Svokrovci rýpu

7. nov 2023

Ahojte ako by ste sa chovali alebo chodili by ste na návštevy k svokrovcom.. máme malé dieťa , nie prvé... Som snim celé dni ja ,plné sa mu venujem a nik mi nepríde pomôcť alebo len pozrieť nás . Vždy sa muselo chodiť k nim ako domov ,take mali zvyky . Sú starší , stará škola. Možno preto by som si to nemala brat k sebe ale svokor mi hocijako povie a toto tak robí sa a hento tak rob..proste nemám ho rada ,
Intríg tam je že sa nedá dýchať.

pribinak
7. nov 2023

No tak tam nechod, nech ide muž s deťmi.

melanta
7. nov 2023

Nik ti nepríde pomôcť? A prečo by mal? Ty sa rozhodla mať deti, oni svoje deti vychovali, prečo by ti starí ľudia mali chodiť pomáhať? A čo je intrigujúce na tom, že sú zvyknutí, že chodí sa k nim a že starí človek občas dáva nevyžiadané rady. Veď vypočuj a viac nerieš. Na tom, čo píšeš, nevidím žiadne intrigy. Len tvoju ješitnosť, že nedostávaš pomoc. Nechápem, načo si zakladáte rodiny, keď potom nadávate na starých rodičov, že vám nepomáhajú?

anjelicek26
7. nov 2023

Podla mna treba trosku upravit vnimanie sveta, su to tvoje deti,staras sa o ne, lebo si ich chcela a milujes. Chodit k starkym je tiez uplne normalne, ze svokor u seba doma povie toto ano toto nie, je tiez normalne, hlavne u starsich ludi, sama pises, ze stara skola, preco teraz cakas zmenu? Treba ludi akceptovat akych su. Ty sama urcujes, ako casto tam budete chodit, ako dlho tam budete, ci pojdes aj ty alebo len obcas posles muza s detmi... Rob ako myslis, ale ak clovek ide do rodinnych vztahov s ocakavaniami level milion, tazko sa to potom v hlave meni a furt bude mat pocit, ze "nedostava dost". Ked neocakavas nic, naopak ta ludia obcas pozitivne prekvapia...

katkaseiner
7. nov 2023

Chapem ťa, skus to pustit jednym uchom dnu a druhym von. Su to rodičia tvojho muza, tak ich skus respektovat, ale robit si po svojom. Horsie by bolo keby ste spolu zili...
Drzim palce nech to zvladnes. Ver mi, nebudu tu večne. Tiez som dlho bojovala proti svokrovcom. Zomreli pred par rokmi obaja s rozdielom 10 mesiacov. Viem, mavala som na nich tazke srdce za vela veci ale teraz obcas chyba ze deti si ich vobec nepamataju a muz je vlastne sirota (aj ked ma po 40ke).

0silvia0
7. nov 2023

Nasilu ich neprinútiš chodiť k vám na návštevy a duplom nie pomáhať s deťmi, treba to rešpektovať. Ani tvoji rodičia nechodia k vám na návštevu a občas sa nepohrajú s deťmi?

syslik81
7. nov 2023

chcu poradit -povedia svoj nazor zo skusenosti ... bud si z toho daco vezmi -ponaucenie alebo jednym uchom dnu a druhym von ... tvoja mama ci otec ti nepovedia co a ako sa ma robit podla nich? ved ti nedrzia noz pod krkom a nenutia ze tak to musi byt a basta ..

h2
7. nov 2023

Buď rada! Čo by iné ženy dali za to, aby sa k nim netrepala svokra aj každý deň bez pozvania, bez ohlásenia. Blbé reči jedným uchom dnu, druhým von. Povie, že máš niečo nejako robiť? "Áno, dobre, ďakujem." a robíš si ďalej podľa seba.

kornelies
7. nov 2023

@h2 Presne tak. Idealne ak by prisli vzdy v case obeda. Neponuknes jedlom si za lakomu, nemas uvarene, si leniva, nemas upratane, si bordelarka.

janinah
7. nov 2023

Mať takú nevestu tak ju nechcem vidieť ako je rok dlhý .A pritom stačí svokra požiadať.aby sa vaše debaty týkali výlučne jadrovej fyziky alebo recenzií najnovších predstavení v národnom divadle.Nech sa nepovažuje niečo okolo vnúčat komentovať lebo je hlúpy.nijake dieťa nevychoval a ani náhodou nijaké rady nemyslí v dobrom.A čoho presne sa týkajú tie intrigy.ktore ti tam nedovolia dýchať? Ohovorili susedu.ze ešte nevykopala mrkvu zo záhradky? ...si hrozná.radsej sa tam ozaj vyskytuj čo najmenej

maryetta
7. nov 2023

Mas 2usi. Jednym dnu. Druhym von. Povedat moze… Zvysok je na tebe ;)

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. nov 2023

@maryetta presne tak

morgane1975
7. nov 2023

Ja by som si rada vypocula nazor svokrovcov… naco si sa do tej rodiny vydavala? Vedela si ake maju zvyky? Co zase jedna z tych co po 40 chytaju posledny vlak a po decku ma byt vsetko podla nich? Zamyslela si sa Preco vas nikto nepride pozriet ako hovoris?

tiezjedna
7. nov 2023

Tak po prvé, ja by som sa na ich starú školu akurát tak vyprdla. Po druhé, keby mali kecy, poďakujem za názor a taktne upozorním, že oni svoje postupy už mali príležitosť uplatňovať a my si zas budeme uplatňovať tie naše. Môžu z toho vzísť len dve veci - obe v tvoj prospech - buď už nepáchnu alebo si svoje múdra nechajú pre seba😉