Toxický svokor

6. feb 2024

S manželom sme sa po svadbe presťahovali do veľkého rodičovského domu kde žije svokor. Od začiatku som vedela že to je zlé, pretože to je toxický a sebecký človek. Deti aj jeho žena z domu poutekali už dávno, jedine môj manžel je dobrackej povahy a svokor s ním kýval. Ale už aj jemu sa otvorili oči. Napriek tomu že má vedľa domu zariadený domček pri nás je nonstop, má prehľad kde ideme kam ideme vypytuje sa, nemáme ani kľúč od našej izby, len čo sa zjavim v kuchyni už je tam, stojí v chodbe keď manžela vyprevádzam do práce a pozerá po nás, večer o jedenástej ešte chodí (vraj do pece) ale o romantike nemôže byť ani reč keď ho počujem vo dne v noci dupat pod schodami. A čo má najviac štve že nerešpektuje náš názor ani súkromie správa sa k nám ako k malým deťom a keď vravíme že chceme ísť preč reve, búcha dverami a hnevá sa. Už sme trikrát preberali túto tému a stále si ide svoje že je tu sám a citové vydieračky. Ale my za to nemôžme že svojim sebectvom všetkých odohnal od seba. Ja sa brániť viem ale je mi ľúto manžela, zneužíva ho, vie že je dobrého srdca a povahy a linajkoval mu život. Až doteraz, kým som neprišla ja. Je toho ešte veľa veľa, len sa bojím že keď odídeme manžel bude mať výčitky a bude mu vypisovať blbosti aby sa zle cítil že ho nechal tak. Čo by ste mi radili ?

pribinak
6. feb 2024

Čo by som ti/vam poradila? Vyriešiť to celé čím skôr, lebo potom to už nezastavis

crazy_cat_lady
6. feb 2024

cim skor hodit normalnu rec, ze potrebujete svoje sukromie atd a odstahovat sa, tu nic ine asi nepomoze.. hlavne sa nenechajte citovo vydierat..

autor
6. feb 2024

@crazy_cat_lady už sme to s ním veľa krát preberali on ide ako starý kolovrátok stále svoje že je tu sám a hľadí len na seba, vôbec sa nás neopýta či sme šťastní. Ja som mu dnes povedala že odídeme aj keby reval ja svoje slovo nezmením. Len manžel bude mať výčitky lebo ten sebec mu vie tak slovne ublížiť aby sa on cítil previnilo že si vôbec dovoľuje otca opustiť

syslik81
6. feb 2024

dak dajte ultimatum- bud sa dom bude zamykat a kluce mat nebude len vy a on bude vo svojom alebo odchadzate ... hold zbalim sa a idem .. nebudem mu to na nos vesiat

autor
6. feb 2024

@syslik81 už teraz viem že s tým nebude súhlasiť stále sa procediruje cez halu do kotolne. Plus jeho domček a dom majú spoločnú chodbu kde chodí na záchod. Žiadne dvere sa tu nedajú zamknúť, toľko k tomu, jedine zmiznúť čím skôr. Manžel chce ešte počkať do júna kedy mu konci určitá doba v praci ale ja už som z nervami pomaly v koncoch

lukbe
6. feb 2024

Ale to sú také argumenty🙈. Len tu lamentujes. Za ten čas by som už vymenila zámky.

autor
6. feb 2024

@lukbe lenže to nieje náš dom všetko je ešte na svokra písané, zabudla som opomenúť že to je aj lakomy človek ktorý pozerá aj koľko sme minuli elektriny

lukbe
6. feb 2024

No to si nenapísala,že dom je jeho, písala si, že on má domcek. Tak v tom prípade to je jasne, už by som tam nebola.

kankam
6. feb 2024

Tak ako si napisala, je to len citove vydieranie a manipulacia a to je vsetko.Manzel sa nesmie necgat znicit clicekom ktory ho nema rad a nikdy nemal.Nema k nemu ziadne zavazky,preco by mal on trpiet a vasa rodina ked cela rodina ostatna zdrhla ...
Uz ste stanovisko povedali, skusili sa dohodnut, treba odist. Uz ist tam za okolnisti ktore ste poznali bola chyba, ale ako sa hovori za dobrotu na zobrotu.
Zachrante sa kym je cas.

autor
6. feb 2024

@kankam áno ja som vravela manželovi poďme bývať inde raz mi podakujes. Ale bol smutný že otec je sám tak som sa nechala uprosit. A to bola chyba. Už aj manžel vidí že sa len kôli nemu hádame a ako s ním manipuloval. A svokra štve že nemôže aj somnou kyvat lebo vie že manžel na mňa dá a súhlasí s odchodom

januska12323
6. feb 2024

Ja neviem čo ste čakali, bývate v cudzom dome, nie je na vás písané vôbec nič. Vedeli ste aký je svokor aj tak ste sa tam natrepali. Zmier sa s tým, že pomaly ani pri sexe nemáš pokoj, vymeň zamky alebo choď preč. Inú možnosť nevidím.

betulinka1
6. feb 2024

Odstahovat sa aj ked sa bude vyhrážať, ze sa zabije. Ale povedala by som mu to az den pred sťahovaním. Inak nemas sancu normalne zit a to ti garantujem. Nikdy a nikdy sa to nezmeni !!!!!!

autor
6. feb 2024

@betulinka1 pravda pravduca!!!

lavender94
6. feb 2024

Tak ak manžel na teba dá, odsťahujte sa. Radšej by som bývala v garzonke ako s takým človekom.

mandarinka555
6. feb 2024

Opýtaj sa muža, ako to chce riešiť a povedz mu, že odídeš aj bez neho, a on nech sa utápa v otcových slzách. Sexujete vôbec? Ja by som sa bála, že tam starý každú chvíľu vletí🙈

autor
6. feb 2024

@mandarinka555 môj muž našťastie stojí pri mne. V júni mu v práci konci zmluva a už si ju nepredĺži aj keď je tam spokojný. Keď môžme tak utekáme do dedinky pri BA má tam jednoizbacik a má nárok na 8 dní homeoffice. Už len vydržať do júna 🙏

ahhola
6. feb 2024

Len nech sa stary nedozvie, ze mate plan, lebo sa aj demonstrativne obesi, viete to pred nim utajit? Pomaly sa premiestnujte s vecami, lebo ked uvidi plne auto, hodi sa vam pod neho. A svokra, ta ma polku domu? Kde byva, ta vas neodradzala id spoluzitia zo starym?

autor
6. feb 2024

@ahhola svokra je kus chleba tá to s ním vydržala dosť dlho kým jej prešla trpezlivosť. Nie na ňu nieje napísané nič. On vie od začiatku že chceme ísť preč netajime sa mu s tým. Len to nechce prijať. Stále len ako jemu bude a dookolecka. Ale že my sme nešťastní to ho netankuje. Na mňa jeho citové vydieranie nezaberá skôr manžel je dobrá dusa

kankam
6. feb 2024

Ved to bolo presne o tom - ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju.
Ziadne ustupky, co najskor odidte, nenechajte si rozbit manzelstvo ani znicit zdravie .
Drzim palce, vela sil.Ked budete prec, ulavi sa Vam.

autor
6. feb 2024

@kankam vďaka 🤗

lucka1258
7. feb 2024

Ja som mala.nieco podobné, len s tým rozdielom,že môjmu chlapovi sa u ocinka páčilo,mal tam svoj priestor, nemusel dávať peniaze za hypotéku, ja som aj vedela, že je to finančne výhodnejšie, ale nechcela som tam byť, stále som čakala, že mladý pán zdvihne zadok, viackrát som aj spomínala slovo rozchod, ale nikdy som nemala tie gule to ozaj spraviť. Single život sa tam ešte ako tak zvládnuť nejako dal, ale nevedela som si predstaviť tam mať deti . Až teraz sa on rozišiel už so mnou, a v 35 som zostala sama u mamy, nahnevaná sama na seba, že som to neskončila už dávno, ale zase s vidinou, že konečne príde niečo lepšie, s kým budeme zdieľať spoločné názory.
Tým som len chcela povedať, že máš šťastie, že máš muža, s ktorým to máte nastavené rovnako 🙂

autor
7. feb 2024

@lucka1258 no môj manžel dlho zatváral oči pred pravdou, ale už mu to došlo aky v skutočnosti je. A som tomu rada. Lenže ten manipulátor vie že môj muž je citlivý a vždy mu udrie na strunu aby sa cítil previnilo že chceme odísť. U mňa svokor narazil ja nebudem skákať ako on píska, včera som mu povedala svoje, že ja už rozhodnutie nezmením tak sa urazil ako malé decko čo nedostane hračku a ani obed nezjedol.

valise
7. feb 2024

Hovoris, ze je lakomy a sleduje, kolko ste minuli elektriny. Ale ved ked si tu elektrinu platite, tak sa nad tym nepozastavuj

autor
7. feb 2024

@valise manžel mu navrhol platbu elektriny ale neviem ako sa dohodli. Aj na drevo že da. Ale my ho zase živíme on sa stravuje aj z nášho. Raňajky obedy. Ale vravím ak nám bude brániť a vyhrážať sa keď budeme odchádzať ja som schopná aj zavolať políciu. Není možné že si nevie niekto s jedným dedom dat rady.