Svokrovci neprišli na krst

23. máj 2021

Aky by ste mali z tohoto pocit resp.zaujali postoj. Mali sme krstiny. Nikoho sme nechceli zatazovat a vybavili sme uz vsetko potrebne u farara, potom obed. Uz sme len pozvali najblizsiu rodinu. Nic velke. Krstny otec bol moj brat. Kedze pracuje v zahranici, tak sme datum museli prisposobit aby tu bol. Na SR sa mu neda hocjako chodit. Najblizsie krstiny by mohli byt az o pol roka a to mne uz prislo zas dlho. Viem niekomu v pohode ked viera mu nie je blizka. Len problem bol v tom, ze svokrovci mali okolo 15tej oslavu a jeho sestra svadbu. Ale povedali, ze pridu, tak sme to neriesili. A v den krstu prisla sms od jeho sestry, ze nedojdu. Krst bol rano o 9tej pol hodinova zalezitost nic extra. Chapem mali dohodnutu oslavu zrejme skor ako prisli krstiny, len ma sklamalo, ze neprisli ani na chvilku vlastnemu vnukovi. A na druhy den este svokor povie, ze siel doobeda do roboty. A on nema taku robotu, ze by musel, to si sam rozhodol. A vlastne ani od jedneho z nich nepadla otazka, se ako krstiny. A nic. Nezajem.

janinah
23. máj 2021

A vy ste na tej oslave a svadbe nemali byť? No,každý si poriešil svoje a vybavené.Nepadla otázka ako krstiny,padla z tvojej strany otázka ako oslava? Asi si každý ide svoje,tak nerieš,čo ani riešiť netreba a nedá sa.

deti95060810
23. máj 2021

netráp sa....na budúce budeš vedieť ako sa máš zariadiť... 😉
Budú robiť hostinu, oslavu svokrovci - pošleš ráno sms že neprídeš ....aby vedeli ako to je... 😉

katarina9593
23. máj 2021

Nerieš to vôbec my keď sme dcéru krstili tak som obvolava všetkých a svokrovci prišli ale nie do kostola na krst vnučky ale k sestre (mužovej tete)...a to len preto ani jeden z nich neprišli pretože niesu veriaci a nechodia do kostola ale obed a ostatné im bolo fajn ... Zamrzelo má to veľmi chápem že nemôžem nikoho nútiť chodiť do kostola ale keby stáli aspoň vzadu alebo vonku tá pol hoďka by ich nezabila ale hold čo už nerieš to ...ja som si už zvykla... Tiež neskacem ako oni pisknu ...

kitycat
23. máj 2021

Zariadila si si to tak, aby to vyhovovalo tebe a tvojmu bratovi - krstnemu otcovi a pozyvanie si nechala na poslednu chvilu.. Tak neviem co sa divis, mali ine plany. Svokrova sestra mala svadbu... Svet si plynie dalej a nekruti sa len okolo vasho potomka. Dolezite je, ze obrad bol krasny a male je zdrave

elizabet173
24. máj 2021

úplne by som to hodila za hlavu a ak by sa niekedy vyskytla príležitosť, tak by som im to vrátila. Nevyrábala by som ju umelo, ale ak by bol napr. super koncert v deň svokrovej 60. a mala by som naň vstupenky, nenechala by som si ho ujsť.

maminkasisa
24. máj 2021

Ak si im to povedala na poslednu chvilu, tak sa nediv ze mali ine plany. Neviem, ci byvate v jednom meste, ci by stihli este otocit na oslavu a svadbu. Prepac, ale bola to aj Tvojaa chyba.

pribinak
24. máj 2021

Čo ja viem? Brat žije a pracuje v zahraničí. Cudný vyber krstného otca, ktiry je s dieťaťom v kontakte raz za pol roka

Podľa toho čo píšeš, zákaze dali dosť neskoro vedieť, nuž sa nemôžeš diviť, že svokrovci neprišli.

leuchtturm
24. máj 2021

mne by sa tiez nechcelo behat hore dole po krstinach a oslavach. Mozno v 20tke, ale nie vo vyssom veku. Nabuduce si lepsie naplanuj datumy alebo sa nespoliehaj, ze ti tam vsetci pozvani pridu. Co ty vies ohladom svokrovej prace, ci tam naozaj musel alebo nemusel ist? Si jeho kolegyna?

majka4555
24. máj 2021

@kitycat ok ved mali ine plany, ale krst podla mna nie je svadba...ze maju dieta prisposobit potrebam jeho starych rodicom ci maju volny termin....v prvom rade rodicia a krstny a ostatni sa maju prisposobit ak chcu. Je to chvilkova vec a autorka pise, ze s tym nemali problem a prisli by..len tam oni nejavili zaujem ani po krste ako keby sa ta udalost ani nestala. A prepac ja by som s tym tiez ratala, ze stary rodicia dojdu automaticky 🤷
@maminkasisa a kde je napisane, ze to bolo na poslednu chvilu. Dievcata citajte, co ti ludia pisu. Tak im mali hned povedat, ze nedojdu a nie povedat, ze ok a potom v den krstu sms. Troska cudna reakcia.

majka4555
24. máj 2021

@leuchtturm hej pravda ze sa im nechcelo lietat po oslavach, ale co by ti bolo prednejsie krst vlastneho vnuka alebo nejaka oslava.teda neviem koho lebo to tu neuviedla. Neviem mozno som divna, ale normalna vec, ze krstiny sa neplanuju rok vopred a nepytaju sa ludi kedy maju volne terminy.

leuchtturm
24. máj 2021

@majka4555 nuz, zariadila by som sa podla svojich moznosti, nie podla cudzich planov 😉

mlska19
24. máj 2021

Prepacte,mozem sa spytat,preco je posunuty krst o pol roka problem z hladiska viery?Priznam sa,ze neviem,my luterani to takto nemame,poznam vela ludi,ktorych krstili az ked boli "chodiace" deti.Predpokladam,ze svadbu planovali dlhsie ako krst,takze by som sa urcite neurazala.

luuckka
24. máj 2021

@mlska19 v dnešnej dobe sa to už tak neberie ale bolo niekedy nepokrstene dieťa brané ako pohan čiže dieťa a matka nemali chodiť medzi ľudí kým nieje po krste. Mne to bolo zvláštne keď som sa to dozvedela 🙂 ale čo už bolo to niekedy tak. A niekde na dedinách sa to ešte praktizuje.

zumbulka20
24. máj 2021

Ako nehnevaj sa ale ty keby mas svadbu tak by si isla v ten den niekomu na krst? Ja osobne urcite nie... Nevesta ma dost roboty sama so sebou v svadobny den... A dalsia vec nikdy by som nenaplanovala krst v den svadby muzovej sestry..... Prelozit krst o mesiac neskor neni ziadna tragedia podla mna... Ale hadam nebude nevesta prekladat svadbu kvoli vam? Asi netreba hladat chbu v druhych, ale treba zacat od seba

malva123
24. máj 2021

@deti95060810 ale no....naco stavat horu na horu...kto do teba kamenom ty do neho vacdim? To radis autorke ktora je krestanka? Len si myslim ze ona by mala vediet sko ma reagovat aj bez pytania sa tu na MK.

malva123
24. máj 2021

@zumbulka20 velky suhlas s tvojou odpovedou...zacat od seba.

zumbulka20
24. máj 2021

@majka4555 ale tak to nebola volaka oslava, to bola svadba ich dcery.....tak nevesta mohla byt tak uvedomela zeby ten krst prelozila o mesiac neskor a vobec nic by sa nebolo stalo

katpox
24. máj 2021

No nerob si z toho nic, mne neprsli moji najblizsi na statnice, lebo opravovali zachod, no a ani na moju svadbu, ze je svadba je saskaren a oplasujem sa v bielych satach, my to doma pripadalo ako Tapakovci...

78787878
24. máj 2021

Su svokrovci veriaci? Ako daleko od Vas byvaju? Venuju sa vnucatam? Oslava moze znamenat grill party pre 10 ludi, ale aj oslavu napr. 50tky pre 200 ludi. Vela otaznikov, neda sa to zhodnotit jednoznacne.

autor
24. máj 2021

@zumbulka20 prepana a odkial ste nabrali, ze svadbu mala jeho sestra? Ja pisem, ze muzova sestra sla znamym v ten den na svadbu a nie ze ona bola nevestou..a svokrovci mali v ten den oslavu 60tky znamych.. skuste si to poriadne precitat a nie pisat o niecom co je uplne iny pribeh a ina vec...

777januska777
24. máj 2021

Blbo si to napísala ty, z toho sa ťažko niekto vysomari. A existujú ľudia, ktorí majú iné povahy, nie každého bavi ísť z oslavy na oslavu. Manzel je introvert a na oslavu sa psychicky pripravuje dlhší čas, takže keby mal mat takéto 2 veľké oslavy v 1 deň, bol by z toho riadne na nervy. A keby sa mu jedna z tých osláv nezdala až taka dôležitá, tak by tam ani neprišiel. Pre tvojich svokrovcov krst nie je taka dôležitá vec a preto neprišli. Skus ich tolerovať a nabudúce sa snažiť tieto náboženské úkony naplánovať tak aby to bola v ten deň jediná udalosť. Nehľadaj rozdiely a problémy, ale snaž sa vás spájať a vychádzať im v ústrety, ked im vyjde v ústrety ty, vyjdu aj oni tebe.

autor
24. máj 2021

@78787878 viera im blizka nie je..ale tie zakladne udalosti nejak odstoja v kostole. Byvaju od nas 10 min.cesty autom. Ako kolko ludi mali na oslave na ktorej sa mali zucastnit tak to uz naozaj neviem...

zooeynka
24. máj 2021

Mali uz ine plany, netreba sa cudovat ked oznamujes veci na poslednu chvilu. Ty by si zrusila oslavu, ktoru mas dohodnutu, lebo deti si zmysleli ze budu kratit prave cez oslavu na ktoru si pozvana uz dlhsie? Ten krst mohol pockat, je dost sobecke ocakavat ze vsetci sa pokakaju z toho ze neocakavane krstite....

mariska1989
24. máj 2021

Nič si z toho nerob krstila som dcéru v prvej vlne A na krstinách som bola teda iba ja manžel deti a krstný rodič po krste vlastne potom prišli moji rodičia, teta so strýkom -taká miniatúrna oslava a svokrovci neprišli

majka4555
24. máj 2021

@zumbulka20 ja som pochopila ze svokrovci sli na oslavu a ich dcera, teda nevestina svagrina isla na svadbu dakomu inemu..nie na vlastnu ...tak to bolo podla mna myslene a ako citam sa aj autorka nizsie opravila.

majka4555
24. máj 2021

@zooeynka krstiny sa oznamuju aj pol roka vopred?

malva123
24. máj 2021

Mila autorka,na krste su najdolezitejsie osoby dieta a krstni rodicia..rodicia..ostatni su do poctu pre radost ,potesenie..prejavenie zaujmu..sk svokrovci nie su s vierou stotozneni naco ich do toho tlacis...bola to vasa udalost...dieta pokrstene s krstnymi rodicmi ste to spolu na obede oslavili.Bodka.Naco k tomu..vypisujes boliestky?

janetinka27
24. máj 2021

tiez som to nepochopila s tymi oslavami, svokrovci mali o 15tej oslavu, jeho (svokrova? muzova?) svadbu. ani si nenapisala, ako daleko od vas byvaju.
ak byvaju 10 min autom a krst bol blizko, tak mohli prist aspon na krst. neviem o kolkej bol krst, ale ak mali ist na oslavu, tak na obed by som na ich mieste asi nesla. mozno si to este vysvetlite.
ale podla tvojho vybuchu tu usudzujem, ze ta to vytocilo asi viac ako bolo nutne.

denda007
24. máj 2021

Ani moja svokra neprišla, hoci vedela že má syn krstiny 3 mesiace dopredu a nebola schopná si zobrať voľno a nemyslím si že by sa bez nej zrútil svet. Je upratovačka a jeden deň može byť aj neumte alebo ju určite mohol zastúpiť niekto. Ale kedy sme jej napr zavolali že ju ideme zobrat na výlet tak by mala voľno hneď a zaraz. Sú také typi ľudí ktorých zaujímajú len oni samy. A s takými ľudí nenarobite nič. A môžte sa s prepáčením aj posrať😀😀

selu11
24. máj 2021

Nám na krstiny prvorodenej neprišiel manželov brat a ani jeho sestra, čakali že jeden z nich bude krstný rodič a my sme si vybrali niekto iného. Keď budeme krstiť druhé, s najväčšou pravdepodobnosťou ich už volať ani nebudeme. takýmito vecami sa netráp, je to aj tak zbytočné 😉