Svokra sa ma opýtala, či je dcérka urieknutá

22. nov 2020

Dcera mala 5dni,ked pri navsteve svokrovcov plakala a isla som ju nakojit do spalne a v tom za mnou napochodovala svokra s otazkou,ci ta mala nie je urieknuta ked tak place?to akoze naozaj sa ma toto moze opytat zena,ktora uz odchovala aspon jedno dieta? A este sa urazila,ked som jej povedala,ze nech sa ma taketo veci ani nepyta.

slobodnamama777
22. nov 2020

Moze, vsak kolko zien si dava vestit a podobne veria v hluposti, okrem toho svokra je starsia, ale mlade zeny ked veria v kyvadla a kde co.

dskjhfdlkdjhl
22. nov 2020

Ty musis vediet, ci je Tvoja svokra normalna, my ju nepozname. A ked tu citam otazky (aj nedavno bola podobneho typu), tak aj mlade zeny na taketo hovadiny veria a tolke im pritakavaju. ja by som sa pousmiala, nakojila a myslela si svoje.

autor
22. nov 2020

@dskjhfdlkdjhl ja ju tiez takto nepoznam,tvarila sa doteraz ako krestanka a preto ma tato otazka riadne zaskocila. Neviem ci cakala,ze pojdeme zaklinat to dieta alebo co?

oliviakatka
22. nov 2020

🤣 Horšie, že poznám aj mladšie ročníky, ktoré deťom olizuju oči, alebo ich umývajú ocikanou plienkou. V 21.storoči. A červená šnúrka na ruke ideálne už v pôrodnici 🤦🏼‍♀️ Rozum sa mi zastavuje.

oliviakatka
22. nov 2020

Moja "exsvokra" mala v rozprašovači svätenu vodu ktorú striekala na vnúča (nie moje dieťa) keď revalo 🤣

katkati
22. nov 2020

Mňa tiež vytáčaju také blbosti, daj jej jasne najavo, aby ta s takýmito predpotopnymi názormi nezatazovala.

autor
22. nov 2020

@katkati jaaj a este stihla zahlasit,ze v ich rodine nikto utieknuty neni...tak asi chcela naznacit,ze mala place,lebo je po mne 🤷😄 to ze mohla byt hladna to ju nenapadlo

sara07
22. nov 2020

ona je síce krestanka ale na takéto veci bežne veria a pri tom sa to vylučuje, však ked veríš máš byt ochranená
to ju fakt nenapadlo že je len hladne dieta

asia83
22. nov 2020

Toto je najhoršie. Kresťania veria takýmto blbostiam.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
22. nov 2020

Ja som nemyslela, ci ju poznas len v tomto smere, ale vseobecne. To, ze je krestanka, to sa vobec s tymto nevylucuje, na Slovensku su skoro vsetci a zaroven mnohi veria na taketo bludy a kedysi verili este viac a aj krestanstvo bolo vo vyssej miere.

ichi224
22. nov 2020

Mna sa tiez svokra stale ked bola dcera mala pytala ze preco tolko place. Ako s urieknutim ako priciniou neprisla, ale podla mna dost blba otazka aj bez toho. Netreba si to vobec vsimat a ano, male deti placu. Len ony akoby uz na to zabudli.

katkati
22. nov 2020

Aj manžel verí na také blbosti? Dúfam, že nie, Le o aj on by jej mal vysvetliť, nech vám dá pokoj s nejakým blbým urieknutim. A jasné, ona expertka na urieknutie delí ľudí na urieknutych a tých, čo nie sú.

whatever1
22. nov 2020

Podľa mňa chcela byť len zaujímavá že prišla na to prečo dieťa plače... Skor ma zarazilo že ťa chcela uraziť hlaškou že v JEJ rodine nik urieknuty neni....Mala si sa jej spýtať ci ju teda neuriekla ona😀

autor
22. nov 2020

@katkati on sa priznal,ze ked bol maly a bolo mu zle ze robila ritualy...ja jej dieta len tak lahko domov nedam

autor
22. nov 2020

@whatever1 mna mrzi,ze som nevybuchla viac,ved zena po porode je plna hormonov. Ale prednejsi bol pre mna pokoj malej.

katkati
22. nov 2020

Nie ľahko, ale vôbec nedovol, aby takto riešila plač alebo nespokojnosť dieťaťka. Je to proste blbosť a ignoruj ju.

syslik81
22. nov 2020

pre mna je nepochopitelne ze niekto v dnesnom storoci je stale krestan .. a veri na boha a zazraky okolo ... kazdopadne by som sa mu neposmievala-ludia vzdy potrebovali dacomu verit a ak ich to robi stastnymi ok ... navazat sa do svokry za nevinnu otazku mi pride vsak daleko hlupejsie ako akakolvek viera .. ale ok poporodne hormony pozna kazda z nas ...

kikulienkadd
22. nov 2020

Ahoj,no možno jej treba zopakovať základy materstva: pôrod bolí, kojenie niekedy tiež, ale základ je, že dieťa PLAČE! Keďže nevie rozprávať a má svoje potreby,ozve sa ako vie. Netráp sa, svoju úlohu si plníš dobre,keď malé bábo plače, možno je hladné alebo smädné,alebo sa mu nepáči návšteva a chce byť len s mamou. Všetko toto rieši priloženie na prsník. Neboj,prídu otázky,ty ešte kojíš alebo naopak,ty už nekojíš?... buď dopredu nachystaná odpovedať (aj na sprostosti). Jednoslovne. Jasne a rázne. Tvoje dieťa, tvoja zodpovednosť. Prajem ti pekný deň!

autor
22. nov 2020

@syslik81 ja som dost pragmaticky clovek a v zivote som sa s uvahami o urieknuti nestretla,jedine tak v rozpravkach,preto som to cele nepochopila. Nenavazam sa do nej,ale od matky by som cakala viac empatie k novorodencovi.

janinah
22. nov 2020

Tu je problém že sa toto opýtala svokra.keby to urobila milovaná babka či krstná mama.tak povieš..ale.babi.neprehanaj.dame jesť a bude po urieknuti..a zasmejete sa a neriešiš..ale svokru rovno capnut na net nech ju cudzie ženy zožerú.

ktochytavzite
22. nov 2020

a si prgmticka riesis taketo krviny na MK,coby si o tebe len svokr pomyslela.

mondolina
22. nov 2020

Si moc vzťahovačná, nemyslím, že táto otázka svedčí o normálnosti, alebo nie.
Každý verí na iné. nemusí byť preto zlá žena.

syslik81
22. nov 2020

neposudzuj ludi podla seba .. kolko mamiciek tu dava nahrdelniky detom na zuby? a su blazni? kolke z nas veri na lepsi zajtrajsok , veria lebo ich to robi stastnejsimi ,, dava im to nadej .. a ano aj viera v urieknutie je podobna ... odjakziva ludia verili , dufali ... aj moja mama veri na urieknutie a trafena nieje .. tetu mam mnisku - jej zivot .. ich volba ... nadpis temy by sa skor hodil na teba ako na svokru ....

autor
22. nov 2020

@janinah ako pisem vyssie, v nasej rodine sa taketo veci nikdy neriesili a preto som sa s tym doteraz nestretla.

lija22
22. nov 2020

tiez si myslim, ze az taku strasnu vec nepovedala. urcite to proste pozna od mamy, starkej atd. presne staci sa usmiat a pohoda. keby si s touto myslienkou zila od mala a videla to aj v okoli tuez by ti to nebolo cudzie.
zaujimave by bolo zistit ako vie, ze z ich strany nik urieknuty nie je 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. nov 2020

@syslik81 nerozumiem preco stale mas pocit,ze otazka o normalnosti je urazka? Chcela som len vediet viac nazorov a odpoved od @mondolina to mozno vystihla.

hennyinnsbruck
22. nov 2020

Môže.. Aj moja mama sa na to opýtala raz 🙈🙈ja na také neverím... Aj tie červené stužky vselikade mi prídu pekne od veci ale nech každý robí ako chce 🤷‍♀️😊

katulienkax
22. nov 2020

Ale na toto verí aj moja švagriná 😀 a nie je stara