Syn povedal otcovi, že je zlý

1. dec 2023

Neviem kde to počul nikdy som nič také na nikoho nepovedala. Manžel sa na to urazil a nebaví sa so mnou, myslí si že ja za jeho chrbtom hovorím sprosté reči synovi že tato je zlý. No ja nič také nehovorím.
Nemáme najideálnejší vzťah s manželom no nikdy nič zlé som naňho nepovedala a už vôbec nie pred dieťaťom.
Ako mu to vysvetliť, aj synovi že tak škaredo sa nerozpráva aj manželovi že nemá sa urážať?

danielahamar
1. dec 2023

Tak asi natom niečo bude pravdy, keď sa ho to dotklo😬 koľko má dieťa rokov, že už to takto vníma?

viestta
1. dec 2023

Vcera sa tu riesila rovnaka tema, len dotknuta bola mama, ktorej dieta povedalo, ze ju nelubi. Mamicka to prezivala rovnako ako tvoj muz. Deti jednoducho nevedia inac vyjadrit nespokojnost ked sa im nieco nedovoli, nieco zakaze. Deti su deti, ale dospeli by sa namali urazat, ale veci s dietatom vykomunikovat. A uz vobec by nemali obvinovat druheho rodica. Mas dve nevyzrete deti doma.

autor
1. dec 2023

@danielahamar Bude mať 4
@viestta Práveže manžel mu skôr všetko dovolí, to ja som tá prísnejšia u nás.

rybiatko123
1. dec 2023

Ja by som to nebrala vážne, naše decká nám už toho veľa povedali..ja som bezne podľa nich zlá, keď ich nahanam do postele, keď dcére chcem umyť vlasy - nenávidí to, vždy vrieska ako keby som ju z kože drala a to sme skúšali všetko, jedine kde si to necha je u kaderníka panička 😂 tatino je zlý keď im nechce povoliť 20.sladkost alebo ísť na počítač..deti sú niekedy take keď neurobíme to čo chcú ony 😂😂 raz syn oznámil že si ide kúpiť nových rodičov

annm81
1. dec 2023

Odkedy deti vedia rozprávať, tak sa niečo také môže stať. Najprv je to detská neschopnosť vyjadriť obšírnejšie to, že sa mu nepáči, čo mu rodič prikázal/zakázal. Potom je to pubertalny vzdor. Ak to dieťa neopakuje denne do nemoty, nič katastrofálne sa nemusí diať. Spýtaj sa muža, či nikdy v živote nepovedal dieťaťu, že je zlé či neposlušné. Či si myslí, že dieťaťu si tak nikdy nepovedala ty, starý rodič, alebo učiteľka v škôlke. Alebo si myslí, že dieťa nerozumie slovu zlé a nedokáže ho aplikovať na ktoréhokoľvek človeka, ktorý v danom okamihu nerobí to, čo si dieťa žiada? Ak bude aj po týchto otázkach urazený, tak je to s prepáčením infantilný blbec, ktorý sa mentálne nachádza asi tak vo veku svojho dieťaťa.

hipuska
1. dec 2023

Tak zjavne takto dieťa prejavilo svoj hnev voči otcovi. A toto,.je len zrkadlo. Predpokladám, že vy mu hovoríte že.je zlý keď nepocuva. Takže vracia len to, čo sa naučil.

doriiis
1. dec 2023

Syn je v poriadku....manžel nie

macekovam
1. dec 2023

No neviem ci to rozchodu ešte... Tak počuje v škôlke ze to deti jemu povedia tak to zopakoval... Nech to neprežila tak dramaticky.. Dieťa teraz hovorí všetko... Co počuje.. Keď bude starší tak si tvorí vlastný názor.. Tak nech sa správa slušne k nemu aj ku tebe aby v jeho očiach raz naozaj neklesol.. Dobracisko

isis234
1. dec 2023

Deti toho narozprávajú, ani to nemyslia tak, ako to povedia... V dnešnej dobe veľmi "chytajú za slovíčka" . Jedným uchom dnu, druhým von...
@rybiatko123 že nových rodičov 😅😂... ste na druhej kolaji.... Presne ako píšeš,, z pleca na pleco,,, nech si porozprávajú a život ide ďalej

mirkava
1. dec 2023

Deti sú veľmi vnímave, asi sa k tebe manžel nespraval pekne a syn to vyhodnotil, že tato je zlý.

viestta
1. dec 2023

To vobec neznamena, ze ho niecim "nena*ral", obzvlast ked mu stale dovoluje a zrazu nieco "nepreslo"

autor
1. dec 2023

@hipuska Nie nehovoríme mu že je zlý nerozprávame sa doma škaredo.

beata_k
1. dec 2023

Chodi do skolky? Bo tam take "fajnotky" deti pochytia, ze jeden by nepovedal.

euka210
1. dec 2023

Mohol to kludne pocut v skolke, ze deti si tak hovoria. U dietata to ignorovat, a manzel nech pochopi, ze je to normalne v takom veku...aj vyssom...a kvoli hluposti sa uraza.

angeli121212
1. dec 2023

dieťa v tomto veku keď povie na niekoho, že je zlý, to nehovorí preto, že by si naozaj myslelo že o niekom, že je zlý ale vyjadruje to, že sa mu niečo nepáči čo urobil napr otec. Napr ak mu niečo zakáže povie mu malý, že je zlý lebo mu to zakázal.. tieto veci netreba brať, príliš vážne ani si ich netreba brať k srdcu. proste si dieťa uvedomilo, že aj slová majú svou moc a prišlo na to, že povedať, že je zlý má moc, že to vyvolá reakciu. Myslím, že to počul v škôlke, kludne mohol aj na ulici, hocikde, tie deti si to velmi rýchlo zapamätajú. Čo sa muža týka, píšeš, že máte viac problémov no ak je tkaýto urážlivý k malému ani sa ti nedivím, To jemu by trebalo nejaké veci vysvetliť... Prajem ti veľa síl a trpezlivosti. Mrzí ma, že to máte doma dusné :-/