Toxický manžel

lylkatomaskova
7. feb 2023

Ahojte ľudkovia. Neviem ako začať , ale že vôbec a toľko toho chcem napísať … Rada by som chcela vedieť odpoveď, či moj manžel je toxický človek ( manipulátor ) alebo nie . A či to je v miere tolerancie ( každý človek ma chyby nikto nie je dokonalý ) alebo nie . Vôbec neviem a po 11rokoch mi začínajú vadiť veci ktoré som predtým tolerovala alebo sa s nimi stotožnila lebo že údajne tak ,ako to ma byť. Je tu niekto kto by vedel poradiť psychológ alebo neviem , kto sa v takýchto veciach vyzná . Ďakujem

zmrzlinka2021
7. feb 2023

@lylkatomaskova
skus napisat viac, lebo takto je tazke dat nejaky pohlad a hlavne dnes sa pojem "toxicita" aj naduziva

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

@zmrzlinka2021 nadužíva? Tak zopár príkladov každý deň 10 rokov mi prezeral mobil stále za každým keď som prišla ( obchod , práca , … nikdy nič nenašiel ) podotýkam nevadilo mi to lebo nič som netajila nič som neskrývala . Asi cca pred rokom som mu navrhla , že to trochu preháňa , že občas nech nahliadne námatkovo nemám nič proti , ale nech to obmedzí . Vadilo mi to už preto lebo rozoberal so mnou komunikácie osobne medzi mojimi kamarátkami , potom s dospievajúciu dcérou kolegyňami nebolo mi to príjemne . Tak to obmedzil a musím uznať , že to robí už len námatkovo . To je asi jedna z veci

stanulienkat
7. feb 2023

😳😳😳😳😲😲😲😲Toto nie je toxicky clovek. Toto je ziarlivy psychopat. Utekaj!!!, lebo skoncis na antidepresivach, zlomena, zdeptana.

h2
7. feb 2023

@lylkatomaskova Fúhaaa! Dúfam, že aj on ti automaticky odovzdal svoj mobil na prezretie. To je sila toto. V živote som mužovi telefón nekontrolovala. Je to ponižujúce!

yomiko98
7. feb 2023

Je jedno či je toxický človek všeobecne alebo nie, tu je doležité či to toxický pre teba a či ty si ochotná to tolerovať.

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

Áno nemá problém z jeho mobilom môžem nahliadnuť kedy chcem sem tam som to spravila ale asi tak raz za pol roka , pozriem ale mňa to neláka toto robiť

zmrzlinka2021
7. feb 2023

@lylkatomaskova napr. toto podla mna nie je toxicita ale neprimerana ziarlivost. Normalne zrus tuto formu "kontroly".
My si s muzom ideme aj do mobilov, ale ked ho upozornim, ze nieco osobne riesim s niekym, tak v ziadnom pripade nejde nič čítat.

viestta
7. feb 2023

Ja by som ho kopla do riti uz pri prvej kontrole mobilu. A som si ista, ze toto nie je len o kontrole mobilu. Obdivujem ta, ze si toto 10 rokov znasala.

jamimo
7. feb 2023

@lylkatomaskova z týchto riadkov by ani psychológ nevedel o čo kráča... ak máš reálny problém, tak sa objednaj k psychológovi. Píšeš, že ti začínajú vadiť veci, ktoré predtým nie. Prečo? Potláčala si niečo v minulosti v sebe? Bola si príliš submisívna? Ustupovala si? Je to teraz ináč? No, tak si možno dospela, zostarla, zmúdrela, pozeráš na svet inou optikou už nechceš žiť tak, ako predtým. Je to normálne, meníme sa, menia sa okolnosti. Ak vznikal dlhodobo tlak, nastal pretlak. A bolo asi len otázkou času kým dekel ustrelí. Dušu, pocity neoklameš, raz ťa dostane tam kam potrebuje a do takého stavu, donúti ťa všimnúť si ju a zaoberať sa ňou. Nech je to akokoľvek bolestivé. Tvoj problém môže mať korene v útlom detstve, nesprávnych vzorcoch, v ne-sebapoznaní, v ne-sebahodnote atď. Ak skutočne žiješ s narcisom, manipulátorom a je s tebou zaobchádzané nevhodne, to je na roky terapie... My tu na MK ťa môžme nasmerovať, povzbudiť. Psychológ tiež nehovorí čo a ako máš žiť. Sprevádza ťa cestou k SVOJPOMOCI. Svojpomoci pochopiť, reflektovať, zrkadliť objaviť sebahodnotu, odvahu, zmeniť pohľad na životné situácie, konať tak, aby sa ti ľahko kráčalo týmto svetom a s úsmevom na tvári.

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

@stanulienkat az tak ? Veď to som povedala iba jednu z desiatich veci 🥶

crazy_cat_lady
7. feb 2023

ak ma potrebu ti kontrolovat telefon, tak ti zrejme neveri.. spytala by som sa ho, aky ma nato dovod a vysvetlila by som mu, ze ak je to kvoli nedovere, tak vztah nema zmysel. bud ti veri, alebo nie.. neviem si predstavit tie zvysne veci, ktore robi..

stanulienkat
7. feb 2023

@lylkatomaskova no stacila😑. Ak napises toto, tak medzi riadkami si viem vydedukovat dalsich 10 veci, co ti stvara. To je psychicky teror. Urcite je to manipulator a ty neschopacka podla neho.

moonlight1210
7. feb 2023

@lylkatomaskova on potom pred tvojimi kamaratkami rozoberal, o com si s nimi pises? Aj s dcerou? A tvojimi kolegynami?

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

@yomiko98 neviem 11 rokov som bola celkom v poho teraz ako keby po takej dlhej dobe mi to začína vadiť , nechápem , som taká hlúpa ?

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

@zmrzlinka2021 to som navrhla a už len pozerá občas

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

@viestta to ešte nič nie je 🫣to som ešte len začala a ja že ma tu budú hejtovat že čo preháňam a to som poriadne nezačala

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

@jamimo to je krásny príspevok , ja by som sa rozpísala viac , ale nie je to veľmi súkromne v skupine .

lucylaw
7. feb 2023

Uf, akoze toto si absolutne neviem predstavit, to akoze si prisla domov a on sup tvoj mobil do ruky a prezeral si ho vratane vsetkych tvojich konverzacii? Prosim ta ty mas nejaku sebauctu? Akoze nech sa na mna nikto nehneva, ale toto je pre mna absolutne chore a neprijatelne spravanie nieco taketo robit, len raz by mi chcel moj chlap kontrolovat mobil a citat si moje konverzacie a poslala by som ho priamou ciarou do P-cka..Tiez nemam co skryvat, ale z akeho dovodu by si mal chlap citat moje konverzacie s kamaratkami? Podla mna aspon nejaka miera sukromia by mala existovat vzdy, aj vo vztahu..Ani si neviem predstavit, co dalsie robi, ked toto podla teba este nic nie je 🙈

viestta
7. feb 2023

@lylkatomaskova nie, nie si hlupa. Po jedenastich rokoch sa ti konecne otvorili oci a zistila si, ze si osobnost so svojimi potrebami a pravami, do ktorych ti tvoj manzel neprimeranym sposobom zasahuje.

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

@crazy_cat_lady Nemá mi prečo nedôverovať . On tvrdí , že čo ho bývala podvádzala tak to tak ma nikdy to predtým nerobil a že to preto lebo sa boji že ma stratí že to by neprežil

jamimo
7. feb 2023

@lylkatomaskova a už vieme trošku viac. Nemyslím si, že je to len problém telefónu. Začni konať žieňa zlaté, vieš ako sa končí príbeh s chronicky extrémnym žiarlivcom?

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

@lucylaw tak vieš Js som to brala tak , že nemám pred ním tajnosti nemám čo skrývať nech si pozrie do toho telefónu . Len potom ma poúčal a tom , že čo si toľko s kamoškami vypisujem a slo mi to na nervy

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

@jamimo nestrašte ma ženy , nepreháňajme to predsa

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

@viestta neviem prečo mi slzy vyšli keď som si Tvoj príspevok prečítala Ok niesom hlúpa , ale 11rokov trvá niečo také niekomu ? To je veľa

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

Ľudia a ja som si myslela , že som inteligentná vzdelaná žena ,ale neviem pochybujem

lucylaw
7. feb 2023

@lylkatomaskova Uf, no este lepsie, pindat ti do toho, kolko si pises s kamoskami 🙈 No obdivujem ta, ze si toto znasala 10 rokov a to, co ti tu pisu ostatne zeny, nie je strasenie, ale realita..Zijes so ziarlivym manipulatorom, ktory by najradsej kontroloval kazdy tvoj krok, je uz len na tebe, ako sa s tym vysporiadas a ci to mienis trpiet aj nadalej..Za mna radsej byt sama, ako znasat nieco taketo..A to si nam teda napisala len jednu vec, ako sama hovoris, je toho ovela viac..

viestta
7. feb 2023

@lylkatomaskova ani nechcem vediet to co si nenapisala. Tak trochu tusim, pretoze zivot s patologickymi ziarlivcami ide podla rovnakeho scenara. Ked si precitas niektore diskusie na tuto temu som si ista, ze v tych pribehoch najdes aj seba aj svojho muza. Co s tym robit naozaj neviem, pretoze s takym niecim osobnu skusenost nemam. Od takych som vzdy utekala skor ako ma stihli zdeptat, nie to aby nicili zivot.

zmrzlinka2021
7. feb 2023

@lylkatomaskova
podtatna zasada: vzdy komunikovat s drahym, o tom co prezivas, co ta tesi, co ti vadi - byt uprimna, priama a citliva.

O tom je manzelstvo - o komunikacii, pokore, ucte a laske

lylkatomaskova
autor
7. feb 2023

@stanulienkat Nikdy mi nepovedal že som neschopná alebo že by mi nadával v zmysle Ty nemohlo podobne a horšie . Skôr v rámci humoru , že vidíš ako som Ťa naučil správne ( príklad ) umývať riad , hospodáriť , vďaka mne máš kde bývať …. Ale opakujem je to skôr podané v rámci zdržovanie . Nie dajakeho útoku a ponižovania

crazy_cat_lady
7. feb 2023

@lylkatomaskova no lenze stratit ta moze iba pre jeho spravanie a neprimerane kontrolovanie.. to si neuvedomuje? ak nie, treba mu to vysvetlit