Svokra okomentuje každé mnou navarené jedlo

23. nov 2023

Každé moje varené jedlo okomentuje vždy sa jej zda niečo zle urobené ...a zje jak za troch dospelých .. toľko že mi nevyjde pre deti ....to som sa chcela len posťažovať lebo som na nervy .ostatným pekný večer

juliacenc
23. nov 2023

Vwd jej povedz, no na to ze vam nechuti ste toho zjedla dost.

juliacenc
23. nov 2023

Alebo by som povedala detom, ni uz ani pre vas obef nemam lebo babke tak chutilo, ze vsetko zjedla

deti95060810
23. nov 2023

naber jej ty a ostatné jedlo odlož...

pribinak
23. nov 2023

Najskôr by som nabrala deťom a keby zas komentovala tak by som povedala: nechuti vám, ale tri taniere ste spratali do seba

januska12323
23. nov 2023

Nevyjde pre deti?? To si akože sama naberie? Nesťažuj sa tu ale ju pekne pošli do reštaurácie keď jej od teba nechutí a nepozývaj ju na obed.

krasneleto
23. nov 2023

slusne by som jej povedala, ze varis tak ako vies a tvojim detom to chuti.. nabrat vsetkym naraz.. tak sa to v normalnej domacnosti robi... a ked ostane, potom si moze dat.. a ked jej teda nechuti, nevidim dovod aby zjedla tri porcie...

morusha
23. nov 2023

A vy spolu bývate? Alebo sa to deje, keď príde k vám na návštevu?

heni79
23. nov 2023

Ak príde na návštevu, naberieš jej raz. Jednu porciu. Orfle, dupľu nemá. Či ako zje za troch?

alex49
23. nov 2023

bývate spolu? naber jej, alebo vydeľ porciu a deťom odlož. Určite by som ju nenechala, aby zjedla za troch a pre deti by mi neostalo. Nech si dá chleba z maslom.

autor
23. nov 2023

Bývame spolu .Tak ona si naloží proste na desiatu už varené ,obed ,večera a také porcie že dovy čo by bolo v poriadku ale nechápem síce kde jeden človek môže spratat do seba trištvrte pekáča napr ..nieje to každý deň tak ale veľa krát stým nerátam a potom mi neostane pre deti ...a najhoršie je to že vlastne každé jedlo mi ofrfla ale až potom čo to zje .

timilv
23. nov 2023

@anonym veď jej normálne povedz, že proste je to len obed (nie aj desiata a olovrant) a že ti nezostane jedlo pre deti. Aj keď si to úprimne neviem predstaviť, lebo ani moja mama, ani moja svokra by v živote nespravili vedome to, že zjedia niečo čo je pre vnúčatá...

ema7813
23. nov 2023

No dovi. Tak asi musis zacat viac varit ked jej nedochadza. Alebo jej povedz narovinu aby nechala aj detom. Ona nevari?

kacena4
23. nov 2023

jasne a zrozumitelne jej vysvetlovat ze varis pre deti/muza kolko porcii ma nechat a ked jej nechuti nech neje alebo nefrfle. svokor mi to tiez robil nedala som sa (nik uceny z neba jespadol, viem ze jedlo starsich si skusenostami je lepsie) ak nechce nemusi, uz nefrfle

alex49
23. nov 2023

kúpte si vlastnú chladničku a zamykaj ju. Neviem si prestaviť, žeby som nemala čo dať deťom, lebo ich babička zjedla za troch.

dskjhfdlkdjhl
23. nov 2023

Najlepsie je, ked si kazda zena gazduje vo svojej kuchyni, takze cimskor by som sa od svokry pratala do svojho. A ked uz by jedla mnou navarene a okomentovala by, tak by som jej povedala, ze nech si na buduce da to, co si ona navari.

h2
23. nov 2023

Tvoj manžel, jej syn, nech sa s ňou porozpráva. Netrápilo by ma, že ofrfle, ale že sebecky nenechá deťom (o vás s mužom zrejme ani nehovoriac). A čím skôr odísť do vlastného, alebo aspoň oddeliť kuchyne!

mamatroch
23. nov 2023

Ja by som ako prve odlozila detom do dozy a hotovo.

morusha
23. nov 2023

Veď si každá varte pre seba, ty pre svoju rodinu, ona pre seba resp. pre svokra. Ideálne je mať každá svoju kuchyňu alebo teda aspoň nejaké pravidlá nastavené, kedy tam ktorá bude. A čojaviem každú druhú nedeľu nech navarí jedna pre všetkých. Lebo takto je to na mašľu alebo silné nervy😄 Na druhej strane, určite si dobrá kuchárka, keď jej takto chutí.

pribinak
23. nov 2023

Veď sa s ňou normálne posad a povedz jej, že je príliš veľa a neostáva pre deti
Veď na to máš ústa a jazyk

tenerifka
23. nov 2023

Snad uz pracujete na vlastnom byvani, ak nie, musis sa naucit asertivite.

andrejka1974
23. nov 2023

Ja by som jej naložila a povedala viacej pre vás nie je a to sa stravuje len u vás a čo vy prečo nejdete u nej

cimage
23. nov 2023

Treba jej slusne povedat, ze nech necha aj pre deti. Alebo vzdy naber, odloz detom a muzovi hned ako navaris.

eeffka
23. nov 2023

To co je za osobu, by som jej vydelila 1rezen a konec. Ze detom zozerie. Kolko krat som ja radsej nejedla ked som videla ze decka sa idu zadusit.

rivini
23. nov 2023

A mate dohodu, ze varis pre vsetkych? Teda aj pre svokrovcov? Rovno jej predsa povedz, ze jedlo je pre deti. A ak varite pre vsetkych, tak oddel porciu pre svokrovcov do samostatneho pekaca/hrnca/nadoby. Ak ti kritizuje jedlo a potom spraska tri porcie, tak sa proste ohrad a povedz, ze ak jej nechuti, nech ho neje a necha detom.

lucka_ke
23. nov 2023

jej porciu alebo dve jej daj do osobitného hrnca a zvyšok odlož mimo jej dosah a súhlasím s osamostatnením sa, čím skôr preč

lija22
23. nov 2023

ofrfle ale v podstate pekne popapa za troch, ved to je ocenenie! skus najblizsie povedat, mama iidem varit fasirky/segedin/ gulas. Kolko tanierov zjete? lebo minule vam tak chutilo, ze detom nezostalo ;)
inac by som sa nad tym aj pousmiala ale nejde mi do hlavy, ze ju nenapadne, ze ostatnym nic nezostane

domkakvet
23. nov 2023

Povec jej: " Tak predsa to bolo nakoniec vyborne, vedela som ze to bude chutit".

osky
23. nov 2023

Ked sa toto deje,mas 2 moznosti.
Bud jej hned,ked dovaris,povies,ze je to obed a hlavne pre deti ti musi zostat.
Skuis 1,2 razy.
Nepochopi....
Mas druhu moznost:
Hned po uvareni odoberies bokom pre deti a oststne ma k dispozicii.
K tomu ,ze ofrfle....co ja viem.
To uz asi k svokram patri...
Povedz jej na to,nech ti po.oze varit,alebo nech vari a budes sa pozerat,co vylepsila...
A zjedz potom tiez 3 razy....
Mozno to pochopi.
A mozno aj nie.

mimi3008
24. nov 2023

Svokra sa nejako pravidelne u vas stazuje? Ja mam svagra, ktory si velmi rad dopraje a zjedil by vsetko maso, ktore by si stihol nalozit, keby bolo polozene na stole, bez ohlafu na to, ci vyslo kazdemu. Preto specialne ked oni pridu ku nam, nakladam ja a nepytam sa, ci staci

andreatytler
24. nov 2023

A uz si aspon raz nieco povedala? Napriklad ze ti vadi ako komentuje tvoje jedlo a bola by si rada ak by to nerobila?