Tehotenstvo a problémy v rodine

barbor255
23. feb 2017

Ahoj kočky, možno je alebo bol niekto v podobnej situácii ako som ja. Po sporoch s rodičmi, ktoré sa týkali môjho vzťahu s priateľom
(nemožným, nevhodným a podobne, jednoducho neprípustný pre mňa) som sa rozhodla odísť z domu, pretože mi robili peklo zo života a ničili náš krásny vzťah a ja som nevedela už čo robiť. Odsťahovala som sa k priateľovi a jeho rodičom. O pár mesiacov som zostala tehotná a veľmi sme sa z bábätka tešili a doteraz tešíme. Všetci sa vlastne tešia len ja mám zmiešané pocity kedže sa s mojou rodinou nerozprávam. Oni ani nevedia, že čakáme bábätko. Neplánujem im to oznámiť pretože ani neviem ako by to prebiehalo a necítim sa na to. Oznámim im to až po narodení malej. Verím, že tak to bude jednoduchšie. Len sa chcem spýtať či bol niekto v podobnom rozpoložení ako som ja. Dosť ťažko to znášam všetko, som veľmi citlivá a často plačem a zamýšľam sa nad tým ako to celé dopadne. Ďakujem za vaše vyjadrenia 🙂

dominika6
23. feb 2017

@barbor255
môžeš im to oznámiť po pôrode,že majú vnučku a počkáš ako sa zachovajú..potom sa zariadiš

bale1rinka
23. feb 2017

@barbor255 to čo máš za rodičov? neviem si predstaviť, že by mi moja dcéra nepovedala takú krásnu novinu! uf. a keby som aj bola dáko s ňou pohádaná, dieťatko by ma obmäkčilo na 100percent...treba skúsiť a jednoducho zavolať, že sa stali starími rodičmi, nech sa na to pozrú zo stránky dieťaťa, ona ich bude potrebovať, čo jej povieš keď sa ona bude chcieť spoznať s nimi..ale zasa aj oni sa môžu vyhovoriť, že ju nechcú vidieť, to je také ani z voza ani na voz...proste musíš preglgnúť pár vecí ak ti záleží aby oni v budúcnosti boli v jej živote niečím tak ako oni boli pre teba...

dominika6
23. feb 2017

a možno že sa im to časom potvrdí že mali pravdu a ty prídeš s prosíkom...je to 50/50

3009
23. feb 2017

@barbor255 ak im nechceš volať, tak im pošli sms, že budú starí rodičia a budú mať vnučku a uvidíš čo sa bude diať. Daj tomu čas. Hovorím ti to z vlastnej skúsenosti i keď ja som bola na opačnej strane - mama, ktorej sa nepáčil zať. Vnúčatá všetko vyriešia a keď budú vidieť, že sa o nich obaja pekne staráte všetko bude časom OK. Ver mi.

mima4
23. feb 2017

@barbor255
ak to nie je tajomstvo, co tvojim rodicom prekazalo na tvojom priatelovi?

ak to spravne chapes, byvas s nim u jeho rodicoch a teraz cakate dietatko.

sykorkauhliarka
23. feb 2017

tak ako pise
@dominika6 mali asi na to dovod...casom clovek pochopi ze ty rodicia maju naozaj pravdu...samozrejme ze su aj vynimky ;) snad tvoj pripad

alex666
23. feb 2017

@barbor255 Určite im povedz, že si tehotná. Aj keď je to ťažké, a aj keď ste sa pohádali. Možno práve toto zlepší vaše vzťahy. V živote nastávajú rôzne situácie, hádky v rodine sú bežné, ale trucovaním sa nikdy nič nevyrieši. Stretni sa s nimi, oznám im, že si tehotná a uvidíš, ako zareagujú. Môj predpoklad, je že sa trochu uvedomia a pomôžu ti, a ak nie, aspoň budeš mať pocit, že si to skúsila.
Predstav si, že aj ty raz budeš mať konflikt s tvojou dcérou - tiež by sa ti nepáčilo, keby si nevedela, že je tehotná. A neplač, dýchaj, hlavu hore a všetko s kludom.

lucka08099
23. feb 2017

Nepoznam nikoho v tvojej situacii, mozno podobnej, ale ja by som spravila asi toto. Pravdepodobne nie si s rodicmi v kontakte a asi sa ani nestretavate, takze horsie to uz nebude. Ja by som im zavolala a povedala im to, s tym, ze by som im povedala, ze som momentalne velmi stastna a nepotrebujem od nich pocut ziadne vycitky, ze viem ze moj vztah neschvaluju, ale ze citim ze mozem byt takto stastna a budem velmi rada ak sa budu tesit so mnou a budu tu pre moje dieta ako jeho skveli stari rodicia, ale tiez pochopim ked je to pre nich tazke a nedokazu to akceptovat a ze im dam cas aby sa s tym nejako zzili.
Ale ty poznas najlepsie svojich rodicov a co je za tym ze odmietaju tvojho partnera. Ale snad som trosku pomohla

barbor255
autor
23. feb 2017

@dominika6 @bale1rinka @3009 @mima4 @sykorkauhliarka @alex666 @lucka08099 kočky vďaka za každú radu. Odpoviem vám takto, im prekážalo to, že sa k sebe nehodime čo sa týka toho, že ja som študovala a on pracoval (bez VŠ) čiže nie z môjho sveta. Je to smiešne ale chceli pre mňa niečo lepšie a odmietali sa s tým stotožniť aj keď som im vravela, že zarába slušne aj bez vysokej školy a že mu nechýba. Koniec koncov je to moje rozhodnutie a jeho vec nepokračovať v štúdiu. Proste mi ho silou mocou zakazovali a robili všetko pre to, aby sme sa rozišli, dokonca ma otec zbil a tak som na druhý deň odišla z domu. Nedalo sa to vydržať, stále len vyhrážky a poukazovanie na to aký on je, aki sú jeho rodičia, čo robia, kde bývajú a podobne, teda prekážalo im úplne všetko. Je mi ťažké teraz im niečo oznamovať a bojím sa úprimne toho vopred a nechcem to urobiť počas tehotenstva lebo už bez toho mám zdravotné problémy a rizikové tehotenstvo takže v prípade že by to neprijali dobre alebo robili problémy radšej sa uchránim od zbytočných stresov, ktoré by nám mohli uškodiť.

mia_von_prag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkavladko
24. feb 2017

Ono casto maju rodicia pravdu...bola som v podobnej situacii, ked som mala 20, sialene zalubena, rodicia boli proti nam a citila som sa najukrivdenejsie na celom svete, ze nikto nasu obrovsku lasku nechape 😂 S dotycnym som sa nakoniec rozisla. Nie kvoli rodicom, proste mi trklo, ze to ozaj nie je spravny partner pre mna. A dakujem vsetkym svatym, ze som dostala rozum, inac by som teraz v dome jeho starych rodicov rodila deti ako na beziacom pase a salela nad nevernikom. Mna prve co napadlo, ked si pisala, ze si odisla byvat k priatelovi, do domu jeho rodicov...ked tak dobre zaraba, lubi ta a chce vsetkym dokazat, ako sa dokaze o teba a babo postarat, preco byvate pre boha u jeho rodicov??? Tak nech fesak dokaze aky je sikovny!

zuzkavladko
24. feb 2017

Nech dokaze tvojim rodicom, ze mu krivdili. A ze si ta naozaj zasluzi 😉 Namiesto toho, aby ste sa vy dvaja tvarili straaaasne ukrivdene. Nech ta v prvom rade povysi zo statusu priatelky na status manzelky, ked uz ste si zamiesili na babo. Nech kupi dom a "vytrie" tvojim rodicom zrak. Ver tomu, ze hned by sa zacali na neho pozerat inac ako teraz, ked byvate niekde v izbicke u jeho rodicov 😉

magmolatus
24. feb 2017

Len im to oznám, nikde nie je povedane ze musis pocuvat ich vylevy. Proste im zavolaj, ak budu frflať, polož. U nas to tiez nebolo nejak ruzove tiez. Ale postupne si zvykaju aj rodicia.

barbor255
autor
24. feb 2017

@zuzkavladko máš pocit, že na Slovensku dostávajú ľudia horibilné platy, z ktorých by sa dal bezuverovo kúpiť byt alebo postaviť dom? Veľmi jednoducho si to napísala. To, že dobre zarába neznamená, že má toľko financii, ide o to, že si môžeme dovoliť čo chceme, podnájom pre nás nemá zmysel, pretože to sú peniaze do vzduchu a takisto platíme aj jeho rodičom na stravu. Keby môžeme už dávno máme úver a sme niekde inde. Bohuzial, tehotnej ako spolupracujeme úver neposkytnu. Môžeme počkať do skončenia materskej a posnažiť sa. Svadba je v pláne 😉.

zuzkavladko
24. feb 2017

@barbor255 prepac, ze som sa nerozpisala viacej. Je mi jasne, ze bezny Slovak nema hotovost na kupu domu, taka naivna nie som, aj my mame hypoteku 😉 Tym, ze som napisala nech ho kupi som mala na mysli nech vam zaobstara samostatne byvanie 😉 Fakt nechapem co je to za modu byvat u rodicov, nemat vlastnu strechu nad hlavou a urobit si do toho dieta 😒

barbor255
autor
24. feb 2017

@zuzkavladko ja to neberiem ako módu a keby mozeme už sme tu neni. Lenže v tejto situácii sa to bývanie zaobstarat veľmi nedá. A nie každý otehotnenie plánovane ale aj neplánovane..A srdce vziať život nemám a nikdy by som to neurobila.

mima4
24. feb 2017

@barbor255 vies, ale to, ze tvoj priatel nevie sa o vas postarat (ano, u maminky byvaju deti, nie dospeli muzi, toboz ked uz maju priatelku/manzelku a dieta), tiez moze u tvojich rodicov vytvarat dojem, ze je neschopni.
Ved ak pracuje, nech si vezme uver a chodte do svojho byvania.

zuzkavladko
24. feb 2017

@barbor255 Nerozumiem preco do toho tahas potrat 😲
Mna tak strasne "zabavaju" taketo neplanovane tehotenstva 😀 Ty si bola v kome, ked ste sexovali? V skole vas neucili ako sa chranit pred nezelanym tehotenstvom? Prepac, ze som taka drsna, ale nejdu mi do hlavy vyhovorky o neplanovanych tehotenstvach 😕

barbor255
autor
24. feb 2017

@mima4 ale samému mu úver nedajú alebo keď dajú tak nízky a z toho byt nekúpis ani dom nepostavis. Potrebuješ spolurucitela..A ja ako tehotná nemôžem ručiť.

barbor255
autor
24. feb 2017

@zuzkavladko to preto, že sa ti také nikdy nepodarilo aj cez antikoncepciu 😉

mima4
24. feb 2017

@barbor255

prepac, mozno ja nechapem, ale pises hore, ze zaraba slusne. Co je pre teba slusny prijem? Lebo ak zaraba slusne, s hypotékou na dajme tomu dvojizbak by nemal mat problem.

barbor255
autor
24. feb 2017

@mima4 dajme tomu 900€ v čistom.

zuzkavladko
24. feb 2017

@barbor255 uf tak to je sakramenska smola byt tym 1% zlyhanej antikoncepcie a este byt aj takej neprijemnej rodinnej situacii. Kazdopadne ti zelam, aby sa to vyriesilo. Napisali sme ti tu s @mima4 ako by sme to riesili my. Aj ked teda chvalabohu som mala dost rozumu, aby som sa nikdy do takejto situacie nedostala. A stale mi chyba nieco v tom, co tvojim rodicom vadi na tvojom frajerovi. Ono to nebude len o VS...celkom by ma zaujimal ich postoj, ked sa uchylili kvoli nemu az k bitke...

mima4
24. feb 2017

@barbor255 no tak pri tom prijme urcite dostane hypoteku.

zuzkavladko
24. feb 2017

ved to je super, ze tolko zaraba. Sup do banky, vziat uver a sup do vlastneho. Teda v pripade, ze tie peniaze ma napisane aj na vyplatnej paske a nedostava ich pomimo....by si videla ako by hned rodicia zmenili nazor na vas vztah, keby ste sa zacali chovat ako zodpovedni dospeli buduci rodicia 😉

barbor255
autor
24. feb 2017

@zuzkavladko dievča teba neskutočne baví rýpať ako vidím. Ty dosť rozumná, na to...Asi nemáš okolo seba také prípady a preto to nevidíš. Ono to bude tým, že chceli pre mňa bohateho so školou a peniazmi a pritom oni sami školu nemajú a peniazmi tiež neoplyvaju. Ja som stavila na charakter viac ako na to či školu má alebo nie. Prácu má a uživiť sa vie, v dnešnej dobe podstatne aj bez školy. Nie je to žiaden hulvát a nikdy sa ma nedotkol a pomohol mi nespočetne veľakrát ešte počas toho ako som bývala u rodičov napriklad na vlastné náklady dal opraviť auto a pod. Načo sa rozpisovať. Ja si myslím, že mali otvoriť oči viac a uvideli by, že bol schopný pre mňa urobiť čokoľvek a za každú cenu a kedykoľvek.

zuzkavladko
24. feb 2017

@barbor255 mrzi ma, ze to beries ako rypanie. Trosku ironie som proste musela pouzit, nedalo mi to, ale ako rypanie som to vobec nemyslela. Ved ked je taky skvely, ako pises, tak tomu daj len cas a nestresuj sa v tehotenstve 😉 Uvidis, ze sa to utrasie. Tvoji rodicia sa o teba boja, si ich dcera, ocividne boli presvedceni, ze maju pravdu, ked sa uchylili k nasilnostiam. Ja by som im na tvojom mieste napisala SMS alebo email a cakala co sa bude diat. A prestala sa vyhovarat preco sa nieco neda a hladala sposob, ako sa to da 😉

sykorkauhliarka
24. feb 2017

k tej hypo ...bolo by asi potrebne mat nasporene daco aj pomimo asi uz nedavaju hypoteky na komplet cenu bytu..aale ak naozaj zaraba tych 900 ma zmluvu na neurcito hypoteku dostanete aj 80 000€ vlatna skusenost

dominika6
24. feb 2017

presne ako píše @sykorkauhliarka
ak má riadnu zmluvu,nieje dôvod aby vám hypo nedali z jeho paltu..
druhá vec,je on bude vôbec ochotný odísť od rodičov ked bude mať z každej strany mamahotel a nebude tu o rok tvoja dalšia téma..,,,priateľ nechce vlastné bývanie,,
zamysli sa nad praktickými vecami ako momentálne hormonmi..

lucky7
24. feb 2017

Mne sa zdaju tvoji rodicia snobski a povrchni, ked chceli pre Teba len muza s vysokoskolskym titulom a zabezpeceneho. Ved dolezitejsie je charakter, laskavost, inteligencia (a vysokoskolsky titul neznamena automaticky ze ten clovek je aj naozaj inteligentny), to, ze ta miluje, chce si s Tebou zalozit rodinu (a neposielal Ta na potrat ci Ta neopustil ked si mu povedala o svojom tehotenstve, ale respektoval Tvoje rozhodnutie). Pozastavila som sa nad tym, ze Ta otec zbil, co je hrozne. U maleho dietata je to priserna vec, ale u dospelej dcery?????Prvorade je, ze sa musis o seba dobre starat pocas tehotenstva, musis sa vyhybat uzkosti a zbytocnym starostiam. Ak by toto oznamenie rodicom Ti len stazilo psychicky stav a prinieslo len problemy, na tvojom mieste by som to nerobila a radsej by som pockala, ked sa narodi a poslala im kartu s fotkami. Ja som poznala cloveka, ktory byval u rodicov a bol schopny usetrit peniaze na to, aby si kupil vlastny dom. Ak byvate zatial u jeho rodicov a funguje to spolubyvanie, nemyslim, ze je to az taka negativna vec. Ked sa divam na ceny oblecenia pre tehotne zeny a ta hrba veci, ktore treba nakupit na dieta, kazde euro sa zide, a mozno naozaj ten najom by bolo vyhodenie penazi, ktore su uzitocnejsie na dieta. Ale urcite si myslim, ze si zabezpecite nezavisle byvanie casom a rodicia si najdu k Tebe cestu, ved kdo by nechcel spoznat vlastne vnuca...🙂