Svokra sa u nás chová ako doma

mishka261192
17. okt 2020

Moja svokra ked pride na navstevu sama sa obsluzi spravi si caj. Co je v poriadku nevadi mi to. Ale Co ma nenormalne vytaca je ked si otvori moju chladnicku bez opytania a prezera sa Co mam v nej Ja ked som u nej nikdy si nieco take nedovolim. Moj priatel jej minule povedal " hladas tam nieco?" a ona povedala ze sa iba pozera. A aj tak vzdy ked pride tak to robi. Mam sto chuti jej povedat ze sa to nepatri ale ked jej to poviem urazi sa. Pride vam to normalne? Co by ste robili vy namojom mieste? A este pouziva moju vanu. Opyta sa Ci sa moze u mna okupat lebo nema vanu iba sprchovy kut. Aja vzdy poviem ano. Aj to mi mi vadi.keby jej nie tak sa urazi

suzie26
17. okt 2020

Toto mi robil kedysi švagor. Prišiel bez opýtanie ľahol na gauč na wifi bol celý čas potom sa išiel okúpať uteráky rozhádzané nechal obslúžil sa akoby nič a to dokonca aj keď manžel nebol doma. Dohovor nepomohol vybliakala som sa na ňom lebo to sa opakovalo denne manžel to riešiť nechcel lebo však to jeho brat svokra proti mne skákala že som neslusna k jej synovi. 🙄🤷 Zamykala som sa .. keď som ja nebola doma manžel nič v kľude mu dovolil. Hádali sme sa xkrat ze mi to vadí veď sme sa presťahovali len prednedávnom. Sama som bola za svoju pravdu. Zamykala som dvere keď som bola doma .. a ked som bola v práci žiaľ holubnik

sona96
17. okt 2020

Nech jej tvoj priateľ vysvetlí, že vám nemá chodiť do chladničky a ak sa urazí, aspoň sa vyrieši aj problém s vaňou.

hettinka
17. okt 2020

@mishka261192 do chladničky ti nepozerá svokra, ale úplne cudzia osoba. Tak isto sa cudzia žena kúpe s tvojim dovolením v tvojej vani.
Teda za predpokladu , že byt je výlučne tvoj.

Ak je to priateľov byt, alebo spoločný, mal by to riešiť priateľ, nie ty.

len_nig
17. okt 2020

Normálne jej treba povedať že ti to vadí. A keď sa urazí to je jej problém, nie tvoj. 🙂 Ja by som si to ešte užila, keby išla do tej ladničky by som sa jej úplne ironicky opýtala či je hladná a keď nie že tam nemá čo robiť. Neschovávaj sa za muža, ty si musíš vedieť u seba doma povedať čo ti vadí.......

mishka261192
autor
17. okt 2020

@suzie26 ja uz to niekedy robim tak ked som sama a ona mi vola tak nedvyham telefon zamknem zatiahnem zaluzie. A potom jej napisem ze sa prave kupem. A potom da pokoj.

kittykat22
17. okt 2020

@mishka261192 😲🤦‍♀️ tvoja svokra je priserna nevychovana zenska. Tak nech si prerobi kupelku. Chodit sa kupat na navsteve? 😵 A s tou chladnickou by som prisla k nej, slusne by som zatvorila dvere od tej chladnicky, a nasmerovala ju na gauc, nech si sadne. Ak je hladna staci povedat ... no nemam slov.

tosomja
17. okt 2020

Haha, že príde sa okúpať.
🤭
Moja ex svokra nikdy nešla ani po byte , nieto do chladničky.
My keď sme u nej boli, vždy nám povedala aby sme sa cítili ako doma, tam je chladnička, dajte si čo chcete. No ja som si ešte aj vodu pýtala od muža (ex) , nikdy som nešla do chladničky, ani do hrncov.
Keď sme tam spali, tak samozrejme, že sme použili sprchu, ináč by ma ani nenapadlo 😄

misha666
17. okt 2020

@mishka261192 u svokry by mi to vadilo... hlavne to kupanie... ako ked u vas prespi a potrebuje si urobit rannu alebo vecernu hygienu lebo dlhsie cestovala tak preco nie, to chapem... ale ked je to len kvoli tomu ze ona ma sprchovaci kut :D tak mam dojs ako ked si urobi caj to je OK... kebyze chce nieco zjest a vyberie si to z chladnicky tiez som s tym OK... mozno ju slabo hostis :D

@suzie26 ku mne pride tiez moj vlastny brat a vyberie si z nasej chladnicky co chce... a mne to absolutne nevadi ani mojmu muzovi...ale jasne ze to nerobi denne... iba ked mi pride s niecim pomoct okolo domu... ale denne by som to nezniesla :D

mishka261192
autor
17. okt 2020

@kittykat22 mne to pride tak ze ona si mysli ze kedze je u syna moze si robit Co chce. Berie to tak ze ked to je synov byt tak ako by to bol ja jej. Vobec nerespektuje to ze tu by aj ja. OK pokial by mala pokazenu sprchu nech sa ide k nam okupat ale jej sprcha funguje!! A ja nerozumiem preco sa mi pozera do chladnicky Co tam dofrasa hlada?? Nabuduce sa jej opytam Ci je hladna..

mishka261192
autor
17. okt 2020

@tosomja ved to je samozrejme. Vychovany clovek to berie ako samozrejmost ze sa nepatri na navsteve otvarat chladnicku. Niekedy mam sto chuti jej povedat ze je nevychovana ale to by nerozdychala.

simonah73
17. okt 2020

no mas dve moznosti, bud jej to budes trpiet alebo jej povies ze si to nezelas a riskujes ze sa urazi. u nas ked otvori niektore dieta a pozera co tam je lebo by chcelo nieco jest tak sa jej spytam co tam tak pozera, ze to nie je vykladna skrina.

mishka261192
autor
17. okt 2020

@misha666 ona byva v tej istej dedine. Nechodi ku nam prespavat uz len to by mi chybalo😕😕😕vzdy sa jej opytam Ci si da caj alebo kavu. Aj ked mam navarene sa jej opytam Ci si nieco da vzdy povie ze nie.

hederamonstera
17. okt 2020

zeny, aj si vsimate, ze kazdy druhy problem tu je taky, ze si neviete narovinu stat za svojim? akoze haloooo...svokra, nesvokra, kamoska, nekamoska, mama, nemama....poviem co mi vadi. Da sa to aj slusne aj neslusne.

akoze ked si neviete branit seba, ako si branite svoje deti? ci to tiez sa pridete vykecat len na modreho kona?

mishka261192
autor
17. okt 2020

@hederamonstera mne ne neprijemne jej nieco take povedat. Ja sa vzdy stazujem iba priatelovi. Neviem ako by zareagovala. Nechcem sa s nou rozhnevat..

len_nig
17. okt 2020

@hederamonstera presne to isté sa pýtam aj ja 🙂

hederamonstera
17. okt 2020

@mishka261192 ked jej slusne povies, ze ti nie je prijemne, ze ti chodi do chladnicky, tak sa mozno oduje na par dni, ale to ju prejde, neboj sa...a da si aj pozor na dalsie nevychovane veci

77daniela77
17. okt 2020

@mishka261192 A co na to hovori tvoj muz?Mohol by jej to vysvetlit.....ak nie,tak by som s nou mala rozhovor....ale slusne a kludne....snad to pochopi a ked sa urazi,tak nech,mozno prestane chodit ale nevydrzi tak asi dlho....🤔Alebo ked bude mat prist tak prilep dvere chladnicky paskou🤡 a odstav teplu vodu.

lyci
17. okt 2020

@mishka261192 ja som rada, ked sa u nas svokrovci chovaju ako doma a nemusim ich obskakovat. este by sa ma nemuseli ani pytat furt ci mozu toto a hento

hederamonstera
17. okt 2020

@lyci tak je to u teba, ale u autorky tohto prispevku nie a vadi jej to. Takze nechapem ako si jej tymto chcela pomoct?

mishka261192
autor
17. okt 2020

@77daniela77 moj muz sa jej minule opytal ze Ci jej nefunguje voda. Ona mu na to povedala ze funguje ale ona preferuje vanu a bolo po diskusii.

gagik
17. okt 2020

@mishka261192 cize byt je frajerov a teda podla mna je ok ako sa sprava priatelova matka, nie je to tvoja svokra. Ja by som sa tiez nespravala v byte svojho dietata ako navsteva len preto,ze tam ma prave nastahovanu svoju aktualnu priatelku.

hederamonstera
17. okt 2020

@mishka261192 skuste hovorit priamo, nie v narazkach

mishka261192
autor
17. okt 2020

@sona96raz sa jej spytal ze Ci jej nefunguje voda a ona mu na to povedala ze ona preferuje vanu a bolo po diskusii

777januska777
17. okt 2020

@mishka261192 v tomto prípade by som asi vanu prerobila na kút alebo by som vždy keď príde vaňu zapratala kobercami alebo čímkoľvek čo treba prať a ak by sa chcela okúpať, tam to musí najskôr oprať 😀

hederamonstera
17. okt 2020

no ak je to jeho byt, nie vas, tak nech jej priatel priamo povie....PRIAMO

mishka261192
autor
17. okt 2020

@gagik mne to pride neslusne. Jej to sice jej syn ale to ju neopravnuje Aby si otvarala chladnicku. Ja tam mam svoje potraviny a takysto tu byvam platim ucty.

simonah73
17. okt 2020

@mishka261192 ved jej to normalne povedz, no boze, tak sa urazi. budes mat chvilku od nej klud. teraz to je chladnicka, vana, nabuduce to bude co? ja som svoju svokru nevidela uz takmer dva roky. a nemala dovod sa na mna urazit, to skor asi na svojho syna, ked jej odmietol dat peniaze na zakrok asi 400e, ktory jej vedia urobit pomaly v kazdej nemocnici za 20e.

simonah73
17. okt 2020

@mishka261192 ak jej to Tvoj priatel uz hovoril, tak by mal stat na Tvojej strane.

mishka261192
autor
17. okt 2020

@hettinka je to priatelov byt. Byvame spolu platim ucty ale v chladnicke jej moje jedlo. Priatel sa jej minule opytal Ci jej nefunguje voda povedala ze funguje ale ona preferuje vanu a bolo po diskusii. Isla sa okupat😔

gagik
17. okt 2020

@mishka261192 byt nie je tvoj,pobrati nie ste, tak jedine co ti odstava je tolerovat jej spravanie aj ked sa ti to nepaci asi tak...