Svokrovci - prehnaná starostlivosť

1. apr 2022

Ahojte len sa potrebujem trochu vyrozprávať. Možno nejaká z vás má rovnaké pocity ako ja. Mam 7 mesačného synčeka. Robí mi neskutočnu radost a uživam si to že môžem byť mamou. Je pravda že nemám vždy upratané navarené. Račej sa venujem malému ako by som ho mala dať pred telku aby som si upratala. Mali sme stavať domček v dedine kde bývajú svokrovci, kúpili sme pozemok ale ako ich spoznávam tak tam nechcem ísť. Mám pocit že racej budem bývať v dvojizbaku ďalej od nich ako by som ich mala mať doma každý deň. Nerobia mi nič zle. Len majú takú hroznú radost keď tam prídeme na návštevu, že ti podľa mňa není normalne, po návšteve ich nemam chuť minimálne mesiac vidieť. Kým sme nemali malého bol pokoj. Raz za mesiac návšteva stačila. Ale ako sa narodil, už mi to nepríde normálne. Stále mi ho chcú len brať, nechať si ho doma. Keď niečo vravím, aby mu stále nekupovali hračky a oblečenie tak ma nepočúvajú. Nehovorím o Tom že by mu aj čokoládu do ruky dali. Ako k nim prídeme len pred dom tak už vyletia z domu a berú mi malého. Bojím sa ako to bude pokračovať. Pár krát sa už stalo že prišli na neohlásenú návštevu a to bývame 50km od nich. Začínam byť na nich alergická aj keď nechcem, aby to tak bolo. Mám pocit že mi chcú zobrať dieťa a čím bude staršie tak ho budú viac ťahať k sebe a snažiť sa vychovávať. Je to moje dieťa a chcem byť snim. Niektore ženu sú šťastné s toho že im má kto dieťa postaviť ale ja to nechcem. Moji rodičia to berú tak normálne, keď prídeme na návštevu potešia sa snim, pohraju a pohode. Žiadne preafektovane bazkovanie, stiskanie a tie reči (ach)...Myslíte že sa to niekedy zmení? Že nebudem na neho taká citlivá?
A manžel ešte chce čo najskôr ďalšie dieťa. Ja si osobne myslím že teraz na to nieje vhodný čas. Že by som nezvládala výchovu dvoch detí. Nebudem niekde odkladať jedného syna (hlavne k svokrovcom) aby som sa mohla venovať druhému babu.

marcellka32
1. apr 2022

Oni ti dieťa nechcú zobrat, buď rada, že majú záujem, lebo keby to bolo opačne, tak sem píšeš, že sa nestarajú...chcú sa len potešiť vnúčatom

autor
1. apr 2022

@marcellka32 tiež si to hovorím, že je to tak. Ale hrozne má to hnevá ako za ním šalejú. Dúfam že si na to dako zvyknem alebo čo neviem...

mimi3008
1. apr 2022

Ja to mam tak s mojimi rodicmi a to starsi ma 2,5 roka, mladsi takmer pol roka, podla mna sa to nezmeni, budu to robit vzdy, je to strasne otravne. Len ten, kto to nezazil, moze povedat taku somarinu, ze: buď rada, že majú záujem.
Napr. moji svokrovci sa stavia u nas raz za par dni (a to byvaju na vedlajsej ulici) a ked sa zdrzia 15 min.,tak to je na nich az moc a niekedy by mi sice dobre padlo, keby ostali este trocha dlhsie a pobavili mi deti, ale napriek tomu mam ten ich styl ovela radsej nez to, ze moja mama by chcela, aby sme boli spolu 6xza tyzden na 4 hodiny, resp. este najlepsie bez nas, len s detmi, aby im mohla vtlkat do hlavy, ze starka z maminej strany je najdolezitejsia osoba v zivote dietata🤮🤮🤮a neboj sa, zvladnes aj dalsie, my mame rozdiel 2 roky, nikde deti neodkladam, ani mi nikto nechodi pomahat, lebo nechcem, ani mi nikto nekocikuje, da sa to, aj ked je to narocne

zuzanka.zuzu
1. apr 2022

urobte si ešte 3 deti a ku svokrovcom ich pošleš aj vlakom samé len aby si mala klud 😉

autor
1. apr 2022

@mimi3008 dakujem. Celkom dobre padne vedieť, že niesom nenormálna že mi to vadí. Ja som si stanovila maximálne jednu návštevu týždnne lebo sa bojím toho že mi tak zacnu liezť na nervy, že ich úplne odstrihnem a to nechcem. Veď ja keď ich vidím, aku majú radosť, to ako ked príde malé šteniatko za vami celé rozradostene :D, manzelovi to nedá im povedať nech sa trochu skludnia, skôr im to poviem ja a potom som za zlú...Tak teda prajem pevné nervy 🙂

lenuska9999
1. apr 2022

Váž si čo máš.. priatelova babka bola takáto. Chcela aby sme pomaly každú nedeľu chodili k nej na obed, kupovala mi veci aj keď som povedala, že si to vyslovene neželám. Potom ako sa nám narodil syn chodila na nedohľadne návštevy a to ešte aj počas šestonedelia kedy mi malý preplakal celú noc a ja som cez deň nemohla spať, lebo prišla ona. Stále mu nosila nejaké veci, jedlo, stále mi vyvolavala atď... minulý rok zomrela a mne je to neskutočne ľúto, mala som ju rada . Bola len proste "stíhačka ". Co by som dala teraz za to keby tu bola. Lebo od nikoho z rodiny pomoc nemám. Bola by som teraz vďačná aj za ten nedeľný obed

kkkkapa1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radanna11
2. apr 2022

@kkkkapa1111 až raz budeš babka spomeň si na tieto slova , že babkovska láska rovná sa afektovanosť
Keď ty svoje deti miluješ až za hrob to si teda tiež pekne preafektovaná 🤔🤔🤔🤔🤔

mimi3008
2. apr 2022

@radanna11 je rozdiel medzi laskou a posadnutistou

lienka.7
2. apr 2022

Radim ti, aby si sa odsťahovala na Mars. Tam ta nebude nikto obťažovať svojimi návštevami a ani nebude nútiť do ďalšieho tehotenstva. Trosku psychohygieny a vyčistenie hlavy by ti neuškodilo, naozaj. A neviem,ci to, ze sa staráš o ďalšie dieťa je dôvod na odloženie druhého k iným? To co su za keci? To iba sama priznávas, aká si v podstate neschopná. Nemáš navarene , upratané? Da sa to všetko v pohode stihnúť aj za hodinku, nemusíš tym zabiť cely deň predsa. A ked dieta spi, tak co robíš? Pozeráš na neho?
Domček ani nestavajte, nakoľko ty nie si schopna nic ine, len sa akoze starať o dieta. A kto ti berie maleho preboha? To, ze sa o neho zaujímajú a chcú sa potešiť? To aj vlastnej matke povieš ze ti berie dieta? Paneboze 🙈🙈🙉🙉
Temu si mala nazvať moja prehnaná starostlivosť, to by bolo vystiznejsie

777januska777
2. apr 2022

Nič nie je krajšie ako to, keď milujú tvoje dieťa bez podmienok a dôvodov aj ďalší ľudia ako len ty. Moja mamina by mojim deťom dala aj modré z neba, zbožňuje ich, všade ich chce brať a podobne. No co je krajšie ako vidieť, že ju tie deti majú radi? Nás ako rodičov budu nase deti milovať vždy, ale chcem aby v ich živote boli aj starí rodicia, ktorí budú naše deti milovať rozmaznavajucou a bezmedznou láskou. Netreba si deti uzurpovat a uzurpovat si ich pozornosť, treba im dat voľnosť, aby ich milovali aj iný.

beataxxx
2. apr 2022

Skus sa na to pozerat ich ocami…..to vnuca je ich velke potesenie….casom, ked mozno budete mat viac deticiek, budes stastna, ze pomahaju, tak si nepokaz vztahy, aby si neskor nelutovala…moja dcera ma tri deti a byvame asi 300 metrov od seba, u nas je to obojstranne…..ale uznavam, ze svokra a mama je veliky rozdiel

bashee
2. apr 2022

Tak tak skus to nevidiet tak tragicky raz budes mozno rada, ze si mas sancu vydychnut a oddychnut ked ma kto zavarovat. Ja ta ale z casti chapem. Mne chodi svokra malo a som fakt velmi rada ked mi ho vezme, aj na kocik ked s nim ide. Vtedy je klud - double win win. 🤣Len do veci ako kojenie by sa mi nemusela starat😅 minule mi ho vydrapila jak som ho v spalni sla kojit, ja s holymi prsiami v soku ze co sa deje. Potom mi ho zas nechce dat lebo ze “Nie kojit, vody mu treba dat z flase!” 🙈😄 hlavne ze syn trpel na bolestive zapchy a z flase este pit nevedel, ucil sa. A vravela som jej to, ale to sa hned zabudlo. No proste…aj by som jej to vysvetlila inym tonom ale naco ked sa vidime tak malo, tak prehryznem a zamknem sa v spalni urobim co treba a je. 😄 zase o pol roka 🙋‍♀️🤣 do druheho sa nedaj dotlacit ked sa nato este necitis. Ano mala by si to idealne aj s pomocou ale musis to tak citit ty a byt v pohode. 🙂

simsalabim
2. apr 2022

Neblazni, ved je to veky dar mat milujucich starych rodicov. Moje deti by ti vedeli rozpravat, ake to je, ked taki nie su.

sasa1310
2. apr 2022

máš normálnych svokrovcov. Dieťa, ktoré si porodila nie je tvoj majetok.

zuzana9393
2. apr 2022

Ja to mam podobne s mojimi rodicmi. Oni by boli najradsej keby je syn u nich kazdy vikend. Pritom kazdy druhy chodi k svojmu otcovi. Uz som im povedala, ze to u nas nebude tak fungovat, aby bol maly so mnou od pondelku do stvrtku a potom vzdy prec. Ved ja som mama. Oni to nechapu, maju pocit, ze im ho nechcem dat 🤦‍♀️pritom ked k nim prideme, tak si robia svoje, aj ked maly by mozno chcel noeco s dedkom, dedko vacsinou nema cas. Vobec to nechapem... A tiez mi to ide na nervy. Ale zase aspon pomozu ked potrebuj aby ho postrazili. Aj ty by si to mala obcas vyuzit, nechat im ho na par hodin a spravit si pekny vecer s muzom. Ved maly to vydrzi a oni budu spokojni

janulka1802
2. apr 2022

Vo vačšine prípadov je to neškodná láska starých rodičov. Avšak, niekedy je to až posadnutosť a to už je o inom. Zažila som pri prvej svokre, viem o čom hovorím.

tomikejt
2. apr 2022

Svokrovcov nemám, ale keď prídem k mojej mame tak jej môjho ročného podávam so slovami Na, ber si ho 😅 strážila ho zatiaľ najviac 8 hodín, ja by som jej ho kľudne už aj na noc supla ale ona nechce, boji sa 🤭

zuzudrnda
2. apr 2022

Uplne normalne. Tak male dieta potrebuje mamu viac ako inych ludi a aj naopak. Neskor, ked bude dieta starsie a pri druhom dietati to budete brat sportovejsie, aj ked nerespektovanie prosieb rodicov ohladne vychovy (tam zaratavam aj hracky a stravovanie) nepokladam za starorodicovsku lasku ale jednoducho za nerespekt rodicov.

rachel36a
2. apr 2022

Nic hrozne nerobia...lubia svoje vnuca... čo by niektore dali za to..moji svokrovci su tiez taky...maju jedineho vnuka a ineho uz nikdy mat nebudu...urcila som si pravidla ohladne stravy, lebo tiez by boli schopny mu v roku davac cokoladu a pod, ale aby mu nekupovali darceky hracky a pod...to sa mi nepodarilo..su to starky a starka...ich ulohou je rozmaznavat a lubit vnucata....aj moja mamina kym zila tak bola taka...

katarinka89
2. apr 2022

@marcellka32 ,,záujem,, niekedy hranici s nasilnou prehnanou starostlivosťou.

katarinka89
2. apr 2022

Takýchto svokrovcov mam aj ja a nieje to len odtiaľ že sa zaujímajú, tešia sa- zasahujú do výchovy, poucuju co a ako robím zle ja aj muž a prechádza to ku kritizovaniu a ohovaraniu mojich rodičov, ktorý paradoxne ku nám prídu max 3x do roka ' - tak ich radšej navštevujem ja. Čiže treba určite niečo robiť, v tvojom prípade možno zvazit ci stavať v ich blizkosti- a dieťa si urobiť až keď bude toto prvé v škôlke....veľa nervov a síl ti prajem a želám ti aby si sa nezmenila k horšiemu koli nim......

marcellka32
2. apr 2022

@katarinka89 veď treba aby mali svokrovci mieru v starostlivosti a záujmu a tu vie každý upraviť priamym dohovorom, pokiaľ bude autorka len ticho tak to bude pokračovať, ale dieťa jej isto nevezmú 🙂

mirka438
2. apr 2022

Si pamatam, ako som salela, ked sme chodili s prvym synom ku svokrovcom 😀 tiez som az nerada chodila lebo som este len nohu vytrcila z vytahu a svokra mi uz syna driapala z ruky, kojit ked som sla vedla do izby vkuse tam chodila, ci nahodou prave vtedy nieco nepotrebujeme 😀 ked aj reval nechceli mi ho so svagrinou dat lebo naco, ked su tam aj oni 😀 teraz sa len smejem uz na tom. Som si vtedy hovorila, ze omg ved nechaj ma vojst do bytu kurnik a rob co chces a nie na chodbe sa na mna zvalit a driapat decko z ruky 😀 teraz ked tam ideme s mladsou tak sama im ju hned vtlacim nech sa mozem aspon vyzut a vyzliect v klude 😀

andreafa
2. apr 2022

Moja, ty sa RAČEJ douc gramatiku 🤦‍♀️

andreafa
2. apr 2022

A este okrem gramatiky, aj ty budes raz svokra. Chuda tvoje vnuca

anickaaa6aaa
2. apr 2022

Prehanas. Niektoré ženy ked sa stanu matkami tak by najradšej uzavreli do bubliny... Ziadna svokra, ziadny svokor.. Nic.. Neboj dieta ti isto zobrať nikto nechce. Moja mama by tiez dala synovi co mu očiach videla.. Rezne vypekala a podobne.. Dohovarala som.. Niekedy zabralo niekedy nie.. Je to babka a ja ju nezmenim.. Syn ju ma rad aj ona jeho..

andrejka1974
2. apr 2022

Buď rada že ho chcú už teraz moji rodičia sú takí istí a vermi časom to ocenis budeš mať chvíľku čas len a len pre seba u mojich rodičoch deti bývali od 2 rokov aj celé víkendy a keď boli menšie tak vždy ich radi dennodenne kocikovali a svokrovci záujem žiadny a to všetci bývame od seba na 20 minút pešo aj moji rodičia aj svokrovci takže tes sa

katarinka89
2. apr 2022

@marcellka32 vziat nevezmu ti máš pravdy ale sú takí svokrovci ktorí sa tvária akoby nechceli chápať a idú si svoje- v tom prípade to asi nieje ok

nttnnt
2. apr 2022

no ja ta chapem jedno je ze ked chces aby ti ho popestovala a ine ked ti ho doslova trha z ruk....na tom mam alergiu aj ja a mam 7 mesacneho tiez...svokra po chorobe najprv klame ze uz je ok, potom dojdeme a chrchle jak krhla vraj uz sa jej len vykasliava to uz mam hned tlak 300, tak sa drzim od nej dalej aj s malym a ona nadrzaka ked som isla hore po schodoch na terasu sa mi na tie schody postavila do cesty a daj! a uz mi ho chabrala, keby zakopnem kvoli nej s tym malym tak by videla uz.....jezis no toho je tolko uz ze by som to tu ropisala na cele strany....moja mama to je uplny opak proste to sa neda rovnat ziadne sproste kecy, ked vidi ze cosi opyta sa mam mam ti ho podrzat? mam ho zabavit? a nikto jej nic neupriera pomojka si ho kolko chce lebo je v prvom rade normalna a pricetna..