Svokrovci

11. aug 2024

Chcela by som pocut vas nazor, ci ja som precitlivela voci svojmu dietatu alebo to mam prekusnut alebo co. Zacnem od zaciatku, svokrovci su relativne ok. Ked sme tam bavime sa normalne, nemame moc o com ale povacsine o nasom dietati. Ked malo 4 mesiace vzali ho kocikovat a nakoniec ho zobrali k sebe a doniesli az po mojom telefonate po 5 hodinach. Odvtedy som ho nedala. Iba ked surne ideme nieco vybavit, popripade ked sme tam aj my s mm. Dalsia vec, nevedia normalne po slovensky, reci typu,, mas tolko vela hracky?" Ide ma roztrhnut. Je mi jedno ako rozpravaju oni, ale nie je mi jedno ako bude rozpravat moje dieta. Dalej ma svokra drble reci ako, nedali ti rodicia papat? Akurat sme robili mliecko a plakala lebo je nedockava, popripade na nieco, ze zli rodicia ti nedali toto a bla bla. Naco som ju upozornila, ze si take reci neprajem. Dohodli sme sa,ze jej na narodeniny kupia trojkolku. Zistila som, ze je to trojkolka z ali. Skoro ma drblo. Nemaju malo penazi, tak normalne. Necakala som, ze na vnucati budu setrit. Akoze aj ja mam nejake veci z ali, ale pre dieta? Co teraz vsetko mozne stahuju z obchodov, lebo obsahuju sracky? Nie som nevdacna, ale necakala som toto. Kazdu chvilu im chodia nejake balicky a na malej setria? Viem, ze su zeny s detmi na tom horsie, ale preco by som nemala chciet pre svoje dieta to najlepsie? Taktiez hracky kupuju v pepcu a kludne mozu v draciku, kde mame aj zlavu. A mozno mi len sibe na materskej a velmi to prezivam alebo co.

gazpalm
11. aug 2024

Ano velmi to prezivas 🫣

stellarstar
11. aug 2024

Upokoj sa

veronika2316
11. aug 2024

Mne skôr príde že si na nich alergická...prepáč nevidím nič Len na hračkách z pepca sú podobné ako v draciku lacnejšie a dieťaťu aj tak dlho nevydržia väčšinou ich zničí...ja mám z Ali mobil rovnaký ako tu sa dá kúpiť ale lacnejší ani na Tom nevidím nič zle...fakt to prehanas

mimikarol
11. aug 2024

Chudáci svokrovci

angeli121212
11. aug 2024

Jediné čo by sa mi z tohto celého nepáčilo keby mi 4 mesačné dieťa doniesli po 5 hodinách domov po mojom naliehaní, keďže syna si poznám a 5 hodín bez jedla vydržal v tej dobe len v noci...

petulda333
11. aug 2024

Sibe ti,poriadne

sulavikova
11. aug 2024

Vadia mi tie lacné veci “ z Číny” (chápem, že všetko je z Číny), mali sme to podobne. Babku skoro drblo, keď vnuk pod vian. stromčekom “pokazil” autíčka od nich. Rovnako som mu odmietla obliecť tie ich umeliny. Keď šetria, tak na sebe!

abbey1
11. aug 2024

Tvoj muž ako rozpráva? Kde sa naučil rozprávať?
Tvoje 'drblé' tiež nie je najvhodnejšie pri dieťati. 🙂

doriiis
11. aug 2024

Áno,si nevdacna

sasa1310
11. aug 2024

@abbey1 toto aj mňa napadlo, výbere si chlapa z milióna, ktorého vychovali takíto ľudia

sasa1310
11. aug 2024

A k tebe autorka. Neviem si predstaviť, tu takto opisovať rodičov svojho najmilovanejsieho. Už len z úcty k nemu a z ucty k nim, že mi ho vychovali takého aký je. Snáď nemáš doma mongola, ktorý ani rozprávať nevie, či?

januska12323
11. aug 2024

Okrem toho ukradnutia 4 mesačného na 5 hodín nič zlé nerobia. Keď budete vy dvaja rozprávať normálne naučí sa normálne. Keď mu budeš kupovať kvalitné veci bude mať aj také. Nerieš hlúposti a buď rada, že vás majú radi

olimuc
11. aug 2024

Tych 5 h je prilis vela, ale co sa tyka darcekov … dohodni sa, nech poslu 20€ na sporenie a hracky atd kupuj sama. Ked nedaju nic tiez sa nic nestane… svokrovci nie su povinny nic kupovat. Rodicia ste vy, kupujte co uznate za vhodne. Kolko maju svokrovci penazi a ide ich minaju nie je tvoja vec.

biba_18
11. aug 2024

no. ak nechceš používať trojkolku z ali tak nepoužívaj, to je jednoduché. že sa naučí podľa nich rozprávať to nehrozí, drvivú vačšinu času bude doma s vami alebo v škôlke… a zvyšok predýchaj, nechcú ti asi zle… ja so svokrou nemám dobrý vzťah, vyslovene ju nemám rada a kebyže nie je moja svokra ani sa s ňou nebavím- ale je to babka môjho syna tak sa snažím byť aspoň neutrálna a snažím sa aby mali dobrý vzťah oni dvaja, na tom záleží…

sashka22
11. aug 2024

Chces pre svoje dieťa to najlepšie ale ocakavas, že mu to dajú svokrovci 😃 však keď chces najlepšie, tak mu to zabezpeč sama

danyelia
11. aug 2024

Prepáč, ale šibe Ti a poriadne...Aké sračky obsahuje trojkolka z Ali, prosím Ťa? 😃 Ako to ublíži Tvojmu dieťaťu? Ako mu ublížia hračky z Pepca? Veď mu kúp značkové, vyrobené v Číne a 5x predražené...

mogaa
11. aug 2024

Prepáč ale ty ako nevesta musíš byť "darček"....Ak nie si spokojná s trojkolkou z Ali, kúp jej trojkolku sama a nevyčítaj že šetria na tvojom dieťati....ty si rodič, ty sa máš postarať o svoje dieťa a nie riešiť čo a za koľko majú svokrovci kúpiť vnúčaťu.... ak sa ti to jednoducho nepáči, tak to dieťaťu nedaj a kúp mu to odkiaľ ty uznáš za vhodné...apropo pozri si odkiaľ sú niektoré hračky v našich obchodoch.....

miggy
11. aug 2024

Ja nechcem byť zlá, ale nie je jedno či je ta hračka z pepca alebo dracika? Takýmto prístupom vyrastie z tvojho dieťaťa veľmi povrchné dieťa.

evcagabi
11. aug 2024

Ak chces aby sa babo naucilo pekne rozpravat, citaj mu kazdy den, uplne od babatka. Veci co sa ti nepacia posun dalej alebo vyhod. Ked budu mat hlupe reci , kludne sa opakuj a upozorni, ze si to nezelas. Mliecko rob skor ako ked uz babo place a ani dracik nie je taka vyhra na hracky.

milanemila
11. aug 2024

Nabuduce im posli aku trojkolku chces 🤷🏼‍♀️ v draciku by som nekupila ani skakalku.
Tie reci kt opisujes by vadili aj mne.
Ak slovencina nie je ich materinsky jazyk alebo ju nepouzivaju, tak nech na dieta kludne hovoria v jazyku, kt ovladajju aspon sa nauci.

dzejny656
11. aug 2024

Máme niečo podobné so svokrovcami. Pre malú oblečenie a hračky z Pepca, hoci sú na tom finančne dobre, podobné blbé reči o zlých rodičoch ako aj tvoji. Skrátka ja to beriem tak, že sú to jednoducho starí ľudia a oni už iní nebudú. Nemám od nich žiadne očakávania, na ich reči len myknem plecom a jedným uchom dnu a druhým von. Hračky a oblecko z Pepca hádžem do kontajnerov ekocharity a dcére kupujem veci ktoré sa mne páčia.

danyelia
11. aug 2024

@dzejny656 ...a čo je také zlé na Pepco veciach, že letia hneď do koša? 🫣

sante81
11. aug 2024

Ak môj syn donesie domov nevestu ako si ty, tak sa pôjdem radšej obesit do parku 🤦

mandzula
11. aug 2024

To s tym natiahnutym kocikovanim by vadilo aj mne, s tym, ze nevedia po slovensky, by som sa netrapila, najviac casu bude dieta aj tak travit s vami a v zivote sa x-krat stretne so zlou gramatikou, co vsak neznamena to, ze ono samo ju nebude ovladat a v tej tretej veci ta chapem ciastocne, lebo aj mne vadili smejdacke hracky, ale nie z financnych dovodov, ale bezpecnostnych. A to, ako sa pred dietatom vyjadruju o vas - na to je rozhovor a stanovenie pravidiel.

isis234
11. aug 2024

4 mesačné dieťa mali 5 hodín? Veď potrebovalo jesť. Čomu dali ? Alebo spalo?? Hoc tomu neverím.
Tie hračky a trojkolku- mohla si im povedať, že máš zľavu v Dráčiku- mohli tam kúpiť.
Čo si oni objednávajú- kupujú je ich vec a tvoja zbytočná starosť.
Otvorene im povedz, že si neželáš lacné veci a hračky z Číny.
Ako o vás rozprávajú-- pri dieťati tiež nie je pekné od nich. Dohodni sa s nimi, nech na vás nič škaredo nehovoria.
Chodila by som tam minimálne. Neriešila by som ich.

larinka552
11. aug 2024

Okrem tych drblych reci ako si to ty nazvala su to uplne bezni normalni svokrovci. Trochu by to chcelo ukludnit sa, najedz sa, daj si magnezium 😉 Bude dobre, neboj 😃

janage
11. aug 2024

Ak nevedia dobre po slovensky, aký je ich jazyk? Maďarčina? Nech hovoria tou a dieťa sa naučí cudzí jazyk samé v detstve od nich.

deti95060810
11. aug 2024

autorka teba mať za nevestu tak radšej zamknem pred tebou dom, dvor a nevpustím dnu...
Synovi by som povedala že čo mi to do domu dovliekol za nevďak...

simona92101
11. aug 2024

Ono to ucenie spravnej vyslovnosti slov a narecovych slov od babiek ma daco do seba.sice nie v 4 mesiacoch ale dieta je ako spongia a vela nasava co pocuje.ked bude starsie a zacne rozpravat,tak by som svokrovcov pri ich hatlanine opravovala.napr.aj moja starsia uz predskolacka pochytila od babiek vselijake somariny,stacil 1 vikend u babky a uz to islo:tvrda vyslovnost,NESCEM,HRAJEM SA,IDZEM a od dedka nadavky🙈tazko sa to potom oducalo.aj mladsiu ucila babka vymyslene slova ako GOGUL(lopta),pritom dcera vie normalne povedat pekne lopta,a ine.najprv som sa hnevala na to,lebo ju zbytocne domotali,potom som vzdy nahlas opravila aj pred babkou,a prestali to pouzivat.
Btw,na tie hracky z ALI sa tiez hnevam,lebo aj svokrovci tam radi nakupuju,prinesu potom za igelitku plastovych hluposti,ktore po par dnoch nefunguju.vzdy sa radsej dohodneme,ze sa zozbierame na jednu poriadnu vec,a radsej nech je 1 hracka ktora vydrzi ako 10 haraburd.
A oblecenie tiez navrhni,ze nech nekupuju oni ale radsej nech daju napr. 10e a ty si dolozis a kupis si co sa ti paci.pepco uz davno nie je co byvalo,ceny vyssie a kvalita vselijaka,castokrat v HM su lacnejsie veci pre deti ako v pepcu.

otazka1
11. aug 2024

Jednoznačne prerušiť kontakt,kým nezačnú kupovat veci od švédskych výrobcov,najlepšie nejaké malé firmy,tam je zaručene,že tvoje dieta nepride do kontaktu s umelinou. Si jeho matka!musis rozhodovať o tom,čo kúpia a za koľko.pre seba by už nemuseli kupovat nič,si to špekulanti.peniaze majú a míňajú na seba,poznám takých pár… to s tým Dracikom by má dorazilo!nerozumiem prečo nekúpia tie čínske smradu z dracika s prirážkou a namiesto toho objednávajú to iste z Ali. Myslím,že to prestrelili,navrhujem aby si im rázne vysvetlila ako sa veci majú.

Čo sa týka toho jazyka,to nekomentujem. Ten ich syn musí byt toez hrozný babrák popleteny,mal by byt pred vasim dieťaťom ticho.