Svokra týždeň pred pôrodom organizuje väčšie rodinné stretnutie

1nelka1
24. aug 2021

Je podľa vás normálne, že svokra necelý týždeň pred termínom môjho pôrodu organizuje zo dňa na deň väčšie rodinné stretnutie vo večerných hodinách, kde mám byť aj ja s mužom. Mne a muzovi to oznámila až po tom ako sa so všetkými ostatnými dohodla. Tak keby sme to teraz odmietli, boli by sme za tých zlých. Lebo chcú prísť hlavne kvôli nám.

daniela1911
24. aug 2021

@1nelka1 o 3:00 nech ťa to netrápi.. a vlastne by má to netrápilo ani ráno o 8:00. Keby som chcela tak pôjdem, keď nie, nepôjdem. Kto by už bol (z rodiny) naštvaný na tehotnú ženu pred pôrodom…. chod si ľahnúť a oddýchnuť ;) ver mi, ešte sa dosť nenaspíš.

77daniela77
24. aug 2021

Uvidis ci sa ti tam bude chciet ist.Ak nie,tak nepojdes.Neviem co je dovodom stretnutia,ale vzdy sa mozes vyhovorit.

vierocka888
24. aug 2021

Organizuje to ona, pre svoju rodinu. Vy sa len mate zucastnit. Proste sa tak rozhodla, je to jej stretnutie s rodinou, prečo by mala brat do úvahy ze si tehotná? Ja som bola v deň termínu na pohrebe a na kare a neprezivala som to nejak. Keď budeš chcieť, tak pôjdeš, keď nie, tak budeš doma. Vybavene...

hindakus
24. aug 2021

@1nelka1 chod tam a 10 minut po prichode začni predýchavať kontrakcie, bude sranda

sense
24. aug 2021

Taketp veci uz davno neriesim, chcem idem,nechcem nejdem. A ked mam byt za to pre niekoho za zlu ,mal sa dohodnut so mnou ci suhlasim,okrem toho,komu ide o mna vie v akom som stave a kde byvam

lvula
24. aug 2021

Určite je fakt, ze sa svokra mohla najprv dohodnúť s Vami. Netusim, co je teda predmetom toho vacsieho stretnutia. Každopádne co sa týka teba, zariadila by som sa podľa tvojich subjektívnych pocitov. Ak sa citis zdravotne dobre a chceš tam ist, tak by som neriešila, ze si 'týždeň pred pôrodom'. Ak ale je to uz pre teba náročné a radšej uz iba oddychujes doma, tak prirodzene nepôjdeš a svokra sa moze aj na hlavu postaviť. Ty ries seba a dietatko. A skutočne toto nie je dôvod na trápenie sa a určite by ma netrápilo, ci budete/nebudete za tych zlych. V živote je dôležité vediet povedať aj nie, stat si za sebou a netrápit sa tym, co si pomyslia ostatní. Je to ich problém, nie tvoj.

otazka1
24. aug 2021

To že si týždeň pred pôrodom znamená čo konkrétne?dovodom neísť tam je len ten konkrétny časový úsek?ja by som týždeň pred pôrodom tancovala,takze ak sa necítis dobre a to je dôvod tam neísť tak to povedz nie? Či čo vlastne je problém?podla mna sú toto skôr hormóny,veď keď otvor ústa a povedz my neprídeme lebo mi je zle,tvrdne mi brucho už chcem ísť spat,alebo my neprídeme lebo som týždeň pred termínom a to sa podľa mna už nikam nesmie večer chodiť,lebo….a ďalej si doplň.inak môžeš aj prenášať,takze to môžu byt aj dva týždne pred pôrodom.svokra ti to nerobí maschval podľa mna,len ty sa ako prvorodička asi cítiš ako stred vesmíru ale to je ok,nie si jediná ale časom sa každý na to aj tak vyprdne a budú sa teším z malého 🙂

mamusa34
24. aug 2021

Ja ťa chapem 😁proste nebere nik.na teba ohľad..čo čakáš od svokry,není ti mama nechápe ťa tak ako mama.
Moje prvé tehu ,to som chodila všade aj na pohreb🤦
Ale teraz druhé je iné ,aj ja som iná ..a nemienim ísť tam kde sa necítim dobre .. bývavalo..áno ,sú to aj hormóny ale v posledny mesiac absolútne nemusím aby ma obcumovali len.. a po druhé ,nemám žiadne témy s pani svokrou ..ani s nikým vlastne ,to sú len také rodinné stretnutia ,oslavy 🤪

fleur1111
24. aug 2021

@1nelka1 nedopina jej. Zariad sa podľa seba.

mamusa34
24. aug 2021

A môžem ťa ukľudniť, čítala som už viac podobných tém takže niesi v tom sama. Buď tam pôjdeš alebo nie 🤷ako x neviest pred tebou. Či sa urazia ,to už není tvoj problém ,hlavne ty buď v pohode 🤰💝

slovakboy
24. aug 2021

@1nelka1 vieš aká je téma stretnutia?

felycity
24. aug 2021

nerozumiem v čom je problem? Ak sa cítim dobre a chcem , tak tam pôjdem, ak sa cítiim zle, tak sa ospravedlním a môžu si myslieť každý kto chce čo chce...

ivkazba
24. aug 2021

Ach ľudia, prečo mnohí tak veľmi riešite, čo si kto bude myslieť? Keď to prestanete riešiť, bude sa vám žiť oveľa jednoduchšie. Proste nechoď ak sa na to necítiš a nerieš čo si kto myslí.

kopytko03
24. aug 2021

Ja som v deň svojho termínu tancovala na country na dedovej 90-ke a jak mi bolo dobre

anjelicek26
24. aug 2021

Ako pisu kocky vyssie, ved si len host, ked sa budes citit dobre - pojdes, ked nebudes, tak nepojdes, kazdy to pochopi...to ma odlozit celu oslavu kvoli tomu, ze jeden s hosti ma brucho? Ved mozes aj dva tyzdne prenasat. + co me on, nie si stred vesmiru, dojdu nielen kvoli tebe, ale aj muzovi, svokre a ostatnym... potom budes mat novorodenca, este budest v 6nedeli, potom male miminko, co ma nevyspytatelny rezim a horsiu imunitu...takze ak vas tam chce mat na 100%, pocka tri mesiace s oslavou? Toto si predstavujes ako riesenie?

vierkaviera
24. aug 2021

Dievcata ja si skor myslim, ze buduca mamick sa obava covidu, kedze tam bude vela ludi. Cize ja ju aj celkom chapem, jednak ma urcite stres pred porodom a nepotrebuje dalsie stresy.

ankare
24. aug 2021

Uvidíš,ako sa budeš cítiť. Prípadne tam buď len pár minút a choďte domov. Ak sa na to ale nebudeš cítiť, nechoď tam,nie si malé dieťa,že musíš počúvať svokru. Držím palce!

makova333
24. aug 2021

No svokra je svojpravna a moze si organizovat co chce a kedy chce. Ty si svojpravna a mozes ist kam chces a kedy chces alebo neist nikam. Jedine co musis je porodit 🙂

marca12
24. aug 2021

@1nelka1 boze ake ste nedotklive. Kopa zien este v den porodu boli niekde na oslave,svadbe. Ak sa budes citit,prides na chvilu vsak tam nemusis sediet celu noc. Uz ozaj nie je za co na svokru nadavat?

cacianka
24. aug 2021

@vierkaviera aj covid necovid platí keď chcem idem, atď.

evkamotka
24. aug 2021

Ja som nesla k svokrovcom na akciu MESIAC pred porodom. Tym ze prveho som porodila o mesiac skor, pri druhom som cuckala doma a nikam nechodila. Je aj pravda, ze som uz nevladala. A vieš co? Ako dospely svojpravny clovek som jednoducho povedala, ze uz nevladzem a vybavene. Neviem kto si co myslel, ale oznamila som to v dobrom. To nie je dovod na rozhorcovanie.

maminkasisa
24. aug 2021

@1nelka1 preco Ti to tak vadi,? Vsak bud rada, ze to zorganizovala pred porodom. Keby to organizovala neskor, bola by si v porodnici a to by bol zase problem, ze Ta tam nechcela mat. Keby rste neskor, tak to by si zase nesla, lebo malicke babatko. Podla mna termin vybrala dobre ohladom na Tvoj stav. Mozno niekto, kto tam ma byt tiez mal uz nieco ine a takto to vyriesila

riamia91
24. aug 2021

Nechápem príspevok.
Nechceš ísť, lebo sa bojíš, že začneš rodiť? Vezmi tašku do pôrodnice so sebou.
Alebo že sa nakazíš koronou? Tak nechoď.
Jedno je isté, že s malým bábom určite tak skoro na veľkú rodinnú párty a ešte aj večer nepôjdeš, tak kedy to mala urobiť, aby ste tam boli všetci? Týždeň po pôrode? Dva? Kedy by bolo ideálne?
Je jasné, že nechceš ísť, tak nechoď. Ja osobne radšej pred pôrodom ako po pôrode.

jaass
24. aug 2021

No kebyže toto urobí moja svokra mne a môjmu mužovi, tak jej krásne s úsmevom na tvári a v klude povieme, že ďakujeme, neprídeme. A hlavne muž by jej povedal svoje…
A že to organizuje kvôli Vám? A čo tak aby to všetko riešila s vami? 😂 bože, niektoré svokry to naozaj berú príliš vážne. Kašli na celu situáciu a nerieš to 🙂

katka1389
24. aug 2021

@1nelka1 Ja tyzden pred porodom som vedla presla nie este na oslavy chodila.Neviem ako ty ja by som to odmietla mozes aj nieco nalapat co ty neni teraz treba.....

simsalabim
24. aug 2021

@1nelka1 no moj brat sa zenil 5 dni pred mojim porodom a este aj v inom meste... isli sme, zabavili sme sa a ked som mala dost, sla som domov. Naozaj nerozumiem, co je na stretnuti take zle... pojdes, ak sa budes citit ok a odides, ked sa ti bude chciet. Nie?

ibrunova
24. aug 2021

A muž tam chce ísť? Ja by som to tak brala, že uvidím, a možno už budeš vtedy v pôrodnici, ktovie. Ale aj ja keby že chcem niečo zorganizovať, tak si to zorganizujem a žena pred pôrodom príde alebo nie, neprežívaj to tak.

h2
24. aug 2021

@1nelka1 Vy čakáte prvé, však? Podľa mňa svokra organizuje rodinné stretnutie pred Tvojím pôrodom hlavne kvôli Tebe. Ale nie preto, aby Ti urobila napriek. Ale preto, lebo vie, že po pôrode by si na stretnutie nešla možno aj niekoľko mesiacov. A keď chce robiť stretnutie, na ktorom vás chce mať, tak to urobila presne takto. Ver mi, keď porodíš, na stretnutia vo večerných hodinách budeš musieť na dlhý čas zabudnúť. Ak Ti to zdravotný stav dovolí, choď tam a uži si to.

katkazuz
24. aug 2021

@h2
Aj ja si myslím, že Ta chcela prekvapiť a potešiť
a stretnutie je kvôli Tebe.

ajka0207
24. aug 2021

@1nelka1 a nechceš ísť lebo covid, cítiš sa zle alebo prečo? Švagriná bola dva týždne pred termínom pôrodu na svadbe, normálne aj tancovala, nikto sa nepozastavoval, ale zas keby nepríde tak sa tiež nikto nepozastavuje. Ja som deň pred pôrodom sťahovala byt. Možno svokra ani nevie že máš dôvod neísť na nejaké stretnutie.