Svokrovci nemajú radi čistotu

netti87
27. dec 2023

Dievčatá, neviem aké máte vy svokrovcov, ale moje svokrovci nemajú radi čistotu, svokra vôbec neupratuje je jej všetko jedno, ja mam rada čistotu, a keď upratujem stále hundre, že načo. Neviem im vysvetľovať, že to je základ 😟

doriiis
27. dec 2023

Je rozdiel mať čisto a poriadok a stále upratovať.Nato,aby si mala čisto a poriadok nemusíš stále upratovat

januska12323
27. dec 2023

Nemusíš nič vysvetľovať ak teda nebývate v jednej domácnosti. "Ja to mám rada takto, je to moja domácnosť, ja vám do vašej tiež nehovorím. "

netti87
autor
27. dec 2023

@doriiis keby to dodržiavali, ale vobec

netti87
autor
27. dec 2023

@januska12323 to, že áno...

mandarinka555
27. dec 2023

@netti87 Je to jej bývanie a tebe môže byť jedno, aj keby spala medzi 💩 💩

majlo1234
27. dec 2023

Moja uz je stara a ujde jej to tiez, uz nevidi dobre a celkovo hygiena pokulhava. Zatial sme vsetky navstevy prezili v zdravi, obcas jej pomozem vrsmci slusnosti

0silvia0
27. dec 2023

@netti87 a mas pocit, ze jej musis vysvetlovat, ze upratovanie je zaklad? Ved ked si sa zoznamila s muzom, prisla si 1x na navstevu, asi si hned zistila, ake maju upratovacie standardy, nie?

netti87
autor
27. dec 2023

@0silvia0 u nich bývame, a keď niečo o tom hovorím vysmieva my, že načo upratovať, zbytocnost

0silvia0
27. dec 2023

@netti87 tak to si nenapisala, ze byvate u nich. Ved ked tam byvate, tak upratuj podla seba a svokru neries, nech sa vysmieva.

biglovemom
27. dec 2023

naco to riesis? Ona je taka ty si onaka.
Uprac si a hotovo, jej vysvetlovat nemusis🤷🏼‍♀️

natall113
27. dec 2023

Keď tam bývaš upratuj a nerieš reči, moja svokra tiež upratuje len tak ledabolo ale neriešim, má svoju domácnosť nech sa stará, keby bývame spolu a záleží mi na čistote upratujem podľa seba a mohla by sa smiať koľko chce

januska12323
27. dec 2023

Nech sa smeje, rob ako tebe vyhovuje a jej priestory nech vyzerajú ako chce.

muchotrafka298
27. dec 2023

Ja sa na margo cistoty a upratovania vyjadrujem velmi opatrne, aj pri velmi blizkych ludoch. Lebo kazdy ma toto nastavene individualne. Co je pre mna "bordel jak v tanku" to je pre ineho mega krasne supersky upratana domacnost. Kazdy ma iny "standard" cistoty, takze sa k tomu aj preto nevyjadrujem. Lebo evidentne ked mu to vyhovuje, tak ja to nemam co riesit (nie je to moja domacnost).

lily09
27. dec 2023

@0silvia0 no viete na prvej navsteve sa to nie vzdy zisti 🙂

lily09
27. dec 2023

@netti87 nezavidim Vam, je mozne aby ste si zabezpecili vlastne byvanie? No u mna je to tak ze tiez s tou cistotou to ta druha strana neprehana. Nieco ani, nieco nie. Napr.taka hygiena ruk po prichode zvonku z autobusov, zabuda na to. Skratka si neumyje ruky vobec. A ja sa na to hnevam, potom jej nenapadne nukam nedzinfekciu ci nechce. Dobre nie? Moje male deti to vedia lepsie.

melanta
27. dec 2023

@netti87 žiješ v jej domácnosti. Keď raz budeš žiť vo svojej, budeš svoju domácnosť riešiť po svojom.

muchotrafka298
27. dec 2023

Dievcata, ja sem hodim to, co pokladam za vrchol humusnosti. Kedysi davno, urcite aj 15 rokov dozadu som bola na navsteve, kde sa riad v umyvacke umyl z financnych dovodov (draha voda, elektrika) 1 slovom jeden raz za tyzden. Ano, tyzden tam boli spinave pohare, taniere....

danieli
27. dec 2023

Pokial byvam u niekoho (nie moj dom, ani polovica a je uplne jedno, ci to casom zdedim alebo som investovala do oprav) tak sa riadim pravidlami majitela…ak by som mala roky rokuce svoj system a syn by mi doniesol nevestu, co mi ide menit moje zvyky, pohryzla by som ich oboch…mozno je aj neporiadna a chces jej dobre, ale je to jej dom a tym padom je tvoje spravanie za ciarou…

roja01
27. dec 2023

@muchotrafka298, kedze umyvacka umyva cca pri 70stC, tak aj po tyzdni je riad vacsinou slusne umyty. Ja to nepovazujem za vrchol humusu, no take neumyvanie ruk, sprchovanie sa po dlhej dobe, pranie spinaveho spodneho pradla na 40st.spolu s utierkami a s uterakmi a podobne, to je vrchol humusu. Kazdy to ma inak. Veru.

muchotrafka298
27. dec 2023

@roja01 presne o tomto to je, ze tebe to prislo OK a mne nie. Ja som velmi poriadkumilovny a organizovany clovek, cize s poriadkom ako takym nemam problemy. Ale tyzden spinavy, smradlavy a oplesnety riad je too much.

mirage
27. dec 2023

@roja01 presne, kazdy to ma inak, ja som dnes k ponozkam a trickam deti prihodila uteraky na ruky, oprala na 40. u nas ok.

netti87
autor
27. dec 2023

@majlo1234 no moja stále taka bola, ako boli tak do postela, neobuli sa, neprala,... Mile dievky viete tak predstaviť co tu bolo...

zmrzlinka2021
27. dec 2023

@netti87 A preco im chces nieco vysvetlovat?

slovenka753
27. dec 2023

Moja je jak Monk. Takú upratanie domácnosť nenájdete len tak ľahko. Najhoršie je ze manžel je na taký štandard nastavený tiež, takže to viac menej vyžaduje (upratuje tiež, len napr umývanie dlážky neznáša, stále má napomínať že mrvim a pod.). Takže všetko má dve stránky. Každopádne by som sa prispôsobila alebo našla kompromis.

roja01
27. dec 2023

@muchotrafka298 ja som nenapisala, ze povazujem tyzden neumyty riad za OK. Len to, ze vrcholom humusu moze byt nieco ine. Vrchol je vrchol.
@mirage ani tak som nemala na mysli detske veci, ako spinave nohavicky a boxerky dospelych, prat na 40st. s uterakmi. Jedine, ked tam pridate dezinfekcny prostriedok.

Asi zalezi i na tom, co je pre koho uz spinave. Niekto nosi den a perie, niekto tyzden (predpokladam).
Ja uteraky a utierky periem vacsinou na 90 (svetlu bavlnu) a nieco na 60 (farebnu bavlnu).
Ak musim prat spodne na 40, tak to urobim osobitne, vacsinou v ruke, nakolko je toho malo.

abbey1
27. dec 2023

@netti87 A svojho syna ako vychovali, ked si si ho vzala a este isla k nin dobrovolne byvat?
Ja by sim zasa zosedivela u svojich svokrovcov I u svagriny, kedze tam vzdy bolo tak vyupratovane, ze som sa na navsteve bala jest, aby mi omrvinka nepadla.
Nastastie, manzel sa rychlo prisposobil nasej predstave o cistej domacnosti. ;)

luccija
27. dec 2023

@netti87 keď je teraz taká vekom bude ešte horšia🙂ale píšeš, že vždy mala svojský zmysel pre poriadok, takže si si už mohla zvyknúť iná nebude.
Nepíšeš koľko má rokov človek už potom polavuje, nevidí neporiadok, nechce sa mu
A možno si ty pedant🙂

alickapusinka
27. dec 2023

Autorka chodte bývať do svojho a budeš mať byt/dom ako s cukru. Jej dom jej pravidla to že ONA neupratuje TI môže byť jedno. Mala by si byť vôbec rada že mate kde bývať. Lebo bývať vo svokrinom dome že vám dala strechu nad hlavou a TY ju tu ohováraš na tvojom mieste by som bola ticho. Mala by si vážiť si to že vás vzala bývať nemusela a možno aj veľa krát oľutovala a TY ju tu ohováraš. Namiesto ohovárania si hľadaj bývanie a rieš bývanie a nie somariny či svokra upratuje alebo nie.

majlo1234
27. dec 2023

@roja01 presne, to je nic. Mne extremne vadi spat v oblieckach, v ktorych spali vsetci strycovia a tetky za posledne mesiace, vadi mi spat na pocuranom a nevytepovanom matraci, vadi mi osraty zachod a maso, ktore dajme tomu 40 hodin nebolo v chladnicke😅 to je moja svokra. Ale ako vravim, navstevy prezijeme, obliecky donesem svoje, a tie jej vyperiem, verim ze uz nevladze natahovat sa s duchnami, zachod umyjem a na jedlo striehnem ako sup, jem len cerstve😂

malasandrika
27. dec 2023

@netti87 milá autorka, keď sa odstahuješ z jej nehnuteľnosti, potom si dovoľ ju takto ohovárať. Pokiaľ tam bývaš, tak si upratuj svoje a svokru nechaj tak.