Svokra rozosiela videa môjho dieťaťa svojim kamarátkam

Dnes o 12:36

Ahojte, zaujíma ma Vaš pohľad na danú vec a hlavne, ako “príjemne” povedať svokre, aby to nerobila, tak aby z toho nevznikol konflikt.
Ide o to, že žijeme na dedine. Každý každého pozná. Minule som tu stretla známu, ktorá sa so mnou dala do reči a spomenula, že videla video s mojou dcérkou, ktoré jej ukazovala jej svokra… Jej svokra a moja svokra sú kamarátky. Teda moja svokra poslala to video jej svokre a tak sa dostalo k nej. Veľmi ma to zarazilo a zprvu nahnevalo. Bohvie komu ešte také videá rozosiela/rozosielala.
Ja som na svoje súkromie naozaj háklivá a ešte viac na súkromie mojich detí. Keby im to len ukázala ani by ma to netrápilo, aj moja mama sa chce pochváliť a ukáže kamoške aké pokroky robí jej vnučka ale nedovolila by si to nikomu rozosielať. Ešte ani ja som také videá neposlala mojim kamoškám.
Čo si myslíte?

ivusa1516
Dnes o 12:39

Trosku zvláštny postoj z tvojej strany za mňa.. Ved co je natom ze sa chce pochváliť svojim vnúčatom... A osobne aj keď ten dotyčný si video pozrie myslím ze ho tvoje dieťa viac nezáujima.. Mať iba takýto problém so svokrou, čo by som zato dala

h2
Dnes o 12:40

Neposielaj jej viac videá a aj jej povedz, prečo.

deti95060810
Dnes o 12:40

robíš z komára somára...
kedysi babky na dedine mali doma fotoalbum kde mali fotky všetkých vnúčat - v nedeľu zvykli ukazovať svojim kámoškám a nikto sa nad tým nepozastavoval...

colsami
Dnes o 12:41

Tak jej nic neposielaj. Ale za mna riesis hlupost.

andrejkap123
Dnes o 12:41

Ahoj uplne ta rozumiem a my sme dopredu zakazali preposielat videa nasho dietata 🙂 treba to narovinu povedat. Nebadi mi ked ukazu nazivo fotku/video dietata ale rozposielat svojim kamoskam a znamym tak to teda nie. Ja svoje dieta nedam ani na socialne siete, chranim ho nech sa tie videa/fotky nedostanu do zlych ruk a to ocakavam aj od nich. Je to narusenie sukromia aj tvojho (lebo mozes byt na videu aj ty alebo rozpeavat nieco) ale hlavne dietatu. Nepomoze jic len narovinu povedat ze si sa dopocula ze posiela videa dalej a ze si to s muzom nezelate. Mohol by sa aj on zapojit 🙂

ivusa1516
Dnes o 12:41

@deti95060810 presne to isté si aj ja myslím je to úplne normálne preto píšem že čo by som ja za to dala mať takýto problém so svokrou kľudné by som si to s ňou vymenila aby vedela čo je to riešiť problémy🙈

deti95060810
Dnes o 12:43

@ivusa1516 dnešných matiek sa dotkne všetko...
aj moja svokra si dala urobiť - zväčšiť foto mojej dcéry a ukazovala ho v práci...
čo už len na tom je zlé... NIČ.

ivusa1516
Dnes o 12:43

@deti95060810 ja neviem tam pomaly dávajú fotky ešte aj zo záchoda ale keď babka ukáže fotku svojho vnúčatá tak je zle Ja už nerozumiem a teda Tiež som mladá žena

andrejkap123
Dnes o 12:44

@deti95060810 toto je ale uplne rozdiel ako rozposielat fotky videa uplne cudzim ludom do mobilov

h2
Dnes o 12:44

@deti95060810 Ale veď píše, že by jej nevadilo, keby to svokra len ukazovala. Ale ona to posiela ďalej. Babka s fotoalbumom asi nerozdávala fotky iným ľuďom.

h2
Dnes o 12:45

@deti95060810 Aj rozdávala kolegom kópie?

ivusa1516
Dnes o 12:47

@h2 ako ja mam doma 9 mesačné a tiež kamarátkam pošlem.. Nerozumiem. Véd ona to neposiela snáď cudzím ludom

deti95060810
Dnes o 12:48

@h2 neviem, nikdy ma to nezaujímalo... ja také blbosti som nikdy neriešila...
aj v práci sa zvyknú pochváliť s foto svojich detí, alebo aj videa.... každý pozrie a viac nerieši...

simca06022011
Dnes o 12:48

tak jej videa neposielaj, alebo velmi cenzuruj... nikdy clovek nevie kde sa to objavi vystrcene.

maca1984
Dnes o 12:48

Ja na tom nič zlé nevidím.
Posiela to kamarátkam, chce sa pochváliť vnúčatkom.
Ale teda ak ti to vadí, tak jej normálne povedz, že si to neželáš lebo...

janamt
Dnes o 12:50

Videá ani fotografie našich detí na internete nezverejňujeme. To isté očakávam od mojich rodičov aj svokrovcov. Povedala by som to úplne normálne, že si to neprajem. Je iné, ak ukáže video kamoške a iné, keď ho preposiela. Priestor internetu je plný magorov, súkromie a bezpečnosť našich detí sú pre mňa dôležité - normálne takto by som to komunikovala svokre a ak by vznikol problém, je to v poriadku, no nič to nemení na fakte, že sa svoje deti som zodpovedná ja. Dospelý človek nech si posiela a uverejňuje seba, ak potrebuje, robiť to deťom mi príde nekorektné.

h2
Dnes o 12:50

@deti95060810 Veď to je práve to, že si to len pozrú. Ale keď to niekomu pošle, tak už nemá dosah na to, čo s tým ten človek ďalej urobí.

ivusa1516
Dnes o 12:50

Myslím ze v dnešnej dobe keď niekto chce zneužiť fotky alebo video tak mu kľudne postačí že ich máš v telefóne ty...

andrejkap123
Dnes o 12:54

@ivusa1516 to nie je pravda. Ako??? 🙂

lelelienka
Dnes o 12:57

Zasadne nezdielam foto ani video deti, takze ano, mne by to tiez vadilo, ale nastastie mam v rodine zodpovednych pribuznych, ktori to nerobia. Ostatnym ziadne foto ani video neposielam, presne preto, ze nechcem, aby to zdielali s kadekym a nedajboze este aj na socialnych sietach. Sukromie a obzvlast deti si treba chranit, co raz niekam posles, zostane to tam naveky. Ale aj tu na stene vidiet, ze je vela jednoduchsich ludi, co zdielaju vsetko so vsetkymi…Svokre by som normalne povedala, poprosila ju, ze video posielam len jej a nema ho posielat nikomu dalej. Ukazat samozrejme moze, to je ine.

buducamama
Dnes o 13:02

Dieta by malo mat vonku nejaky habit aj cez tvar, aby si ho nahodou niekto nefotil😁

lelelienka
Dnes o 13:16

@buducamama tak mozno nevies, ale zverejnovat foto s cudzimi ludmi nie je dovolene a v podstate by z toho clovek mohol mat aj problem, cize nie, dieta nemusi mat habit cez tvar, ale ak chces nasledne zverejnit fotku cudzieho dietata, (resp. ak je na fotke aj cudzie dieta/akakolvek osoba) tak mu ten “habit” bud musis domalovat, alebo si vypytas suhlas, alebo mas zarobene na poriadny problem…

rencina_4
Dnes o 13:39

prepac, ale co sa stane? nepoviem, keby to zavesila na internety, ale takto? podla mna je to uplne v poriadku, a ty len prehanas. niektore by boli fakt rady, keby sa svokry takymto sposobom zaujimali. niektore totiz nepridu svoje vnucata pozriet ako je rok dlhy a ani si nespomenu.

monikkatt
Dnes o 13:46

Akoze nech ukazuje videa a fotky susedam, kamoskam, kolegyniam, nech sa chvali.. ale to posielanie by mi vadilo. Preco by malo moje decko kolovat po cudzich ludoch? Nikdy nevies komu sa to dostane a zvlast v dnesnej dobe

maciatkolulu
Dnes o 13:46

Ja v pohode posielam a moja dcéra vie komu,pozná tých ľudí a nevadí jej to,rozmýšľam,či to vadí zatovi,hmmmm,nie. Ale zase to sme my. Ak ti to vadí,povedz to,aj keď si nemyslím,že by to babky nnadedine nejako zneužili,alebo neviem teda či,ale keď ti to prekáža ..🤷

deborahzelenkava
Dnes o 13:54

ako sa k tym videam dostala vobec?preco posielas tieto videa dalej? nahraj si decko a ukaz na mobile a nerozosielaj. problem vyrieseny.

ankare
Dnes o 13:55

Mne by to nevadilo. Teší sa z vnucat, tak sa hrdo nimi chváli.

pralinka25
Dnes o 13:55

tak jej tie videa neposielaj. ja napriklad neposielam nikomu nic lebo fotim a natacam na zrkadlovku. a som leniva to stahovat a posielat. a ty tiez nemusis vsetko posielat. vec vybavena.

nyusika
Dnes o 13:59

pokial by niekomu ukazala vo svojom telefone vudeo neriesim.
posielanie by mi vadilo, to clovek nemoze vediet, kam vsade sa to potom dostane.

ptvw
Dnes o 14:01

@deti95060810 ozaj ti nedochádza? Je sakra rozdiel keď 1 babka ma video v jednom mobile....ako keď ta ista babka pošle to video ďalším 5 ľuďom a ten to každý posle ďalším 5 ľuďom...namiesto toho aby video mala len babka...tak to video má ďalších 25 ľudí v mobile...ty budeš asi staršia ze nechápeš nástrahám kyber útokom a kradnutiu dat a údajov...

Takže autorka za mňa jej už fotky a videá neposielaj