Svokra verzus ja

veronickamirko
13. máj 2017

Mamičky prosím poradte už som zúfalá...
S manželom sme spolu 4 roky. Keď som ho spoznala tak sa naňho vykašlala mama v najhorších chvílach a musel si všetko budovať sám. Keď sme sa spoznali zarábal 300-400€ keď sa poplatil nájom a ostatné kolko krát sme vyžili len tak tak... Svokra sa ani raz nezaújmala či máme čo jesť, ako bývať a že máme malé na ceste. Všetko čo sme vtedy mali obstarala moja rodina. Veci pre dieťatko, postielku a nám zariadenie. Nikto od neho nepýtal ani cent a som za to nesmierne vdačná. Len časom sa manžel vypracoval nemá problem zarobiť 3-4 tisíc € mesačne.. A odvtedy ako to zistila svokra začala sa mu ozývať a pritom zarobí okolo 800€ mesačne. Manžel jej začal kupovať nábytok, zaplatil jej už viac krát nájom, chodí jej robiť "sluhu". Ona si nakáže nakúpiť drahé veci ako napr. Gauč, televízor, lampy, stolíky, postel. Skriňu ktorú jej manžel kúpil, Teraz jej prišla na sklad a ona nemala ani tolko chochmesu aby si zaplatila dovoz ale samozrejme zavolala manželovi ani prosim ani dakujem len mu nadiktovala že jej to má doviezt a poskladať. Vôbec ju nezaújma že on chodí do roboty a má aj rodinu. Ona proste niečo chce, pískne a manžel hneď ide. A takto je to zo všetkým. No vrchol už premňa bol keď mi volala s tým že ho JA iba využívam pre peniaze, že som zlatokopka a postará sa o to aby ma jej syn opustil. Že nás nebude ON živiť že sa mám o seba a nášho syna starať sama. Pritom som stála pri manželovi keď nemal nič a snažila som sa mu zo všetkým pomôcť a ona sa vtedy nezaújmala o nič . Keď sa snažím s manželom o tom porozprávať tak ma iba odbije že to by jeho mama nikdy nepovedala/neurobila. Už sú to celkom vysoké výdavky a začína to uberať na komforte malému. Ako s ním pohnút bez toho aby som zas nebola za najhoršiu a ona za najlepšiu?

lilyianka
13. máj 2017

@veronickamirko nuz ked neveri tvoj manzel tomu co ti rozprava svokra skus si ju niekedy nahrat...ved vacsi a lepsi dokaz ziskat nemozes....
To,ze mamicke pomaha je na nom...neviem ake inak maju medzi sebou vztahy,ako si vychadzaju....preco mu nepomohla ked ste na tom boli zle...preco sa teraz necha on zneuzivat ....neviem...na toto je tazko odpovedat....neviem v akym podmienkach zije svokra....je to jej syn,mozno kupit jej nabytok a podobnr je to najmenej co pre nu moze urobit...predsa len vycjovala ho a je to stale jeho mama....
Ak to vam neubera na komforte mozno by som to neriesila....ale ak uprednostni radsej kupu pre nu ako pred svojou rodinou,to uz treba riesit

cajomila
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nini1010
13. máj 2017

Nech sa zachovala akokolvek v tazkych chvilach stale je to jeho mama a navzdy bude.Sama si matka takze by si to mala chapat.A ak sa o tebe vyjadruje hanlivo tak by tomu mohol stacit pomoct iba rozhovor s manzelom ze vsetko ma svoje medze.ak nie je hlupak urcite to pochopi.ak nepochopi pritvrd,stale si jeho zena.To by bolo aby bola maminka jeho krk ktory nim bude kyvat.Ale myslim si ze toto si sikovna zena vie doma polahky "upratat".

veronickamirko
autor
13. máj 2017

@lilyianka vstahy majú asi také že kým nič nepotrebuje neozve sa. Malý ma 2 roky a videla ho asi len 2x a aj to vtedy keď sme boli na prechádzke a náhodne ju stretli a vtedy keď bola velká noc . Malý sa jej doslova bojí. A práve že už to zasahuje aj do nášho komfortu. Sú aj horšie mesiace keď sa manželovi nepodarí zarobiť tak vela príkladom bol aj tento mesiac. Ako na potvoru sa nám pokazilo auto no nemali sme vela korún na opravu tak sme povedali že to chvílu počká. Lenže ona mu začala vyvolávať že chce toto a hento a že jej to má ist kúpiť a doniesť. Keď jej povedal že máme pokazené auto a že sa to nedá tak ho začala citovo vydierať nariekať mu aj 10x za hodinu volala s tým že nech si dá opraviť auto že ona to chce a že on ju už nemá rád ked to pre nu nespraví. A tak dal manžel auto opraviť a mne na živobytie s malým a tahanie domácnosti nezostáva skoro nic.
A ona si žije na vysokej nohe.. Manźel jej platieva často nájom nakupuje jej veci jedlo atď. A tak všetko čo zarobí ostáva jej..

loginexistuje
13. máj 2017

@veronickamirko tak manzelovi navarit suche cestoviny a namiesto toaletneho nastrihat noviny .. a povedat ze hadam nebudes ukrajovat malemu od ust a nedas mu jogurt .. ak on minul peniaze na svoju mamu...

toto treba razne riesit ...

maciatkolulu
13. máj 2017

@veronickamirko tazko ti poradit, tazko riesit, zalezi od vas dvoch, ale ako tak citam, muza asi nezmenis, nechapem, preco si pyta, ked ma celkom pekny prijem od vas, nechapem ako mozete tiez ostat na mizine, ked mate prijem 3-4tis.mesacne a viete, ze niektre mesiace mozu byt slabsie, tak si zakonite odlozim, alebo to si svokra kupuje nabytok kazdy mesiac? Preco jej plati najom? Preco, ked mu tak ,ako ty opisujes ublizila, alebo to je iba tvoj uhol pohladu, za mna je tu strasne vela tem o svokrach, iste, verim, ze su aj bestie a netvory, ale niekedy sa treba zamysliet aj nad sebou a hladat tu chybu aj u seba, vies o tom, ze aj ty raz budes svokra nevesty?😨 zenicha, teda mozno

veronickamirko
autor
13. máj 2017

@maciatkolulu samozrejme že peniaze odkladáme. No všatk na ten terminovaný účet či ako sa to volá. Proste taký kde máš termín pred ktorým keď vyberieš z neho peniaze tak ti z neho niečo stiahnu. Je to také šporenie do budúcna.. a oprava auta stála 1270€ kedže odišlo celé riadenie aj elektrika na Audi a6 čo nieje práve lacné auto.. Nebola to prave najlacnejšia zaležitosť takže tie koruny čo boli našporené len tak doma v obalke išli do toho. A keď nechce nábytok chce niečo iné. Proste neni týždeň v ktorom by jej aspoň raz niečo nekúpil. Alebo jej nespravil nákup.
Úprimne netuším prečo jej to kupuje a prečo jej platí nájom. Keď sme sa spoznali ani spolu nekomunikovali. No potom sa manželova sestra prekecla pred svokrou že zarába tak ako zarába a odvtedy to takto ide..

3009
13. máj 2017

@veronickamirko keď by tvoj muž zarobil len 1x do roka 4000 eur, tak si to videl 12 a dostanes niečo okolo 330 eur na mesiac. A vieš, že z platu 330 eur žije veľmi veľa mamičiek? A neverím, že to zarobí len raz do roka. Takže musíš sa naučiť aj ty viac hospodáriť s peniazmi. Ak máte na audi, tak ťa predsa jeden nákup aj každý týždeň pre svokru zabiť nemôže a snáď jej ten nábytok nekupuje každý týždeň. Skús sa zamyslieť nad sebou, že ak budeš mať šťastie a dožiješ tvoje dieťa si tiež nájde niekoho a budeš svokrou. Nevieš či budete mať stále taký príjem a možno aj ty potom budeš potrebovať, že ti tvoje dieťa bude musieť prispieť na jedlo, bývanie. Teraz to tak berieš, že ťa ona okráda, ale mám taký dojem, že peniaze z teba urobili lakomca. A nakoniec, veď muž určite nedáva mesačne celú výplatu mame.

veronickamirko
autor
13. máj 2017

@3009 Hospodárime dobre hore som uviedla že všetko odkladáme na sporiaci účet s stanoveným termínu výberu. A nie nezabil by ma nákup pre ñu kludne aj každý deň keby nám ona na začiatku pomohla keď sme len tak tak vyžili! A keby nerozpráva omne že som s jej synáčikom len pre peniaze a využívam ho a pritom to robí ona. A ako bonus manžel je skoro každý deň od rana do večera v práci.. A keď nieje tak s ňou behá po obchodoch miesto toho aby bol aj so svojím synom. A to mi tiež velmi prekáža lebo malý nemá mať koho iného za svoj mužský vzor kedže môj ocino býva v BA, brat v Česku a muž má iba sestry.

maciatkolulu
13. máj 2017

@veronickamirko pozri sa, neviem ako a kedy zacali tvoje problemy a ani z akeho dovodu sa nezaujima tvoja svokra o vnuca, nepoznam jej nazor atd, tazko radit, ale jedno viem😉, ze clovek, ktory mesacne zarobi 3-4tisicky a ide aj na sporenie, je podla mna schopny si odlozit na neocakavane vydaje a nie, ze nemate zaco nakupovat a cititi vase dieta, ze po oprave auta niet riadne zaco na kupit..... mi netvrd, ze sa zrazu svokra rozhodla vytocit synove cislo a zavolat, ze kup mi hento, tamto.... a tvoj muz akoze hned bezal a kupil po tom, co sa spolu nebavili..... Ja nikoo neodsudzujem, ale urcite by som sa na tvojom mieste zamyslela sama nad sebou, niekde je zjavne chyba a ked tvoj muz robi tak ako robi a ty netusis preco, tak by som si hold davala pozor, lebo sa moze z teba stat exmanzelka.... ale svokra matkou ostane.

milka2008
13. máj 2017

ja len pevne verí, že ja takouto svokrou svojej nejakej budúcej neveste nebudem... že nebudem brať rodine manžela, otca a (možno aj) živiteľa rodiny... hoci je to môj syn...

maciatkolulu
13. máj 2017

@veronickamirko ty mas viac bratov? respektive surodencov?

loginexistuje
13. máj 2017

@3009 vyzivovacia povinnost voci nezaopatrenemu dietatu a jeho matke, ktora sa o neho stara ma prednost pred vyzivovanym jeho ekonomicky aktivnej matky ktora ma nadstandardny prijem a to ze z neho nevie vyjst je jej problem ..

tu by som si razne pohovorila s muzom a vyratala mu to a predostrela argumenty a to nielen financne ale aj casove..

tiez mam svokru ktora vyciciava svoje deti a roky tak dlhodobo predtym cicala svojich rodicov nez umreli a je jej jedno kolko ludi a deti tym privedie do nestastia ... treba jednat razne ... to nie je o setreni ale stanoveni mantinelov

maciatkolulu
13. máj 2017

@veronickamirko a kolko ide mesacne na svokro z vasich penazi?

emilia25
13. máj 2017

A ty tiez nemozes ist na muza s placom.a citovym vydieranim ze mu na vas nezalezi na malom ked mu to nevadi a podobne.

veronickamirko
autor
13. máj 2017

@maciatkolulu Doma v obálke bolo 1400€ odložené len tak keby niečo. Ako som písala oprava auta stála 1270€ no chceli sme ju nechať až na další mesiac keď bude v obálke viac.. A so synom je to trošku tahšie má alergiu na BKM tak má trošku upravenú stravu. Ja som alergik na viacero potravín čiže u nás sa varí trošku inak a tá strava stojí bohužial viac ako klasická strava..
A áno znie to bizardne ale dal to hneď opravovať lebo ho citovo vidierala. Prečo mali zlé vstahy neviem.. Začali sa spolu znova rozprávať na pohrebe manželovej babky a tam ho medzi rečov jeho sestra pochválila že tak dobre zarába. A od vtedy zrazu vždy volala a nikdy nezabudla podotknúť že potrebuje toto a hento. Najprv mi to nevadilo boli to malé hlúposti a aspoň povedala prosím-ďakujem. No postupne sa veci začali zväčšovať "potrebovala" toho stale viac a viac až to prerástlo v to že si zvykla že jej všetko kúpi. Vytratilo sa prosím-ďakujem a už je iba toto mi kúp-toto mi dones, prídi mi toto spraviť hento spraviť...
Áno mám len jedného brata

veronickamirko
autor
13. máj 2017

@emilia25 Niesom typ ktorý citovo vydiera. Som zastáncom Nerob druhým to čo nechceš aby oni robili tebe.
@loginexistuje Ďakujem za podporu. Hold až teraz som zistila že vtipy o svokrách niesu vôbec vtipy ale krutá realita.

3009
13. máj 2017

@veronickamirko tak netreba všetko pchať na termínovaný účet a nemať akože čo do úsť. Aj z termínovaného účtu sa dá vybrať aj mimo dňa splatnosti - dojdeš len o ušlé úroky, alebo si treba nechávať väčšiu hotovosť na bežnom účte na mimoriadne výdavky. Ale treba sa porozprávať s mužom ako to on vidí s pomocou svojej mame. Koľko sú vlastne podľa teba tie výdavky pre svokru mesačne? Ale položím ti takúto otázku - ak by to bolo opačne a nemali by ste vy toľko peňazí a pomáhala by ti ona zo svojho 800 eurového platu, to by ti asi nevadilo. Ono sa vraví, že kto má veľa peňazí chce ešte viac a je ešte viac lakomý. Nehovorím, že treba peniaze rozdávať, ale primerane jej pomáhať ak máte na to nie je nič nenormálne.

maciatkolulu
13. máj 2017

@veronickamirko a kolko teda mesacne dotujete svokru? A muz dal auto opravit hned, lebo ho citovo vydierala, teraz sa stracam... ale to je jedno, jednoznacne treba vycislit kolko sa mina mesacne z prijmu na svokru a normalne sa s muzom porozpravat.... Lebo si neviem predstavit ako mozete zacat citit, teda vase dieta to, ze sa mesacne nakupuje svokre....z takeho prijmu, plus tvoj prijem, to by ste museli hold rozsafne vsetci zit... najma ked zijete mimo BA, kde je ten zivot predsa trochu lacnejsi... A pokial sa neviete s muzom na tuto temu porozpravat, tak to bude tazke a ja by som to riesila, ze veeeelmi opatrne, lebo razne sa moze skoncit aj manzelstvo, nikdy nevies.... muz je v praci asi preto, lebo chcete mat nadstandardny prijem vsakze a to realne beha kazdu moznu volnu minutu po obchodoch s matkou? Preco sa nepridas aj ty? A to mas strach, ze tvoje dieta nebude mat muzsky vzor???😅 Ziadne dovolneky, vikendy, nic? Prepac, ale ja v tvojich prispevkoch vidim a citim voci tvojej svokre nevrazivost, to ci vam pomahala, ci nie, to je naozaj diskutabilne, kedze neviem co tam bolo a ty ako male dieta povies, ona nam vtedy nepomohla, tak preco mame my teraz.... sorry, infantilne.... To ako dlho trva, ze vas takto "vyciciava"?

veronickamirko
autor
13. máj 2017

@3009 v obálke sme mali 1400€ príde mi to celkom dosť. Auto sme nepokazili naschvál proste sa to stalo. Bol to naozaj obrovský výdavok keby sa to nepokazilo určite by sme nemali problém vyžiť. A už som hore vyššie písala keď sme spolu začali mali sme 300-400€ z ktorých sa musel platit nájom,strava a podobné. Viac krát sa ju pokúsil poprosit o trošku pomoci avšak nikdy nepomohla a tak sme to všetko museli zvládnuť a stála som pri ňom aj bez toho aby mal peniaze. A teraz tie peniaze má a syn a žena sú druhoradí a prvoradá je žena ktorá mu nepožičala ani 5€ na cestu do roboty?

maciatkolulu
13. máj 2017

@veronickamirko ale to je vec najma tvojho muza, jeho priority. S nim treba o tom hovorit. To ste realne dvaja dospeli ludia spolu zarobili 300-400eur?????

3009
13. máj 2017

@veronickamirko a prečo sa nepokúsiš ty urobiť niečo, aby si sa zblížila so svokrou? Veď ty si si zobrala jej syna a ona bude pre neho vždy matkou. Snáď ho riadne vychovala, keď si si ho zobrala a vie sa o vás finančne postarať, tak čo to tu splietaš, že mu nedala ani 5 eur na cestu, to akoby ho dala do decáku a nestarala sa o neho. Ak budeš stále takáto lakomá, tak sa ti ľahko môže stať, že budeš bez muža a možno ti bude musieť stačiť na živobytie aj s dieťaťom minimum. Nikdy nevieš kedy sa karta môže otočiť.

veronickamirko
autor
13. máj 2017

@maciatkolulu Keď si to zrátam nájom jej platí (keď platí) 400€. Pôžičku jej vypláca 70€ mesačne jednu jej už vyplatil tá bola po 90€ mesačne. Prepláca jej autobusy do roboty to je skoro 60€ mesačne. Týždenné nákupy stravi jej robí tak za 100-150€ to je každý týždeň. Platí jej telefón to je tuším 20€ a mágio ale to kolko stojí neviem. Mesačne kôly nej prejazdí min. Za 100€ benzínu čo je tiež trošku dosť. Teraz jej kupoval skriňu začiatkom mesiaca za skoro 400€, nové poličky do obývačky to som sa radšej ani na cenu nepýtala. A najnovšie mi oznámil že ide zaplatiť jej a jej priatelovi dovolenku. (Jej priatel je na invalidnom dôchodku netuším aký ma príjem). Je to dosť vela na to že platí aj naše bývanie, auto, pôžičku z minulosti, telefóny, malého špeciálnu stravu, objednávky materiálu na jeho robotu, vysoké odvody a chce brať úver na kúpu a prerábku domu..

veronickamirko
autor
13. máj 2017

@maciatkolulu Reálne 300-400€. Začiatky podnikania boli tažke ja som pomedzi to ešte študovala čiže som chodila len brigádne no zvládali sme to sice tažko ale zvládali.
@3009 Ja som sa snažila. Dokonca som manžela nabádala aby to s ňou urovnal no vtedy o tom nechcel ani počuť. Viac krát som ju zo začiatku pozívala k nám na obed, kávu alebo len tak na stretnutie príp. Opekačku alebo takéto podujatia ale vždy to odignorovala.

loginexistuje
13. máj 2017

@3009 no ale tipni si co mu mamicka povie ak sa karta otoci ? a on nebude mat co do ust ci mu da?

Zeny vy nepoznate takychto ludi neviete o com to je ... proste zacitila mamicka prachy tak skusa co to da .. ak nebude davat nebude mat syna tak ako predtym ... to neni o lakomosti ale o vyuzivani zo strany tej matky ...

a jasne ze k nej zakladatelka nema pozitivny vztah ked sa nevidali kaslala ta matka na nich a ich syna videla 2 krat ...

ja nevravim ze v rodine sa nema pomahat ale pomoc nie je vyuzivanie ...a nema byt jednostranna a neumerna ..

proste uplne typicky obraz dietata (jej chlap) ktory bol v detstve nedocenneny a odsuvany, ponizovany a teraz ked ma sa chce mame zavdacit ziskat si jej prizen a uznanie ..

ale to sa neda .. lebo ona nema k nemu vztah neciti lasku .. inak by toto nerobila ...

ja by som asi v tejto situacii normalne objednala sa aj s nim do poradne nech mu to povie aj nezavisly clovek psycholog a pomoze sa mu nad tym preniest co prezival v detstve a v com su korene tohto nezdraveho vztahu

maciatkolulu
13. máj 2017

@veronickamirko a to trva odkedy? Celkovo nerozumiem, akoze tvoj muz jej plati niekedy 400eur najom, to ma asi nejak velky byt v prenajme, ty vies kedy plati a kedy nie? Pozicku jej plati, si si ista, ze jej,... Preplaca jej autobusy 60eur a este minie na benzin mesacne 100eur, ale no taaaaaak😉 to uz snad nie😅 jazdnim roky rokuce po BA v zapchach a tak, takze viem nieco o spotrebe a vy mate kvalitne auto, to snad nezerie tak vela..... Dievca zlate pre klud v rodine zacni od seba.... skus to, moja dcera tiez mala alergiu na MB a nejde to tak desne do penazi ako dajme tomu bezlepkova, takze o tom viem tiez svoje a za dalsie, tiez viem, co je to ostat zrazu s dvomi detmi sama a bez prijmu, mozno ked mas pocity financnych suchot, tak chod naspat do prace a skus svokru poziadat nech sa postara o maleho a tak. A to akoze vazne je kazdu volnu minutu tvoj muz s matkou? no taaaaak😉 Ja nie v zlom, ja sa ti snazim vysvetlit, ze kazda minca ma dve strany.....

mamutka
13. máj 2017

@veronickamirko mne tu od začiatku chyba info koľko si ty kedy zarabala. Napr.mne sestra môjho manžela vykrikovala, ze som chudera a zlatokopka a zničila som rodinu, tým že som sa mu povesila na krk. Pritom zbalil ma on, nemal vôbec nič, ani školu, ja som zarabala o dosť viac ako on a pod.. Verím, čo ti vykrikuje ona, tiež som sa napocuvala od svagrovej. Ale je v prdeli, už uhnala milionára,tak je relatívne v klude. Lenže ak o tebe vie svokra to, ze si nikdy nič nezarobila, a má hubu nevymachanu, tak si dovoľuje. Písala si, ze ste žili zo 400 eur, ze vsetko pokupili rodičia. To tak nemalo byť, mala si si na to zarobiť sama. Ťažko sa môžeš s manželom rozprávať o tom, kam dáva peniaze, ak je on jediný, kto kedy u vás zarábal. Chceš aby ti povedal, ze ozaj ta uz dlho živí? Ja ta chápem, ale musíš na to opatrne, lebo ak ozaj je na všetko sám a ty len čakáš koľko zarobí, tak je to len jeho vola, kam tie peniaze da. Pokiaľ mate kde bývať, máte dosť na stravu, máte úspory a pod, tak moc nezmôžeš, on sa stará. Každopádne je choré, aby jej a jej priateľovi platil dovolenku. To už potom choďte niekam všetci spolu a zbližujte sa, keď už to on ma cvakat.

emilia25
13. máj 2017

To jej plati veru dost jej vlastne zostane cela vyplata ked jej vsetko zaplati a este aj stravu.takeho syna by chcela kazda matka veru.a s tym autom to neni o vydierani ale naozaj na zaplakanie ze sa dohodnete na niecom a on to porusi a ledva mate co do ust tak nie zo zlostou hnevom ale placom by som mu to proste vytmavila

3009
13. máj 2017

@veronickamirko ak som to dobre zrátala, tak pravidelné mesačné výdavky na svokru sú okolo 380 eur - lebo som si vyššie prečítala, že to len niekedy za ňu zaplatil nájom tých 400 eur. Okrem náhodnej kúpy - 400 eur skriňa a pod. Ale to mi nehovor, že ak by jej nechcel pomáhať, že by si toto mohla od neho vynucovať. Ja si myslím, že pri jeho príjme 3-4 tis. eur mu pravidelný výdaj na matku a jej invalidného priateľa 380 eur nemôže robiť problém. Toto je myslím, že len tvoj problém voči svokre. Veď podľa toho pre vás ostáva okolo 3600 eur mesačne a to mi chceš povedať, že to máš málo na stravu, šetrenie a neviem čo ešte? A ty si ešte na MD? Veď choď do roboty aj ty a budete mať viac peňazí, ak sa ti zdá málo čo zarobí tvoj muž.

maciatkolulu
13. máj 2017

@loginexistuje prepac, ale nejako rychlo si zdiagnostikovala muza-syna-manzela a jeho matku a celkovo rodinu 😉 Nakoniec ostane dalsia zena pozerat ako srnka v lese, ze je bez prijmu a bez muza, nikto nehovori, ze sa maju matke, svokre len tak nakupy robit, ale sorry, neviem ako to cele bolo a preto sa ani neopovazim tvrdit, ze syn bol v detsve nedoceneny😉 trosku uz komicke... Proste pokial si dvaja dospeli ludia nevedia vykomunikovat zakladne veci akymi podla mna financie su, tak maju problem najma oni dvaja a nie svokra. A predsa komunikacia je najdolezitejsia. Ked ale zacne hned manzelka skakat, tvoja matka hento, tamto, ono a ona ma a ja nie a my sme na druhej kolaji a zanedbavas nas atd, tak si klepka cesticku smer sudna sien a zaver - rozvod. Ja by som rada citala, ked sa tut ak rozobera diagnostika mladi a zivota jedneho muza😉 aj vyjadrenie jeho sameho a jeho matky, mozno by sme zirali..... Ja som ani raz nepostrehla, zeby napisala napriklad autorka, ze pozvali svokru k sebe naúriklad po narodeni, na krst, ak krstili, lebo vsak ona nepomohla, tak to ma za to, aspon mne o tak vyznieva. Ale nakoniec je to absolutne jedno, Ja som poradila, ze si ma sadnut s muzom spisat kludne vydavky a poukazat na to, ze je to vela a dajme tomu si to nezasluzi, ale to uz vedia iba oni dvaja co a ako. ALe razna cesta, moze byt aj razna k ukonceniu manzelstvu....