Tehotenstvo verzus rozchod

sharpka
27. apr 2015

Ahojte kočky,

v prvom rade si uvedomujem, že toto je stránka (hlavne) pre mamičky. Možno aj preto som sa sem rozhodla napísať (možno sa aj tak trochu vykecať a poznať aj nestranný názor na danú vec) a možno tu je nejaká čo si prešla "niečím" podobným..
Budem mať pomaly 28 rokov, partner (vlastne už snúbenec) 35 rokov.. No už nie sme najmladší, ja viem.. 😅 😀 Dlhoročný viac menej pohodový vzťah, preskákali sme si aj zlé aj dobré veci (viem že na toho človeka sa môžem spoľahnúť na 120%) proste chlap s veľkým CH.. Ja ho doslova zbožňujem a síce on to nehovorí nahlas, ale viem že aj on mňa.. 🙂 😉 jeho činy to dokazujú.. Hypotéka (vlastné bývanie), práca.. proste taký "normál".. Pracovne obaja dosť vyťažený, takže sme spolu dosť málo.. Jemu však ku šťastiu začalo chýbať bábo.. (síce už o ňom básní dosť dlho, ale teraz je to už dosť nátlakové).. a problém je, že ja k dieťaťu a k tomu všetkému proste necítim sa na to byť ešte matkou.. neviem si to predstaviť .. 😒 Ja viem teraz si tu 98% z Vás povie, krava sprostá a prečo nie dieťa?? aký mám problém atď.. no už ako som písala ja sa necítim byť na to aby som bola mamou.. so mnou deti proste nič nerobia.. neviem nemám k tomu vzťah proste.. Partner však o tomto ani počuť.. ako veľa veľa veľa sme sa o tom rozprávali prečo áno alebo prečo nie.. Ja viem je to hlavne o nás, ale debata sa proste vždy skončí pri tom, že bude bábo a bodka.. No ako neviem robiť niečo čo ja nechcem.. Ako nie som nejaká zapálená karieristka, nemám takú prácu kde by som kariérne "rástla".. Len sa proste ešte na dieťa necítim.. to je celé.. nemám pocit že mi tykajú biologické hodiny, nemám pocit že mi ujde vlak.. Viem že nikdy nič nebude ideálne, ale neviem prečo by som sa mala "vtesnať" do niekoho predstavy že proste musíme mať dieťa.. a ja už som partnerovi povedala ak to tak cíti že naozaj totálne chce to dieťa ja mu cestu za jeho šťastím brzdiť nebudem.. aj keď viem že by som veľmi ľutovala keby som o neho prišla.. Toho som si vedomá už teraz.. (no iná by mi bola teda veľmi vďačná.. 😀 😀 ) Ja len toľko či je tu nejaká z Vás čo "doma" riešila to isté, alebo otehotnela preto lebo si to želal jej partner hlavne.. ?? Prosím nestojím o žiadne hlúpe komentáre..

Ďakujem

Pekný večer želám.. 😉

maminuska
27. apr 2015

@sharpka zahrávaš sa zbytočne s ohňom .
Niekedy treba robiť kompromisy. Dnes nájsť fakt dobrého muža je umenie a ty ho máš . Čo takto mu povedať termín aby mal aspoň predstavu. Ak deti nechceš vôbec, je fajn sa zachovať čestne a rovno mu to povedať a dať mu šancu nech sa rozhodne.

anieli_1
27. apr 2015

@sharpka poznám vela dievčat čo náhodne otehotneli a nechali si babo len pre to ze ich tlacilo okolie teraz sa buchaju po hlave ze ich stretlo to najlepšie ...je iné cudzie deti a svoje a hlavne ked mate kde byvat lubite sa atď ....po pravde ani ja som sa necítila na deti ale ked ti to rastie v brusku cítiš kazdy kopancek potom sa narodí ten uzlicek ružový čo ľúbi len teba a na svete ta potrebuje ...ale pochopis až zazijes ...skús si to este nechať prejsť hlavou dieťaťom ti život nekoci len trošku zmení.... Nech je akékoľvek tvoje rozhodnutie nech je to najspravnejsie držím palce

mima4
27. apr 2015

@sharpka
ty nechces dieta nikdy, vobec... ci az neskor, dajme tomu o 3-4-5 rokov?

toto je dolezite si vyjasnit este pred tym, ako sa vezmete... lebo v manzelstve to budete realne riesit... a je dobre byt k sebe uprimnymi a cestnymi

natalym
27. apr 2015

Možno je toho nátlaku priveľa. Tlačí, tlačí, že chce dieťa ona nevie ešte či chce, ale keď cíti ten nátlak tak už aj nechce. Nie je to tak?

bajana
27. apr 2015

@sharpka je velmi smutne a velka skoda, ked sa idealna dvojica rozchadza v takej dolezitej otazke....ako zena-matka ti radim nechat partnera ist a dat mu sancu, aby si zalozil rodinu s niekym, kto po detoch tuzi rovnako ako on...
alebo ak teda chces deti v buducnosti, tak sa nad tym este raz zamysli, pretoze tebe biologicke hodiny este netikaju, ale tvojmu partnerovi ocividne ano (v jeho veku je to uplne pochopitelne)

leeenka26
27. apr 2015

Tie city k babatku pridu aj k detom az budes tehotna a az porodis. Cela sa zmenis aj s nazormi a prioritami. Ja som deti tiez extra nemusela. Ale ako matka budes milovat svoje dieta celym svojim srdcom a viac ako svoj zivot. To ti viem garantovat uz teraz. Ak sa na to skutocne este necitis, skus pockat rok napr. A potom urob kompromis. Ale ak to nechces vobec, je treba to partnerovi povedat. Ale poviem ti uprimne, bolo by to podla mojho nazoru velmi zle rozhodnutie. Pretoze ak sa rozides s muzom ktory je ako opisujes (mimochodom gratulujem) tak ci onak raz tehotna zrejme budes. A nebude to uz mozno potom on. A mozno sa nebude darit a budes musiet riesit dost tazku cestu za vytuzenymi // ciarkami na teste. Viem ze nie je uplne ok nalinkovany zivot podla noriem co sa kedy musi a patri...ono samo to moze prist znicoho nic a mozes z toho byt este milo prekvapena. Zivot s dietatom je to, co dava zmysel, uvidis sama.

sharpka
autor
27. apr 2015

@maminuska áno ja viem, že sa v podstate "zahrávam" s ohňom.. 😒 No ten termín.. to sme tiež rozoberali už.. no ako nič vo zlom.. veď ja sama som istým spôsobom "plánovač", ale v tomto jasno fakt nemám.. neviem teraz povedať či chcem dieťa o rok, dva, tri.. neviem.. netuším. 😖 Raz určite chcem aspoň jedno.. ale určite nie hneď teraz.. a aj keď je tiež pravda, že sa nám nemusí "dariť"... to je tiež ťažko povedať.. ale samozrejme keby sa fakt nejaká "náhoda" stala a stane sa, tak samozrejme, že sa stým už budem zmierovať že budeme mať dieťa.. len je to o tom, že on sa cíti už "dosť starý" na dieťa a všetci jeho kamaráti, kolegovia, známi už majú.. len on nie..
@mima4

slimstar
27. apr 2015

Presne tak, treba urobiť kompromis. Partnerstvo je o kompromisoch. Navrhla by som v tomto prípade /ak by som to bola ja/, že vysadím tabletky a nechám to na prírodu s podmienkou, že na mna nebude tlačiť. Čo sa má stať stane sa. Život je plný prekvapení. 😉

ivca88
27. apr 2015

moja známa doslova neznášala deti .... nikdy ich nechcela .... no kvoli mužovy sa "obetovala".... a tiež t takom veku ako máš ty porodila maličku ...
Este ked bola tehotná tak to nejako nevnímala... no po porode z nej bola na mäkko... teraz má malá 5 rokov a ona sa všade vychvaluje aká je šikovná a krásna ( taká malá kopia jej samej) .... ale v zásade sa u nej nic nezmenilo ... 😀 😀 furt neznáša deti .. vadia jej reči o kojení a iných detských veciach 😀 uplne ju rozčuluje ked sa niekto bavý s dietatom s tou "detskou hatlaninou" 😀 😀 😀 ale svoje dieťa miluje nadovšetko 😀 😀 😀 a tak to je myslím v poriadku 😀
Takže neboj sa ... aj ked sa na dieta necítiš... alebo ti priam vadia ... tak pri svojom to budeš vnímat inak 😉

mima4
27. apr 2015

@sharpka
no pokial ti na nom zalezi a chces aby bol tvojim manzelom na cely zivot, tak prijmy kompromis aj na svojej strane, napr. povedzte si, ze budes mat priestor 3-4 roky a potom sa budete snazit o dietatko... kedze ako sama pises, chces dieta... jasne, ze si vzdy najdes x dovodov preco nie... preco prave teraz nie..preto je to kompromis - staviam na tom....ze to jedno dieta chces mat.

Mas 28, a v tvojom veku maloktora zena ma uz dieta... takze aj on by mal toto vziat do uvahy... a netlacit na teba... ale mali by ste sa seriozne ako dvaja dospeli ludia dohodnut.

mima4
27. apr 2015

@ivca88 na tu hatlaninu som aj ja alergicka... 😀 proste hrozne...

ivca88
27. apr 2015

@mima4 ale je to zaujímave ... a učite tak vychovam aj ja moje dieta ... lebo tá malá rozprava tak krásne a čisto .. proste sánka dole..... 😉 a mojho muža sesternica v tom istom veku furt nevie vyslovit urcite písmená - trávička vyslový ako kravička .... 😀 😀 😀
Myslím že pre vývoj dietata je lepsie ak sa hatlanina vynecha 😀 😀 😀

natalym
27. apr 2015

@ivca88 Potvrdzujem. Nerozprávala som hatlaninou na moje deti. Rozprávajú pekne čisto hádam od roka.
Bavím sa s nimi ako s normálnymi ľuďmi, nie dementami. Tiež nemám rada iné deti a nie som matka roka.

sharpka
autor
27. apr 2015

@ivca88 ty si to "zabila".. 😀 😀 ale v dobrom myslím.. áno áno tak nejak to vidím aj ja.. ako nie že by som vyslovene neznášala deti, ale povedzme to tak, že pri niektorých deťoch mi idú oči do "stĺpika".. 😅 😀
@mima4 oj že priestor 3-4 roky.. to by sa podľa môjho chlapa tu už malo motať minimálne 2,5 ročné dietko.. 😀 😀 Nuž on sa už cíti "dosť starý" na dieťa a momentálne "otehotnel" neplánované a náhodne jeho kolega s dosť krátkou známosťou a ten jeho kolega ako dosť odporca detí a bum ho.. 😀 😀 človek mieni, pán boh mení.. nuž... a už keď aj tento mu povedal, že bude otcom, tak odvtedy doma mám ešte "hustejšie".. 😀

maminuska
27. apr 2015

@sharpka tvoj partner sa bude blížiť k 40 tke a ako byť rodičom v 40 tke no teda nič moc po fyzickej stránke .
Ja mám deti nasledovne .. v 20 , v 26 , v 35 , v 39 a najlepšie som zvládala tehotenstvo a aj som bola pripravená naň v tých 26 rokoch .
Táto posledná je už aj pre mňa zaberák , má rok .

mima4
27. apr 2015

@sharpka prave preto si sadnite a povedzte si veci na rovinu...

ivca88
27. apr 2015

@natalym myslím že je mnoho žien čo sa nad detmi nerozplývaju 😀 😀 😀 pokial má rada svoje deti ..tak to je uplne v pohode 🙂🙂 len mnoho žien sa to "bojí" priznat... lebo by ich asi ostatné ženy ukamenovali 😀 😀 😀 mne to je jedno .. 😀 ja milujem deti ked spia 😀 😀 sú zlate 😀 ale niekedy ked vidím nejaké detské scény ...a reakcie rodičov.... och ... krútim hlavou 😀 😀

malabiba
27. apr 2015

@sharpka Ženská intuícia má svoj význam. On chce deti a ty ešte nie. Popremýšľaj o tom sama, bez partnera. Kedy a koľko detí by si chcela mať? Ak áno tak s ním? Pohrávaj sa s tou myšlienkou aké by to bolo. Vieš popísať, prečo ešte nie? Porozprávaj sa o tom trebárs s mamou, neviem aký máte vzťah, aké mala ona pocity. Partner, ak ťa ľúbi, chvíľu vydrží. Dieťa je pokračovaním teba samotnej a partnera, nie je to len tak. Určite nie - dieťa, alebo rozchod.....hádam ma tu nezožerú, no ja som deti nechcela vôbec, žiadny kopanček a ružový uzlíček sa u mňa nekonal, po narodení som sa týždne utvrdzovala v tom, že toto je moje dieťa, hoci som ho 6 krát denne dojčila, žiadne namäkko nebolo. Nebola som s tým vôbec stotožnená. No dnes som pre moje deti stred vesmíru 🙂 , som šťastná....no stále niekde vzadu mi znie, čo by bolo ak....

nuvaring
27. apr 2015

Keď sa raz na dieťa necítiš,tak ho určite nemaj! Nie on ho vynosi,nie on ho porodí,nie on bude matka!bude len otec. Nechápem, aké kompromisy????? Kompromisy sa robia a vzťah bez nich nie je možný,ale určite nie kompromis ohľadom tak zavaznej otázky akou je téma tehotenstva! Do toho si nedaj kafrat,toto rozhodnutie je na tebe a ty rozhodnes kedy! Muž sa ti akurát môže prispôsobiť,alebo nie.to je cele. Mňa zaráža tá drzosť až ultimátum by som povedala,nech je type akokolvek skvelý,týmto by u mna skončil. Byt chlapom,tiež chcem dieťa,veď ich to nic nestojí, (prachy nemám teraz na mysli).

sono2
27. apr 2015

@sharpka aj môj mm už dávnejšie hovoril o mimi, vždy viac ako ja. Tak som V 30 tke povedala ok máme byt, to bolo pre mňa podstatne sa zabezpečiť no a uz sa tri roky trapime, ja mám problém. Máš najkrajší vek, pozrela by som sa na to aj z inej stránky a vôbec aj či deti vôbec chceš a ci ti stoji za to čakať alebo vlastné na čo čakať. Aj to že tvoj mm má dosť rokov, aby čakal, môj má 35. My sme neni taký rozdiel ako vy. Aby sa dočkal, alebo nestracal čas zbytočne.

malabiba
27. apr 2015

@sharpka inak som mala známu, čo žila v takomto ideálnom vzťahu hádam 10 rokov a zrazu partner chcel dieťa....ona ani sama nevie prečo sa zaťala, že ešte nie...rozhádali sa a rozišli, mala 35...my sme len kukali....presne o 1,5 roka porodila krásne dcérku úplne inému chlapovi po pár mesačnej známosti 🙂 a sú spolu dodnes

sharpka
autor
27. apr 2015

@maminuska fúha, ty máš 4 deti?? tak to ťa veľmi obdivujem... klobúk dolu..
@malabiba Presne viem popísať prečo nie.. to mám v sebe upratané, až priveľmi.. ja som veľmi racionálna, ja skôr vidím najprv aké by mohli byť z toho "problémy" a až potom uvažujem o tom kladnom.. Jáj vieš ja som sa našim tak nejak podarila.. proste "nehoda".. takže sa riešilo či sa teda zoberú, alebo mama pôjde na potrat.. a tá by sa tak tešila keby bola starou mamou.. jéžiš.. a ešte ako.. a svokrovci?? tí by to za mňa aj odrodili keby bolo treba.. 😀 😀 Veru toto dieťa to nie je len tak, ale ako sa tak okolo seba pozerám niektorí to berú proste ako "zábavku".. a nejako bolo nejako bude.. no ja sa na to neviem tak pozerať.. a veľmi ďakujem, že si to napísala tak NAHLAS, že si nebola stotožnená stým že si mama.. a že stále ti "vŕtajú" v hlave aj iné otázky.. čo by bolo ak.. lebo keď tu len čítam ako sa každá teší na bábo a keď sa narodí tak titulok typu moje VŠETKO.. proste toľko superlatív.. no mne sa to až veriť nechce že je všetko také "úžasné".. ešte raz ďakujem, že si to napísala.. 😉 🙂

emily_666
27. apr 2015

@sharpka no, verejne sa priznávam, že ja som mala prvé dieťa takpovediac z povinnosti, vôbec som necítila žiadnu túžbu po nich, vadili mi vreštiace deti v obchodoch. Mala som 30 a vôbec mi netikali biologické hodiny. Nič, nula bodov. A keď sa mi malý narodil - zlom o 180 stupňov, dnes viem, že najkrajšia a najväčšia láska je láska ku deťom.
Len som ti chcela napísať, že nie si sama na svete, čo také niečo cíti a vôbec to nemusí znamenať, že nebudeš mať deti, či nebudeš milujúcou mamičkou. Držím palce. 🙂

jeennyv
27. apr 2015

@sharpka ja mam par kamosiek, ktore su este vo faze babo nie a zas mam par dalsich, ktore z babo nie postupom casu presli do toho, ze ich baba uz zacinaju pomaly chodit....je potrebne si vyjasnit ci nechces dieta teraz alebo nechces vobec....kazdy dozrieva inym sposobom a mentalne ci fyzicky sa pripravuje na dane udalosti inak....cize nemusis sa na to citit teraz, ale za chvilku to moze byt v pohode plus ako baby pisu mat svoje je ine....mozno ti tuto situaciu neulahcuje tvoj partner...niektori ludia sme take typy, ze proste ked nas niekto do niecoho tlaci tak just nie...ale mala by si mat na zreteli, ze v otazke tehotenstva mas svoj vek (nemyslim to ako urazku) a u niekoho je pocatie okamih a u niekoho to trva roky.....preto ja na tvojom mieste by som aspon podstupila gynekologicky vysetrenia, geneticke atd. proste komplexne zdravotny stav ako na tom si...lebo teraz sa mozno na to divas takto, ale keby hypoteticky tam nieco vyskocilo co by mohlo ovplyvnit tehotenstvo, mozno zmenis pohlad na vec....

majdus
27. apr 2015

@mima4 asi si uz povedali veci narovinu.....ako tak citam, nie? 🙂
@sharpka ani ja som si nicim podobnym nepresla, ale musi to byt pre toho druheho velmi tazke, ked sa na to neciti a ten druhy praveze ano. ja by som sa trapila, kedze deti su vazna vec. ak ste si to vyjasnili a on naozaj nechce cakat a ty ano, tak to asi inak ani neskonci, len neporozumenim a rozlucenim sa. kompromisy by som robila asi v inych situaciach, nie pri planovani deti. 🙂
ale suhlasim, dobry manzel sa hlada velmi tazko, ako tak citam a pocuvam skusenosti mnohych zien. skoda, ze tak tlaci v takejto veci. a zaujimave, ze prave muz, vacsinou su v tomto iniciativne zeny. 🙂 A vraj 35 rokov a stary.. 🙂 Ale chapem, je to dobry vek pre muza mat deti.....ak nechce mat v starobe starosti s pubertiakmi. 🙂 to viem z vlastnej skusenosti....mojich rodicov. 🙂

ivca88
27. apr 2015

@sono2 to je pravda ... kopec zien má problem otehotniet ... my sme si mysleli ze to pojde v pohode ..ved som mlada ... a od novebra 2013 som sa dočkala až teraz... a aj to bol zázrak s mojimi a mužovími diagnozami ☹ ... myslím že keby som to vedela skor ...tak žiadnu antikonvepciu by som nikdy nebrala 😀
@sharpka Máš super chlapa ... bývanie... proste vsetko ...
Muža určite milujes ...a máte uz stabilny vztah => čo je základ.... taktiež uz más vek 😀 sorry .. 😀 ale je to tak ...
Skor ci neskor to dieta príde ... no ak bude neskor...tak tlak v domacnosti bude vačší... a tvoj muž smutný ...
Ja by som môjmu mužovi dala vsetko na svete ..proste on je moj stred vesmíru ... urcite by som o nho nechcela príst.... a urcite ani ty o tvojho ...Myslím že ked si zrátaš dva + dva ...víde ti.. že proste je dobrý čas ...
Mužovi sprav večeru ... povedz mu novinku ... že teda "cítiš " sa na rodinu.... no pod podmienou .. ze sa nebudete náhlit ...

Logocky - žena moze otehotniet jedine cez ovulaciu... u priblizne 80% sa presne dá predpokladat v akom období by mala byt.... dá sa to aj odsledovať ... A jednoducho v plodnuch dnoch s ním nespi 😀 😀 hotovo 😀 😀 ...robý to cca týzen v 1 cykle ...lebo spermošky dokázu prezit az 2-5 dni v tele ženy až do termínu menzesu...
Ak sa pošťastí i tak.... tak to bol osud ... a i sama si písala ..že by si sa s tým "zmierila"... Ale takáto metoda sa bezne pouzíva ... hlavne u krestanov... a fakt to funguje ... ( len,v prípadoch ked je zena chorá alebo ma stres sa moze ovulacia oneskorit..a tak byt mimo termin 😀 ) ..no ja byt tebou... idem do toho ... lebo čím si mladsia ..tym lepsie dokážes to dieta zvladnut ... predsa len v 25-ke sa lahsie v noci vztáva ...ako ked más 37...

sisaka
27. apr 2015

@sharpka ak je tvoj snubenec ten pravy, tak si to dobre premysli, ako sa rozhodnes. Mam kamaratku, ktora tolko navymyslala a naoddalovala, ze nakoniec, ked v 38 zistila, ze by uz aj deti brala zistila,ze nema s kym. Teraz ma 40, gyn. problemy a ziadneho partnera.... ten, ktory ju miloval a s ktorym si super rozumela, ked mala 25 je uz vyse 10 rokov stastne zenaty s 2 detmi....
BTW ja cudzie decka fakt nemusim a tie rozmaznane, umrncane, uvrieskane priam neznasam, za to tie 2 moje milujem nado vsetko a nikdy som neolutovala,ze sa mi narodili.

sense
27. apr 2015

Ja som do 29 rokov tvrdila ze deti nikdy v uivote ze zo len pisti clovek sa musi obetovat atd...v 30 nastal zlom q zrazu som dieta chcela a tuzila po nom ...proste mi zacalo nieco v zivofe chybat....noci kt. Som prespala by sa dali zratat na 1 ruke....ale nemenila by som...po dalsom netuzim ale kto vie ako to dopadne....

Dalsi priklad kamaratka na dieta sa neciti ma 35 rokov, chlap sa s nou rozisiel teraz po 11rocnom vztahu....dovod? Udajne sa jej nebude uz prisposobovat tozumej on ma 42 tuzi po rofine a ona stale sa necizi a ked by mozno aj sa citila nie je nikdy vhodna doba kedy sa zacat snazit....

A este sesternica 15 tokov vydata deti nemaju ani nechce len tam to vyhovuje obom...

V kazdom pripade nenechaj sa k nicomu dotlacit...lebo ty budes musiet dieta vynosit , porodit, kojit atd atd... a nikde nie je napisane ze o rok dva tuzba po dietati nepride...

ivca88
27. apr 2015

A inááák 😀 😀 na svadbu sa cítiš ?? 😀 😀 😀 máte už termín ? Lebo ak áno .. tak možno to ti ešte pomôže ... že bábätko určite nechces...dokým nie ste manželia ... lebo sa nechces vydávať s bruškom či uz s bábom na svete 😉 muž bude šťastný .... a ty spokojna že ešte máš čas pre seba ... a že možno si tá túžba potom nájde aj teba 😉

lenbea
27. apr 2015

podla mna by si mohla byť rada, že túži po dieťati, lebo vela mužov opačne- nechce dieťa. ja Ti len tolko poviem, že môj muž najprv hovoril, že ešte máme čas a potom (teraz máme 2 male deti) povedal, že tí, čo mali deti skorej lepšie spravili, lebo už majú odrastené. S deťmi netreba čakať, a neboj sa, tehotenstvom sa ten materinský pud určite vytvorí. ani ja som to nejak neprežívala, ale ked už máš dieťa v rukách, tak si z neho hotová 😀 😀 😀