Svokre vadí moja aviváž, horúca voda. Je to normálne?

30. júl 2022

Ludia, ja som na prasky, staci mi so svokrou byt pol hodinu a mam nervy na mesiac …. Dnes po 2 tyzdnoch mala nasho syna, ked ho vecer priviedla pomaly vo dverach mi povedala, ze mam zrusit avivaz, ktoru mam, lebo je strasne silna a ze ju zrovna hlava bolela zo synovho tricka a ze aj jeho z toho moze hlava boliet a ja ze nie je taka silna a ona ano je silna, nepouzivaj to, ja hovorim nie je taka, mne sa paci a keby maleho bolela hlava tak by povedal, ona nepouzivaj to, je to silne, urcite ho boli hlava …. Isiel sa syn kupat, ona to je strasne horuca voda, to ho nemozem kupat v takom, ja hovorim nie nie je horuca, ona ano je horuca, ja hovori mne sa nezda horuca a ona zasa ale mne ano … ja neviem je toto normalne? Aby svokra rovila? Aby stavilo desat minut na nervy z nej byt? 😞

banderaska29
30. júl 2022

najlepšia svokra = žiadna svokra 😀
nie nie je to normálne, ale ty sa len nadýchni a čakaj kym neodíde. nebývate spolu že ?

au1994
30. júl 2022

Zazvoň jej nabudúce v čase, keď sa malý má kúpať, že si ho doniesla, aby ho okúpala, lebo ona predsa vie, v akej vode sa má kúpať a vezmi rovno aj kopu neopratého prádla, nech je taká láskavá a operie vám veci s jej avivážou, aby ju z vašej nabudúce nebolela hlava. Neboj sa, druhýkrát si rozmyslí, či bude múdra.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monillia
30. júl 2022

@autor generačný rozdiel, jedným uchom dnu druhým von ,načo sa zbytočné rozčuľovat a uvedom si,že aj ty raz budeš svokra a budeš mať nevestu

belllinka
30. júl 2022

Ak pouzivas tie parfumovane oleje do prania, tak to ma pravdu, je to strasne silne. Aj mna z toho hlava boli a to akurat susedia pouzivaju. Des

elizabeth175421
30. júl 2022

Nemáš náhodou tú istú svokru ako ja? :D až príliš povedomé mi to príde :D ja som ani prebaľovať nevedela a dokonca ani nakŕmiť dieťa fľašou -lebo keď zaspí, treba ňou zatriasť (syn sa narodil v 34tt, takže trasenie neprichádzalo do úvahy, už vôbec nie, keďal dva týždne a z toho týždeň ho sondovali). Naučila som sa ignorovať alebo hovoriť na ňu jej slovami.. ja už neargumentujem sebou,. Ale použíjem jej štýl. Hneď jeticho

miskamicha
30. júl 2022

Rob si podla seba...nie podla inych

viestta
30. júl 2022

@banderaska29 niekedy by bolo lepšie hneď druhý deň po svadbe svokru humánne utratiť. 🤔
Len niektoré nevesty zabúdajú, že raz budú aj ony svokry a vôbec netušia, čo za prípad si ten ich synacik dovedie

autor
30. júl 2022

@banderaska29 nebyvame nastastie, to by som sa asi zabila uz davno, keby toto kazdy den zazivam, ze by mi rozkazovala snad aj kedy mam ist na wc

autor
30. júl 2022

@zoro9836 problem je ze tu avivaz citi len ona, este aj svokor povedal, ze on to neciti vobec

autor
30. júl 2022

@au1994 no asi ked uz sa vytocim tak to spravim …. Ale ona je taka pi*a ze by sa usmiala a povedala neni problem

bajka16
30. júl 2022

Nabudúce jej povedz "áno je horúca ďakujem." A ďalej nerieš. Takto sa môžte donekonečna hádať, že modrá je červená. Nič nemen, rob to ako chceš, len jej povedz, že dobre máte pravdu. A ignor. Takéhoto človeka území jedine súhlas. Ty s ňou súhlasiť môžeš. Ale aviváž zmeniť nemusíš.

autor
30. júl 2022

@monillia budem, ale tak neviem nejako mi asi dopne, ze nemozem rozkazovat neveste aku pouziva a nepouziva

autor
30. júl 2022

@elizabeth175421 ako to myslis ze neargumentujes sebou? Daj konkretny priklad, nech sa nieco priucim 😅

ropucha6
30. júl 2022

To su take prkotinky, vsak jednym uchom dnu, druhym von, mozno jej take handrkovanie aj vyhovuje, tak to proste zrus jednou vetou alebo ignoruj.

autor
30. júl 2022

@bajka16 no len dnes prosim pekne syna vytiahla z tej vody, ze nebojkaj, nebudes sa v takej vide kupat a ja iba ze wtf

dzulli1980
30. júl 2022

Buď rada, že máš svokru a že Ti prizrie dieťa ... mne neprizrela, a to mi otec umieral na rakovinu, dcéra sa akurát narodila ... nevládala som psychicky, fyzicky ... jednoducho neprišla ... a áno, aj mňa bolí z parfumovaných aviváží hlava ... všetko je o komunikácii, o tolerancii, empatii atď. ... keď sa Ti nepáči, na rovinu jej to povedz, nedávaj jej dieťa ... a nezabudni jej povedať aj to, čo si písala vyššie, že je p.i.č.a, povedz jej to rovno do očí ... či to už nie, pravda? ... radšej odložíš k nej dieťa a potom si tu, na fóre MK, uľavíš ...

janinah
30. júl 2022

Dva týždne sa ti stará o dieťa a ty tu riešiš toto?prkotiny co jedným uchom dnu a druhým von?

simona_simi
30. júl 2022

Ja som s mojou 1x za týždeň 2 max 3 hoďky ale toľko energie, čo ona zo mňa vysaje je niečo neskutočné 🤦‍♀️
Nevie pochopiť, že nikdy nedám na jej rady a mamina mi je bližšia, keď jej to poviem chvíľku je ticho 🤷‍♀️

autor
30. júl 2022

@dzulli1980 moje dieta je u nej asi raz za dva tyzdne, takze rozhodne k nej ziadne dieta neodkladam a vzhlaodm na vztah s nou by som neodkladala vobec keby nemusim, keby si to manzel nezela, takze toto da ma trosku dotklo, nyslis ze tuzim po stretani sa s takou osobkou? Ktora mi rozkazuje snad aj kedy mam ist na wc…..

autor
30. júl 2022

@simona_simi ano, tato tiez zo mna vysaje asi vsetko a este k tomu ma vzdy vytoci do nepricetna a to som s nou tak raz za dva tyzdne, niekefy raz za tyzden …. A tiez si ocividne mysli, ze ked mi ona nieco poradi, ja sa tym musim riadit a ze len jej nazor je spravny

simona_simi
30. júl 2022

Ak ja mám byť takáto svokra to ma zabite prosím 🤦‍♀️
Ja som s nou bývalá kks 3 roky ale povedala som, že ak by mi nedajbože zhorel dom alebo hocičo nikdy sa tam nevrátim bývať to pôjdem radšej mamke do 1 izbáku 😅

autor
30. júl 2022

@simona_simi prečo su take svokry kks?! Ktore si myslia, ze maju pravo nevestam rozkazovat snad vo všetkom 😞

estrella5
30. júl 2022

Mne to neprídu ako prkotiny (ako tu niektoré píšu) kedže ja za tým vidím nerešpektovanie názoru druhej osoby, ešte k tomu matky toho dieťaťa... Jedna vec je prípadne poradiť, druhá vec je presviedčať matku o tom, že jaaa viem lepšie ako ty čo je pre tvoje dieťa dobré, zlé,.... Ono najlepšie je pritakávať a robiť si aj tak po svojom (čo som vypozorovala v okolí 😁), ale na to každý nemá povahu. Mne napr.je proti srsti pritakávať keď mám iný názor a nebodaj ešte potom dodatočne počúvať (keď sa zistí, že som síce pritakala ale robím stále ako chcem) "prečo to nerobíš tak ako som ti povedala?"... Ale možno vekom sa naučím 🤷‍♀️

zabina27
30. júl 2022

Nediskutuj, povedz "dobre" a urob si po svojom, to ju môže aj rozdrapit... No na čo reagujes, keď rype??? Inak mňa moja v poslednej dobe vytočí, ani ju nemusím vidieť, počuť, stačí, keď mi deti čosi povedia 😂 v tejto tematike som samonasieraci typ 😂 ale moja je zase falošná, ona mi nepovie do očí (ako tvoja, že aviváž...), len poza chrbát a ja sa potom dopočujem a už sa mi dvíha tlak 😀

autor
30. júl 2022

@estrella5 no ja presne nie som ten typ povahy a hlavne ona veci niektore nie len povie, ale priamo urobi proti tomu mojmu, ako dnes vytiahla maleho z vody, ze nebojkaj, nebudes sa kupat v takej vode …. A bez respektu mojho nazoru, si urobila priamo po svojom, nie ze len povedala

bajka16
30. júl 2022

A prečo ho kúpes pred ňou? Nikdy nerob nič pred ňou. To som sa naučila už dávno. Lebo to sú same reči potom a buzerovanie. Čosi, nikdy nekúp syna, pokiaľ je u vás hocikto z rodiny na návšteve. Duplom nie svokra 🤯🤦🏻‍♀️

autor
30. júl 2022

@zabina27 to som zvedava, co mi zacne syn casom rozpravat tiez, to mna tiez vytoci extremne, ked mi povie ze rozpravala nejake veci mu, ktore ma budu vytacat

autor
30. júl 2022

@bajka16 lebo ona zacala ze pozrieme sa este s dedom ako sa kuped a takto nasurovku

bajka16
30. júl 2022

Juuuj toto poznám to sa aj mne stalo.. ostali svokrovci že pozrieme sa na kúpanie 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ vtedy treba povedať že ho ideš kúpať až vtedy a vtedy a vyvliecť sa z toho. Svokra síce nič nehovorila, všetko bolo ok. Len pomáhala podať osušku, malého pridržať ( mal iba 3 mesiace). Všetko super celá šťastná. A potom sa dozviem, že mužovi neskôr povedala, ako sa ona namakala že už nikdy viac.
A naozaj, nikdy netreba povoliť a pustiť ich do tohoto vášho súkromia. Tam nemajú čo starí rodičia robiť. Presne pre toto.