Trauma z detstva

7. mar 2024

potrebujem sa iba vyrozpravat… som strasne nervozny clovek, urcite v tom bude mat rolu moje detstvo, trauma. neustale premyslam nad kazdou vecou, kontaktom az moc, az si domyslam veci, socialne fungovanie mi moc nejde pretoze akokeby som bola mimo reality, odpojena, nevnimam skoro nic, ani si nepamatam veci, o ktorych sa s ludmi rozpravam. ked mam niekoho rada, alebo naznak vztahu, tak to pokazim, ten clovek ma potom zacne neznasat, ja viem, ze je to so mnou tazke, pretoze ja sama neviem so sebou zit,
mam neustale negativne zmyslanie, myslim si, ze ma vsetci neznasaju, neverim nikomu, myslim si, ze si zo mna kazdy robi srandu preto nedoverujem, a tym zranujem mojich blizkych. uz mi bolo parkrat povedane, ze si odhanam od seba ludi, ktori ma maju radi. ale ja neviem, mam strasne uzkosti, hovorim to, co nechcem hovorit, neustale vnutorne napatie, vnutorne chvenie tela, nepokoj. co mam robit so sebou, ja uz odmietam sa aj bavit s ludmi a nadvazovat kontakty, priatelstva a vztahy pretoze viem, ze im ublizim aj ked nie zamerne, citim sa menejcenne a taktiez som podla mna nudny clovek takze naco sa mam vobec snazit o nieco.

anjelicek26
7. mar 2024

Stále hľadám tu traumu z detstva. Jedine,co píšeš,že už v detstve to u teba bolo takto. Terapie doteraz nepomohli ziadne?

yelena159
7. mar 2024

Viem, že ja som tá posledná, ktorá by sa ťa na to mala spýtať, pretože som ten krok podstúpila a krátko potom sa na to vykašľala, ale k psychológovi si neskúšala ísť?

autor
7. mar 2024

@anjelicek26 nie ta trauma sposobila u mna taketo spravanie, ze sa citim menejcenne a od toho prameni cele moje spravanie

autor
7. mar 2024

@yelena159 neskusala ale rozmyslam o tom pravidelne, neviem ci mi to pomoze, mozno aj lieky na ukludnenie by som potrebovala uz

domkakvet
7. mar 2024

Odporucam psychologa, len na porozpravanie.

mabenn
7. mar 2024

to, co pises dost pripomina hranicnu poruchu osobnosti, skus si o tom nieco pozriet, je vela videi aj na youtube...da sa s tym pracovat, skrz specificke terapie zamerane na presne tieto mentalne pochody a emocie cloveka...trva to roky, ale urcite sa vyplati, ked sa clovek da do pohody

autor
7. mar 2024

@mabenn takze sa z toho da dostat? hranicna zevraj sa neda vyliecit…

mabenn
7. mar 2024

da sa ustabilizovat jej prejav do normalneho zivota...pokial je to to...ale to by bolo prv na diagnostiku...mozes mat cokolvek ine - nasledky traumy maju rozne prejavy...dobra je aj regresna terapia na traumy...nefixuj sa pls na HP, nechcem to takto oznacovat na dialku na zaklade par viet...len mi to proste evokovalo ako prve

autor
7. mar 2024

@mabenn no ja dufam ze je to len nejaka normalna reakcia na traumu lebo hpo mat nechcem, neviem ako by som s tym zila

fatinn
8. mar 2024

Jednoznačne smer psycholog.. Tým ze budeš nad tým sama rozmýšľať si nepomôže ani sa z toho sama nedostaneš.. Potrebuješ nakopnúť odborníkom..vidiet/nechať si vysvetliť iný pohľad na svet...vysvetlit ako máš fungovať a ako naopak nie, co zo svojho prístupu musíš odstrániť.. chod do toho a neodkladaj to... Život je krásny a rýchlo uteká.. držím palce

kristina3791
5. apr 2024

Tak toto nám úplne rovnako ale že do bodky rovnako