Svokra nechápe slovo nie

19. nov 2020

Baby možno trošku osobná otazka ale aky mate vzťah so svokrovcami?
Naša malá zachvylku má 2 roky, a samozrejme už má obdobie, že keď jej niečo zakazujeme tak sa hodí o zem. My s manželom to vieme ustáť, povieme pekne nie a keď sa supne o zem bud ju ignorujeme alebo nájdeme inú zábavku, dám príklad chce sošku anjelikov co dostala na krstitkach a fnuka, hodí sa o zem, pekne jej to vysvetlím že nemôže a keď to nezaberá pekne nájdem niečo iné napríklad jej hračku a zavolám si ju hrať a je kľud. Musím povedať že takéto stavy s manželom zvladame veľmi dobre ci vonku alebo doma. Horšie je so svokrou, neni tak často s malou a hneď ju chce mať na rukách. A malá je taka ze ti pôjde na ruky ale dole ani za Boha a rev pusti a hádže sa o zem, 100x jej bolo povedané že nech sa s ňou hrajka, nech sa jej venuje a keď malá niečo chce co nemôže tak musí jej to vysvetliť a nájsť nejaký komprosim aby sa ukludnila, ale ona miesto toho radšej ju zoberie na ruky a keď odchádza ja sa s ňou trápim hodinu nech sa ukludnit lebo plače a hádže sa o zem lebo chce aby som ju nosila a už na to nemám silu samozrejme iné je keď sa chce mojkat a iné je keď vidíš ze je nervózna a chce len to svoje a svoje. A keď to svokre hovoríme tak sa urazí a vyčíta nám že neni malá na rukách a ze jej to zakazujeme. Nevie malú ukludnit aj keď ju nechávame a hneď ju bere na ruky, a toto my nechceme lebo potom my k nej nemáme tu dôveru a to ze malo chodí k nám to jej už xkrat bolo povedané ale nechceme to vyčítať aj keď je sama a cez víkend by mohla dosť a nie len na hodinu rozkokosit malú a domov. Prepáčte to je asi môj vylev lebo som v koncoch a manžel keď povie slušne svokre sa urazí, chápem ze je to jej prvá vnučka ale musí pochopiť ze sme rodičia a snažíme co najlepšie vychovať svoju
dcéru dcéru koncoch lebo ani tak ani takdôvervidíme ten scenár že by bola na rukách a potom by sme došli

autor
19. nov 2020

Ten koniec je preklep a neviem to opraviť, koniec témy je ze snažíme co najlepšie vychovať svoju dcéru

julliska
19. nov 2020

My máme 1,5 ročnú, ale neriešime ci ju babka /dedko vezme na ruky alebo ako sa s ňou hrajú.. Su to stari rodičia a nebudeme im to kaziť, a samozrejme ani malej tu radosť, že jej dovolia viac ako my aspoň na chvíľku 🙂

marseillefan
19. nov 2020

Tak, tak... starí rodičia budú vždy rovnakí, majú svoje názory a budú ignorovať tie tvoje. Aj moja najprv bojovala, ale už dávno kapitulovala a nerieši to.

autor
19. nov 2020

@julliska ahoj😊my jej len toto jedine zakazujeme alebo skôr prosíme ju, lebo ako som písala keď ju zoberie na ruky a len hore dole s nou chodi a po 15min ju chce dať dole tak jasne ze malej sa to nepáči a svokra s tým nevie rady a radšej povie ze už ide domov a potom si volame, nechávame jej malú nech sa s ňou hrajka ale keď my napríklad jej povieme že babi to nemôže tak nás ignoruje a neľúbi sa nám že nás ako rodičov nepočúva alebo keď povieme svoj názor oheň je na streche

autor
19. nov 2020

@marseillefan ja viem ze sú to starí rodičia a chápem že chce sa s ňou mojkat ale do kelu keď bola v perinke tiež len raz do týždňa došla ju pomojkat a teraz ju chce ťahať na ruky a potom s nou nevie rady, nemám to silu stále to riešiť, niekedy by som jej tak povedala ze sa mi tiež nepáči ze len občas chodí a nepáči sa mi jej chovanie ku nám ale nechcem rodinu rozhadat.

evalin88
19. nov 2020

No unas sa toto vyriesilo so svokrou samo, je uz starsia,maly je jej tazky a vlacit ho nevladze. Teraz ma2 a pol. Svokra 70 rokov. Ale zasa maly nieje taky ze sa vyslovene nosí. Len ak chce nieco podat,co si este nevie vypýtať,vtedy na chvilu aby sme pochopili co chce. Teraz zacal mat obdobie,ze chce všetko robiť sám. Obliekat,vyzliekat,najest, umyt zuby. Ale o zem sa mi hadze pravidelne za ine veci. Odkedy je covid svokra značne omebmedzila navštevy. U nas je kameň útrazu v niečom inom, snažíme sa malému dávať čo najmenej sladkého, trpi na ekzemy. Podla koznej to cukor zhorsuje,cokoladu by vobec nemal. Toto staršia generacia vobec nerešpektuje, ani moja babka, svokra a dokonca ani švagrina. V rodine nikto nič take nemal,čiže nechápu čo mu taká čokoláda spraví,hoci o tom vedia.

marseillefan
19. nov 2020

ja ti úplne rozumiem... ale zároveň ti ako niekto, kto už má dve deti a prešiel si tým istým, môžem povedať, že to absolútne netreba riešiť... babky budú chytať deti po svojom a nie podľa vašich knižiek, babky budú ukľudňovať deti sladkosťami, budú robiť veci, ktoré sa ti nebudú páčiť, lebo si niekde čítala, že je to strašne prestrašne zlé. Ale realita je taká, že tie babky vychovali mňa, aj teba a pozri, žijeme a sme v pohode... zvládne to aj tvoje dieťa, aj keď to nie je podľa toho, čo píšu na internete. Najlepšie je sa kvôli tomu nestresovať, neriešiť to... prišla na to moja manželka (ver tomu, bola rovnaká ako ty) a prídeš na to aj ty 🙂

danieli
19. nov 2020

Stari rodicia maju rozmaznavat, na vychovu su rodicia, dozicte babinke nech sa z vnucky tesi sposobom, ktory uzna za vhodne, pokial neohrozuje zdravie dietatka nerieste...svokra vychovala tvojho muza a urcite dobre ked si si ho vybrala, doverujte jej, kazda generacia je inde co sa vychovy tyka, pokial nie je skutocne ultramoderna mlada babi neporozumie vam a zbytocne budete napati, dcerka sa o chvilku hadzat o zem nebude podrastie a tieto starosti zmiznu spolu s tym...

ericavargo
19. nov 2020

detto, starká sa mieša do výchovy, aj keď jej x krat poviem, nech si malého neberie na ruky a neutišuje ho, chlapec to samozrejme vie, ona podrýva autoritu, problémy s nou mám odkedy sa malý narodil. Raz mi vytrhla kočík z ruky, keď malý spal, zobudila ho, začal revať samozrejme, normálne ho vybrala z kočíka a nechcela mi ho dať a ešte mi povedala, že vidíš, malý plače, lebo ťa nechce. Toto jej nikdy nezabudnem.

0silvia0
19. nov 2020

keby som bola tvoja svokra a mam sa spravat tak a tak, na ruky dieta nie, mam sa hrajkat, mam prist na vikend nie na hodinu a nesmiem dieta rozkokosit, ja by som bola taka unavena z tych predstav mladych rodicov, ze by som radsej tiez isla domov🙈

autor
19. nov 2020

@marseillefan dakujem😊ja ju chápem, že chce si "užiť" malú ale chcem aby vedela zvládnuť aj také situácie keď malej sa niečo neľúbi a nie aby utekala domov, lebo takto len ja to dusim v sebe a cítim ze nemám k nej tu dôveru aj keby som veľmi chcela. Alebo mam ju nechať? To zas nechcem lebo malá to potom skúša u nás a trvá to kým sa ukludni a chcem aby aj babku vnímala tak ze co nemôže tak to nemoze

evalin88
19. nov 2020

Chapem,ze tvoj problém je skor v tom, ze po tom hysaku,ktorý babka sposobí nosenim na rukách, ju nasladne neukludní,ale "zdrhne" kedze nevie co s ňou. Čiže mala na konci kazdej navstevy ma " zachvat revu." Myslím, ze to nieje rozmaznavanie. Proste, keby ju dokazala ukludnit, odviest pozornost, ste s tym OK.

autor
19. nov 2020

@0silvia0 počúvaj my jej jedine tie ruky prosíme že keď ju už zoberie a potom ju položí a malá sa hodí o zem tak nech ju skúsi aj ukludnit. Voláme ju stále ci neide k nám alebo von sa prejsť a ma stále argumenty že idú jej seriály a to ma 62 rokov, a to ze ona dôjde len na hodinu my za to nemôžeme lebo nevyhadzujeme ju ale v sobotu ráno sa jej nechce ísť von a poobede dôjde o 3j a ide o 4j domov lebo idú jej seriály a ja ju nebudem prosikat aby tu ostala keď sama povie ze pôjdu jej seriály a toto takto sa ťahá už x mesiacov

autor
19. nov 2020

@evalin88 ja som jej povedala ze paci sa ak ju zoberieš na ruky a ukludnis ju môže ju nosiť koľko chceš lebo ti verím ze ju ukludnis. Ale nie toto že mala začne plakať a už sa aj obuva a keď jej povieš ze kam ide tak nájde argumenty napr. musím dať prať, alebo psa vyvenčiť a toto je stále vtedy keď malá vystraja

spadnutaslivka
19. nov 2020

neboj sa, dieťa veľmi rýchlo naučí, kto je kto. inak si dovoľuje k starým rodičom, inak k mame a inak k otcovi. (lebo zväčša je určitý-aj keby len zanedbateľný- rozdiel medzi prístupom mamy a otca). Vy si s ňou viete poradiť, tak neriešte, že svokra to urobí po svojom a keď to nejde, tak ide preč. Možno nechce byť na obtiaž, možno ju potom aj hlava bolí, lebo detský rev vie byť ohromný na unaveného staršieho (aj mladšieho) človeka. Vlastne svokra nikdy nemôže urobiť dobre- krátko je/ dlho je/ rozmaznáva/ prísna je/ nestará sa/moc sa stará.... nedá sa ulahodiť predstave mladých. Si nevesta, nechaj ju žiť jej život a nesnaž sa ju prerobiť podľa tvojich predstáv. Ja sa aj bojím času, keď prídu moje vnúčatá... Akože aj sa teším, ale mám viac detí a ak sa každé vydá a ožení a keď čítam, čo sa tu sťažujú nevesty na svoje svokry, tak sa asi po*erem.... Neulahodím všetkým ani keby som ako chcela. A kde je ešte môj život a moja vôľa. Jasné, nebudem im robiť naprieky naschvál, ale ak mi majú všetko vyčítať, tak neviem-neviem.

zitaje
19. nov 2020

Ja nerozumiem... veď príde na hodinku, jej to zrejme stačí, užije si vnúča a ide domov. Veď ok, nie? Neprosíkaj, rob si podľa seba, svokru neprerobíš, ale nemôžeš po nej chcieť, aby bola u vás dlhšie, keď nechce, nemôžeš jej diktovať, čo má robiť so svojím vnúčaťom, veď je svojprávna a tiež vychovala aspoň jedno dieťa v živote, tak hádam si poradí na hodinu s vnúčaťom... a tvoje dieťa má predsa nastavené nejaké hranice od vás rodičov, neboj sa, bude veľmi dobre vedieť, že s rodičmi môže jedno a s babkou zas niečo iné, a časom si to možno aj ony dve nejak vykomunikujú.
Vôbec by som to ako problém nebrala.

0silvia0
19. nov 2020

a preco by ju mala ukludnovat? Ved nech sa dieta hodi o zem, ked si ju nikto nebude vsimat, tak nebude mat preco dieta hysaky. Akoze sory, ja by som hysteriace decko na povel tiez neukludnovala.
Asi so mnou nebudes suhlasit, ale ja by som takto okolo decka na povel neskakala. Poprve moje deti sa o zem neplieskali, takze netusim co by som okolo plieskajuceho decka mala robit. Myslim, ze to prilis riesis. Ked sa chce svokre prist na hodinu, nech pride na hodinu, bud rada ze chodi, mozno ked mala podrastie a nebude hystercit, babka bude chodit castejsie a radsej.

autor
19. nov 2020

@ericavargo pfuuuu to by som nedala, som kľudna povaha ale asi by som musela dobre kusnut do jazyka aby som nevybuchla, a teraz aký máte vzťah?

autor
19. nov 2020

@0silvia0 počkaj počkaj, naša malá neni hystericka, ona u nás si moc nedovolí buchnut sa o zem keďže my sme ju naučili že buď ju ignorujem alebo nájdeme jej inú zábavku, a ako mam takto dôverovat svokre napríklad keby som malú jej nechala na jeden deň? Áno ja som jej matka ale aby mi svokra rozkokosila malú a utekala domov lebo plače a nevie s tým rady tak ako sa mam ja ako matka cítiť?

jullietka
19. nov 2020

@ericavargo ooooooo to nemyslis vazne!!!! Hned by som jej to raz dva vysvetlila

0silvia0
19. nov 2020

tak svokru zamkni, nepusti ju domov a pekne s rukami v bok jej rozkaz, nech si ukludni vnucku🙄
Ja netusim ako sa mas ako matka citit, ale ja by som sa ako svokra pri tebe citila obmedzujuco a cudne😏

spadnutaslivka
19. nov 2020

"ako mam takto dôverovat svokre napríklad keby som malú jej nechala na jeden deň?" sorry, otázka skôr je, či ju chce mať na jeden deň.... možno nechce...nie každý zvládne cudzie dvojročné decko a ešte ani netuším, koľko má svokra rokov... počkaj, kým decko podrastie a dostane rozum, uvidíš, aký vzťah bude so svokrou mať. potom rieš nejaké prespávačky. zvlášť ak vidíš, že teraz to nevyzerá reálne...

autor
19. nov 2020

@0silvia0 nič jej neobmedzujeme to musím povedať, a to ze ju poprosím keď ju zoberie na ruky a nech ju potom láskavo ukludni nevidím v tom nič zlé.mas vnúčatka? Ako to vyzerá u vás?

dskjhfdlkdjhl
19. nov 2020

@0silvia0 ja sa zacinam bat, aka budem babka😀

spadnutaslivka
19. nov 2020

a ešte k tomu jednému dňu... musíš pochopiť, že ak zveríš dieťa niekomu na starosť, tak pokiaľ sa nejedná o zásadné veci, tak musíš rešpektovať, že každý má trošku iný systém a iné "pravidlá".... ak ti jej systém nevyhovuje, nepoužívaj ju ako "pestúnku". ona nie je povinná sa ti starať o dieťa len preto, že je svokrou (resp. babkou dieťaťa)

0silvia0
19. nov 2020

Nie nemam vnucatka, ale normalne sa zacinam bat aku nevestu vyfasujem, chyta ma z toho neuroza.

autor
19. nov 2020

@spadnutaslivka dakujem, chápem to som dala len príklad keďže ešte nebola s malou dlhšie.

adamadent
19. nov 2020

Dostala som sa do štádia že keď niekto prejaví záujem o stráženie mojich tak zavrem dvere a odchod, nech sa deje co sa ma a nech si dotyčný poradí ako vie.

0silvia0
19. nov 2020

@dskjhfdlkdjhl aj ja, nastastie mojim detom lezu male deti na nervy, tak hadam to tak skoro nebude🙈

letfenixa
19. nov 2020

Keď je mone dieťa bezo mňa so starými rodičmi, zaujíma ma v konečnom dôsledku, že prežili všetci a v zdraví, detaily dňa sa od mamy dozviem vždy, od druhej babky málokedy, a nevadí mi to.