Svokra zatĺka a klame. Je to normálne?

8. júl 2020

Chcem sa vas opytat ci je to normalne... Svokra mala moje dve dcery (6 a 2) tri dni v opatere...kazdy vecer som im.volala a ona mi nezradila ze mladsia 2x spadla a mala uraz hlavy. Kazdy vecer som sa jej pytala ci si daco neublizili...vzdy poprela a povedala nie su ok.... Nejde o to ze si ublizili.ale ze klame? Je to normalne? Ved jasne stat sa moze hocico.
.ale vedome klamat? A druha vec starsia mala kyselinu a ona ku poslr samu do lekarnicky? Lebo ona spi na obed s mensou? Je toto normalne? Svokra ma 62 a ja jej uz vobec neverim... Dali by ste jej este sancu? Ja sa jej deti bojim uz dat. Dakujem za nazory
..

lenocka12345
8. júl 2020

no moja babka ma takmer nechala umrieť , ešteže mám príčetných členov rodiny čo jej to vytmavili. Mame to zatajila , dokonca ani meno lekára , resp kde ležím v nemocnici nechcela povedať ( iné mesto to bolo ) , takže áno,, je to bežné :D

pribinak
8. júl 2020

Prepáč, ale ani pýtať sa či si neublížili nie je veľmi v poriadku. Skôr otázky typu: čo ste robili, čo sa Vám dnes páčilo, kde ste boli, ....
Či ste si neublížili? To je dobre tak na vybudovanie nejakej úzkosti či fóbie

dskjhfdlkdjhl
8. júl 2020

Nuz, to je jednoduche, ak nie si spokojna s jej opaterou, tak jej ich tam nedavaj. Su matky, ktore si vzdy nieco najdu, obzvlast, ak sa jedna o svokru.

ivca88
8. júl 2020

62 ročná? Nie.. Deti by som jej nedala ani na celý deň, nie na tri dni a ešte tak malé ( tym pádom aj náročnejšie ) dvojročné dieťa ..
V tomto veku človek nie je tak ostražitý, ani trpezlivý, ani...
Ja mám deti v podobnom veku a teda viem ako to dá zabrať a to som o viac než polovicu mladšia

pribinak
8. júl 2020

@ivca88 to je podľa teba stará? Ves teraz ženy robia do 62 rokov, robia ako učiteľky, sestričky, opatrovateľky, normálne s deťmi
To vôbec v jej prípade nie je o veku
Moja mama má cez 70 a normálne mala môjho syna na cely týždeň

barboratoth
8. júl 2020

@pribinak ale autorka píše, že sa pýtala svokry či si neublížili, nie detí.

Ja sa tiež pýtam partnera, keď je s malým u svokry, okrem toho, aký mal deň, či je v pohode všetko, myslím tým samozrejme aj po zdravotnej stránke, lebo ma to zaujíma, nepytam sa to preto, že podozrievam alebo som uzkostlivá, no očakávam, že mi povie pravdu.
Ale možno sa bála tvojej reakcie, alebo ten úraz nepokladala za dôležitý. Ale skôr sa bála a nechcela vyzerať, že to nezvláda. Mne by to teda vadilo, že mi to zatajila.

marca12
8. júl 2020

Mozno si uzkostliva a nechcela ti povedat,ale to ju neospravedlnuje z klamstva. Moja mama ma tesne pred 60tkou a veru jej chyba ostrazitost,nie je taka ciperna ako jej rovesnicky,takze si neviem predstavit mat u nej deti na viac dni. Urcite by to zvladla,ale ja by som bola v panike.

ivca88
8. júl 2020

@pribinak áno, pripadá mi stará.
V tomto veku by si mali deti užívat podľa mňa len ako spoločnosť, nie na viac dňove stráženie dvojročného dieťaťa.
Keby sa bavíme o 10 ročných skolakoch, je to insie, avšak tu vidno uz to pochybenie že poslala dieťa samé do lekárnícky.
To je veľmi nezodpovedné.
Mohla tam mať kadejaké pilulky na krvný tlak či na na fungovanie štítnej žľazy a podobne, čo by bol sakra problém ak to dieťa zje a nepovie to.
Alebo zbadá cmulacie vitamíny a povie si, že sú to cukríky a pôjde pol fľaštičky. Aj taký martankovka vedia byť veľmi škodlivý, keď zje dieťa veľa naraz.
Toto bola veľká chyba podľa mňa.
Neverila by som tak 6 ročnému dieťaťu

whatever1
8. júl 2020

Nezverila by som dieťa niekomu kto by ma takto oklamal. Umrela by som od strachu. Chapem ze sa ti to bála povedat, ale toto sú zavazne veci. Co ak jedného dňa si dcera napr silno udrie hlavu, alebo požije lieky a ona zo strachu nevyhlada lekársku pomoc len aby si sa to nedozvedela. Lebo aj take prípady sú...tu nejde o to ze sa stal úraz, môže sa stať pri hocikom ale ona je povinná ta informovať keď sa niečo také udeje.

gazpalm
8. júl 2020

Tak mala ti to povedat , ale nerobila, by som halo...moja super mama a otec ma s kazdou odreninou mojich deti posielaju na pohotovost 😂🤭ked si syn zlomil zapastie ( u sestry cez vikend), zjazdila aj mna aj ju ako soplave decka, ze ako je mozne , ze si 8rocnh chalan zlomi ruku, ze jej by sa take nieco nikdy nestalo 🤦‍♀️no neviem normalne😀..pohadala som sa s nou do krvi a potom,ked sme sa ako tak pomerili , dcera sa u nej porezala nozikom ,lebo jej dovolila krajat rajciny , najnovsie ma odretu celu pravu nohu ,lebo dedovi spadla nejaka doska 🤦‍♀️akoze o vsetko mi volali, ale princip, ze ziadnu pohotovost netreba zrazu, mi je na smiech 😂🤣karma no

ivanka12311
8. júl 2020

Ja ťa úplne chápem.A ak stráži 62r stará žena 6a 2r detičky je podľa mňa na to už dosť stará, nestíha je unavená.Ta 2r nespadla len tak 2x na hlavičku😓 Ja by som jej viac deti nezverila, srdce by mi puklo od strachu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petulda333
8. júl 2020

No ja neviem, a tebe deti nikdy nespadli? Mne svokra tiez nehlasi ci sa buchli ci spafli a ani to nezistujem. Keby slo o nieco vazne da mi vediet, ale kazde tuknutie riesit. Podla mna dost prehanas.

eliska13
8. júl 2020

62 r žena určite nie je stará.Co znamená úraz hlavy, že spadla na hlavu, oskrela sa, rozbila si hlavu?
Asi Ta nechcela vystresovat...a odkiaľ to vieš od deti, či sama to priznala, až keď si prišla?
Nedávala by som jej 2 deti naraz

miniminka
8. júl 2020

@pribinak áno ženy robia do takého veku no častokrát preto ze musia nie preto ze sú hrrr brrrr do roboty. Moja mama ma 60 rokov a živnosť. Chodí s vyplazenym jazykom ale ako povie práce sa nevzdá kým ako tak ešte trošku vládze lebo vždy je lepšie niečo privyrobiť a mat na lieky resp na niečo co jej a otcovi urobí radosť, ako rozmýšľať jak prežiť od dôchodku do dôchodku.

pribinak
8. júl 2020

@ivca88 stará? Ty kde žiješ?

pribinak
8. júl 2020

@miniminka ja mam kolegyňu má vyše 60, tak by ste pozerali ako by vás strávila do vacku. Tá má vydrž ako 20 rovná, Páli jej to, tá bude robiť do 80tky

ivca88
8. júl 2020

@pribinak poprosím pekne diskutovať... Žijem na Slovensku.
Áno, príde mi stará. A či si myslíte že ženy sú nesmrteľné ? Ženy nestarnú, lebo ... ?
Každý starne.
Určite v 62 rokoch nie je taká, ako keď mala 25 a malá rovnako staré deti na starosti.
Za mladú by som ju nepovažovala.
Veď ešte dieťa 6 ročné nechá samé, možno aj v inej izbe a ona si musí zatiaľ na obed pospať...
Toto nie je zodpovedný prístup. Jednoducho nevladze

evka258
8. júl 2020

Môžeš byť rada, že ti ich má kto postrážit.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miniminka
8. júl 2020

@pribinak bodaj by sme všetci tak dopadli🙂 je to indi vindi. Sú starí a čierni ja tiež mam takú kolegyňu veru. Aj suseda ten má cez 80 a pohodicka ešte aj na strechu vylezie. Zato môj otec je total slabý, kým prejde z jednej izby do druhej tak fuci ako parný stroj, musí si hneď doplniť kyslík. Predošlým príspevkom som chcela povedať to ze je možné že svokra nauzaj nestíha zvládať tie detičky. A teda je už na uväznení mamy, či ich svokre zverí do opatery alebo nie. Napr. Ja si nedovolí svojmu otcovi nechať 5mesacneho na viac ako 15 minút kým psovi koterec vyčistím. A nie preto ze pochybujem ze by chcel zle niečo ale viem ze jeho zdravotný stav sa vie zmeniť fakt z minúty na minutu

pribinak
8. júl 2020

@miniminka samozrejme že je zo Indi-vindi, ale robiť zo 62 ročnej starenku? 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

petulda333
8. júl 2020

@ivca88 ja mam 32,rano dospavam noc s malou a syn (4,5) je sam v obyvacke cca 3h. A nepridem si nezodpovedna

lucinka1988
8. júl 2020

Fuuha, že 62 ročná je stará, tak ja už fakt neviem...

dskjhfdlkdjhl
8. júl 2020

Je uplne zbytocne hadat sa, ci je alebo nie je 62 rocna stara, lebo niektore 20 rocne su take tarbave, ze 40 rocne vyzeraju ovela lepsie a niektore 40 rocne su uz na odpis. Proste kazda to ma inak. Ak ale zakladatelka neveri svojej svokre, nech sa pekne o svoje deti stara, pripadne nech ich da opatrovat svojej mame, ak jej veri viac.

whatever1
8. júl 2020

Baby to je hrozne individuálne s tym vekom. Niektoré 60tnicky sú "mlade"zvládnu viac ako niektoré 40tnicky a niektoré 60tnicky sú ako starenky... To je ťažko posudzovať.

miniminka
8. júl 2020

@pribinak nerobím z nej starenku hovorme predsa o veku. A 62 ma podla mňa dosť ďaleko od mladosti. Aspoň tak bolo rozdelenie ľudského zivota že 60/65 začína staroba.

ivca88
8. júl 2020

Mne sa to tak veľmi páči, že keď napíšem, že vo veku 62 rokov je človek starý na niekoľko dňove opatrovanie malých detí, tak je zle.
Ale keby čisto teoreticky vznikne príspevok, že si nejaká žena , dajmä tomu 35 ročná, deti 6 a 2 ročne, si našla partnera vo veku 62 rokov, tak by ste hneď písali že aky dedulo a že mu už môže zadok utierať 🤔🤷
Tak teraz neviem ako to je.
62 ročná je teda mladá ?

autor
8. júl 2020

@ivanka12311 strazila aj s muzom.a sestrou...3ja dospeli

amelie2017
8. júl 2020

Moja mamina ma 57 a vladze s malou viac nez ja. Svokra ma 69 a vela zdravotnych problemov, ale malu jej nechavam, no len cez den a vzdy trosku so strachom, nie, ze sa nepostara, ale skor to, ze svokra spadne a nebude sa moct postavit a mala bude pri mnej plakat a pod. To, ze ti nepovedala, ze sa udrela a urobila to s tou lekarnickou nie je vobec o veku, ale o charaktere osoby. To iste moze urobit aj opatrovatelka, sestra, manzel,...
Sancu by som jej este dala, ale v klude, v pokoji by som jej vysvetlila, ze chces, aby ta informovala o urazoch, a nech si zabezpeci vsetku nebezpecne veci z dosahu deti. Lebo aj ked sa mozu zdat uz velke a vyspele, su to stale deti a bavi ich skusat, objavovat zakazane.