Tiež ste alergická, keď vám niekto hodinu ako ste spolu oznámi, že je chorý?

tanculka5
26. jan 2023

Snáď nie som jediná, ktorú to štve.... Dnes mi písala kamarátka či sa nestretneme.... Píšem, že jasné... Nenapadlo ma pýtať sa či je fit,asi som naivná, keď som si myslela, že chorý človek snáď nepôjde na stretnutie ale oznámi, že je chorý... No, asi po pol hodine čo sme boli spolu mi oznámila, že ráno vracala a, že na ňu asi niečo lezie👏🤪🫣Síce sme neboli u nej, ale v kaviarni, ale aj tak ma skoro vytrelo.... Pýtam sa jej, že prečo mi to nenapísala, že by sme stretko preložili... A ona,že nech nepreháňam, že veď sa na seba nelepíme, že určite nič nechytím..... Išla som domov.... Mám dve deti tak nechcem, aby niečo chytili a tak. Kamoška urazená, že preháňam...

ropucha6
26. jan 2023

@tanculka5 ano, neznasam to, ale nedeje sa to casto. Teraz, kedze mam male dieta, sa kazdeho preventivne pytam.

nathalis
26. jan 2023

@tanculka5 áno preháňaš,

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauriik
26. jan 2023

Mne takto nahneval naposledy kolega. 2h sedel vedla mna, nieco sme riesili a nakonec povie, ze ako sa zle citi, boli ho hlava a neviem co. A ja, ze co si mi to nepovedal? A on, ze sak ty si zvyknuta na detske bacily ty to isto nechytis. No jasne, ze som za 2 dni bola aj ja chora 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Takze rozumiem ti.

tanculka5
autor
26. jan 2023

@lauriik Fúúhaaa🫣

beataxxx
26. jan 2023

Pred covidom by nas nenapadlo sa niecoho bat

mikadooo
26. jan 2023

@tanculka5 hmm asi by som neriešila. Aj tak nikdy neviem, čo mi deti donesú zo školy/škôlky, tak už je mi to v podstate celkom jedno, ak kamoška aj trochu soplí, či ráno vracala.

mimka2019
26. jan 2023

Preháňaš...a riadne...seď doma na zadku a nechoď nikde do spoločnosti...vírusy a bacile môžeš chytiť aj v kaviarni...a to nemusí vedľa teba nikto sedieť...ale dýchaš ten istý vzduch ako ostatní...dýchaš to, čo vydychujú ostatní...niekto zakašle...niekto si kýchne...je to v celej kaviarni...

zuzuliatko18
26. jan 2023

Odkedy mám dieťa mi to vadí. Aj predtým to nebolo príjemné, ale riešila som to menej. Teraz ma to hnevá, ak niekto vie, že je chorý, nemá chodiť zbytočne medzi ľudí.

vevesh
26. jan 2023

@beataxxx covid mi nevadil a ani nevadi, ale aj pred covidom som zastavala nazor, ze chory ma byt doma a liecit sa. A ked na mna nieco lezie, tak neleziem do prace a ani nakupovat, toboz na nejake rodinne/kamoskarske/ detske stretka.🤔🤔

pbra40
26. jan 2023

Kychanie a soplik mi nevadia. Ale kedzerano vracala, tak mala podla mna sediet na zadku doma. Takze tiez by ma vytocila

teleskop
26. jan 2023

@tanculka5 ano mna to serie velmi, nielen teraz ale roky rokuce robi mi to urcita cas rodiny, kazdy rok som si od nej doniesla horucky, proste nezrusili navstevu prisli sme oni v teplotach, sople...potom aj my...uz som tam nebola tri roky....oni co som pocula pokrajucu v tejto tradici, 4 rodiny si popodavali koronu na jesen a chripku v zime, lebo kazdy vikend velke oslavy, stretka a pdoobne...

teleskop
26. jan 2023

@beataxxx ale napadlo, tych co sa bojime o zdravie musime takto uvazovat

gabika0825
26. jan 2023

@tanculka5 Preháňaš… zas pokial jej nebolo tak že by permanentne kychala a Kaslala ti do tvare, tak sa svet nezrúti, možno sama nevedela čo sa deje a pred stretkom sa začala cítiť blbo a nechcela to zrušiť na poslednú chvíľu. Keby to zrušila na poslednú chvíľu zas by tu bol príspevok že tvoja kamarátka si vymýšľa aby mohla zrušiť stretnutie… 🙈 ach bože

mk1111111111
26. jan 2023

Tak.ja sa snazim byt ohladuplna, ked mi nie je dobre, radsej sa ospravedlnim, nie aby aj dalsi bol chory, to by ma mrzelo.

tanculka5
autor
26. jan 2023

@gabika0825 Sama povedala, že ráno vracala tak sa asi cítila blbo od rána nie?

maranta_leuconeura
26. jan 2023

@tanculka5 podla mna neprehanas. Tiez to neznasam. A ano, neznasala som choroby aj pred covidom 🙄 Davala sa ockovat proti chripke uz pred covidom. Neznasam ked dostanem sopel, crevne virozy, proste mne je vtedy uplne na 💩, rozhodne to nie je ziadny ,,oddych od prace" doma, ako to niektori beru na PN. A najviac nenavidim ked niekto pride do kolektivu a cely cas vsakuje sople do nosa 🤢

katkine_terapie
26. jan 2023

Vobec nejde o to ci prehanas alebo nie. Ide o elementarnu slusnost k inym ludom, Ked na mna nieco lezie, necitim sa dobre, tecie mi z nosa atd. tak cusim doma a neorganizujem si stretko s kamoskami. Preco? Z úcty, zo slušnosti, kvoli prirodzenej empatii a ohľaduplnosti... Ano, nakazit sa mozes kdekolvek, ale to nie je ospravedlnenie, aby ta vedome nakazila kamoska/kolegyna/susedka..., ktora ta nakazit nemusela, keby nemyslela iba sa seba.

annm81
26. jan 2023

Ešte akceptujem bežný soplík, ak nemám doma novorodenca alebo vážne chorého člena rodiny. Ale vracanie? Super dostať od niekoho črevnú chrípku...

babulkomale
26. jan 2023

@tanculka5 snad je len tehotna. Neviem si predstavit ist niekam na kavu po vracani...

patka06
26. jan 2023

Nie som na to alergická a vôbec neriešim, myslím, že preháňaš. Chorobu môžeš chytiť kdekoľvek.
Ak je niekto naozaj chorý nemá chuť sa stretávať na kávu.

teleskop
26. jan 2023

@maranta_leuconeura ved toto aj ja som takaq poslednych desat rokov...NACO? ked nemusim? milujem sportovat chodit za kulturou na plavku a aj obycajne prechladnutie je na hovno aj ked len na tyzden..NACO? Ale proste dementovi nevysvetlis...

luccija
26. jan 2023

@tanculka5 vadilo

lenjaona
26. jan 2023

@tanculka5 tak chytiť môžeš všade všetko keď som mala anginy, covid hocičo tak som išla normálne von medzi ľudí

sandrasstini
26. jan 2023

Nikdy sa mi to nestalo s kamoskou a uprimne to by si nemohla ist do obchodu, skoly, prace ci lekarne 🤷‍♀️ podla mna zbytocne rozculovanie
Skor sa to stalo xy krat v robote ze prisli ludia usopleni uboleni lebo nechceli ist na pnku kvoli peniazom ale ani si minat dovolenku.

dankanka
26. jan 2023

@tanculka5 mna by to tiez stvalo..a tie komentare ze chytit mozes hocikde hocico...no mozes, ale nejdes tomu zamerne v ustrety.

tanculka5
autor
26. jan 2023

@lenjaona Skvelé 👏

llull
26. jan 2023

@beataxxx ale áno napadlo... niektorí rozmýšľali ešte pred covidom

@tanculka5 neznášam to tiež

syslik81
26. jan 2023

aj ja som minule zvracala - trpim v poslednej dobe na vertigo.. co je mala v skole neriesim ani sople ani kychanie etc .. v praci na ulici v obchode stretam xy ludi co su nachcipany .. co mala chodi medzi deti a do skoly tak mame tak vybudovanu imunitu ako nikdy .. takze tiez by som na teba pozerala jak na blazna keby ti poviem ze som rano zvracala potom cely den ok a ty sa zdvihnes a odides.. sa zavri do bubliny ... mozno vo vytahu pred tebou bola chora teta a ty hned po nej v tom uzkom priestsore i nachytala bacile ..a kym s prejavia ich budes sirit okolo

teleskop
26. jan 2023

@lenjaona bravo si uplne super delo!!!!