Svokra sadí do mojej predzáhradky jedno cez druhé

5. máj 2023

Prosim pomoc.
Kupili sme si dom, s nim aj predzahradku po byvalej majitelke. Prisla svokra, nabehla, v jeseni cela zblaznena nasadila svoje stromceky kade-tade. Ja som bola cely den s detmi v dome, bol s nou muz (ktory netusi, kde co rastie). Prisla jar a nam z toho vznikla dzungla. Vsetko cez vsetko... stromcek medzi pivoniou, ruze, presadena juka v strede druhej pivonie, stromcek pichnuty medzi hortenziami...

Zajtra pride zase a ja mam z nej zaludocny stres, nervy.... nechcem stromy obsypat bielymi kamenmi a korou (asi taku ma predstavu), milion krat som jej to povedala... chcem travy, kriky, stromceky, kvety.... zelen.... uprimne neviem, co s nou mam robit a ako tu predzahradku mame urobit. Mala som za to, ze sa najprv vykope povodna rastlina, pripravi poda a tak sa planuje nieco nove a nie ze tu ona sadi jedno cez druhe.....

54tinka54
5. máj 2023

Nechápem čo ti má čo svokra rozhodovať a sadiť v predzáhradke stromčeky. Ak tak po predošlej konzultácii s vami..

gejb
5. máj 2023

Keď tam nebýva tak ju stopnite. Nech si sadi u seba doma.. jej len oznámte sem pôjde takáto tráva, tam pôjde taky krik. Nič INE TAM NEPOJDE

svokrinjazykmonika
5. máj 2023

A aký je problém povedať NIE? A prečo sa vôbec angažuje na vašej záhrade? Je to jej dom, spoločná záhrada alebo vám na ten dom prispela? Neexistuje aby sa mi niekto takto montoval poza chrbát do mojej domácnosti.

mogaa
5. máj 2023

veď si bola doma a vedela si že tam ide sadiť.....čo si nevyšla von a nepovedala jej kde? alebo si mala povedať že to posadíš sama.....tvoj výlev by som pochopila v prípade ak by to nasadila že ty nie si doma a nevieš že ti tam ide niečo sadiť...ale takto....

simca06022011
5. máj 2023

Preco si ju nechas sadit nieco do zahrady? ty mas s nou robit to, ze jej povies, nie dakujem, nic nam nesadte, urobime si to po svojom. A nie ze zavries sa do domu a nechas nech si ona sadi :DDD
Povedz ze nechces toto a hento a vybavene. Nic viac nemusis riesit. A samozrejme zdvihnut sa, nakresli si co kde a urobte si to.

gejb
5. máj 2023

@simca06022011 ja si neviem predstaviť ze by k nám svokra nebehla s motykou na ramene a nejakým stromom v ruke ze deti moje, idem vám teraz rozkopat vašu novú záhradu. By som si myslela ze začala pit 🤣

simca06022011
5. máj 2023

A k tomu ako to urobit, ak nevies sama, su na to odbornici, a ak to sa neda, tak postupne. neplanuj. Lebo aj tak sa ti rokmi bude zahrada menit a budes doplnat/odoberat. Cize vyrovnat, upravit, a nasadit, brat ohlad na slnko/tien, vlahu a na to aka velka bude dana rastlina a aku ma rada podu... a to je vsetko. Vyber si co sa ti paci.. ci soliter, ci cely zahon... a postupne si to rob ako chces. Mysli na jednoduche kosenie.

simca06022011
5. máj 2023

@gejb no ja tiez nie, ako prisla, ked sme ju zavolali a pomohla ked sa jej chcelo a kolko vladala, ale iba napr. okopat nieco. Ale su taketo mamy, co proste pridu a robia si po svojom, to my je jasne, ako na svojom si tam bacuje, lebo predpoklada, ze "deti" si nepomozu same alebo je to horliva zahradkarka, ktora silou mocou chce nieco sadit a prislo jej to vhod :D
Ja ani nemam potrebu oznamovat komukovlek, kam co pojde..

majlo1234
5. máj 2023

Moja svokra je podobne akcna, minuly rok mi tiez dosla posadit do zahonov, tak som ju tento rok(neasertivne) predbehla. Cez vikend dojde, a uz nebude mat co sadit😄

simca06022011
5. máj 2023

@majlo1234 no len sa netes :DDDDD ona miesto najde ak je aktivna ako moja mama.. nastastie moja dostala svoju zahradu a moze sa tam kutrat kolko chce :D

autor
5. máj 2023

@mogaa
Mala som doma 3m dieta, ktore som nonstop kojila, uspavala, pomedzi to som im varila obed a dalsie male dieta doma, ktore chcelo jest, hrat sa a vsetko osatatne, mala som vsetko na starosti, nemala som ozaj cas este behat s nimi, obaja 3x denne kavu presne na cas, polievka o 11:00, obed 12:00, stale upratovat. Dvaja s muzom sa vzali a isli na cele poobedie von, i ked bolo skaredo, fukalo a svokra potom v noci plakala ze ju bolia usi, ze ju ofuklo, uz bola ozaj zima. Silou mocou tie stromceky chcela dat do zeme, ok...vazim si, ze ich pre nas vypestovala, ale necakala som, ze bude vykopavat aj ine rastliny, sadit si to kade tade bez mojho suhlasu a ak uz aj, nafotila som zahradu v jari/lete, aby vedeli, kde co rastie, ale pravdepodobne sa na to z muzom obaja ...... Kym neprisla jar, nevedela som si uplne predstavit, aka to bude dzungla.

danielahamar
5. máj 2023

Určite nedala ani cent na ten dom? 😬🤭

syslik81
5. máj 2023

tak nabehni dnes do zahrady vytrhaj co nechces daj do bednicky a zajtra az pride jej to odovzdaj ze si tam zabudla...ze ty mas svoju predstavu kt sa s jej nezhoduje tak nech si to da k sebe kedze ti to je luto vyhodit

autor
5. máj 2023

@gejb
Nebyva v okoli. Stromceky nam vypestovala, ze ich niekde tu po pozemku zasadime, skraslime to. Ok... bolo by mi jedno, ze nieco rastie tam pri drevarni vzadu alebo pri garazi. No ona to dala rovno do predzahrady a teraz mi to rastie jedno cez druhe. Teraz uz jej pomoc praveze potrebujem, ved je to tam katastrofalne, strasne zarastene, jedno cez druhe....len neviem, ako to vyriesit....

autor
5. máj 2023

@syslik81
V podstate mi ale znicila moje rastliny, ktore tam boli a vklude rastli, tym, ze ich zasadila na to iste miesto.... (napr.pivoniu v zime nebolo vidno, tak tam drbla juku)

gejb
5. máj 2023

Tak začať postupne vykopavat co ti tam nepasuje az kým to nezačne vypadať normálne ...alebo to povyhadzuj a jej povedz ze to vykapalo...

simca06022011
5. máj 2023

ved tak povykopavaj... tak k pivonii sa velmi juka hodi.. to by som ani do nasej zahrady nechcela :DD nezijem v tropoch :D
Vyriesis to tak, ze si musis proste povedat co tam cces a co nie a zvysok vykopat a dat prec...

viestta
5. máj 2023

Tebe ústa nemá radi? Však dôjde, povieš, že si dáš záhradku do poriadku sama, jej uvaris kávu a das vnúča, nech ho zabava

autor
5. máj 2023

@simca06022011
Dobre, to si ty. Bolo to tu zasadene, minuly rok juka krasne na bielo kvitla, vies ako to vyzera? Lepsie ako stromcek ostrihany do spiraly obsypany do okola bielymi kamenmi... tento rok ju mozem asi spod pivonie vykopat a zahodit, vyzera, ze dozila. To je len jeden kvet odtial. O krasnej hortenzii, ktora vdaka nej dozila, ani nebudem pisat. Ked zacnem kopat teraz, poskodim ak rastliny okolo. Taky stromcek nevykopem iba tak. Neprisli sme k lepsiemu, ale k horsiemu....

autor
5. máj 2023

@viestta
Vidno ze nepoznas moju svokru 😃
Je taka chlapina, rano jej nalozim ranajky pred nos, naje sa, da si pracovne oblecenie a ide na dvor. Radsej bude pilit drevo (nema ake u nas), ako sa hrat s vnucatami. Preto sa vonku tak angazuje. Ked ju zdrzim dnu, dostane z deti vraj migrenu 😃😃😃 milionkrat som jej hovorila ze fajn, mozeme to tu dat dokopy, aj ako si to predstavujem... ale ona ma asi svoju predstavu.

basska_b
5. máj 2023

Ahaaa jasne, tak ona aby nemusela sa hrat s detmi alebo varit alebo s tebou sa rozpravat, tak vyleti na zahradu a akoze "pomaha" a potom este ta ohovori, aka si zla, neporiadna a nevdacna... toto jedine riesit s muzom a dat jej prisny zakaz davat cokolvek na predzahradku, kupovat bielu koru a tak. A tie stromceky vypilte, kym su male, sak to nemusis s korenom vykopat... a pivoniu tiez prec, kym je cas. Sama uvidi, ze tam sa realizovat nema. A jej energiu nasmerujte niekam inam, ze mamicka, tuto by sme potrebovali vypliet... zasadit... ostrihat...

majlo1234
5. máj 2023

@simca06022011 kua nestras ma, ja som bola na seba taka pysna, ze som s nou vypiekla😃uvidime, co bude, ja nie som zrovna z tych asertivnych ludi, radsej som ticho a udrziavam akoze pokoj v rodine, ozvem sa po vikende😃

simca06022011
5. máj 2023

no tak si pomoz ako vies, lebo na vsetko mas nejaky "dovod". Podla mna je to vas dom, ma sa tam robit co ty a tvoj muz chcete, ak chces mat juku tam a pivoniu hentam, tak ma suchat nohami a bud to urobit tak, alebo sa aj ked sa jej nechce venovat vnucatam.. Je jasne, poskodi sa pri sadeni ak tam nieco ine je... A hlavne v zime sa nesadi takmer nic (pisem takmer, lebo nieco urcite ano, ale kludne by som napisala, ze NIC sa nesadi vtedy). prave pre toto, ze vacsinu veci nevidis. bud skoro na jar, alebo sa chysta vsetko koncom leta/na jesen. A teda TEN co to tam pozna tam musi byt. Ked ti niekto ide robit nieco do domu, zahrady, kamkolvek, hned to ist riesit. Inak ti ostanu len oci pre plac a viac roboty, lebo to proste budes musiet prerobit.

simca06022011
5. máj 2023

@majlo1234 ale tak mozno ta len pochvali 🙂 a vyrobi zahon dva ak vam aj nejake rastliny donesie :D

0kristina0
5. máj 2023

Usta mas naco? Nevyhovaraj sa, ze si nemala cas. Poslat svokru do pecka ti zaberie sekundu. Niektore zeny mi tu pridete nesvojpravne.

zuzinka888
5. máj 2023

Tak ich vytrhni a povedz, ze sa neujali- vymrzli, ze ich zle zasadila.

viestta
5. máj 2023

Tvoja svokra nemá svojho syna? Co ju nedá do laty? Ci aj on sa jej boji ako ty?

zuzanka.zuzu
5. máj 2023

sa mi páči tá ignorácia otázok ohľadne financií 😉 tak prispela niečo na dom? či je to rovno "jej" dom kde vám dovolila bývať? 😀 hmmmmm 😎

januska12323
5. máj 2023

Pošli do záhrady muža nech to dá do poriadku, bol pri tom, je to aj jeho vina. A nabudúce povedz dopredu, že záhradu si budeš riešiť sama.

sweetdreams1
5. máj 2023

Nauč sa svokre povedat nie, milo, s úctou , ale rázne.
Mne doma svokra tiež chcela presadzat kvety a meniť poličky, stopla som to hneď. Ďakujem, ale nehnevajte sa, ja si spravím podľa seba.