Svokra si uzurpuje moju dcéru. Som mimo ja, alebo ona?

helaheluska
6. jan 2019

Mile maminky rada by som sa poradila ci to prehanam alebo ma moje pocity neklamu. So svokrou mame problemy odkedy sa nam narodila dcerka od narodenia sa tvarila ze jej jej a nie raz mi povedala ze ci nechcem ist do prace uz ze ona rada zostane na materskej miesto mna... Nejako sme to prekonali podarilo sa mi ako tak presadit si svoje vychovne a stravovacie metody a so svokrou bolo isty cas klud dala nam priestor uz nechodieva k nam ako do svojho ma totiz kluce od nasho bytu. Ale to je jedno teraz ma hlavne trápi ze nestaci ze chce byt s vnuckou vzdy sama casto ked idem na prechadzku s mladsou tak ona ide so starsou niekam inam do mesta co mi pride di ne. Proste ona s nou vzdy chce byt sama. Teraz ma starsia 3 roky a sem tam si ju vzala na noc podotykam ze byva asi 10 min od nas nemamproblem ked si ju hocikedy vezme. Ale posledne dva mesiace u nej bola kazdy vikend vždy piatokna noc a zacala robi to ze ju neprinesie ani v sobotu domov a ked vecer volame ze kedy pridu tak je kolko krat urazena ze ci jejnieco urobia ze ved vieme kde jw a necha si ju az do nedele. A v decembri bola cez vikend doma iba iba jednu nedelu a aj to isla svokra s nami doba lebo s vnuckou cely tyzdennebola.

helaheluska
autor
6. jan 2019

@helaheluska tak sa chcem slytat cije toto ok muzmi povie ze co je na tomked chce byt mala s babkou ale ja som nervozna ked nespi doma a myslim ze byva blizkona to ze s nou moze byt hoc kedy ale preco tam ma stale zostavat aj na noc.
Vcera sme mali navstevu lrisla cela rodinabomi tu do 9 vecer a mala ze chce ist babke spat hovorim ze mozes zajtra ist na navstevu k babke a h ed sa do mna pustili aj svokor ze co ju nepustim ked tak chce ze to to tak riesim ze co je na tom. Takja uz neviem. Mne to uz pride ako by sme mali striedavu starostlivost a somnazoru ze dieta ma spat doma.

helaheluska
autor
6. jan 2019

Ako casto vy davate deti ku svokre?
A cely vysledok toho je ze ja sa vzdy citim previnilo ze robim nieco zle a neustale riesim blbosti .

asia83
6. jan 2019

@helaheluska Veľmi nebezpečné. Strihnite to. Malá sa neviaže na starkú viac ako na vás, o to vašej sebeckej svokre ide. Dieťa nechápe, že mama chce byť zdvorilá, berie to, že mama sa jej vzdáva, hoci len na noc. Z jednej noci budú dve, tri a dcéra vám pomaly bude bývať u svokry. Jasne jej aj mužovi povedzte, že je to vaše dieťa a bude s vami. Ona mala svoje, tak nech čuší a nenárokuje si. Myslite na váš vzťah s dcérou, aby ste ho mali dobrý. Hovorím to na základe skúseností z okolia.

pohodickasrandicka
6. jan 2019

@helaheluska siesty zmysel matky nikdy neklame. Respektuj svoje pocity a dieta si davaj od seba tolko kolko je tebe prijemne. Ty si jeho matka !!! Stratis svoje dieta a nikdy to uz nevratis spat ak toto dovolis! Pocity kohokolvek ineho neber do uvahy! Ak uz nie je pozde a uz si dieta nestratila.

lujza123
6. jan 2019

@helaheluska tak s tymi vikendami si to treba vydiskutovat, kazdy vikend je uz moc. Na druhu stranu bud rada ze svokra sa stara a vie ti takto postrazit malu, vela ludi tuto moznost nema. Uvidis ked bude starsia a ty budes chodit do prace ako dobre ti padne ked ti ju postrazi ked bude chora (co je pri skolkaroch stale prvy rok) alebo cez skolske prazdniny - to je fakt brutal ked nemas nikoho a musis vykrit 2 mesiace detskymi tabormi a vselicim - cena takeho primestskeho ked spava doma je okolo 100 eur na tyzden tak si predstav kolko zaplatis za cele prazdniny

Ono vsetko zle je na nieco dobre, takze v klude, bez emocii vysvetli ze chcete byt spolu cez vikend ako rodina a ponukni svokre nejaky den v tyzdni kedy bude moct zobrat malu na ihrisko napriklad

lujza123
6. jan 2019

@asia83 hej toje uplne najlepsie utuzit si rodinne vztahy tym ze povie babke ze je sebecka, nech cusi a nenarokuje si.
Ty si mala asi velmi smutne detstvo ked mas takyto nazor na spanie u starych rodicov

lujza123
6. jan 2019

@helaheluska moja je tak 2 vikendy v mesiaci u jednej alebo druhej babky aspon na vecer. Ked to bolo castejsie (lebo babky aj dieta tak chceli) tak som zakrocila a v klude vysvetlila ze chceme byt aj spolu.

helaheluska
autor
6. jan 2019

@asia83
@lujza123 nemyslim ze to asia takto doslovne myslela ale avokra sama povedala ako sa mala narodit nasa druha dcerka ze jana nu uz nebudem mat cas tak ze budu castejsie slolu lebo sa budem musiet venovat babetku. A ked sa snmojou mmou rozpravali ze nie je dobre ze ich ako sestry stale oddeluje ze ved ja zvladnem vychovat obe a ze by mala skor utlacat malej ziarlivost a neseparovat ju od sestei nech si vytvaraju pekny vztah. A onana to ze ona si nemoze pomoct ze ona je na starsej uplne zavisla ze ma rada aj mladsiu ale ze linduska je jej srdco a zalezitost ze ona by s nou chcela byt non stop.. A nemam lroblem ak si ju hoc kedy vezme na ihrisko alebo tak ale druhy problem je aj to ze ked je u nich tak su len doma lebo jejsa bech e trcat vonku a mala je v kuse na tablete alebosa napchava blbostami lebo co linduska u babky zavi tak to plati takze robi a ma co chce lebo to je ona

ivca88
6. jan 2019

Ja som deti este nikomu nedala 🙈
Ked som bola v porodnici s malou, prisla sem moja mamina, ale prakticky stale tam bol aj môj muz.
Ja toto nemam rada ked mam dieta inde ako som ja. Na par hodin ok, ale inak nie.
A najma ze babka vsetko dovolí, babka vsetko kúpi, a potom mne robi dieta caviky ked nedovolím čokoládu alebo ked nechce jest obed.
Vnucatko je vnucatko, a nie jej dieta. Má pomahat, nie si dieta privlastnovat ( moj nazor )

helaheluska
autor
6. jan 2019

A ja ked poviem ze mame iba nedelu ked si vset i mozme spolu po celon tyzdni sadnut za stol ako rodina tak dostanemodloved ze jej synator si potrebuje oddychnut z prace chuda je vycerpany a nemoze sa od deti vyspat..

asia83
6. jan 2019

@helaheluska No tak určite vám nepovie: "Nevesta moja, idem ti vychovať dcéru, už ju neuvidíš." Takto sa to začína. Hovorím, poznám takéto prípady, kedy dievča bolo u starkej viac ako s matkou a matku teraz dieťa nerešpektuje, iba starkú, furt by len tam chodila. Neviem, čo chcete počuť. Že to je v poriadku? Nie, nie je.

evalin88
6. jan 2019

Cez tyzden si ju podla mna tak neuzijes.. asi si na materskej ale vikendy su na to aby ste ich stravili ako rodina, ty manzel+ dve deti. Preco si vlastne berie iba jednu vnucku.. ci je mladsia priliz mala ??? Podla mna jeden vikend v mesiaci uplne staci. Moj syn 9. Mesacny u svokry este nebol. Tam totiz treba aj prespat je to daleko a on inde ako doma nezaspi 😁😁😁 a aj tak by som jej ho nedala ze by tam bol sam.. furt by som na neho musela mysliet ...

pininka
6. jan 2019

@helaheluska my sme toto mali s najstarším synom. 4roky sa odo mňa nepohol, a keď sa narodil mladší syn, tak zrazu starší začal chodiť k svokre každý víkend. Mne to najprv nevadilo, bola som rada že má vzťah k babke, ale neskôr už áno, lebo nosil domov jej maniere a stále sa ku nim pýtal. Svokra sa naňho naviaxala a dodnes je jej miláčik a iné vnúčatá ledva pozdraví. Vrchol bol keď mala ísť za dcérou na prázdniny a nášmu mladšiemu synovi rovno do očí povedala,že ho neberie so sebou, iba toho starsieho. Nakoniec aj ten starší pochopil že tam nemá veľmi vo robiť a prestal tam chodiť skoro úplne. A ona za nimi príde raz za sto rokov. Sama od seba mi nikdy nepomohla, ale zas keď niečo trebalo, a poprosili sme ju, tak prišla, to by som jej zasa krivdila.

petruska19
6. jan 2019

@helaheluska odstrihnúť to čím skôr lebo to nedopadne dobre. Dobre ti radi @asia83 .

helaheluska
autor
6. jan 2019

@evalin88 no k. Ladsej taky vztah nema praveze nema mi pride ze niekedy len z povinnosti vezme aj ju kocarovat

evalin88
6. jan 2019

@helaheluska podla toho co si napiala ze je u babky vnutri na tablete.. sa jej svokra velmi nevenuje.. mne to pride prepac za vyraz ze mala je tam ako " interierovy doplnok" ktory sa hra sam. Ked tam nabuduce pojde.. tvarila by som sa ze sa napr tablet pokazil a musime dat do opravy. Ked ju chce mat nech sa jej aj venuje. A podla mna osobne takej malej tablet do ruky nepatri ... moj nazor

helaheluska
autor
6. jan 2019

@petruska19 no presno co vravi @asia83 je obraz svokrinej dcery syn ma 12 rokov a mamu ma skor za kamosku do pet rokov byvali so svokrou a ona prevzala vychovu je totalne rozmaznany a drzi a mamu len citovo vydiera za vsetko.. Co si povie to mu svokra kupi a co sa minepaci ze ked ajjeho mama mu ch e nieco nakazat respektive zakazat vela mrat sombola svedkom ze ju zfukla priamo pred nim.

evalin88
6. jan 2019

@helaheluska mozno caka az bude vacsia.. teraz je to babo ktore si to nebude pamatat. Asi preto. Rozdelovat by ich ale urcite nemala.

helaheluska
autor
6. jan 2019

@evalin88 mladsia ma rok simyslim ze s nou sa uz ako tak daju robit veci rozne ist vondo herne alebo byt unas a hrat sa snimi ale to ona odmieta malokedy pride hrat sa snimi lebo chce byt sama u nich s malou a to tu mladsiu uz ani nekojim.. Starsiu si bravala od pol roka aj na cely den ked som ju nekojila..

helaheluska
autor
6. jan 2019

Kazdopadne dievky velmi ste mi pomohli zas nabrat sebadoveru lebo som si myslela ze som prehnane vztahovacna a potrebujem vyhladavat problemi.. Stanovym aj na prespavanie hranice myslim ze raz do mesiaca uplne jeden vikend staci tak uvidim co zas z toho bude.. 🙈

lindusss2016
6. jan 2019

@helaheluska ja mam deti presne vo veku tvojich. Nedavame ich nikam, l3bo rosinu mame v cr. Svokra uz dva roky pyta starsiu (tiez Lindusku) k sebe na tyzden na prazdniny. Normalne som jej povedala, ze ju nedam, je na to mala. Linda ju ma rada, svokra nam pomaha, kolko vie, ale za mna odtial potial, ale muz ju tam nechce dat tiez. Bezomna mala spala jedine vtedy, ked som bola s mladsim v nemocnici. A aj to tam isiel s nou muz na 4 dni a svokra ju aj chcela uspavat, ale mala jej spravila scenu. Ano, pomoc sa ti zide, ale nestoji to za to, aby ti kazila vychovu. Ja si nyslim, ze take male dieta ani nema co prespavat mimo domu. Aky maju tvoje dcery vztah? Lebo moji sa od seba nepohnu, od rana sa hraju spolu, jedia spolu, spia, vsetko spolu, kedze som na nich vacsinou sama

kluska
6. jan 2019

ja bz som to nedovolila, nie v takom veku isto, ta starsia je este mala, ma bzt prevazne s mamou este. Tak to skus obmedzit, trebars, ze v sobotu vecer uz ju musi priniest, potom neskor len kazdy druhy raz v mesiaci, proste pomalicky ju separovat od babky, ale nie priamo, treba ist na to obklukou, milo, ale tak aby si dosiahla svoje. Lebo jej pomoc sa ti este zide neskor a tieź nebude to az tak zle ak to spravis postupne. Napr skus prehovarat na tie nedele, ze ste sa s muzom dohodli, ze ich budete travit ako rodina, aj keby ste len doma sunky valali a spracuj muza aby aj on mal taky nazor. Hovor, ye si vazis jej pomoc a ze si rada, ze vam pomaha, ze nie vsetky babky maju zaujem o vnucata, ale ze nerobi dobre, ked starsia vyrasta tak odseparovana, ze by si mala zvykat na sestricku, ze to nerobi dobrotu, lebo starsia potom bude mat take myslenie, ze je odlozena a vy mate za nu nahradu.. proste logicke argumenty, muza kusa na svoju stranu a svokru pochvalit, ale pomalicky sa blizit k tomu co ty chces.

davida
6. jan 2019

Nas syn je u babky a dedka kazdy vikend,ma uz 11rokov a nikdy to nebolo nikomu cudne...A je mi skor cudne ako niektore matky chorobne visia na svojich detoch a na predstave ze nikto im nedokaze dat viac jak ony..smutne

helaheluska
autor
6. jan 2019

@lindusss2016 ja som na nich tiez sama vecsinou ale pre mna je velmi dolezite aby mali pekny surodenecky vztah tak sa snazime robit vsetko spolu co sa da a vysvetlujem starsej ako sa setricky spravaju k sebe aj ked to je vselijake zo zaciatkuvelmi ziarlila starsia a uz len preto somnechcela aby ju odo mna stale brali prec lebo sommala pocit ze este viac to bude brat ze nanu nemam cas ako je svonra prizvukuje.
Len je to tazke lebo svokra vsetko moje neguje ako napriklad ked ju starsiu kusala tak nam trvalokym sme ju odnaucili ze proste je to setricka amaju sa radi ze ju to boli tak svokra ked mladsej vysli zuby zacala davat prst ze emma pod kusni lindusku teraz jej vsetko vratits co ti robila budes ju byt a li de stale vravi len pockaj emma narastie a ta zbyje ataketo hovadiny

mimi1237
6. jan 2019

@helaheluska ako sorry ale je ta ženská normálna?....

helaheluska
autor
6. jan 2019

@mimi1237 toto mi vravi vela ludi hlavne co ju poznaju a doma u nich su radsej vsetci ticho lebo unich plati svokrin vyrok "lebo JA som JA"
Ja si myslim ze toto vsetko robi lebo je nestastna so svojim zivotom a lasku ktoru nema si kompenzuje na vnucatach ale vsetko ma hranice.

deti95060810
6. jan 2019

svokre by som povedala že vnučka môže u nej spávať iba jeden víkend za mesiac....ak chce dieťa - detské domovy sú plné, môže sa angažovať...😉

deti95060810
6. jan 2019

@helaheluska svokra má taký výrok... to len svedčí o jej inteligencii...

laska201
6. jan 2019

Ja som mojej svokre vdacna za to ze mi umoznila ist do prace medzi ludi.Keby nebolo jej tak este sedim doma na riti a problem obrovsky aku pracu najst aby sa to dalo sklbit so vsetkym.takze zajtra sme obaja v praci a babka je doma s detmi a kedze spolu byvame nemam strach ze by sa im nieco stalo.deti nikdy nezostanu doma same.ja dakujem bohu ze mam doma super svokru a babicku.mozno to pochopis neskor aku pomoc ti svokra ponuka.

beky1813
6. jan 2019

Staraia bola 1.krat sama bez nas na vikend, ked mala 1,5 roka, od 2,5 kazse leto na tyzdne chodi k babke z muzovej strany a na tyzden k mojej mame. Svojra ma viac voľna v zime, tak aj vtedyvtam niekedy chodi na tyzden. Teraz moc nie, som doma s mensou. Keby byvali blizsie, aj na vikend raz do mesiaca by som poslala, ci k svokre, ci k mojej mame. Ak mensiu nebudem v lete kojit, tak aj ju skúsime nechat na vikend s mojimi rodicmi, uvidime, s nou je to tazsie
Ale toto, co popisujes ty, to je extrem a treba to stopnut