Svokra sa smiala mojej dcére

11. feb 2024

Ahojte stala sa včera taká vec.
Boli sme von ja, snúbenec, dcérka (15m) a svokra. Malá behala ale sa potkla a padla rovno na tvár. Čiže samozrejme začala dosť plakať, bola celá od kamienkov a piesku. My rodičia sme ju mojkali utešovali a svokra pri nás stála a smiala sa ako koza. Doslova sa nevedela ovládnuť a nahlas sa rehotala a dlho, nevedela prestať. Malá nahlas revala no šialené. Tak som ju zobrala na rukách preč a vravím jej poď ideme ďalej lebo starká sa ti smeje. V tom svokra že ale ja sa nesmejem na tom že plače ale na tom ako spadla. Na to som nereagovala a išla som s ňou ďalej. Keď sa malá ukludnila tak sme sa išli hojdať atď.
Ja som v takom šoku ostala. Prečo sa tak smiala. Malá má z toho hrču na čele a škrabance na tvaričke 🫣. Inak so svokrou vychádzame celkom v pohode. Vnučku ľúbi. Tak neviem čo si mám myslieť.

nelca0510
11. feb 2024

Myslím,že jej prišla vtipná tá situácia,reps.sposob spadnutia. Smiala sa.v nevhodnej situácii,ale isto sa nesmiala priamo dcérka.

natall113
11. feb 2024

Určite sa nesmiala má dcére ale na tom ako spadla, ja osobne tiež nemám rada keď sa takto niekto smeje zvlášť na deťoch, ešte aj keď sa smiala nahlas a dlho bolo to nevhodné už len voči tomu dieťatu

januska12323
11. feb 2024

Niektorí ľudia nevedia reagovať v krízových situáciách. Svokra sa nevysmievala len jej to prišlo vtipné. Mne sa tiež stane, že sa smejem aj keď sa to nehodí a nemyslím to nijak zle.

petulda333
11. feb 2024

Neprehanaj. Moji ked spadnu,tak sa tiez smejeme a snazime sa aj dieta rozosmiat. Skor zabudne. Ked ich mojkam,tak placu dlhsie. Nabuduce skus aj ty reagovat smiechom

lilianka28
11. feb 2024

"ale ja sa nesmejem na tom že plače ale na tom ako spadla" no jedno lepšie ako druhé.
Keď toto čítam, tak tiež neviem či sa smiať alebo plakať.
Nemohla byť v šoku z toho, že malá spadla? Vtedy ľudia niekedy reagujú úplne od veci. Napríklad aj smiechom na smutnú udalosť.

autor
11. feb 2024

@petulda333 No určite sa nebudem smiať na tom že si dieťa ublížilo. Ja keď som si vyvrtla členok tak sa mi nikto nesmial.

julish
11. feb 2024

@petulda333 toto je úplne nevhodná reakcia, normálne máš učiť dieťa prijať hocijakú emóciu, takéto zmätky v prežívanie pocitov ešte narobia šarapatu

xckaretxxx
11. feb 2024

Mat tak tvoje problémy...

petulda333
11. feb 2024

@julish nemam pocit,zeby deti mali z toho traumu. Vyplacu sa ak chcu,ale neucime ich len plakat a zbytocne to nepredlzujeme. Otocime na srandu a zabudnu
Autorka Nemas sa mu vysmievat,ale otocit to na srandu a dieta zabudne rychlejsie

avonladyba
11. feb 2024

Tebe sa nikdy nestalo, že si sa smiala v nevhodnej situácii? Mňa kedysi rozosmiali hlavne také 😄

monikkatt
11. feb 2024

Boze ved len spadla a nastastie si nijak neublizila. Zas nie je z cukru. Takych este bude. A horsia je tvoja reakcia ked ju zacnes cicikat, lutovat a robit vedu z toho.
Ako svokra sa nemusela tak rehotat ale ved sa nic nestalo

reanda
11. feb 2024

by som svokre vylepila jednu fajnu po hube a keby sa cudovala, tak by som jej vysvetlila, ze som nedala facku jej, ale tomu jej nevhodnemu rehotu

mk1111111111
11. feb 2024

@reanda som myslela, ze ludia sa nemaju bit, ci uz deti, ale ani dospeli. Pekna vizitka dospelej zeny👎

ivik4
11. feb 2024

Komenty necitam ale tym ze budem decko po padnuti len čičikat a lutovat tak bude revat len viac. Nerob z toho dramu pre pana 😄, no tak jej to prislo vtipne a co . Mam pocit ze niektorym mamkam vadi fakt vsetko
Ja som sa synovi tiez kolko x radsej zasmiala ,utrela bobo a smial sa so mnou miesto placu

kornelies
11. feb 2024

@reanda Odskusane? Funguje to?

julish
11. feb 2024

@petulda333 Úplne ickrat to už je opísané psychologmi, že dieťa sa ma učiť zvládať akékoľvek emócie a že vytvárať takéto neprijatia vlastných pocitov, ambivalencie, sa zle vyplatia v dospelosti. Nerobte to proste, úplne psycho to je

daniela2202
11. feb 2024

Veď to vysvetlila

julish
11. feb 2024

@petulda333 Asi niečo take robili aj autorkinej svokre.Myslim, že by si nechcela, aby sa tvoje deti smiali, keď ini placu

juliacenc
11. feb 2024

Je skodoradostna, vela ludi take veci rozosmievaju. Mohla sa ist smiat bokom a potichu, to by bolo ohladuplnejsie 😀 ale tak uz kasli na to ak vychadzate dobre

petulda333
11. feb 2024

@julish ty si psycho. Neviem co je dobre na tom,dieta nechat revat niekolko minut a este ho v tom lutovanim podporovat. Moje deti si poplacu,ale zbytocne to nepredlzujeme

petulda333
11. feb 2024
tehulka2011
11. feb 2024

len technicka poznamka, pises o snubencovi 😀 tak aka svokra?

reanda
11. feb 2024
autor
11. feb 2024

@tehulka2011 Budúca svokra samozrejme 😁

Nerobím z toho drámu. Len ma to zamrzelo. Určite sa k tomu nebudeme vracať keď sa stretneme s budúcou svokrou zase vonku. A určite sa už nebude tak smiať keď sa to stane znova.

autor
11. feb 2024

Ja ju uteším keď spadne vždy. Pride za mnou aj sama že chce pofukat, objať. Čo ju mám poslať preč? 🫣 Tieto niektoré názory.

svetlonos
11. feb 2024

Asi by ju netesilo, keby rovnako padla ona sama a niekto by sa huronsky rehotal. Je uplne jedno ako spadne ale boli to. Smiat sa = v takomto pripade nulova emoatia, poprioade ked tak len hraná.

petulda333
11. feb 2024

Kto ti pise,ze ju mas poslat prec? Nikto,len,ze treba nato aj inak a nielen lutovat,zvlast ked dietatu nic nie je

mmoni89
11. feb 2024

Netreba to dramatizovat ,mne sa stalo tiez ze som sa smiala na na padoch vlastnych deti,no zabit ma .Samozrejme ze mi ich bolo strasne luto ,za svoje deti by som zivot dala ale proste niekedy si take komicke situacie v zivote.Tak isto.aj manzel.tiez.

mmoni89
11. feb 2024

Ja som.sa minule tak vytrepala na synovej kolobezke ako uplny vorvan.bolel ma.bok aj ruka este mesiac.no rehotala som sa tak.ze mi slzy isli ,deti ostali vydesene.proste stane sa

viky7
11. feb 2024

ja si pamatam, ze sa mi stali situacie, ze niekto padol a ja som nevedela zdrzat smiech, aj ked som vedela, ze je zo hlupe, aj som sa ospravedlnila tomu cloveku ( bolo to medzi dospelymi ludmi ) .... takze chapem aj teba, ze ako matku ta to poburi v prvej chvili, ale teda naozaj to svokra nemyslela zle ... si myslim 🙂