Svokrovci robia napriek

1nelka1
10. apr 2022

Ahojte, ja už fakt neviem čo mám robiť. Svokrovci má absolútne nerešpektuju a robia mi napriek Kým sme nemali dcéru a týkalo sa to len mňa, tak som to prezila. Ale máme pol ročnú dcéru a absolútne nerešpektuju veci ohľadom nej a tu nejde o maličkosti. Svokor už ako dvojmesačnú ju ťahal za ruky nech sa postaví. Samozrejme že som to hneď zastavila a vysvetľovali mu ze jej môže ublížiť. Opakovali sme mu že si to neželame. Aj môj manžel bol sám tam robiť poriadky a on stále keď sa trochu otočíme to skúša. Vždy samozrejme zadiahnem. Svokra je strašne falošná a nonstop na mňa tlačila už od tehotenstva, najprv mi chcela ísť k pôrodu, potom ma chcela dotlačiť do toho, že mám ísť po pol roku do práce a ona bude vychovávať moju dcéru. Lebo ona keď bola mladá dala môjho muža vychovať od pol roka máme. Sto krát som jej slušne povedala že nie, že chcem si ju vychovať sama a že sa na toto obdobie teším. Do teraz sa s tým svokra nezmierila.... Teraz najnovšie zase vymýšľala aby sme jej malu doniesli a večer po ňu prišli. Malá je kojena a nie je na nich zvyknutá....proste sú to ľudia ktorým by ste dieťa nezverili. Svokra keď ideme s ňou kocikovat ide si po strede cesty v dedine. Tisíc krát ju upozorňujeme na kraj. A ona však sa auta uhnú....minule som jej skoro kočík vytrhla....Minule nám klamala, že nie je chorá a nakazila malú. Čo týždeň mala teploty. Dosť schudla a nechce nám moc jesť prikrmy po chorobe co predtým s tým problém nemala. Vedela ze ju nakazila. Prišli sme tam keď dcéra bola ok a nič ani slovko ospravedlnenia. Tvárila sa že nič. Proste nie je návšteva aby sme tam niečo neriešili.... Neviem uz ako to riešiť. Manžel sa viackrát s nimi rozprával a nepomohlo. Rozmýšľam už fakt obmedziť kontakt....zatiaľ len ako varovanie.....

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
10. apr 2022

@1nelka1 ahoj, Teba si pamatam uz z temy, ako sa Tvoja svokra chystala na "matersku"...je to sila. Jedno je skvele, ze manzel je na Tvojej strane. Drzte spolu a nedaj sa. Hlavne im neustup. Nedovol, aby robili s malinkou veci, co sa Ti nepacia alebo Ta tlacili do toho, aby si im tam priniesla kojene dieta na cely den. Drzim Ti palce a prajem pevne nervy.

panelacikova
10. apr 2022

@1nelka1 pokiaľ s nimi nežijete, nechápem, prečo sa kontaktujete. a ak s nimi žijete, tak čím skôr niekam do podnájmu..

1nelka1
autor
10. apr 2022

@panelacikova nežijeme našťastie s nimi. To je jediné šťastie. Nechcela som to hrotit až tak kvôli mužovi ale asi iné východisko nie je.

1nelka1
autor
10. apr 2022

@elenita ďakujem krásne. No tie pevné nervy mi už dochádzajú, ale budem sa snažiť. ☺️

0silvia0
10. apr 2022

@1nelka1 ako casto chodis k svokrovcom a na ako dlho?

pribinak
10. apr 2022

@1nelka1 no a prečo neobmedzíte kontakt?

mogaa
10. apr 2022

@1nelka1 nerozumiem...veď ide len o návštevy a pri návšteve si pri dieťati....a návšteva hádam netrvá pol dňa, keďže dieťa má pol roka....ono v každom prípade by som to nehrotila podľa tvojich slov "na výstrahu obmedziť kontakt"....pravdou je, že tú zlú svokru budeš veľakrát potrebovať a prosiť o pomoc s malou keď nastúpiš do práce(teda pokiaľ nepracuješ napr.školstve kde končíš o 13-14:00.....kontakt s dieťaťou sa budude od malička a nie tak že dieťa vidí babku 1-2x za mesiac....potom k babke nechce ísť ani dieťa a ani babka nevie čo s ním, čo na neho platí, čo má rado(teda okrem sladkostí)...za mňa treba nájsť rozumný stred, pri návšteve v tvojej prítomnosti nevidím problém....

greta2017
10. apr 2022

Nechcem ta zdeptat ale takyto ludoa sa nezmenia. Nie je sanca.... ale samozrejme ty mas najvacsie slovo co sa tyka tvojej dcery a ked to nerespektuju tak fakt jedine obmedzit kontakt...Drzim palce. Ja by som nezvladla takychto svokrovcov kks

lilyianka
10. apr 2022

@1nelka1 treba seknut stretávanie. Neviem ako často tam chodíte alebo svokrovci k vám,ale jednoznačne obmedziť kontakt. Toto vytočilo aj mňa čo si popísala

makova333
10. apr 2022

@mogaa preco by mala svokru velakrat potrebovat ked nastupi do prace? Mne ani jedna svokra deti nevarovala po nastupe do prace a to druhu svokru mam fakt zlatu osobu. A nie, nepracujem v skolstve ani ja ani muz.

tortelinka
10. apr 2022

@mogaa ty asi nepracuješ v školstve, však?

0silvia0
10. apr 2022

@mogaa ja som sa tiez vzdy zaobisla bez svokry, lebo som ziadnu nemala. Pracovnu dobu som mala sice do 16tej, ale zo skolky a z druziny som stihala deti vyberat, muz na tyzdnovkach...

ddaassuullaa
10. apr 2022

Ak radite obmedzit stretavanie, tak treba povedat aj to, ze stary rodic ma pravny narok na stretavanie s vnucatami a ak to.rodicia zatrhnu, moze stary rodic ziadat o stretavanie sudnou cestou. Su to extremy, ale moze sa to stat. Radsej uz obcas na tu navstevu skocit, na par hodin v ich pritomnosti. A neupustit od svojich pravidiel. Ine sa robit neda, iba popri vlastnom.dietati skusat vychovat aj starych rodicov

luccija
10. apr 2022

@1nelka1 koľko má rokov?Tak asi skúša...moja svokra je podobná iný názor ako jej neexistuje a, keď nesúhlasia je krik.Musela som tam prestať chodiť nedalo sa nijak ani hranice ani rozhovor niektorí ľudia musia byť dôležitý.
Už treba rázne a, keď nie tak tam nechodievajte

whatever1
10. apr 2022

@1nelka1 Skus najprv poriesis seba. Sama sa deptas tym co si praje tvoja svokra, pripustas si jej reci, pritom to co chce ona je len jej problem, nie tvoj. Myslis ze by sa ona trapila keby na nu tlacis aby sla do prace? Schuti by ta vysmiala, ci ti nesibe a co sa staras. S kludnym svedomim ju vysmej aj ty. To s tou porodnicou bola od nej vyslovena drzost, vobec by som jej nevysvetlovala dovody preco si to neprajem. Povedala by som ze v ziadnom pripade, neprajem si to a ak by naliehala dalej povedala by som ze keby to skusila tym by nase vztahy ukoncila. Ked nepozna hranice treba jej ich urcit. Nie si povinna jej dat strazit dieta. A uz vobec nie take male a kojene. Chciet moze, ale to je tak vsetko. A to s tym kocikom, povedala by som jej to len raz nech chodi po kraji, ak by neposluchla, berem jej kocik z ruk. Ak ti robi naprieky a nerespektuje ta ked ste na navteve tak obmedz kontakt na nevyhnutne minimum. Lebo tym ze tam pravidelne chodis jej ukazujes ze jej spravanie tolerujes. Muz nech si kludne chodi ale bez vas. Ked to nevie pochopit po dobrom tak inu moznost ani nemas. A dcere chod prikladom, uc ju ze si nema nechat od nikoho s.ať na hlavu.

1nelka1
autor
10. apr 2022

@whatever1 ďakujem pekne za radu. Máš úplnú pravdu vo všetkom. Nemala by som si pripúšťať jej reči a to čo chce ona. Určite budem ešte viac raznejsia a nedám si skákať po hlave. Ak to nepomôže obmedzim kontakt najprv len ako varovanie....Presne ako píšeš po dobrom to už nejde. Ďakujem.

1nelka1
autor
10. apr 2022

@luccija no presne to aj urobím, obmedzim kontakt, keďže nič iné na nich neplatí. Mala 62 a ide na dôchodok.

1nelka1
autor
10. apr 2022

@lilyianka chodíme tam soboty väčšinou, čiže raz do týždňa. No už mi nič iné neostáva, len obmedziť stretávanie.

1nelka1
autor
10. apr 2022

@veronika4495 no toto asi bude jedine čo ešte na nich môže platiť aj keď ako píšeš možno ani nie. Ale tak ak nie, urobia len sebe zle.

ddaassuullaa
10. apr 2022

@1nelka1 kazdy tyzden je naozaj dost. Predlzujte navstevy na kazde dva, tri tyzdne az raz za mesiac. Manzel tiez po celom tyzdni v praci moze mat rodinu len pre seba😉 a krd bude dieta rast uz budete podnikat viac vyletov a aktivit, tak vam.to ani nepride, ze ste tam.dlho neboli. Takto sa vlk nazerie, aj koza ostane cela

lavinis
10. apr 2022

@1nelka1 obmedzit kontakt

luccija
10. apr 2022

@1nelka1 no moja svokra po nástupe do dôchodku zistila, že má veľa času, vzťahy si s každým pokazila to neboli hádky s nami, ale aj susedmi, kolegyňami, sestrami...a teraz na to ide cez vnúča, ktorému vyvoláva a pýta sa kedy príde k nej spat🙂má 15 rokov také úsmevné pokým vnúča by prijalo pozornosť babky chcela oddychovať a to prácu mala do 14 a času dosť.Ludia si zvláštni...obmedz stretnutia

mimisram
10. apr 2022

Nepomáha dohováranie, tak jedine obmedziť kontakt, nič viac nič menej, proste iné nepomôže. A možno sa potom spamätajú. Keby som ja bola v podobnej situácii asi by som vyletela z kože. Veď raz sme rodičia, tak proste chceme si vychovávať samy vlastné deti.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1nelka1
autor
11. apr 2022

@mimisram presne tak. Oni akoby si neuvedomovali, že sú starí rodičia a nie rodičia. Urobím to tak s obmedzením návštev a uvidím či sa spamataju. Ďakujem za odpoved a radu.

1angelika
12. apr 2022

@mogaa keď niekto býva v inom meste ako rodičia, svokrovci tiež si musia poradiť sami , zariadiť si tak, aby stíhali aj prácu aj dieťa. S tým by som nesúhlasila, že "raz budeš svokru potrebovať" ..preto má trpieť toto správanie?