Syn odmieta člena rodiny

lienkaluky
11. júl 2016

lienkaluky Ahojte, pisem vam nasu situaciu lebo chcem vediet ci ste nahodou niektora nezazili nieco podobne. Na zaciatok vysvetlim ze babka1 (moja mama) bola aj pri narodeni syna, nebyvame spolu, byva 15km od nas, no pri kazdej chorobe bola pri nas pomahala nam, venovala sa synovi ked sme my potrebovali oddychnut, vzdy ho postrazi ochodne, vidime sa min. 3x do tyzdna, babka byva na dedine takze syn je tam zvyknuty, vzdy bol vo svojom zivle ze moze byt vonku na dvore, pozerat na zvieratka, pri babke jedninej osobe okrem mna dokazal zaspat vecer. No proste ked prisla babka tak uz som ani ja neexistovala. Nooo ale babka2 (svokra) byva od nas par metrov, nepride sama od seba pozriet vnuka, caka kym mu ho prideme my raz tyzdene ukazat pri "povinnej navsteve", to zeby povedala ze mi ho niekedy postrazi aby som si mohla doma upratat alebo nieco porobit to neexistuje, proste ani syn u nich nikdy nebol sam na strazenie, a to podotykam ze je doma nezamestnana a nepride (pricom moja mama pracuje a pride vzdy ked moze)babka mu pri kazdej navsteve da nieco co mu kupila, no venuje sa mu celu tu hodinu v tyzdni co ho vidi, to jej vyhovuje len na hodinku sa s malym pohrat ale zeby s nim mala strarosti strazila ho a obedara sa o svoj volny cas tak to nie, syn prvy rok zivota k nej ani nechcel ist na ruky lebo ju nepoznal bral ju ako cudziu osobu ..... Nooo a nas problem nastal ze moj syn ma teraz obdobie ze je taky maly certik doma, no ked pride do babky1 tak je to certisko riadne, je hnusny, nechce ist k babke ani na ruky nic, vymysla je upistany,,, babka je z toho nestastna lebo ho velmi lubi .... no prideme do babky2 a ako by mi vymenili dieta, on ani nepipne je poslusnucky, zrazu len sama baba, baba a nikto iny ... nechapem to .... pripada mi to ako keby sa tam citil ako u cudzich tak sa kroti alebo co a doma a u babky1 je medzi svojimi tak je aj on sam sebou?? Nevadi mi ze je poslusny u jednej babky to som rada ale preco robi cirkusy u babky ktora je s nim od narodenia v kuse a najviac ho miluje?? Zazili ste podobnu situaciu? Mrzi ma ze maly odmieta osobu ktora pre neho tolko urobila a tolko sa mu venovala od narodenia a oblubil si osobu ktora o neho javy minimalny zaujem ☹

monhla
11. júl 2016

Dieťako niekedy vymýšľa, keď vie, že mu to prejde 😉 Moje baby vedia, že ich milujem dej sa čo dej a ta si dovolia aj neposlúchnuť. V škôlke sekali dobrotu 😎
Nemusí to tak vždy byť, no u nás sa to potvrdzuje. Najviac poslúchajú svojho uja, ktorého vidia cca 1x týždenne. S babkou, s ktorou sú denno denne "robia čo len chcú". Kedže svorkovcov vidia každý deň, tak už vedia ako si ich "omotať". Dokonca najmladšia, hoci má len 9m už vie, ako sa má smiešne zatváriť, aby ju babička vychválila do nebies 😀 😀 😀

dominika6
11. júl 2016

@lienkaluky
v prvom rade treba obmedziť návštevy na minimum...aby som ja 3x do týždňa chodila k jednej a potom ,,povinne,,k druhej 1x ? no nie...
dieťa potom nevie čo so sebou,nemá režim,rešpekt,výchovu,hranice...

babky sa nemajú starať o vnúčatá,nato sú rodičia,tak nečakaj výhody z každej strany..
ži svoj život,vychovávaj dieťa ako sa má a ku jednej babke 1x v sobotu a k druhej dalšiu sobotu..ked vám to tak strašne chýba...

lienkaluky
autor
11. júl 2016

@dominika6 tak nemyslim si ze koli tomu ze sa vidime 3x tyzdene tak nema rezim, rezim ma stale dodrzany aj ked sme u babky a tiez nebudem obmedzovat kontakt s osobou ktora mi je blizka a chcem s nou travit cas, koli tomu ze je moje dieta poslusnejsie u osoby ktoru vidi 1x tyzdene lebo keby baba2 mala zaujem tak aj ona by mohla byt s nami castejsie ale nechce...

lienkaluky
autor
11. júl 2016

@monhla dakujem za nazor asi na tom bude nieco pravdy ako pises 🙂

dominika6
11. júl 2016

@lienkaluky
svoju mamu znesieš viacej ako svokru,vždy to tak býva a každým rokom sa dieťa zmení,tak ako si bude uvedomovať,kde bude mať viac výhod,takže situácia sa zmení zakaždým obdobím vzdoru

bodka13
11. júl 2016

@lienkaluky dieťa vie ku komu si čo môže dovoliť...proste skúša a posúva hranice, takže babka1 by mala nastaviť hranice a vy by ste jej v tom mali pomôcť- "budeš robiť zle?odchádzame domov" , "babka je k tebe milá tak aj ty by si sa k nej tak mal správať,lebo inak bude smutná" ... nechať ho aby išiel k babke sám(dal sa objať, bozkať,..) a nie preto,že ona to chce a že sa to patrí ...čím viac sa mu babka1 bude "vnucovať" tým viac ju bude odmietať (naša skúsenosť) a prejaví sa tvrdohlavosť dieťaťa a detské NIE len za to just )
Tak malé dieťa nie je vypočítavé,nič také za jeho správaním netreba hľadať ....má v hlávke uložené,že u babky1 mu plnili čo mu na očiach videli a u babky2 boli pravidlá a pokoj 🙂 tak sa podľa toho správa

PS: starí rodičia nie sú povinní starať sa nám o deti 😉

petra7777
11. júl 2016

@lienkaluky A nechceš kvôli tomu svokru teraz zabiť, že má drobec ju radšej ako mamu?

siska53
11. júl 2016

@lienkaluky prosim tato prejde.. Hlavne aj babka 1 si musi vybojovat autoritu,babka 2 je s nim.stale menej,takze si k nej logicky menej dovoli.

Moj zas v jedno obdobie vyhanal moju mamu,nechcel ju,hysakoval. Pritom rovnako chodila pomahat, lebo uz bola na dochodku,mala bola kolikova,tak prve dva mesiace chodila 5x do tyzdna. Nikoho nevyhanal,len ju. Tak som mu vymyslela "hru", ze ide babka pod ju vyhnat. Ked to maly ponal ako hru (babka o tom vedela), tak sa pri tom smial a postupne to ustalo a moja mama zas mohla chodit k nam bez tych scen.
Rovnako s hysakmi - pri mojom otcovi nic,no ked chodil tak viac,tak aj u neho zrazu zacal vystrkovat rozky,tak ho musel otec spacifikovat. Druhi stari rodicia tiez boli obcas vyhanani (mal obdobie,ze odmietal navstevy,,preslo to). Oni su starsi o dost (ale svokra dlho robila), su s nimi relativne menej a zas deti aj vycitia,co s kym.mozu,napr.je im jasne,ze druhi stari rodi ia s nimi behat nebudu. Ale zas..aj oni si uz museli u nich urcit hranice odtiallpotial,ked s nimi boli sami.

klaudscha11
11. júl 2016

@lienkaluky je to sice divne ze on ma radsej svokru ako teba, ale musi byt za tym nieco, nemyslis? Len tak by to nebolo

bodka13
11. júl 2016

@klaudscha11 nie ju ...ona píše,že malý má momentálne radšej svokru(babka2),ktorá je s ním raz za týždeň ako jej mamu(babka1),u ktorej bol od malinka aj trikrát do týždňa

mariannan
11. júl 2016

Nie je to o nicom inom iba to,ze maly chce byt s tebou a nikym inym..vie,ze babke1 ho mozes nechas lebo sa onho postara ale u babky2 je len na navsteve a urcite odtial bez neho neodides.. V podstate takym sposobom trucuje aby si ani od babky1 bez neho neodisla...treba mu to primerane veku vysvetlit a ked ho aj babka1 strasi vzdy mu slubit,ze sa vratis,presne mu urcit kam ides a preco on musi chvilu zostat s babkou,ze sa len pohraju a mama sa vrati. Aj moja to robila a dokonca ja musim presne uviest ci pridem este kym pojde spinkat alebo kym pojde vecernik alebo ci urcite tam budem ked sa rano zobudi a tak podobne ale tatik ten jej povie,ze bude s babkou lebo on ide v noci do prace(nerobi nocne len potrebuje malu oklamat aby mohol s frajerkou) a to malej mevadi prisposobila sa tomu a neriesi. Odomna vyzaduje aby som s nou vstala aj ked sme u babky ked je s tatom vvstava sama a kym on spi ona funguje s jeho mamou ci zenou..

zuzikak
11. júl 2016

nezazila som toto ale absolutny suhlas s @bodka13. Treba ho ucit ako sa ma spravat aj k babke1 slusne a s uctou. Nech sa tvoja mamina netrapi a nevnucuje sa. Je to len obdobie, pocas ktoreho sa dieta uci rozpoznavat hranice. Nech no nenuti k pusinkam a objatiam. On pride neskor aj sam. Vsetko, co do neho vlozila si raz najde 🙂 Je na tebe aby si stanovila pravidla a dozrela na to aby u babky nevystrajal.....Drzim palce. Urcite to postupne casom vyriesite 🙂

0silvia0
11. júl 2016

@lienkaluky prvé deti v rodine sa príliš riešia... aj ja som to robila, riešia sa babky, kto koľko s dieťaťom trávi, koho má dieťa radšej, kto sa mu viac venuje a porovnáva sa a porovnáva... Normálne to vyhoď z hlavy, nerieš, nechaj na dieťati, s kým chce momentálne byť a hlavne nevyžaduj od babky A to isté ako od babky B. Každý je iný a každý má právo vnímať vnukov podľa seba. A presne ako píše @mariannan - môže to vnímať tak ako ona píše. A venuj sa mu hlavne ty a neočakávaj stráženie, uspávanie od babiek. Všetko čo dostaneš od ktorejkoľvek babky je len bonus, nie každý má dve babky na vnuka...

lienkaluky
autor
11. júl 2016

@0silvia0
@zuzikak
@mariannan
@siska53
@bodka13
@dominika6 dakujem vam vsetkym za vase nazory 🙂

katarinapekna
11. júl 2016

1. Žiadna babka nie je povinná ti pomáhať s dieťaťom! Rodič si ty, nie babky!
2. Trošku súdnosti by nezaškodilo ani tebe,ani tvojej mame....3x týždenne (možno viac) obťažovať pracujúceho človeka v pokročilom veku??? Ona ti nepovie nie,lebo "sa to nepatrí" a tebe to príde prirodzené,ale nie, nie je to ok! ty si rodič,staraj sa a neobtazuj starých ľudí,ktorí si zaslúžia svoj pokoj,aj keď taktne mlčia.
3. Očakávať,že ten sa stará viac a dieťa to ma oceniť,je primitívne.
4. Ak niečo robím, tak to robím lebo chcem a necakam za to nič, v opačnom prípade sa tento kalkul vypomsti veľmi rýchlo.

0silvia0
11. júl 2016

@katarinapekna súhlasím so všetkým čo si napísala, ale babka nemusí byť až taká stará, pokojne to môže byť ešte žena napr. vo veku 45+ 🙂

gastanka32
11. júl 2016

@katarinapekna veru!! je fajn ze jedna babka sa stara, ze sa zaujima, ale vsetko s mierou. Miestami ked som to citala tak som normalne mala pocit akoby babka nahradzala poziciu mamy a to by tak nemalo byt ani nahodou.

magmolatus
12. júl 2016

@lienkaluky trošku ber na ohlad aj to že malý sa už formuje, pomaly ale isto začína aj obdobie vzdoru a určite si dovolí viac k ludom, ktorých pozná viac ako k tym ktorých nepozná a nie je na nich zvyknutý.

Malý skúša čo si može dovoliť, lebo vie že si to moze dovoliť. Takže by si mala trochu poprosit mamu aby bola na maleho tvrdšia, lebo to situacia vyžaduje. Je treba si zase vybudovat autoritu.

lienkaluky
autor
12. júl 2016

@magmolatus presne moj nazor! Dakujem

pragmaticka
12. júl 2016

@dominika6 ze nema rezim..no ja odpadnem..co ma zena teraz len doma sediet na zadku celu matersku a chodit sa len kocikach po dedinke, mestecku??? 😀 😀 😀 to co by si povedala mne , ktrora som kazdy bozi den pocas 20mesacnej materskej, chodila po kamaratkach, po viedni, vyletoch a precestovala tolko km s malou v aute, co ty za cely tvoj zivot nie? 😀 😀 Nooo vidim ze kazdy mame iny nazor na vychovu..ja sa riadim, ze dieta sa ma prisposobit mne, resp. nasmu zivotu ( s muzom) a nie ja jemu! a podozrivo to u nas fugnuje! 😉

lienkaluky
autor
12. júl 2016

@katarinapekna tak:
1. Ja som nikde nepisala ze babka je POVINNA pomahat! Ja som len konstatovala ze jedna nam pomaha SAMA OD SEBA, nikto ju k nicomu nenuti ani neprosi a druha ma na salame... bolo to len pre porovnanie situacie...
2. Tiez som nikde nepisala ze moja mama je stary clovek v pokrocilom veku neviem odkial to mas ... Je ciperna, plna energie a praveze hovori ze jej vnuk ju dobija energiou ked je s nou takze tak.... a tvoja veta ze "neobtazuj starych ludi ktory potrebuju svoj pokoj" az mi zabehlo od smiechu ked som si predstavila svoju mamu a ty o nej pises uplny opak aka ona je a pises ako keby si ju poznala ...
3. ocakavala som ze dieta oceni viac cloveka ktory sa mu viac venuje
4. babka absolutne nic nechce za to ze sa venuje svojmu vnukovi chce iba slusne spravanie voci nej je to azda nepochopitelne???

pragmaticka
12. júl 2016

@lienkaluky docasna faza, tak ako prisla tak aj oddide...

a co sa svokry tyka a poprosila si ju niekedy o pomoc, aby ti na 2hodky zobrala maleho do kocika ze si chces urpatat? bo niektorym to treba doslova povedat..inak sa priklanam k nazoru ostatnych zien...ked si sa rozhodla pre dieta, treba sa starat, ci v chorobe a pod.. super ked ti rodicia ci svokrovci pomozu ale urcite to netreba brat ako samozrejmost 😉 Ja ked si svoje detska vychovam, tiez nebudem nadsena ked mi ich na starobu, kedy si budem chciet uz len uzivat svoju penziu, pokoj a muzika , donesu domov chore vnuca... 😀

lienkaluky
autor
12. júl 2016

@pragmaticka aj ja si myslim ze je to docasne tak ale uvidime casom 🙂 a dakujem za nazor 🙂

dominika6
12. júl 2016

@pragmaticka
ty čo čítaš? ja kde píšem kde má sedieť doma počas celej MD?
píšem že by mali obmedziť chodenie po babkách 3x do týžna,nie že nikde inde...
práveže treba chodiť s deťmi všade,nech si zvykajú,ale nie len ku starkej a potom riešiť aké je dieťa rozhádzané,lebo jedna povolí viace,jedna menej...to radšej neh si žijú svoj život ako trápiť mamy

klaudscha11
29. júl 2016

@bodka13 musela som si to este raz precitat a hej mas pravdu, ja som asi zle citala 🙂