Syndróm vyhorenia

andreadem
13. júl 2015

Ahojte.. Ja asi potrebujem sa len vykecat.. Nemam absolutne komu sa zverit,, ale myslim,, ze u mna nastal syndrom vyhorenia... Totalneho :( Ci v praci, alebo doma.. V praci 2roky som na jednej pozicii.. Za tu dobu som prevzala od kolegu dost vela jeho veci, zodpovednosti.. Kolega je o stupen na vyssej urovni.. Mne povinnosti a zodpovednosti pribudali, ale plat ostal v tej istej rovine, ako som nastupila. Ked som to spomenula sefke, opytala sa, ci si myslim, ze som jedina, ktorej pribuda praca. No vravim si ze nie, ale - vidim, ako sa to tu toci, a povysuje, ale ja niesom prdolez, takze u mna to ostava rovnake. Takze uz len z toho, ze naklady rastu, a plat ostava rovnaky. Sme nie v dobrej financnej situacii, a to je asi ten najvacsi kamen urazu. V praci pocuvam ako si kazdy uziva (vacsinou kolektiv je bezdetny), a ja iba v kutiku duse si myslim, ze ja rozmyslam, ci nam vyjde do vyplaty aspon na stravu,, nieto este nejake extra vylety, ci pod. Uz som z toho unavena, vycerpana. Plus - nemam sa komu zdoverit . Kamosky sa nejak stratili .. Na pokec ano, ale nejak sa nevieme casovo zladit, aby sme dali aj stretko s detmi. A vlastne tym trpia aj moje deti. Ked boli v skolke, stale chceli aby sme pozvali nejakych kamosov na navstevu, alebo chceli ist oni. Ale ja som sa nedokazala zblizit so ziadnymi rodicmi deti tak, aby sme sa dohodli na nejakych takychto stretnutiach. Ale tak som si vravela, ze v kolektive deti su v skolke.. A teraz su prazdniny, a moje deti nepoznaju nic, len byt doma, na dvore, a nic zaujmave. Ja som z toho uplne znicena, citim sa neschopna, ze detom nedokazem dat pekne detstvo v kruhu ostatnych deti - kamosov.. To nie ako ja ked si spomeniem na svoje detstvo. Nikdy som nebola sama, a cele prazdniny sme sa vzdy hrali kazdy den s nejakymi znamymi. Ale to bolo na dedine. Teraz sme v meste , a tu to pocitujem trochu inaksie. Nie je niekto podobne na tom? Ako z toho von? Ako sa mam tesit zo zivota? Hlavne, ked niet komu sa zdoverit? Chcem aby deti spominali na pekne detstvo ? Trha mi srdce ked pocujem ze chcu ist k tej kamoske zo skolky, ci k tomu kamosovi zo skolky,,, neda sa im vysvetlit, ze maminku ich nepoznam, ani neviem kde byvaju, tak jedine ze sa stretnu opat az v skolke ☹ ☹

jeennyv
13. júl 2015

@andreadem ja by som hladala riesenie problemu v tvojej komunikacii s okolim...podla mna staci sa zoznamit a poznat z videnia, aby sa deti mohli hrat spolu, preco vnimas ako tak velku prekazku, ze sa rodicia dobre nepoznate, sponznat a budovat vztahy sa da postupne pri detoch...podla mna ak budes ty takto vystupovat k okoliu podobne spravanie si chtiac nechtiac aj ked su teraz deti hrave mozu osvojit a budu z nich samotari...priklad k tomu, ajj my sme sa spolu hravali deti z bloku, ale sme taky dlhy 10 bran za radom, rodicia sa poznali tiez len z videnia zdvorilo si prehodili par slov a chodili sme sa ako deti navstevovat a hrat,,, ak sa chce riesenie sa najde....napr. v mnohych mestach som videla aj reklamy ako travit cas zadarmo...ktore podujatia su takto free...co sa tyka prace, viem ze nemate nazvys a kazda praca je dobra, no nehladas popri tejto nejaku inu, ine miesto, pracovnu napln atd...stereotyp ta nepekne pohlcuje, skus sa mu hoci aj nejakym hobby ci hrami s detmi vyhnut 🙂

damasi
13. júl 2015

ahoj tiež mam občas take pocity ale podla toho čo pišeš su dve detičky tak určite im neni tak smutno.ale vieš čo skus ist na ihrisko alebo do parku tam je vela deti a hned si najdu kamošou a ty sa trochu uvolni šak robiš všetko čo je v tvojich silach aby im bolo dobre a podobne problemi ma naozaj strašne vela ludi hlavne ak maju niaku hipoteku.Hlavu hore ked su zdrave je to ok a situacia sa može zmenit len to chce čas.

mala_hobitka
13. júl 2015

@andreadem suhlasim s @jeennyv , a este by som sa na tvojom mieste vratila k systemu - robim si moju pracu (moju, nie ineho) a vratila kolegovi (ked nie hned tak postupne) jeho veci na jeho zodpovednost....nech si sefka hovori co chce, je skutocne chore aby si robila jeho robotu pritom on za to dostava zaplatene.... ked sa ozve tak sa mu to kludne povedz priamo
skus sa zamysliet celkovo nad sebou - myslim v tom ci nahodou nerobis veci ktore chcu druhi a podobne....lebo ak sa casto podriadujes (lebo sa nechces hadat) alebo nevies jednoducho povedat "nie"...tak to casto cloveku velmi komplikuje zivot a clovek sa citi este horsie
drzim palce

andreadem
autor
13. júl 2015

@jeennyv co sa tyka prace- naplne - ta ma nastastie bavi, len si myslim ze za 2 roky som urobila pokroky velke, ktore nik nevidi a neoceni ... Zvysenim platu ?😟😟😟 Skusala by som aj inde, ale kvoli skolke sa mi neda dochadzat do ineho mesta. Nestihala by som ich do 4tej vyzdvihnut...
Na ihriska chodime,,, ale po tej pol5tej ked pridem z prace vacsinou je uz prazdne... 😢 chyba mi nejaka spriaznena dusa ktorej sa da povedat vsetko,, a popritom sa deti aj pohraju ☺️ My sme prisli do mesta pred 2 rokmi,,, a taha sa to so mnou stale... Na dedine ked som bola na md,,, som neriesila... Susedove deti, kamosky na md a bolo to fajn. Tu kde byvame, su iba dospelaci v okoli bez malych deti .

jeennyv
13. júl 2015

@andreadem ak ste v takej situacii, tak by som zvazovala najskor to nadviazanie vztahov v skolke, ak sa zahraju deti, urcite by ste aj vy dospeli nasli spolocnu rec, treba nejak zacat...sama tuzis a potrebujes zmenu...to ta urcite bude motivovat a pomoze ti najst k ludom cestu🙂

traffic
13. júl 2015

@andreadem nase detstvo je uplne odlisne od detstva sucasnych deti a to tym, ze deti sa same nevedia hrat von, aj ked su vacsie tak stale ocakavaju ze rodicia pojdu s nimi von a budu volat ich kamaratov, aby isli s nimi von, ked som ja bola dieta, vsetky deti sme sa rano stretli von a bol problem nas dostat domov na obed sa najest a vecer ani nevravim o tom, ako na nas rodicia museli kricat podte uz domov, teraz je to opacne rodicia su stastni,ked deti idu na chvilu von, pretoze vsetky sedia pri bedniach pocitace, tablety, mobily, a ja ked vyjdem von na ulicu tak si pirpadam ako v mesacnej krajine, rano nikde nikoho, naobed nikde nikho a vecerr, uz radsej ani sama nejdem von lebo detto ani zivje duse, ludia su uzavreti vo svojich pribytkoch,a lebo beru deti von niekde na vylety a preto nikde nikoho pocas celeho dna nestrentem na ulici, je to smutne ale taka je realita u nas a rozdiel je aj v tom, ze ked boli nasi rodicia mladi tak vsade naokolo boli mlade rodinky s detmi, ale dnes je to uz pomiesane a hlavne v bytovkach je vela dochodcov a malo mladych rodin,takze tie deti sa ani nemaju skym hrat, a aako pises sa stretnu akurat tak v skolke spolu
ja som si tiez vravela, ze co to je za detstvo a mala som obavy, ze ake budu mat detstvo moje deti, len sa hrat same so sebou a s nijakymi inymi detmi, ale potom som si povedala, ze deti su aj tak stastne, ze sa hraju same so sebou, len ja to velmi porovnavam s mojim detsvotm, ktore bolo plne zazitkov s detmi, ale kedze moje deti to nemaju scim porovnat, tak si myslim, ze na svoje detsvo, ktore prezivaju teraz budu spominat v tom najlepsom svtele, velax my rodicia romyslame za deti a vobec to nie je potrebne, deti sa uspokoja s totalnymi malickostami, na ktore my dospeli bohuzial zabudame, moja mala sa rano zobudi aje stastna, ze vonku prsi a moze si zobrat dazdnik a ist von, to su deti tesia sa uplne z obycajnych veci, z ktorych sa my dospeli uz neviem jednoducho tesit, takze si myslim, ze netreba mysliet a porovnavat detstvo nas rodicov a nasich deti, pretoze kazde detsvo je skvele, len kazdy sme ho zazili v inej dobe a my to uz nezmenime nakolko doba je ina aka bola pred 30 rokmi
a ak deti nemaju nablizku kamaratov, tak netreba smutit a rozmyslat nad tym, jednoducho treba ist s nimi von, zobrat ich napriklad na bicykle a spravit si skvely den na bicykloch s nimi po nejakej cyklotrase ak je na okoli, alebo ist na ihrisko tam urcite budu nejake deti, alebo len tak ist na prechadzku do prirody alebo blizkeho okolia a deti budu tak ziarit stastim, ze ti bude jedno ci je s nimi kamos alebo nie, deti su uprimmne a stastne s rodicmi a netreba ani vela k tomu, aby boli stastne, len je dolezite, aby sme im dali lasku a vedeli, ze patria do milujucej rodiny, v ktorej maju zazemie, stastie, lasku, porozumenie .....
Nerozmyslaj nad detsvom svojich deti, nechaj ich zit svoje krasne detstvo a vytvor im to skvele detstvo ty, nakolko si ich mama a oni predovsetkym potrebuju a chcu teba ako ty potrebujes ich, usmievaj sa na nich a zacni si vsimat z akych malickosti sa dokazu oni tesit a tes sa s nimi
a neboj aj ti kamarati casom pridu

andreadem
autor
13. júl 2015

@mala_hobitka asi som spravila chybu hned na zaciatku,, ze ano, ved to "dam".. A tak.. Uz som ostrielanejsia, tak to uz riesim 🙂 a co sa tyka kolegu,, tak to nejde vratit spat, lebo onemu tiez pribudli ine veci, takze tak. Ale - on je trochu inak ohodnoteny. Asi som bola v tom, ze ked ukazem ze na to mam, a viem to, tak sa na to pozru z inej stranky - ohodnotia.. Hold, nie je to tak, a vidim to az po 2 rokoch. No co uz.
Idem uz spat,, ale dufam ze si zajtra precitam este nejake napady a povzbudenia,, mozno mi to pomoze 🙂 dakujem.

slavicita
14. júl 2015

@andreadem ja som takisto typ ktorý si s rodičmi detí v škôlke veľa nevedela povedať, proste som sa pozdravila a to bolo všetko...v škôlke patri syn do partie asi 5 chlapcov, ktorí sú dobrí "kámoši" ( to je výraz môjho syna ) a ktorí sa spolu hrávajú...jedného dňa sme boli pozvaní na oslavu jedného z nich..jeho maminka mi dala do synovej skrinky pozvánku..tiež som netušila čo tam budem robiť lebo žiadnu z maminiek som nepoznala ( teda len z videnia ) syn chcel samozrejme veľmi ísť, tešil sa a sám aj vybral darček pre kamaráta...tak som išla...s maminkami som sa zoznámila, potykala a dobre sme si pokecali, na druhú oslavu som už išla pokojnejšia lebo som vedela kto tam bude a že bude fajn...tým chcem povedať, že ak sa dá, pri najbližších narodeninách, pozvi kamarátov zo škôlky aj ich maminky na malé posedenie, zoznámiš sa a deti sa vyhrajú...a čo tyvieš? možno medzi nimi nájdeš nejakú spriaznenú dušu ktorá sa ti stane bútľavou vŕbou do budúcnosti...čo sa týka práce, treba asi zvolniť tempo, ešte raz sa v kľude porozprávať so šéfkou a povedať jej, že máš pocit, že menšie zvýšenie platu by bolo adekvátne k tomu čo robíš a prilepšilo by vám to aj do rodinného rozpočtu...každé euro navyše je v dnešnej dobe dobré...viem, že sa to ľahko hovorí ako činí...
Inak príroda, pohyb a nejaký koníček je balzam na dušu pri takýchto stavoch...mám to odskúšané na sebe🙂 držím palce

andreadem
autor
14. júl 2015

@slavicita o plate som sa so sefkou bavila. Bolo mi proste povedane, ze firma potrebuje cloveka na tejto pozicii,, a bez naroku na povysenie. Proste ze sa do buducna ani neuvazuje o tom, ze by pozicia bola povysena. A samozrejme mi bolo navrhnute, ze si mam premysliet, ci sa s tym uspokojim ,, alebo - dovidenia 😠 Co sa tyka naplne, ako som spomenula, bavi ma. Dalsia vec je ze vyhovuje lokalita, a pracovny cas, co mozem sklbit spolu so skolkou, takze to je tu vyhoda. A asi si to uvedomuju, takze mam ostat pri - drz hubu a krok 😒 Len fakt ma to uz stve. Proste ziadna motivacia , ok, povedia ze su spokojni, a velmi spokojni,, ale kto v dnesnej dobe robi za panbohzaplat 😀
CO sa tyka syna, on ma narodky cez prazdniny 😖

evkakorcek
14. júl 2015

@andreadem ahoj 🙂 no ako čítam tak čítam, nikde som sa nedočítalao tom či máš manžela,alebo priateľa, či si rozvedená a na detičky sama. ako to teda je??? a podľa situácie ktorú opisuješ, to určite nie je syndróm vyhorenia, neviem prečo si dala tomu taký názov. u teba ide skôr o stereotyp. Jasné vidno, že je toho na teba strašne veľa. Práca + deti + domácnosť. Ale spýtam sa ťa, čo robíš po príchode z práce? Poprípade cez víkend? Ako sa venuješ deťom ked sú doma? chodíte niekam na výlety? teraz nemyslím "luxusné výlety" do aqua parkov, ale také obyčajné do hôr na opekačku, alebo na výlet niekam vlakom.
Musíš sa odraziť teraz sama od seba. Zorganizuj si v prvom rade čas na prácu, odpočinok, zábavu a DETI 🙂
V tejto chvíli máš dve možnosti 1. blúdiť stále sama so sebou v tom bludisku nerovnováhy, kde si teraz. 2. Dať si život doporiadku, začať si užívať prácu (aj ked je plat na prd - ale koho plat nie je 😀 😀 😀 ) Povzniesť sa nad to. 2. Venovať sa deťom - pripravovať im program, blázniť snimi, a dávam im priestor na spoznávanie kamarátov 🙂 🙂 🙂 - a za to ti budú veľmi vdačné! 3. Nájsť si čas pre seba. Večer dať sprchu - tam nechať všetky problémi zcelého dňa. Zapnúť telku - dať si pohár vína a vypnúť!!!! 🙂 🙂 🙂

Prajem ti z celého srdca veľa úsmevu do života. Pretože čo vyžaruješ to priťahuješ 🙂

natalym
14. júl 2015

@andreadem Povedz si jedno: ,, Cítim sa na hovno, ale nebudem sa tak cítiť, lebo sa tak nechcem cítiť.,, A opakuj si to každý deň aj 100 krát, príp. si to niekde napíš, kde to máš na očiach.

natalym
14. júl 2015

@andreadem No počkaj Tebe ide o povýšenie a nejaký posun alebo máš málo peňazí za Tvoju robotu? Lebo to je rozdiel.

evkakorcek
14. júl 2015

@natalym lenže Vesmír nepozná negáciu. Ona si musí hovoriť "Cítim sa skvelo, mám výbornú prácu a skvelú rodinu. Všetko zvládam!"

natalym
14. júl 2015

@evkakorcek Mňa vesmír veľmi nezaujíma. Ja to mám inak v hlávke, have, že funguje, nie?

slavicita
14. júl 2015

@andreadem no škoda, že si si nezistila telefónne číslo na maminy kamarátov zo škôlky...bolo by super, zorganizovať stretko takto cez prázdniny, deti by konečne videli svojich kamarátov a tým by si im splnila sen...
V práci treba už len vydržať, ani ja nezarábam bohviečo a ťahám 12ky ale tak čo narobím...som rada, že nejakú prácu mám..tiež mám toho niekedy dosť ale snažím sa to nejako ignorovať a venovať sa rodine...večer keď prídem z práce domov, deti vystískam, troška pobláznim, uložím do postelí a idem spať...keď mám voľno chodievame na výlety a hráme sa spolu...niekedy to upadá do stereotypu ale moje deti sú také čísla, že vždy niečo vyhútajú čo ten stereotyp rozbije...😀

eeffka
14. júl 2015

@andreadem moja dcera ma "najlepsiu kamosku " 4roky, a ja som sa s jej mamou "skamosila" pred 2tyzdnami, dievcata su u nas, alebo u nich, dovtedy sme sa stretavali na rodickach a zdvorilo o pocasi konverzovali, nemusis sa kamaratit s dospelými aby deti mali kamaratov... ty si podla mna nezvladla prechod z dediny do mesta, mam známych co sa takto prestahovali a kocka doteraz nechape, ze vo vchode moze byt rada ak jej vôbec podrzia dvere na kocik. Ona by sa chcela rozpravat so susedmi 🙂 ako bola zvyknuta, na ihrisku ze tiez sa bavia ludia co sa poznaju a ked pride ona zvlastne pozeraju ak sa pripoji...nuz vitaj v meste dievca 😀
ja som zasa skor tichy pozorovatel, v robote si robim svoje, skor pocuvam nez citim potrebu sa vykecavat, to si riesim inde ale aby mi dali Feriho robotu a jemu povysenie? 😀 ta to kde sme? moja otazka by bola CO ZATO?
2roky na jednom mieste je vela? ja robim uz 16rok 😀 😀 😀 je pravda ze robota sa obmiena a financne tiez nekrvacam,a le to je o postoji, ty cakas ze si ta vsimnu a uznaju??? co si pipi? nemému decku nikto nerozumie.

katarinamarkova
14. júl 2015

@andreadem nepoznas? tak ich spoznaj.....ved to predsa stoji za to dopriat svojim detom kamosov? nie? ved v skolke sa musite stretavat....ked uz nie rano, poobede v satni, tak na rodicovskom urcite....ci nejakych tych besiedkach.....
co ti brani, oslovit maminku, tatinka: pocujte...ta moja stale tak moc prosi, ci by xy nemohol ist k nam sa niekedy poobede na vikend zahrat....mohla by som ho- ju nikedy k sebe zobrat, nech sa deti prehraju? moc sa v satni nestretavame....dam vam na sebe tel. a kludne mi zavolajte, niekedy ho-ju vyzdvihnem zo skolky a budete mat den volna 🙂 kludne vam ho-ju potom na vecer doveziem. ak chcete, kludne dobehnite k nam najprv na kavu, posedime, nechame deti nech sa zahraju, uvidite ako to u nas bezi a ze vase dieta bude v bezpeci........da sa vam napr. tuto sobotu? tu mam volnu......dam vam adresu - viete kde to je? doobeda? poobede?

k praci: ak ti tak strasne moc nevyhovuje pozicia a prac. napln, ci plat, tak to zmen.

byvanie v meste: vies si predstavit, tam byvat az do babickovskeho veku? - ak ano, tak to neries.....ak nie, sprav vsetko pre to, aby ste sli byvat niekam na dedinu

otazka: preco je kolega na vyssej pozicii ako ty?

andreadem
autor
14. júl 2015

@evkakorcek pomenovala som to "vyhorenie",, lebo sa tak citim.. nie je to iba o stereotype.. proste ja som prisla do stadia,, ze sa mi absolutne uz nic nechce.
som vydata, manzela mam, ale o tom potom 😀 zcasti je asi na pricine,, preco sa tak aj citim.
Z prace ked pridem,, tak sa detom venujem... Ideme aj na ihrisko, na bycikel a pod. Ale to je iba ked nie je chlap doma. Ked je,, tak jemu sa nechce,, a sama s nimi to nie - ako vravim, o tom potom 😖 no, ked ideme na to ihrisko, tak ine deti tam uz vacsinou nie su.. vikendy travime spolu s manzelom, ale on nie je na prechadzky ci na ihriska,, proste musi byt tak aby to vyhovovalo hlavne jemu...

evkakorcek
14. júl 2015

@andreadem Noooo tak sme prišli na koreň veci 🙂 🙂 🙂 🙂 Nemyslíš si, že všetko čo sa tebe a rodine deje, je spôsobené nespokojnosťou v manželstve? Je to zvláštne, ale v prvotnom príspevku manžela vôbec nespomínaš, ani v dalších odpovediach. JHednoducho ako keby ani neexistoval. Cítiš sa na všetko sama?? Aká je deľba práce vo vašom manželstve? Ide tu hlavne o to aby ste vy s mužom uspokojili potreby detí, alebo ide o to ako píšeš vyhoveli s detmi hlavne jemu?
A potom sa ešte spýtam. To "o tom potom...." Skús to viac definovať? Si spokojná v manželstve? Ľúbite sa? Máš v nom oporu? Cítiš sa pri manželovi bezpečne? Dôveruješ mu? Pomáhate si navzájom v zvládaní domácnosti a výchovi?

andreadem
autor
14. júl 2015

@eeffka ono je asi pravda, ze ten prechod z dediny do mesta mi zrejme nevysiel... ale - mame tu byt na hypo, hypo je vyssia nez dnesna hodnota bytu, takze pre nas - byt nepredajny, aby sme sa stahovali inde 😒 co sa tyka prace,,, zamestnana som v tej firme 9rokov,, z toho som bola 4roky na materskej, a po tych 4som sa vratila pred 2rokmi.. tak teda porovnavam vtedy a teraz.. vtedy vedeli ocenit 😖 za tu dobu co som bola prec sa firma rozrastla riadne,, a je to pomenene.. a ako minule riaditelka povedala ,, ze musime byt ako motyle.. no ale ja sa tu citim stale ako husenica (caterpillar 😀 ) o povysenie mi ani tak nejde,, ale o tento princip.. hrame sa na jednu velku rodinu, a su to iba kecy,, pretoze pre stredny management pokial nie som prdolez neurobia nic navyse.. len pridavaju pracu, a aby clovek stihal icch poziadavky tak vela pracujem aj z domova, nakolko supportujem aj ameriku,, tak je to kvoli casovemu posunu o drzku,, ale to uz nikto nevidi.. ale ok, mozem byt spokojna a rada ze aspon nejaku pracu mam. takze tak.

@katarinamarkova preco je kolega na vyssej pozicii? lebo ja ked som nastupila on uz bol senior ,... takze tak. to nezmenim. ale to ze rozdiel v hrubej mzde aby bol 700eur medzi mojim a jeho,, si myslim ze je neprimerany.. a asi preto sa citim podhodtena, lebo omylom sa podarilo mi ukazat jeho vyplatnu pasku... mozno by som to neriesila, ale ked porovnam moju robotu s jeho,, fajn, mozno je viac ukecany, a asi za to aj viac dostava 😠 proste to nastve.

a od toho osudneho okamihu, sa citim naprd.

sandra551
14. júl 2015

@andreadem Nepíšeš alebo som sa nedočítala aké veľké máš deti? Ak v blízkosti vášho bydliska nemáte iné deti, mala by si deťom povoliť stretávať sa s deťmi zo škôlky aj cez prázdniny. Ja si pamätám (som jedináčik), že som mala už ako 5 ročná partiu, s ktorou sme chodili vonka, moji rodičia mali 4 rodiny známych a bolo nás dokopy detí ako smetí... a plus ďalšie kamarátky, sesternicu, bratranca. Nemáte naozaj žiadnu rodinu alebo známych s deťmi? To sa mi nechce zdať... 😖

andreadem
autor
14. júl 2015

@evkakorcek manzelstvo idealne nie je,, mame problemy , a velakrat si poviem, ze by mi bolo asi radsej bez neho 😀 ale, to su urcite jeho stavy, ktore netrvaju stale. co sa tyka domacnosti, tak to pomoze, to sa nemozem stazovat,, uprace, navari, deti prizrie.
mne skor chyba asi to ze nemam nikoho s kym sa mozem otvorene porozpravat. v praci kolegovia fajn, to pokecame, ale zeby sme chodili na kavicky a pod. to nie. oni radsej chlastat a podobne. a ja nepijem,, a mam deti, oni nemaju,, tak nechapu ze po praci radsej chcem byt s nimi ako do 1dnej v noci flamovat 😀

eeffka
14. júl 2015

@andreadem to z paskou nesrdi ale mna by to skor nastartovalo si ist pytat viac 😀 le nie tak ako ty ze nevidia, sme rodina...jaka rodina? v praci sa kazdy stara o vysku svojho vlastného platu. Robis z domu? povedz to a odprezentuj ako si sa obetovala pre firmu... Vacsina chlapov co poznam nema problem si ist pytat a aj to odprezentovat, zato zeny le ustrachane... co sa ti stane? povedia nie? no boooze, o 3m som tam opat 🙂 neubudne z teba. Mam taku jednu kolegynu prisla po materskej 3r ze ved sme kamosi a jedna velka rodina... bejvavalo a uz roky nie je, len ona si nevsimla/nechce vidiet? ( zacinali sme 10ti , teraz nas je 165, keby som chcela byt kamoska so vsetkymi sa zblaznim, sa staram o seba)

andreadem
autor
14. júl 2015

@sandra551 deti su 3 a 5, a ja by som rada povolila, ale hlavne teraz cez prazdniny ani nemam kontakty na ziadne maminky zo skolky 😖 a co sa tyka tych naj kamosov zo skolky,, tak rodicov v podstate ani nepoznam, nakolko ja s detmi som do skolky chodila rano o 7dmej a vyzdvihovala az po4tej,, takze v skolke boli prvi, a zo skolky medzi poslednymi , tak sa mi za cely rok nepodarilo sa stretnut s rodicmi,, az v posledny tyzden pred prazdninami som zistila u niektorych kto je koho rodic,, ale to som sa neodhodlala ich oslovit 😖
pisala som, ze som odstahovana z dediny, odkial pochadzam do mesta 500km daleko... takze sesternice ostali v dedine.. takze rodinu ziadnu. znamych - jedny s chalanom v synovom veku.. v poslednom case to kvoli praci nevieme nijak sklbit, aby sme sa navstivili.. a teraz cez prazdniny ich maly ide k babicke,, potom dovolenky a tak. to nie je vobec sanca 😖 dalsie 2kamosky porodili babatka,, tak proste momentalne nemaju cas sa stretavat, nakolko s mimcami +dalsie deti maju ine starosti (nebyvame v rovnakom meste, museli sme dochadzat ked sme chceli sa vidat).. je to take divne, a preto tomu hovorim aj vyhorenie,, lebo uz si pripadam jak debil, co sa nevie s nikym novym zoznamit (som introvert, takze aj to je pricina)

andreadem
autor
14. júl 2015

@eeffka pred mesiacom som sa na to ozvala 🙂 kratko potom ako sa stalo s tou paskou,, takze hej, ozvala som sa.. odpoved bola - navysenie platu sa kona iba pri zmene pozicie na vyssie miesto. a kedze firma moju poziciu neplanuju menit ani povysovat, tak nepripada ani v uvahu mi zmenit vysku platu.. ale to ze sa robota kopi a navysuje, je uz normalne. myslim ze je to vo viacerych firmach rovnako alebo podobne 😖

eeffka
14. júl 2015

@andreadem no ale v tom pripade by som sa tlacila na vyssie miesto alebo do inej firmy... moznost vyberu je stale

andreadem
autor
14. júl 2015

@eeffka uz som spomenula v prispevku niekde predtym, ze ina firma by bola v inom meste, a to by uz nevyhovovalo s detmi a skolkou , teraz pracovna doba je idealna.. 😉 na vyssie miesto .. to som skusala, ale ja som skor typ ktory sa nemusi prezentovat ,, a robi si svoju pracu ako ma. a takych tam nechcu :D tu sa uplatni viac ten co vie kecat nez nieco urobit poriadne.

macka334
14. júl 2015

Čo sa týka detí, neber to tak obmedzene a Vy ako rodičia sa naozaj nemusíte stretávať , ale deti sa zato môžu spolu hrať. Dokonca si viete ako mamičky takto vypomôcť/ raz budú u Vás a nabudúce u nich/.
Čo sa týka práce, buď ju zmeň, ak Ti vyhovuje čo robíš a miesto, tak si treba nájsť niečo na privyrobenie si,aby bolo financií viac aj na výlety s deťmi alebo nejaké pekné zážitky.
Keď si teraz na dne, zo dva dni sa schovaj do postele, a potom už len pozitívne.Držím palčeky

natalym
14. júl 2015

@andreadem Ja som sa Ťa pýtala predtým, ale si neodpovedala. Takže Ty by si chcela za svoju prácu viac peňazí? Že vyhovuje, ale treba viac, tak?
Aha prečítala som si...... Je problém odprezentovať, že práce máš viac, konktrétne doložiť?

andreadem
autor
14. júl 2015

@natalym prepac, tebe konkretne som to neadresovala, ale spominala som to uz v prispevoch som spominala, preco sa citim podhotnotena .. 700eciek rozdiel medzi seniorom a mnou je rozdiel si myslim .. Odprezentovat ani nie je . Vysledky je vidiet.. Ale skor ide o to, ze som sa nevedela ozvat ked pridavali robotu - ok urobim ale nieco navyse.. Teraz uz asi neskoro. To prezentovanie som myslela ze nie som typ, co radsej kecam nez to zrobim aj bez reci.. Ako to pozorujem tu u viacerych. A dnes som si totalne zavarila. Na mitingu som povedala nieco, co sice ja povazujem za spravne, ale sefka mala iny nazor... Ten pohlad co hodila na kolegu uz poznam... Radsej sa neozyvat... Ale aj to je zle ked nic nevravim... Nuz neviem ...
@macka334 po prazdninach urcite sa rozhybem aby sa deti mohli sem tam stretnut aj mimo skolky... Hold teraz nic nenarobim . Co sa tyka privyrobenia si,,, nato som este neprisla ako... Nieco z domu. Ale neviem o nicom momentalne.