes niekedy mam pocit akokeby boli na strane vinnika..
Na nasu socialku sa spolahnut neda,hlavne co som mala skusenosti pri sude-zo soc.kuratorkou ci ako sa nazyva..

titkovamiriam
3. aug 2009

no vidim ze niesom sama kto ma tak negativne skusenosti ako je u nas postarane o matky s detmi.vies uz mam prvych chalanov velkych no niekedy si poviem ze sama neviem ako som to vsetko zvladla 😉

skoda ta socialka a vyplacanie vyzivneho zo statu sa mi zda celkom fajn

megi93
3. aug 2009

ivankova, ja som tiež podávala trestné na môjho biologického otca za nepaltenie výživného. To ťa predvolali policajti, tam povieš všetko ako pri udaní a prípadne aj niečo pridáš, potom vyšetrovatel predvolá jeho a podá obžalobu. Prokurátor to dá na súd, kam pôjdeš znova vypovedať a predvolajú tiež aj jeho. No a pototm už väčšinou rozhodnú.

ivankova
autor
3. aug 2009

titkovamiriam-a socialka upravuje vysku vyzivneho?alebo ho davaju tak ako urcil sud?

ivankova
autor
3. aug 2009

a ak si dam vaplacat nahradne vyzivne od statu tak potom si to bude od neho vymahat stat?tym padom ja budem mat s tam pokoj?

titkovamiriam
3. aug 2009

socialka da to co sud uznal a potom to bude stat vymahat od neho

l3nka
3. aug 2009

áno náhradné výživné je tiež riešenie no tiež sú to len papierovačky a musia byť tri po sebe nasledujúce mesiace nezaplatené... a myslím, že je tam dané, že nesmieš mať príjem vačší ako 2,2 násobok životného minima... a akú čiastku ti je dlžný keď si podala trestné oznámenie?

titkovamiriam
3. aug 2009

urcite sa to pytas ivankvej ja som dala trestne az po roku a dalsi rok cakala na sud 😠 😠 😠 vtedy nahradne vyzivne nebolo 😠

natinka33
3. aug 2009

ja dostavam od statu nahradne vyzivne a potrebny je na to aj doklad od exekutora, ze za tri mesiace sa nepodarilo nic vymoct...a co sa tyka toho predvolania ako svedka.Ja som ho tiez dostala.ale kedze ex zije v meste vzdialenom cca200 km,tak som sa zavolala osobe,ktora bola pod tym uvedena a viedla vysetrovanie a ta mi povedala,ze sa nemusim dostavit.