Svokrovci robia veci, s ktorými nesúhlasím

2. jún 2020

Prosím o iný pohľad na vec keďže sa nemám s kým o tom porozprávať aby som sa na to mohla pozerat možno aj z iného pohladu .
S manželom žijeme v inom ako rodnom meste aj s našimi 2 deťmi . Ja s deťmi chodievam preto do rodného mesta k mame aj na viac dni a keďže tu žijú aj svokrovci tak im dávam malú 2,5 ročnú dcéru aj na cely deň. Minule som sa dozvedela že ju berú na výlety autom v ktorom nemajú detsku autosedacku . Už na to od nás s manželom boli predtým upozornení , že si to neželame. ( mali nápady už sj predtým ju niekam autom brat vždy sme im povedali že nemajú autosedacku takze si to nezelame )
Svokre som už povedala , že to robiť nemali, že sa môže v sekunde niečo stat . Hnevá má to a keď zistím že to urobili znova som schopná im ju už bez môjho dozoru nedať .
Aby bolo zrejme , nie je problém v tom že na výlety s ňou nemôžu ale keď sa zabudne vyložiť z nášho autá autosedačka alebo sa nepočíta s tým že ju musí manžel nechať pri nás tak odide aj s ňou domov a vtedy rátam s tým že autom s nikým nepojde.
Ako by sme sa zachovali vy ? Ešte podotýkam že moj svokor nikdy nerešpektuje naše pravidla ale toto mi príde veľa.

tkmama
2. jún 2020

Moji rodicia si kvoli vnucatam kupili do auta autosedacku i podsedaky, aby sme my nemuseli s nasho vykladat. alebo kupte vy, nejaku z bazaru napr. a nainstalujte im ju do auta.

00ivi00
2. jún 2020

Určite by ma to nahnevalo, veď ide o bezpečnosť malého dieťaťa! Už dávno si mohli nejakú autosedačku pre malú kúpiť keď ju chcú brať po výletoch. Na najbližší sviatok jedného z nich by som im dala autosedačku pre malú keď nie sú ochotný kúpiť si ju sami

evinka3007
2. jún 2020

Ty si rodič, ty určuješ pravidlá a im by nemalo ostavat nic ine len to rešpektovat...chapem ta, lebo tu nejde len o nejaku banalitu ale predovsetkym o bezpecnost tvojho dietata co by teda malo byt prvorade aj pre nich...hlavne nejedna sa o horibilne sumy, z bazara by som im autosedacku za par eur kupila...oni budu moct brat vnucatka na vylet a ty budes mat dusu na mieste 😊

sense
2. jún 2020

Tak kupte nejaku lacnejsiu alebo z bazara prip ak je dieta vacsie tal podsedak...

mareka49
2. jún 2020

Bazos obyc sedacka.
Fajn, ze ti pobavia.
Prispej na bezpecnost.
Zainvestuj do svojho volneho casu😉

marci77
2. jún 2020

ano, kupit z bazara, napr. my sme do druheho auta kupili romerku za 25eur.... ked pride cas, ludia sa toho chcu zbavit....ak oni nie su ochotni kupit, tak kupit im k dakemu sviatku

syslik81
2. jún 2020

nasi kupili sedacku z druhej ruky ... kedze ja chodim zo zahranicia a isto nebudem trepat moju .. nemam auto ale seacku mam keby nahodou niekam idem aby bola po ruke ... takze aby bol klud kup im ako darcek sedacku a nech si uzije vnucka vylety ..inak ani nahodou do auta

autor
2. jún 2020

Ďakujem za odpovede , áno je to dobrý nápad kúpiť autosedacku ... hoci aj keď mali našu sa stavalo že ju V nej nevedeli zapnúť a tak s ňou šli síce v autosedačke ale Bola nezaputana ... nahnevaná som stále lebo tá autosedačka nebola a oni ju zobrali ... ráno som dala svokre dieťa s tým že viem kde bude keďže autom nemali ísť kvôli tomu nikam ... a večer sa človek dozvie kde vsade boli , dieťa svokre na kolenách ... dopredu mi ani nepovedali čo plánujú lebo vedia čo vy som im v momentálnej situácii povedala tak to spravia tajne ... do budúcna autosedacku kúpime určite

elumina
2. jún 2020

Kúpiť im autosedacku alebo nedat určitý čas dieťa a povedať z akého dôvodu. Nabudúce si rozmyslia. Ak by som im kupovala autosedacku, predomnou by si skúšali zapnúť, či to vedia. 2,5 ročná ti povie, či bola zapnutá. Ak by ju nezapli, viac by som nedávala

nikpa
2. jún 2020

Ak by svokrovci viackrát odignorovali niečo o co som ich prosila v súvislosti s mojimi deťmi, viac by som im deti nedala, mohli by sa hnevať kolko chcú. A keby mi vozlili 2,5 ročne dieťa bez autosedacky to by si vypočuli...

andrejka1974
2. jún 2020

Toto som zazivala sama dlho trvalo dokial sa to naucili ale riesila som to tak, ze som vzdy zobrala moju autosedacku dala do auta zaputala domov ju priniesli uz riadne zaputanu velakrat zo zaciatku som musela na nich az kricat ze takto jazdit nemozu

autor
2. jún 2020

Mali veľakrát keď sa vedelo alebo dohodlo dopredu že niekam pôjdu k dispozícii našu sedačku , stále sme im aj ukázali ako sa zapína... autosedacku už kúpim kvôli bezpečnosti , od nich by som sa nedočkala ... len som naozaj nečakala že by boli schopní aj po našich zákazoch s ňou takto ísť ...som rada, že som sa to dozvedela teraz keď sa ešte nič nestalo a viem zakročiť ... ale to nezmení nič na tom že nerešpektovali to čo si neprajeme ... že silou mocou šli tým autom , keď raz viem že autosedacku nemám tak nejaký výlet odložím a nebudem riskovať že sa niečo môže stat

hettinka
2. jún 2020

Kupte ešte jednu autosedacku. Či by ine mamy dali ta to, že sa svokrovci venujú decku cely deň a chodia aj po výletoch.
Svoje deti vozili v aute bez sedačiek a prežili. Oni to berú asi tak... ale postarš ich aj pokutou od policajtov.

rachel36a
2. jún 2020

Kupili sme svokrovcom do auta druhu sedacku nech nemusime stale prekladat

danka56
2. jún 2020

Veľmi by ma to nahnevalo a jejda oni si uvedomujú ako hrozne ohrozujú svoje vnúčat?! V dnešnej dobe, kedy chodia sami blázni po cestách ozaj človek nevie kedy, kde stretne nejakého debila a potom si to budú vyčítať? Rázne im povedz, že si to neprajete. Aj to že potom nedáš varovať. Poprípade ukáž nejaké video, kde je ukázané co sa stane keď dieťa nie je v sedačke.
A ozaj by bolo fajn kúpiť sedačku. Lebo je to fajn, že malej vymýšľajú výlety. Ale len tak ísť s dieťaťom na kolenách. Choré

deti95060810
2. jún 2020

hádam nečakáš že autosedačku kúpia svokrovci...kúpte vy a problém bude vyriešený...😉

petulda333
2. jún 2020

Boze zeny! Tu zjavne nejde o to, ze je problem kupit sedacku. Ale ked ju nemaju tak nemaju nikam chodit!!! A vy to este otocite proti autorke. Moji rodicia aj svokrovci si zohnali sedacky do auta sami. Lebo dbaju na bezpecnost, tymto tu je to asi u prdele

1gabriela13
2. jún 2020

Ved kúpte autosedacku vy použitú a dajte do auta, problém vyriešený.

petulda333
2. jún 2020

@1gabriela13 ako vyrieseny ked pise, ze aj ked ju mali tak nezapli dcerku...

nikpa
2. jún 2020

@1gabriela13 myslím, ze tu sa ani tak nejedná o ten konkrétny priklad ako o to, ze nerešpektovali o co ich žiadali. Raz su to ich deti a hotovo. Len toto maju problém svokrovci pochopiť asi vo viacerých rodinách.

ljzozv
3. jún 2020

@petulda333 len s tým neurobíš nič, presne ako bolo vyššie písané, niektorí to berú tak, že oni takto prežili, bez sedačiek a pripútania v aute, tak aký problém tam vidíme.
Najlepšia rada je skutočne, aby im autorka kúpila sedačku do ich auta a nebude sa týmto rozčuľovať. Ale tiež ako bolo vyššie spomenuté, tak naučiť ich aj zapínať pásy v nej.
A ak by to nedodržiavali, tak dieťa nepôjde ku nim aj s vysvetlením dôvodu. Toto nie je dopovanie čokoládou namiesto obeda. Ale hrubé nerešpektovanie rodiča.

smejko25
3. jún 2020

No mne keby toto robili tam im dieta nedam !!!! 3x by sa to stalo a dost !!! By som im to riadne vytmavila...

krisbar
3. jún 2020

Asinim treba najst vo vyhlaske kolko je pokuta za nematie autosedacky, ked ich stretnu policajti a velmi rychlo si to rozmyslia.
A co tak byt radsej proaktivna a ked tam nabuduce pojdes sa ich vopred spytat:" pojdete s malou na vylet? Nechali by sme vam autosedacku". Alebo ako baby odporucaju - lacnu z bazosa. Toto je uplne zbytocne rozfukavanie vasni, najma ked mate dobre vztahy a dobre sa ti o nu postaraju. To je uz dost vzacne.

lenuliatko84
3. jún 2020

Tak im kupte autosedacku niekde z druhej ruky,su nezodpovedni a budu to robit stale pokial nekupis sedacku

janage
3. jún 2020

Kupit autosedacku. Poziadat ak pojdu na vylet, nech Ti prezvonia, prides a dieta zapnes. Manzel by im mal povedat, ze ak napriek tomu, ze,sedacku maju, dieta pojde bez nej alebo nezapnute, navstevy budu len za Tvojej ci jeho pritomnosti.

evitka83
3. jún 2020

Chvilu by som im malu nenechavala bez dozoru, aby videli, ze to myslim vazne a potom by som kupila detsku sedacku.

janage
3. jún 2020

@ljzozv tak tak, o kolko by bol zivot jednoduchsi keby stari rodicia respektovali mladych rodicov. Ono aj ta cokolada vyzera inak ak ma dieta napr. ekzem, ktory zhorsi. A argument starkych vsetky deti jedia cokoladu a tu su. Ved pomastite a bude. No nebude, oni tam v noci nebudu ked cele dieta sa doskriabe.
Niekedy fakt len obmedzenie kontaktu pomoze. A potom babky vyplakavaju, ze nevidia vnucata. Ale respektovat pravidla rodicov ani onemu. A rodicia su zli, lebo obmedzuju kontakt s vnucatom.

janinah
3. jún 2020

Super toto tu čítať...aspon viem,že si dopredu od mladých musím vyžiadať celý zoznam ich želaní,čo smiem a čo nesmiem s vnúčatkom robiť,potom sa to musím naučiť naspamäť,potom s rešpektom čakať,že dôjdu pre dieťa,všetko zreferovať čo som urobila a čo nie a čakať odozvu...a dúfam,že láskavo prehliadnu moje prípadné malé prešľapy a dajú mi dieťa aj nabudúce...alebo viete čo?vykašlem sa ja na to im dieťa strážiť a pôjdem si peknekrásne na výlet....sama....😀
a áno,myslím to irońicky...a áno,preháňate....však kúpim sedačky a neohováram ich na nete,akí sú nemožní,oni svoje deti vyvážali bez autosedačiek a sú tu...

hettinka
3. jún 2020

@janinah ked sú ľudia normálni, všetko sa dá riešiť a dohodnúť sa. Lenže nie vždy sa to dá (vlastná skúsenosť) a niektorí starí rodičia si myslia, že zožrali múdrosť sveta len preto, že vychovali 1-2 deti. Že sa medzitým ľudstvo niekam posunulo, to neriešia... Dúfam, že takáto nebudem...

petulda333
3. jún 2020

@janinah no pozri ja mam 2 deti, tiez starkych nekontrolujem co robia a kde boli. Iba sa opytam ako sa mali. Ale ak sli niekam autom, rada by som to vedela. Keby nahodou. Ale tiez musim napisat, ze niekedy je to s nimi tazke a bolo treba obmedzovat kontakt aj u nas. Za vsetko napisem len to, ze syn od 4m mal atopicky ekzem a abkm, no moja svokra stoj co stoj mu chcela davat bryndzove halusky alebo s tvarohom, cokoladu, perkelt a za ten svet nechcela pochopit, ze to nemoze. Podla nej to dr prehanali. A k autorke, myslim, ze nie je problem im tu sedacku kupit, skor to, ze normalny clovek by bez tej sedacky nikam nesiel. Ved keby sa vtedy nieco stalo?! Ved ona im nevycita vylet ako taky, ale tu nezodpovednost. A navyse pisala, ze aj tu sedacku nezapli ani. Takze aj ta kupa bude prd platna, ked ju budu vozit nepriputanu. Kedze asi to nebude vediet autorka kontrolovat