Toxický vzťah

31. jan 2023

Takmer 3 roky som bola v toxickom vztahu, ale samozrejme som to veľmi dlho nevidela, ani som nevedela čo toxický vzťah znamená. Posledné týždne boli plné stresu, každý deň som preplakala, partner sa ku mne správal hrubo, škaredo, za všetko vinil mňa, všetko co robil on bolo v poriadku lebo na mňa sa inak ani reagovať nedá, bol vulgárny a drzý. Dnes sme sa rozišli. On tvrdí že si musíme len oddychnuť ale záleží mu na mne, tak len nech si pár dni od seba oddýchneme a potom sa s čistou hlavou porozprávame, že teraz nie lebo ON nie je spokojný a ja nerobím nič inak pre to aby ON spokojný bol. O mne a mojej spokojnosti ani zmienka, to dolezite asi nie je. No kto by robil nejaké zmeny pre človeka, ktorý dokáže ženu urážať, ponižovať, minulý týždeň ked bol nervozny mi aj stlačil a držal ruku tak silno že som mala modrinu, capla som mu vtedy po čiapke aby prestal ked nereagoval na to ze ma ma pustit a on mi niekolko dní vykrikoval ze som ho NAPADLA a ze som cvok a ze on uz nevie co ma odomna cakat ze nabuduce do neho pichnem noz. nechapala som, ja som cakala ze sa hned spamata a dojde mu co urobil ze sa bude ospravedlnovat, ale ani nahodou, len vycitky ze ja som napadla jeho.. pritom som nepouzila ziadnu silu, len som bola v takom strese ze prve co ma napadlo bolo mu capnut po ciapke ze nech prestane.. uz vtedy som sa nemala nechat zblbnut recami ze ho to mrzi a lubi ma.. uz ma zhadzoval az tak ze co si o sebe myslim, ze mam doma bordel (mozno keby po sebe pratal tak by doma ten bordel nebol), o hodinu na to uz zrazu ze “z toho ze pratas a varis sa neposerem aj naposlednejsia ciganka v chatrci poprace a navari a chlap sa z toho este nejde posrat” ..ešte sa tvári, že čaká, že vlastne ja sa zmením a on si potom premyslí či mi dá šancu. Viem, že sa do toho vzťahu vrátiť nesmiem, lebo si este viac ublížim, uz teraz sa citim ako posledna chudera, sebavedomie na bode mrazu, nechcela by som v takom vztahu ani deti, len mi je na druhej strane aj smutno ze to po 3 rokoch nedopadlo dobre, cely cas som si to idealizovala ze ved to sa nejak utrasie, je mi do placu vzdy ked si uvedomim ze niekto koho som tak velmi lubila sa ku mne dokazal takto spravat, stale potom povedal ze to tak nemyslel ze to vykrical len v zlosti a ja som si to casom pre seba zacala sama ospravedlnovat ked hovoril skarede veci ze ma ma urcite rad a len v hneve rozprava hluposti. Viem, bola som naivna a nechapem ze som to nechala zajst az sem, ci som taka hlupa, alebo naivna, alebo som bola taka zalubena. Boli ste niektora v toxickom vztahu? Ako z toho von a neutapat sa kazdy den v smutku? Viem ze rozum hovori ze sa mi nic lepsie stat nemohlo ale aj tak ma boli srdiecko, ze som dala vsetko a nedostala nic.

drzaopica
31. jan 2023

Vytlac si to a, keď sa bude chcieť vrátiť prečítaj si to.V žiadnom prípade sa k nemu nevrát.Odmlcat sa, nepisat a buď rada, že je prec

drzaopica
31. jan 2023

Nesmut aj tak vo vzťahu išlo iba o jeho prospech.

viestta
31. jan 2023

Ziskala si to najdolezitejsie, svoju hrdost a sebavedomie. Nic z minulosti nevyvazi tieto dve hodnoty, ktora sa k tebe vratili, ked si ho poslala do muky. Nemas za cim smutit, pretoze len si sa poucila na chybe, co z teba robi lepsiu, ovela lepsiu ako si bola ked si bola s nim.

deti95060810
31. jan 2023

dnes ste sa rozišli. on tvrdí, že si len máte od seba oddýchnuť ....
Takže treba oddychovať a už nikdy sa mu neozvať... Tento nevychovaný baran sa nikdy nezmení .....

hankab
31. jan 2023

Preboli to tak ako kazdy rozchod, len v ziadnom pripade mu nepristup na to citove vydieranie a nenechaj sa zlakat spat. Tiez som sa po 3 rokoch (davnejsie) zbavila takej pijavice a bolo to to najlepsie, co som mohla urobit. Nenechaj sa znicit este viac. Teraz je ten cas, kedy musis byt silna a urobit za nim hrubu ciaru.

katyav
31. jan 2023

On asi po tom všetkom čaká, že sa mu budeš podlizovať. Ej, ale by si mu vytrela zrak, keby si mu povedala, že už nechceš! Nezmení sa. A ty nesmúť, že hádžeš za hlavu tri roky života. Aj to je skúsenosť. A radšej tri roky, ako nejakých 10 a k tomu už napríklad deti. Je to čerstvé, ale hneď, ako sa budeš na to cítiť, nakopni sa, užívaj si voľnosť, dopraj si niečo, čo ťa poteší. Bude z teba vyžarovať kľud, sebavedomie a ten ďalší, ktorý na teba niekde čaká, ťa určite ocení viac, ako tento premotivovaný chmuľo.. Veľa šťastia! 😊🍀

jaja1979
31. jan 2023

Pozri si články o narcistickych partneroch. Určite ho v nich nájdeš...

ema22270
31. jan 2023

Vzdy ked by si sa chcela ku nemu vratit si to sama pred sebou takto obhajis, ako si to teraz tu opisala, alebo si to precitaj ... pretoze si to napisala pekne a myslim, ze sama vies, ze sa k nemu uz vratit nechces a ani NESMIES.

danulicek
31. jan 2023

Ak máš instagram, kukni si profil dobry_kouc. Pani sa venuje toxickym vztahom. Myslím, že veľa situacii ti bude povedomých. Ak nie, toto si vytlač a nalep všade, aby si si to precitala, keď sa ti ozve s tým, že mu chybas a že ti odpustil. Alebo s nejakou podobnou blbosťou 🙂

hodiny22
31. jan 2023

@ema22270 to že to vie , je jedna vec , len je to ťažko preniesť do praxe . Má veľkú výhodu , že nemajú spolu deti , no aj tak to bude proces , 3 roky takto žiť , hm, to nejde len tak , ale ide to .
Autorka : musíš nazbierať všetku odvahu a odísť preč od neho , odporúčam ti niečo si prečítať popr. pozrieť nejaké videá . Ak ide o narcistu, čo evidentne ide , tak odporúčam videá od Jána Dvořáka , jako fenix , elianto . Aj toto ti otvorí oči ešte viac

romanovic
31. jan 2023

Otvor si sampanske, ze si sa zbavila debila. Vymaz si nanho vsetky kontakty a zablokuj ho vsade, aby sa nemohol s tebou spojit. Chvili vydrz a potom zase bude dobre.

cacianka
31. jan 2023

Každá zrada bolí, ale neboj sa - prebolí.
Keď mne ex ublížil, pomohla mi tvrdá irónia, a jeho to nasralo, lebo som mu vlastne pritakala a tým mu vytrhla tromfy. Áno, máš pravdu, som blbá, neschopná, neviem variť hlavne že tebe bachor narástol od tej hnusnej stravy, ani upratovať neviem, špina je na každom milimetri, ani prať neviem a ty chuďatko máš oprdene slipy samé skrtance, mám obe ruky ľavé a ešte aj bokom vykrutene, ja už fakt nechápem prečo si tak dlho so mnou a nenájdeš si nejakú exotickú krásavicu čo ti bude variť samé lakocinky a domácnosť ti bude lestit 5x denne.
Ja som sa takto vyzurila a on bol echt nasratý, lebo to nečakal, nechápal, nevedel reagovať.
Môj typ.

nataly420
31. jan 2023

Ale že aka manipulácia od pána :D dievča maaaj rozum nenechaj si zničiť život len kvôli tomu že ti bude chýbať par mesiacov hlavne sa NEVRACAJ !!!

vorkola
31. jan 2023

Navracaj sa k nemu, ani tak, ked ta asi po polroku zacne pozyvat, ma narcisticke sklony ,teda moze byt a jpsychopat,najlepsie sa poradit s dobrym psychologom ,co sa vyzna v manzelskych ,partnerskch vztahov ,a daj na jeho rady ,lebo tento ti naslubuje, hory doly ,a casom sa z teba stane troska ,ze ty sa mozes liecit na psychiatrii, a to si nepraj ,zadblokuj si ho z mobilu, byvat ,kde nebude mat na teba adresu,,,,a pomaly sa nenapadne odstahuj,nech si mysli, ze len docasne,ale urob to natrvalo,Stastie ta este len caka,ked uz si tohoto skusila,

michaela1223
1. feb 2023

Ja mám presne to isté, no s tým rozdielom, že my sme spolu nezačali ani bývať no máme spolu polrocnu dcérku. On ma vždy len uráža a všetko hádže na mňa. Tiež neviem čo mám robiť lebo keď je kľud tak je kľud, no keď mu prepne a začne vypisovať bludy tak ja sa veľmi trápim. A hlavne sa bojím že si bude raz nárokovať na dcéru, preto ho nemôžem ani zablokovať a úplne zo vsadial vymazať. Poradíte prosím? Ďakujem.

ivanabat
1. feb 2023

Zažila som podobné, aj horšie. Ver mi, že ti dal obrovský dar, a to slobodu. On si to neuvedomuje, ale ty sa jej drž. Ak sa k sebe vrátite, už ťa možno nikdy nepustí a zničí ťa. Opakuj si, prečo sa k nemu nevrátiť, analyzuj čo ti spravil, nájdi si psychológa, za tie tri roky ti tento chlap narobil viac škody, než si dokážeš teraz priznať a uvedomiť. Tieto typy sú nebezpečné, oni presne vedia, čo robia. Buď silná!

myrra81
1. feb 2023

kopni ho do rici, nic nestratis, je to idiot

lapalma_x
1. feb 2023

Niečo podobne som zažila 😔 len rýchlo odísť zo vzťahu spáliť všetky mosty a vytesniť z hlavy a zo života. Ja som si zablokovala všetky sociálne siete prichádzajúce hovory a smsky a bolo to to najlepšie čo som mohla v živote urobiť 🙂 zrazu vyšlo slnko

romanovic
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysicka36
2. feb 2023

Už to, že si to takto pekne rozumne popísala je jasné, že vieš, že to je CELÉ ZLE. Z tohto vzťahu musíš odísť a so vztýčenou hlavou nereagovať na jeho choré argumentovanie ako sa ty máš snažiť. Ak toto zvládneš, začne sa druhé horšie kolo prosíkania a vyjadrovania lásky a odprosovania. Nesmieš sa nechať na toto manipulovanie nachytať. Ty si len povedz, že si múdra vzdelané žena a nezaslúžiš si život po boku takéhoto sebastredného magora. Ak bude veľmi zle, zablokuj si ho vo všetkých soc. sieťach a messingeroch. Aj v prichádzajúcich hovoroch. Ak ťa bude niekde čakať, vysvetli mu, že ti je bez neho lepšie a už ho neľúbiš a neváhaj na neho zavolať políciu ak by na teba začal nejako fyzicky tlačiť. Nepúšťaj ho do bytu kde teraz bývaš a ak si pôjdeš k nemu po veci, nechoď sama, alebomu napíš zoznam vecí, ktoré ti má vrátiť na nejakom verejnom mieste. Prajem ti veľa sily dievča, neboj, potom už bude len dobre.

miriamik77
2. feb 2023

nastastie ma nic takeho nepostihlo a dufam to tak aj ostane. no najdoleziteljsie je, ze si si to dokazala uvedomit a odisla si. vycitat si nemas co, ty si podla mna ziadnu chybu nespravila

simona2001
2. feb 2023

Určite sa k nemu nevráť. Takýto vzťah nemá zmysel. A keď berie ako samozrejmosť to že mu variš, perieš....tak to není samozrejmosť. Vo vzťahu by si partneri mali pomáhať. A keď už nepomôže tak aspoň poďakovať za to čo si urobila. Ze ma navarene, upratané...a nejakú cokoladku alebo kyticu ako poďakovanie. Lenže niektorí chlapi sú už taký. Nevedia si nič vážiť dokiaľ o to neprídu. Ale určite neplač kvôli tomuto vzťahu. Zaslúžiš si oveľa viac než toto

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anve
3. feb 2023

Len sa k nemu nevracaj🙏,hovorím z vlastnej skúsenosti, nič sa nezmení,len možno na chvíľku,ináč to bude horšie a horšie,buď rada,že nemáte spolu deti, nájdeš si určite lepšieho 🙏

kassandra25
4. feb 2023

Z toho sa dostanes. Skor ci neskor ano. Len si chod za svojim a nevracaj sa k nemu. T.j.ziaden kontakt. Nie je preco. Nic neznamena, ze aj 4 roky ta to mozno bude škriet. Zial je to tak. Ale vzdy lepsie byt takto sama a vyckávat...., ako byt pri ňom a zažívať, čo vždy. Čítaj si aj články o týchto manipulátoroch a toxických vzťahoch, veľa tam pre seba nájdeš a uvidíš, ze ti to pomoze a posmelí ťa byť radšej sama bez neho. Žiaľ, keď niekoho lúbiš, nemá šancu to prebolieť hneď.