Svokra sa ani neopýta, či niečo nepotrebujeme

8. nov 2020

Dobrý večer žienky! Ja sa chcem len posťažovať. S priateľom ( ja mam 22 on 23) bývame spolu už cca. 9 mesiacov všetko sme si kupovali z vlastných lebo obaja zarábame. Ako sme sa presťahovali moji rodičia sa stále pýtali či nepotrebujeme niečo , otec mi stále dával peniaze aj dava ( prestal posielať výživné dáva mi aj tak každý mesiac peniazky) aj moja mama keď niečo potrebujeme. Ide o to že svokra sa ani raz nespýtala či niečo nepotrebujeme alebo či nepotrebujeme pomoc , vôbec nic. A pekné peniaze zarába aj ona, o to mi ani nejde ide k ten princíp. Jasné že by som nezobrala od nej peniažky, chvalabohu máme všetko. Ako to máte vy? Ja už vôbec neviem čo si mám myslieť..

marca12
8. nov 2020

Nemysli si nic,zite si svoj zivot. Ked nemas problem,tak si ho vyrobis? Moja mama sa nas tiez nikdy nepytala,ci nam nieco treba a ani ma nenapadlo jej to vycitat.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. nov 2020

@marca12 nie ja jej vôbec nevyčítam, len mi to príde čudné ja viem každý je iný

benit
8. nov 2020

Ani nam svokrovci nikdy nic nedali, nasi pomahaju nie len financne, oni nie. Neriesim. Prestan riesit, zi svoj zivot, tes sa aj z malickosti.

marca12
8. nov 2020

Mne to nikdy neprislo cudne. Bola som samostatna a nasi su na to zvyknuti.

gladys_07
8. nov 2020

Myslim ze si trochu rozmaznana.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
8. nov 2020

a preco ti to pride cudne ? ona nema voci vam vyzivovaciu povinnost mozno vam da k svadbe a pod

autor
8. nov 2020

@viestta možno že som sa zle vyjadrila nie o peniažky ide to vôbec nie ale na začiatku sme to mali ťažké a ani jedným slovom nepovedala že by nám pomohla. Ja chápem inak to každý vníma len dnes sme sa rozprávali s priateľom aj on sám si to priznal len mu príde trápne to vlastnej máme hovoriť 🙂

maciatkolulu
8. nov 2020

Obaja zarábajte? To fakt ti nie je blbé brat "peniažky" od rodičov.... Nemala. By si ty na naopak dávať už im, keď ste takí samostatní a sikovni?

rachel36a
8. nov 2020

Mne pride divne že ti rodicia davaju peniaze a este to cakas od svokry...osamostatnili ste sa , tak sa sami starajte a nie cakat ze vas budu zivit rodicia

adusa1987
8. nov 2020

Rodicia mojho muza mu ani svadbu nezaplatili ani neprispeli nic mu nedali este aj vodicak si spravil.proste len ho spravili a konec.mne mama na svadbu prispela do bytu furt kupuje dava .u nas to skoncilo ze s nimi nekomunikujeme pre ine veci a moj muz moju mamu berie ako mamu aj ju tak oslovuje aj ulozenu ma...tak bud rada ze aspon komunikujete bo ked si ju pohnevas po porode budes revat ze ti je luto ze babka vnuca neuvidi ako ja...treba sa nad takym niecim podvzniest.cen si svojich rodicov a ju neries a muzovy to nikdy nevidicat ze aku ma matku!

maryon1
8. nov 2020

Presťahovali ste sa do vlastného bytu? No ak obaja pracujete, ste dospelí, nevidím dôvod prečo by vám ktorýkoľvek rodič, či už tvoj alebo partnerov mal posieľať "výživné". Odkedy som skončila strednú školu, zarábam sama na seba, platím si všetko, či už výšku, alebo neskor vlastne bývanie, nečakám od nikoho nič. O tom je dospelosť a samostatnosť, či nie?

syslik81
8. nov 2020

rodicia maju vychovat pripravit na zivot a az sa dieta rozhodne osamostnanit -papa ... isto pomoct ked to naozaj treba ale nie stale .. tvoja mama a otec ta rozmaznavaju -naco ti davaju ked nepotrebujes> a naco vlastne beries??? po pravde ja by som sa hanbia... chces zit dospely zivot tak zi .. a prestan brat rodicom ... aj ked to robia dobrovolne ..zastavit si ich mala ty .. jeho mama to berie inak ako vasi co vsak neznamena ze je to zle .. svoje si spravila.. teraz sa o jej syna staraj ty

kubkovamama
8. nov 2020

Buď rada.Ja som 2x rozvedená.Exsvokra tak to bol masaker v tomto.Moji rodičia ako tvoji,stále niečo,raz viac,raz menej,v tehotenstve pomáhali,doniesli nákup 30km apod.Ona nikdy nič.Iba ak synakovi zvlášť a to nezabudla zdoraznit,že to je pre neho.Robilo to doma veľmi zlú atmosféru,ale tak my sme mali aj s ex problémy a on s ňou súhlasil.Teraz už som "stará" a som rada,že svokrovci sa vôbec nezaujímajú a manžel by ani nikdy nič finančné neprijal.Od mojej rodiny jedine ak chcú kúpiť deťom,ani to nechcem peniaze,je mi to nepríjemné.Nic si z toho nerob,netráp sa tým a buď rada,že sa svokra nestará,lebo zas nepoznáš ju až tak dlho a nikdy nevieš kedy by vám to časom vyhadzovala na oči.A ak sa raz vezmete alebo budete mať deti môže to narobiť veľa zla taketo dávanie

autor
8. nov 2020

Nechápem ja sa pekne spýtam a ešte ja som rozmaznana ,otec aj mama dobre zarábajú ,keby nie tak si peniažky nezoberiem, teraz si nemyslite že mi 100 ky dávajú alebo tak to vôbec. Tak je to u nás ,aj ja máme kupujem tak isto veci. Ja som bola zvedavá na vás nazor.

ckocka
8. nov 2020

To je jednoduché.
Vysvetli svokre že chceš aby sa spýtala či nechcete peniaze, ale že si ich v žiadnom prípade nevezmete. Určite ti rada vyhovie a ponúkne.

yoxinka
8. nov 2020

Odkedy som ja a môj muž zarábali (muž už počas vysokej školy) nezobrali sme od rodičov ani korunu. Aj blbé by nám to bolo ... veď do nás za celý život navrážali dosť peňazí ... a ešte sa pohoršovať, že vám dvom zarábajúcim ľudom nedá svokra “peniažky” no ja neviem ... mne to príde odveci.

cookie29
8. nov 2020

No môj názor sa Ti páčiť asi nebude, ale vieš často ľudia ktorí pomáhajú finančne majú pocit, že nie ste tak úplne dospeli a miešajú sa potom aj do iných záležitosti. Netvrdím že je to systematické, ale veľmi často... niekedy je lepšie keď Ta berú za dospelého a samostatného vo všetkom... ono sa to dá zriedka oddeliť.
Ja keď som u našich tak idem na nákup a zaplatím. Príde mi to normálne. Muž u svokry urobí nákup ale platí svokra. A ona sa aj mieša do života ako by bol ešte stále maly chlapec

whatever1
8. nov 2020

Toto snáď nemyslíš vazne😳. Pozri, ona tiež potom môže nadávať že jej jej dospelý syn neprispieva... Keby to tak bolo co si o nej pomyslíš? Asi to isté čo my o teraz o tebe. Preco by vám mala dávať, keď sama vravíš ze sa mate dobre. Ste obaja dospelí, pracujete, naozaj nechápem tvoj pocit krivdy. To ze ta rodičia rozmaznavaju aj v dospelosti je ich vec. Nie je to povinnosť.

rachel36a
8. nov 2020

Ved sme ti slusne odpovedali ze nie je normalne aby vas zivili rodicia...nie je to ich povinnost , ste sa osamostatnili tak nemaju dovod vas vydrziavat...ak to tvoji rodicia robia je to ich vec, ale vyzadovat si to od svokry mi pride chore, nie ze este sa citis urazena že to nerobi

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkati
8. nov 2020

Vieš, možná ona - nesvokra čaká a je jej divné, že keď jej syn a jeho priateľka zarábajú a majú všetko, čo potrebujú, nespytajú sa jej, či ona nič nepotrebuje. V rodinách, kde je viac detí, ako by rodičia prišli k tomu, že si majú zobrať od úst na staré dní, aby im dospelé zarábajúce deti nevycitali, že im nepomáhajú. Možno si to budeš raz vyčítať, keď budeš v jej veku.

dominikac321
8. nov 2020

ja ti rozumiem, pride ti divne ze rodic nema potrebu dat nieco svojmu dietatu...aj taki ludia su

sweetlife001
8. nov 2020

A akože čo konkrétne by jej mal hovoriť ? :D
Zbytočne nad tým rozmýšľaš, nemáš nad čím a ešte huckas aj jeho. Keď ste to mali ťažké a nepovedala že by vám pomohla, tak nepovedala, bodka. Keď ste chceli potrebovali pomoc mali ste poprosiť. Teraz už všetko máte, nič vám netreba, obaja zarábate tak na čo toto riesis 🥴 posobis zatiaľ podľa toho čo píšeš ako malé decko, nie ako 22 ročná dospelá žena

sapetka
8. nov 2020

Mne pride zvlastne ze beries peniaze od rodicov napriek tomu ze si samostatna. Svokra to robi podla mna spravne. Syn sa chcel osamostatnit tak preco by ho mala dotovat dalej.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
8. nov 2020

@viestta a nielen svokre to bude vyčítať ...ale aj jej synovi...😉

janinah
8. nov 2020

Nehanbíš sa?posudzuješ na nete ženu,ktorá ti chlapa vychovala,lebo ti nedáva peniaze a nepchá sa ti do....? ani svokrou ti nie je a ktovie či vôbec bude...aha,to už spolu bývate....hmm...Tak poďme,napíš čo všetko si jej dala,darovala,pomohla,urobila ty.....nikdy nevieš,možno dostanete taký svadobný dar,že spadnete na zadok...achjaj,ja už po x-tý krát sa idem modliť za normálnosť mojej budúcej nevesty

deti95060810
8. nov 2020

prečo by mala svokra dotovať dospelého syna ktorý zarába? Samozrejme ak chce - tak môže, však prečo nie, ale ak nechce tak to už nie je jej povinnosť... 😉