Svokra si po wc neumýva ruky

28. apr 2023

Baby povedzte mi ci som uz ja paranoidna, alebo je podla vas normalne si neumyt po wc ruky?
Doma mame 2 zachody, jeden v kupelni a druhy male wecko bez umyvadla. Svokra vzdy ked je u nas chodi vacsinou na ten maly zachod, z ktoreho ked vyjdete, proste musite ist do kupelne a umyt si ruky. Uz xkrat som pocula a videla, ze ona si proste z tohto wc nesla do tej kupelne… ale isla napr rovno za mnou alebo sa vratila k cinnosti ktoru robila predtym. Uz som ju aj niekolkokrat na to upozornila, zvycajne sa zasmiala a rychlo oplachla ruky v kuchyni, ale sposobom, akoby sa vody bala, ze len konceky prstov namocila.
Ja uz neviem, pride to len mne cudne? Fakt mam dospeleho cloveka upozornovat na taketo zakladne veci???

deti95060810
28. apr 2023

nebýva u vás - aspoň som to vyčítala z príspevku...
Takže ja by som sa s týmto vôbec nezapodievala - určite by som svokru donekonečna neupozorňovala nech si robí ako chce, návyky už mala mať dávno naučené - zautomatizované....

autor
28. apr 2023

@deti95060810 nebyva, ale chodi k nam cca raz za cas na tyzden, takze prespava tu. A vidim to denne. Takze pride mi to dost nechutne..

katarinka89
28. apr 2023

Nechápem načo ate robili záchod bez umyvadla.

dadis
28. apr 2023

Tak uz len rozvod a na navstevy k tebe chodit nebude 🤷‍♀️

h2
28. apr 2023

@katarinka89 Myslíš, že umývadlo na záchode by ju prinútilo tie ruky umyť? V bytoch je napríklad úplne bežné mať WC zvlášť. Problém je inde.

lily14
28. apr 2023

Ja na drzovku ale s usmevom umyť ruky by som jej povedala

dadis
28. apr 2023

@lily14 Jaby som dala na wc asi dezinfecny gel a svokre by som povedala : Kupila som vam na to male wc gel na ruky, ked vzdy zabudnete potom ruky umyt, kedze tam nemame umyvadlo. To by ju nemuselo zahanbit ako spindirku, len ako zabudlivku.. a suhlasim @deti95060810, ćoveka v tomto veku uz neprevychovas...a inak tvoj muz, toho to naucila? 🤔

0silvia0
28. apr 2023

Aj moja mama to robi. Kedysi bola cistotna, vekom zospindirovatela. Moja babka (jej svokra) sa vekom tiez odmietala sprchovat.
Ja to riesim tak, ze u mamy nic nekonzumujem. Ked je u nas doma, neriesim, prezijem. Ja mam pocit, ze vekom im to pripada ako zbytocna cinnost

miselin3
28. apr 2023

@0silvia0 u nás presne to iste mamina kedysi dbala na čistotu a teraz 0 bodov,som myslela ze to je len v nej chyba ale ako čítam je to asi tým vekom ako píšeš ze tiež to máš doma,tak mi trosku odľahlo ze nie som sama tak.

lubkovaandrejka
28. apr 2023

Pride mi to nie len cudne, ale aj totalne nehygienicke..no zial,niektorych dospelych musi clovek upozornovat,kedze zaklady hygieny ich akosi obchadzaju. Asi by som jej povedala hanba-nehanba, nech si nezabudne umyt ruky. Moja svokra si raz ratala peniaze v penazenke,vyberala na stol a nasledne isla chytat tymi rukami dieta, tak som ju stihla zastavit ci to mysli vazne a upozornila na to,nech si prv umyje ruky, ked robi s peniazmi. Alebo vzdy chodim na kavu do jednej kaviarne, beriem so sebou, minule ju jeden barista robil a druhy siel nablokovat zakaznika, zobral peniaze,dal do kasy a hned na to isiel tymi rukami (pozorovala som ho pri tom) nakladat croissanty za sklo na pult... Kazdy jeden chytili do ruky... Ja neviem ci si chcu zarobit na infekcnu zltacku poniektori, alebo iny druh ochorenia...

autor
28. apr 2023

@0silvia0
@miselin3 nemyslim si ze je to vekom, skor celkovym nastavenim cloveka. Moja mamina teda uz tiez ma pred 60tkou a ruky si umyva zodpovedne. Ja som od malicka k tomu vedena a je to pre mna normalna vec.
Ale svokrovci su celkovo typci. U nich je normalne neumyt si ruky, ked pridu z obchodu, alebo vonku, hned do chladnicky… ved nic nechytala, lebo klucky a kosiky, co chytalo pred tym xludi, je nic. takze asi tam to skor prameni ked sa tak nad tym zamyslam.
Svokra pride k nam vlakom, keby ja pridem takto po dlhej ceste, prve si idem umyt ruky a az potom robit cokolvek ine. Ona nie, ked ju neupozornim, ani si ruky neumyje… mam doma dieta a fakt ci chcete alebo nie, najviac chorob je zo spinavych ruk… moj syn maly je schopny si po kazdom wc umyt ruky..

autor
28. apr 2023

@lubkovaandrejka niektori si to ocividne neuvedomuju. Vies upozornovala som, ale ona to robi, ked ju nevidim. Spim napr, rano sa zobudim a pocujem ze ide ona na wc, lebo proste to pocujem, som doma, vnimam, co sa deje okolo. Kupelnu mam hned vedla spalne a ona tam proste nejde, ide naspat do svojej izby.

@dadis ani nevrav, neustale ho musim upozornovat. Mam pocit ze ja som ho to vobec naucila, aby si po prichode domov napr umyl ruky. Aj po wc ho vymaknem kolkokrat, tiez ako pisem vyssie, on ked ho nevidim, tak pocujem, ze proste nejde z wc do tej kupelne si umyt ruky.
Niekomu sa mozno zda ze tu len sledujem vsetkych, ale ved len normalne vnimam, pocujem a vidim.
Ja neviem, som tu len ja cudna alebo je normalne si nielen po wc ale aj po prichode z vonka umyt ruky???

lubkovaandrejka
28. apr 2023

No,obavam sa,ze ked ma taketo navyky ,tak by nepomohlo,ani keby si k wc dala liter dezinfekcie na ruky,lebo ani tu by nepouzila. Ja by som jej povedala,ze nech sa na mna nehneva,ale mala by si umyt ruky po kazdom wc, ze je mi to vobec trapne jej vraviet, dospelemu cloveku, ale ci chce dostat chorobu spinavych ruk? Resp.ak mate dieta,tak by som to nejak zvalila nanho,ze mu ideme pozitivnym prilladom,lebo si vas velmi vsima, tak nezabudate na hygienicke navyky. Nuz,zapeklita situacia..

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. apr 2023

@mb2021 tak totoo moze napisat len chlap. Ja si napr mobil pravidelne cistim niekolkrat do tyzdna.. takze zase je to len o tom, ako to ma kto nastavene. Ale ak sa niekto riadi takymi vecami, ze ved wc je statisticky cistejsie tak naco si umyvat ruky, tak dovidenia 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

eva8
28. apr 2023

Však? A bez mydla. Otočím človeka si umyť ruky, cítim sa vtedy trápne. Niekedy doložim na zlahcenie situácie, že trpím takou úchylkou, že po wc a po príchode zvonku si treba umyť ruky. A taktiež na obrus v jedálenským stole nekladiem kabelky, rukavice, ale príbor. Postupne si na to návštevy zvykli, dám im vždy vlastný uterácik pri príchode 🙂

tara42
28. apr 2023

Tak tie ruky sú nič. :D Moja babka bývala s nami na jednom dvore a keď nikto nebol doma alebo si to myslela tak chodila k nam do domu niekedy popozerať, otvoriť chladničku a raz keď si myslela ze nikto neni doma, schytila kefku mojej sestry a zacala si umyvat zuby. Na to sestra vyšla z izby, babka prekvapená. Sestra jej hovorí co robí, ze kefky sa nepoziciavaju a babka, ze co je fajnova. V tom čase som tam už nebývala ale bohvie koľkokrát toto už spravila...A pri tom mala kefku doma.

autor
28. apr 2023

@katarinka89 vies co taky dom sme uz kupili, my sme ho nestavali. A prerabat to, len kvoli tomu ze niekomu nepride normalne si ist umyt ruky, tak akoze kde sme. Kolko bytov sa v minulosti stavalo so samostatnym wc bez umyvadla. A neumyvali si ludia kvoli tomu ruky???
Nikto iny tu problem s tym nema, ktokolvek tu je na navsteve, a ide na wc, ide odtil rovno do kupelne umyt si ruky. Normalka predsa, no nie

whatever1
28. apr 2023

@tara42 fuj😂

dadis
28. apr 2023

@autorka dobrovolne si si zobrala muza z takej rodiny. Naozaj ti neprislucha ich vsetkych prevychovat, max manzela. Ale sliedit po byte a pocuvat, kto si ruky umyl, je trochu chore. Co si si myslela, ze ked budete manzelia, tak zmenis celu rodinu? Rozumiem, ze to je nehygienicke, ale nemas pravo dospelych ludi vychovavat. Tu rodinu si si vybrala ty, tak bud ich ber takych alebo sa kvoli tomu rozved.

sense
28. apr 2023

Ono to nie je ze to môže napísať len chlap, bol o tom aj program na jednej nemeckej stanici venovaný tomu a tiež tam bolo ze najviac baktérií je na spongii na umývanie riadu, následne handre ktorou umyvas stôl, telefón, kľúče, peniaze, pretože ľudia si dávajú viac záležať na čistote toalety ako na veciach ktoré používajú častejšie.

Ale daj do záchodu dezinfekciu na ruky. Aked k vám príde vlakom normálne jej na drzovku povedz, nachystal som vám uteracik na ruky aby ste si mali kam ruky utrieť vo dlhej ceste vlakom.

simca06022011
28. apr 2023

V živote som.neriesila kto kde a ako ide na WC a už vôbec nie ci si umýva ruky. Popravde nemôžem povedať ze si umývam.ruky nonstop ani ja a ani mi to.divne nepríde, neviem.ci po.kqzdom WC.. väčšinou áno, ale keď tak je to taka automatika ze to.nevnimam.. Ja napr záchod neobchytkavam, rovnako ani nič iné, aby som.neviem.co smrtelne.roznasala... iné je to na návšteve, v spoločných WC, verejných WC.. predsa kľučky a pod... A tak ci tak keď som doma ruky mam mokre každú chvíľu... A inak mame na wckach umývadlá, sú otras a nepoužívajú to ani návštevy. Chodia do kúpeľne ... nakrájané všade, otras... A zase mne je neviem, divne z uteráka na wcku 🙂

simca06022011
28. apr 2023

A áno s wckom a baktériami je to ako sa píše, mobil, klávesnica a kopa beznych predmetov ktroe sa niektore nikdy neumyvaju :D.. to sú také špinavé veci, že záchod sa nechytá na to ani náhodou:D

petamich
28. apr 2023

podla mna to privelmi riesis asi tolko by som k tomu 🙂 aj nam sa stane, ze si ruky neumyjeme po navrate z vonku a zatial sme to vsetci v zdravi prezili a mobil si teda ani nahodou necistim 😵‍💫 a ja teda fakt netusim kto si u nas po pouziti wc ruky umyl a kto nie, takze to skutocne nie je, ze ty vidis a pocujes, ty sa na to za mna az chorobne zameriavas

dadis
28. apr 2023

@simca06022011 Ja som si donedavna myslela, ze ruky si po wc umyva automaticky kazdy 😀, az tu na mk bola tema, ze kolko ludi si ruky po wc neumyva. Ale ja osobne som si toto nikdy vo svojom okoli nevsimla. A to som ako mala chodila na prazdniny k chudobnej babke, co mala latrinu na dvore a po wc si musel ist do letbej kuchyne, hrncekom si naliat vodu do takeho lavora na stojane, umyt v tom ruky, vyliat do vedra. Aj v takejto chudobnej rodine, z akej moja mama pochadza, to robil uplne kazdy.

victory7897
28. apr 2023

Prečo si niekto nasačkuje svokru na týždeň domov 🤦😂😂

lulu0123
28. apr 2023

Presne moj svokor.Az ked ho zacali na to upozornovat moje dcery,tak to robi pravidelne.Aspon ked sa vidime.Ked k nam pride navsteva,hned otvorim dvere do kupelne a poviem,ze tu som vam dala cisty uterak na ruky,tak zatial vsetci pochopili,ze si maju hned umyt ruky.

petamich
28. apr 2023

@victory7897 svokra je u nas bezne niekolko dni, ked potrebujeme maleho postrazit a ja u nej pokojne zostanem aj mesiac 🙂 nie kazdy ma so svokrou a svokrovcami zly vztah

lulu0123
28. apr 2023

@victory7897 Napriklad nasi aj svokrovci byvaju od nas 500km,tak asi nepridu len na otocku.

autor
28. apr 2023

@petamich nie nezameriavam, iba proste vnimam. Vzdy viem kto sa sprchuje, kto je kde na zachode, kto co doma robi. A pride mi divne ak to niekto nevie, povazujem takych ludi za nevsimavych, co proste nevnimaju co sa okolo nich deje. Ved som vo vlastnej domacnosti, preboha, tak pocujem vnimam a poznam vsetky zvuky, bez toho aby som sa na to zameriavala 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️